Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 26 z 26

Temat: Walka manualna z inteligencji

  1. #16
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    wg mnie to nie przejdzie

    Dam przykład:
    Atakujemy bossa i dajemy auto. Widać ramkę i nasze hp na 0 (po prawej) to wiadomo, że walka jest przegrana więc szybko wyłączamy autowalkę i gramy manualnie.
    Bo to ma nie być do takich przypadków.

    To jest właśnie to czego się obawiam ;]
    Trudno to będzie wytłumaczyć.

  2. #17
    Osobiście wolałbym rozbudowanie skryptów pod walki drużynowe/grupowe. Półśrodek jest takim sobie rozwiązaniem.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...u%C5%BCynowych

  3. #18
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Bo to ma nie być do takich przypadków.

    To jest właśnie to czego się obawiam ;]
    Trudno to będzie wytłumaczyć.
    trzeba to w skrypcie nazwać w dziwaczny sposób aby każdy zastanawiał się co to właściwie znaczy:
    np: półautomatyzacja off.
    Wtedy będą się pytac o działanie i nie będą się sugerować ze to wyłączenie automatu w kazdym przypadku

  4. #19
    Arconas
    Konto usunięte
    Na pewno ta opcja, o której mówi benerit utrudniła by ranking walk automatycznych i ogólnie walki automatyczne graczy. To by musiało być bardzo dokładnie dopracowane bo o błąd bardzo łatwo :P

  5. #20
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Osobiście wolałbym rozbudowanie skryptów pod walki drużynowe/grupowe. Półśrodek jest takim sobie rozwiązaniem.

    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...u%C5%BCynowych
    Potrzebne jest opracowanie sensownego/spójnego i w miarę przystępnego rozwiązania, które dodatkowo nie wywracało by obecnego mechanizmu do góry nogami.

    Jak próbuję sobie to rozplanować, to zawsze wychodzą mi tak pokręcone rzeczy, że nikły procent graczy by z tego skorzystał, bo interfejs do wprowadzania poleceń wyglądał by koszmarnie (bardziej dla programisty niż gracza).

  6. #21
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Arconas Zobacz post
    Na pewno ta opcja, o której mówi benerit utrudniła by ranking walk automatycznych i ogólnie walki automatyczne graczy. To by musiało być bardzo dokładnie dopracowane bo o błąd bardzo łatwo :P
    moja propozycja nie ma nic wspólnego z walkami automatycznymi, o których piszesz. Implementacja tego jest do zrobienia - to raczej kwestia czasu i chęci


    Cytat Napisał Tomi
    Jak próbuję sobie to rozplanować, to zawsze wychodzą mi tak pokręcone rzeczy, że nikły procent graczy by z tego skorzystał, bo interfejs do wprowadzania poleceń wyglądał by koszmarnie (bardziej dla programisty niż gracza).
    a może aby graczom nie mącić w głowach zrobić jeden edytor więcej - zrobiono proste edytory dla amatorów - może więc i być zaawansowany edytor dla profesjonalistów.

  7. #22
    Arconas
    Konto usunięte
    Moja wina :d teraz pojmuję o co ci chodziło xD Ale myślę, że nie zamąci to, aż tak w głowach graczom. Jak by to dobrze wytłumaczyć to nie było by źle Jest problem, żeby zrozumieć o co chodzi, ale jeden przykład albo dokładny opis powinien załatwić sprawę.

  8. #23
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    a może aby graczom nie mącić w głowach zrobić jeden edytor więcej - zrobiono proste edytory dla amatorów - może więc i być zaawansowany edytor dla profesjonalistów.
    Pewnie tak by było najlepiej.
    Chcę tylko zwrócić uwagę, że uproszczony interfejs był prosty/szybki do wykonania i służy sporej liczbie graczy, a interfejs "profesjonalny" będzie trudny w dobrym zaplanowaniu, czasochłonny we wprowadzeniu i dla nikłej ilości graczy. Dlatego też nie należy się go spodziewać szybko ;].

    Gdyby ktoś wymyślił coś co można by wprowadzić do obecnego edytora nie komplikując go zbytnio, to szanse na ruszenie tematu były by większe.
    Ja jednak się poddałem - nie potrafię ułożyć tego bez znacznego skomplikowania w porównaniu do obecnego edytora zaawansowanego, który i tak jest dla wielu osób abstrakcją.

  9. #24
    a może aby graczom nie mącić w głowach zrobić jeden edytor więcej - zrobiono proste edytory dla amatorów - może więc i być zaawansowany edytor dla profesjonalistów
    Aż mi się ta propozycja przypomniała ;)

    I to właściwie nie jest takie głupie. Stworzyć API, udostępnić je graczom, a ci niech sobie stworzą klikany edytor, jako osobny serwis...

  10. #25
    Arconas
    Konto usunięte
    to może jakaś zupełnie prosta funkcja, jeżeli liczba graczy < x przerwij skrypt, albo jeżeli masz dany status przerwij. Nawet taka prosta rzecz na razie, a trochę by pomogła osobom, które lubią w szybszy sposób pokonywać bosy :P Jeszcze pytanie, w jakim momencie ty byś chciał przerywać walkę benerit? :P

  11. #26
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Arconas Zobacz post
    to może jakaś zupełnie prosta funkcja, jeżeli liczba graczy < x przerwij skrypt, albo jeżeli masz dany status przerwij. Nawet taka prosta rzecz na razie, a trochę by pomogła osobom, które lubią w szybszy sposób pokonywać bosy :P Jeszcze pytanie, w jakim momencie ty byś chciał przerywać walkę benerit? :P
    Nie rozumiesz - ja pisałem o dodaniu POLECENIA - czyli tego co w edytorze jest jako: "użyj przedmiotu" "zdolnosć" "czar" "atak" - chodziło o dodanie polecenia. Warunki tworzyłbym już sobie samemu - każdy możliwy jaki do głowy by mi przyszedł.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •