Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: Karciarz

  1. #1

    Karciarz

    Proponuje dodać nowego npc o nazwie "Karciarz". Był by on jednym npc na całą gre, który występował by losowo w jednej z gospód ( losowanie odbywało by się codziennie o pól nocy).

    U niego można by było przeczytać listę kart oraz informację ile razy zostały wydropione (np. królik x razy itp).
    Drugą opcją był by ranking zbieraczy (jeden od ilości posiadanych kart drugi od różnorodności posiadanych kart i trzeci do liczby zwycięstw w grze kartami).

    I oczywiście gra karciana, tu proponuję prostą grę w "wojnę". Zasady gry były by takie same a siłę kart wyznaczała by ich rzadkość (np pędrak jest silniejszy od królika ponieważ mniej razy został wydropiony). Gra wyglądała by następująco: karciarz wykłada kartę jako pierwszy my jako drudzy, potem my zaczynamy i tak na przemian do pięciu wyłożenia. Karciarz posiada wszystkie karty my możemy wykładać tylko te które mamy. Gdy daną kartę wyłożymy nie możemy ją użyć ponownie w tej samej grze. Oczywiście kat nie tracimy z ekwipunku.

    Jeśli chodzi o nagrodę za wygraną to mam dwie opcje: pierwsza to wybieranie stawki na początku ( możesz zagrać o 20k, 40k, 80k, połowę tej kwoty płacisz przed grą, jak przegrasz to tracisz) i jak walczysz o większą stawkę to karciarz gra rzadszymi kartami. Druga opcja to na początku nic nie dajemy i na końcu przeważnie mało dostajemy (jakieś 5k, 5 żetonów, jakieś miksy) i czasami coś fajniejszego (pyły iluzji, może chowniec na jakiś tydzień). I oczywiście coś ciekawego za osiągnięci ileś tam wygranych.

    Co o tym sądzicie ? ;D

  2. #2
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    była propozycja gry ala drakkar ze spellforce'a

  3. #3
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Te informacje byłyby spoko, tak to zawsze Tomiego trzeba było pytać .

  4. #4
    Ogólnie informacje na tak, to jest spoko bo może pomóc np w ustaleniu wartości danej karty. Jednak co do tego pomysłu z grą mam mieszane uczucia, moim zdaniem przedmioty kolekcjonerskie powinny pozostać kolekcjonerskie, pozyskiwanie z nich jakichkolwiek korzyści nie powinno mieć miejsca. Uważam że wszelkie karty, słodycze, jajka i inne takie pierdółki powinny pozostać odrębną częścią gry, taką gablotą którą można się pochwalić, ale wykorzystywanie ich aby uzyskać jakieś wartości materialne (nawet jeśli to miałaby być jedna odnówka czy pięć żetonów) to już za dużo. Cała gra mogłaby być przyjemna, jednak bez nagród.

  5. #5
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Podczas tworzenia kart w zamysle, prócz kolekcjonowania, miały mieć dodatkowa funkcje w jakiejs grze.

  6. #6
    Up

  7. #7
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Osoba posiadająca wszystkie karty zawsze by z tym NPC wygrywała dając kartę o jeden poziom rzadszą od tej, którą wystawi NPC.
    Na nie, głupi pomysł.

  8. #8
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Jak chcesz sobie w takie coś pograć, to wejdź w Menu Start i w wyszukiwarkę wpisz: Kierki.

  9. #9
    1)
    Cytat Napisał Samael Zobacz post
    Osoba posiadająca wszystkie karty zawsze by z tym NPC wygrywała dając kartę o jeden poziom rzadszą od tej, którą wystawi NPC.
    Na nie, głupi pomysł.
    2)
    Cytat Napisał Trixie Mattel Zobacz post
    Jak chcesz sobie w takie coś pograć, to wejdź w Menu Start i w wyszukiwarkę wpisz: Kierki.
    Nie dziwi mnie że wy akurat jesteście na nie
    ad.1- Nie uważasz że ktoś kto zdobędzie wszystkie karty (a nie jest to takie łatwe) to powinna być za to nagrodzona ? Ja rzuciłam tylko pomysł zawsze można go zmodyfikować.
    ad.2- Tym tokiem rozumowania to jeśli chcesz by bójki były bardziej opłacalne (https://forum.mfo3.pl/showthread.php...w-b%C3%B3jkach) to wpisz sb w google lol i w to sb graj.

  10. #10
    Urozmaicenia zawsze w modzie. Mnie zmiany nie przeszkadzają, jak są rzeczywiście dobrze przemyślane. Ja tam propozycję popieram .
    Jeśli by nawet możliwość gry nie przeszła, to przynajmniej ranking kart. Wtedy każdy by mógł se zobaczyć jakie są karty, ile i ogólnie poczytać o nich bez konieczności ich posiadania (jak w przypadku posiadania Kart na Postaci).

  11. #11
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    ad.1- Nie uważasz że ktoś kto zdobędzie wszystkie karty (a nie jest to takie łatwe) to powinna być za to nagrodzona ? Ja rzuciłam tylko pomysł zawsze można go zmodyfikować.
    Tym, że będzie wygrywał za każdym razem? W sumie wystarczy mieć tylko 5 najrzadszych kart i to wystarczy by codziennie wygrywać sto razy. Zastanów się 7 razy zanim coś zaproponujesz, a jeżeli potrzebujesz więcej czasu to zastanów się razy osiem.

  12. #12
    Ja jestem za, ale wydaje mi się że z pojedynkami powinno to się odbywać między dwoma graczami za pośrednictwem Karciarza (jak kiedyś arena przez mistrza areny). Z kolei sam Karciarz mógłby byc w Gospodzie w Eternii tylko bo moim zdaniem każdy gracz powinien miec do niego dostęp. No i wybór ilości kart: min. 5, 10 lub 25 i większe nagrody rzecz jasna od karciarza za więcej kart, gracze nie stawiali by nic na szali.

  13. #13
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    594
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Ja jestem za, ale wydaje mi się że z pojedynkami powinno to się odbywać między dwoma graczami za pośrednictwem Karciarza (jak kiedyś arena przez mistrza areny). Z kolei sam Karciarz mógłby byc w Gospodzie w Eternii tylko bo moim zdaniem każdy gracz powinien miec do niego dostęp. No i wybór ilości kart: min. 5, 10 lub 25 i większe nagrody rzecz jasna od karciarza za więcej kart, gracze nie stawiali by nic na szali.
    Ta, najlepiej od razu wszystkim dać wszystko, maks. lvl, ilość golda itp. Zalatuje komuną.

  14. #14
    Cytat Napisał Samael Zobacz post
    Tym, że będzie wygrywał za każdym razem? W sumie wystarczy mieć tylko 5 najrzadszych kart i to wystarczy by codziennie wygrywać sto razy. Zastanów się 7 razy zanim coś zaproponujesz, a jeżeli potrzebujesz więcej czasu to zastanów się razy osiem.
    Najpierw przeczytaj zasady gry w "wojnę" potem się wypowiadaj. Fakt przeoczyłam że przydał by się limit ( by zagrać musisz posiadać x kart) ale zamiast ulepszyć pomysł to tylko umiesz skrytykować ale ok taki jesteś i tego się nie zmieni ;D

    W sumie może być tak żeby zagrać trzeba wybrać ze swojej tali 20 kart i nimi walczysz.
    Ostatnio edytowane przez Belnel ; 21-11-2015 o 15:21

  15. #15
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Cytat Napisał Belnel Zobacz post
    Nie dziwi mnie że wy akurat jesteście na nie
    Cytat Napisał Belnel Zobacz post
    tylko umiesz skrytykować ale ok taki jesteś i tego się nie zmieni ;D.
    Ale przestań z tymi wycieczkami osobistymi, argumentum ad personam, żałosne. Twoja propozycja jest głupia i tyle, dopracuj ją lepiej, bo to twoja propozycja, nie moja, ja jestem na nie bo jest głupia, uzasadniłem już dlaczego. Wolałbym żeby grę karcianą wymyślił ktoś kompetentny, Tomi chyba miał już jakąś koncepcję jak miałaby ona wyglądać.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •