Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Temat: Karciarz

  1. #16
    Misiu ale ja gry w wojnę nie wymyśliłam, w sumie nie wiem kto ale wydaje mi się że to był ktoś kompetentny, ok może nie wiesz jak ona dokładnie wygląda to przedstawię zasady w przełożeniu na nasze karty. Wybieramy 20 kart z naszej talli, oczywiście najrzadsze by mieć większą szansę na wygraną. One zostaną przetasowane i położone na stole tak że nie widzimy jaka karta jest na samej górze talli. Karciarz korzysta ze wszystkich kart lub można też zrobić mu kilka talli po 20 kart. Podczas gry naciskamy na naszą talię kart i komputer losuje nam jedną z 20 kart i wykłada ją na stół, po tym karciarz wykłada swoją kartę. I tak na zmianę, raz karciarz zaczyna raz my. Gdy zdarzy się że wyłożymy karty o tej samej wartości to wtedy dokładamy jedną kartę zakrytą (tak byś my ją nie widzieli ) i jedną kartę odkrytą i ta ostatnia się teraz liczy, oczywiście karciarz robi to samo. Teraz powiedz mi jak byś to zrobił jak byś miał wszystkie karty, że byś wygrywał za każdym razem ? I oczywiście ja nie mówię że to ma być jedyna gra tymi kartami, tylko jedna z wielu ;D

  2. #17
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    za to mając tysiące królików, można wygrywać za każdym razem, nie? więc też średni pomysł

  3. #18
    ale musisz użyć 20 różnych kart więc mógł byś użyć tylko 1 królika ;D

  4. #19
    Jak ma być losowość bez jakiejkolwiek taktyki to równie dobrze losowanie może się odbyć już w dialogu z szansą naszej wygranej na podstawie podanej talii.

    Musi być możliwość tworzenia zagrań.
    Np.
    A) Mamy 2-3 widoczne przez nas karty w ręce, co turę 1 z nich wystawiamy, a na koniec dobieramy losową z talii. Przeciwnik nie widzi co wystawiliśmy póki sam nie wystawi, w przypadku wojny (remis) druga (zakryta) karta jest brana losowo z talii, a trzecią dajemy z ręki o ile jeszcze jakieś mamy (jeśli nie to los z talii). Ew. trzecia od razu jako los z talii.

    B) Gracze mają po 3-5 żyć (od tego będzie zależeć wielkość talii). Na początku każdej rundy dobierają do ręki 3 los karty i mogą wystawić do maks 5 kart (jeśli tyle mają w ręce) na pole w danej rundzie. Na koniec rundy karty na planszy są odsłaniane i ten kto przegrał lub zremisował traci 1 życie.

    C) To samo co wyżej, ale tylko pierwsza wystawiona karta jest zasłonięta, reszta normalnie widoczna, wtedy gracze naprzemiennie wystawiają kolejne karty lub pasują (do końca rundy).

    ===
    Oczywiście powyższe wersje krążą wokół najprostszej mechaniki, gdzie karty mają jedynie 1 wartość.
    W przypadku ich większej ilości lub dodaniu im mocy specjalnych, lub zróżnicowaniu pola bitwy, lub dodaniu kart specjalnych, wszystko można znacznie skomplikować.

    Najważniejsze, aby ostatecznie mechanika była jak najprostsza, aby każdy zrozumiał, a zarazem były możliwe jakieś zagrania i ewentualne przeciw-zagrania.
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 22-11-2015 o 20:45

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Można ułożyć coś w stylu kamień-nożyce-papier i podzielić karty na trzy grupy. W ramach tych trzech grup wprowadzić jeszcze jakiś dodatkowy podział. Potwory z grupy "kamienia" biłyby potwory z grupy "nożyc", a w przypadku gdy obaj gracze rzuciliby karty z tej samej grupy wygrywa potworek o lepszym numerze. Każdy z graczy miałby przykładowo po pięć kart losowanych z puli posiadanych przez siebie i grałoby się do trzech zwycięstw. Jestem w stanie rozbudować ten pomysł o jakieś karty specjalne, jeśli się spodoba.

  6. #21
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Tylko znowu losowanie z posiadanej talii = noszenie samych najlepszych kart :P

  7. #22
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Z tego co wiem album kart jest w planach, pewnie będzie tam informacja o rzadkości karty itp. A jeśli chodzi o grę to jeśli będzie ona przemyślana i dopracowana żeby mając dobre karty, ciągle dana osoba nie wygrywała (wzbogacała się) to na tak.

  8. #23
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Myślałem nad czymś w stylu Triple Triad. To trochę taka "wojna", ale karty mają 4 wartości na każdy bok inną i jest toczona na planszy 3x3. Jeśli dany bok własnie położonej karty, dotyka karty przeciwnika z niższą wartością to zdobywa ją dla nas. To są jednak zasady najprostsze, promujące dobre karty - z silnymi wartościami na każdej stronie. Gra oferuje szereg dodatkowych zasad, które mogą odwrócić sytuację na planszy jednym udanym zagraniem, nawet słabej karty.

    Taki przykład: zastosowanie zasady "plus" i "combo" na screenie poniżej.

    Nazwa:  Image1a.png
Wyświetleń: 605
Rozmiar:  169.1 KB

    Moje karty niebieskie. Na planszy stan 5 do 5. Biorę wskazaną łapką kartę i umieszczam na dole pomiędzy dwoma czerwonymi. Zasada "plus" mówi, że jeśli suma wartości na naszej karcie i karcie przeciwnika, po obu stronach jest taka sama, to obie karty przejmujemy. Tutaj mamy 3+1 i 1+3, czyli suma 4 po obu stronach. Karty po lewej i prawej zmieniają się więc w niebieski i teraz dochodzi zasada "combo", czyli świeżo przyjęte karty, przejmują dla nas karty powyżej, bo mają na górze "7", a wyższe są słabsze. Tym sposobem stan gry po jednym zagraniu zmienia się do 8:0. Dzięki takim modyfikacjom nierzadko warto się najpierw podłożyć przeciwnikowi, aby wykreować sprzyjająca sytuację na potem. Można wygrać nawet słabszymi kartami.

    Grę można pobrać z linku: https://finalfantasykingdom.freeyell...pletriade2.zip

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    09-01-2013
    Postów
    44
    hahaha no nie daje wiary , heh , dzięki Tomi za to co pokazałeś ....

    Kłania się Wam Oray.pl ze strony ttadvance.ca jakby ktoś chciał lekcje w tych kartach to mogę nauczyć , jakoś wyszło że jestem liderem klanu .pl ( klan istniejący od ... 2004 roku ) , więc gwarantuje nauczenie Was wszystkich zasad ....

    moje id na tta to #28279 jakby ktoś chciał zagrać w tą karciankę z ff8 , ha dzięki Tomi i sorry za reklamę ....

    sorki że edytuje , ale taka prawda przy zasadach s,w ( jest jeszcze kilka innych ) da się wygrać najgorszymi kartami z najlepszymi , trochę taktyki ...
    Ostatnio edytowane przez Orayek ; 23-11-2015 o 22:52 Powód: mały dodatek

  10. #25
    Myślę, że można zaakceptować tę małą reklamę.

  11. #26
    Użytkownik Avatar RaZoR
    Dołączył
    17-06-2014
    Postów
    259
    Widze ze ktos nagral sie w gwenta w wiedzminie No chyba ze mi sie tak tylko wydaje.. Fajny pomysl, troche wiecej by sie dzialo w grze i napewno zainteresowalo by to wszystkich kolekcjonerow i nie tylko

  12. #27
    Cytat Napisał RaZoR Zobacz post
    Widze ze ktos nagral sie w gwenta w wiedzminie No chyba ze mi sie tak tylko wydaje.. Fajny pomysl, troche wiecej by sie dzialo w grze i napewno zainteresowalo by to wszystkich kolekcjonerow i nie tylko
    te stare pryki raczej nie grają w nic co wyszło po 2005

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •