Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Walka manualna z inteligencji

  1. #1
    The End
    Konto usunięte

    Walka manualna z inteligencji

    Propozycja prosta a bardzo przydatna.
    Sugeruję by w inteligencji zaawansowanej dodać, jeśli to jest możliwe od strony technicznej, warunek walki manualnej. Czyli jeśli zostaną spełnione określone przez nas warunki to walka z automatycznej przeradza się w manualną. Może to działać pasywnie i aktywnie tzn: Jeśli ustawimy walkę na manualną po hp albo mp przeciwnika to od razu w 1 turze walka manualna zastępuje automatyczną. Natomiast jeśli wyniknie pewna określona sytuacja w czasie walki to również przerwana zostaje walka automatyczna i kontynuujemy ją już w czasie rzeczywistym.

    Wady? Brak.
    Zalety? Mniejsze zużycie miksów na silnych potworach, możliwość ocenienia czy warto nam kontynuować walkę używając miksów niesklepowych, łatwiejsze polowanie na dzbana. Również w przyszłości zamiast określania skomplikowanych warunków w inteligencji (tylko 10 slotów, może ich zabraknąć) będzie to spore ułatwienie.

  2. #2
    Gortalon
    Konto usunięte

    Walka turowa w grupie walka poj auto

    Witam

    Co myślicie aby (z możliwością wyłączenia w opcjach) gdy używamy walki automatycznej, gdy spotykamy i atakuje nas grupa potworków pokazywał się dymek i pisało

    ________________________________________
    | UWAGA |
    |Zostałeś zaatakowany przez grupę potworków |
    | |Walcze aut.| | Walcze man.| |
    |_______________________________________|

  3. #3
    Połączyłem tematy, bo propozycje są podobne.

  4. #4
    benerit
    Konto usunięte

    opcja 'wyłącz automat' w skrypcie walki

    Brakuje mi jednego istotnego polecenia, które sądzę, mogłoby znacznie ułatwić ludziom zabijanie żółwi i ogólnie przyspieszyć te długie walki:

    "WYŁĄCZ AUTOMAT"
    chodzi o sytuację kiedy warunek jest spełniony i chcemy przerwać działanie skryptu automatycznego. Aby nie utrudniać to działanie funkcjonowałoby tylko w walkach które rozpoczęliśmy manualnie (otwarte okno walki).
    Dzięki czemu w sytuacji krytycznej walka automatyczna się przerywa i wracamy do manualnej.

  5. #5
    Salcia
    Konto usunięte
    a no pomysł dobry ale nie za bardzo "exclusiv" (czy jak to tam się piszę)? ;D

  6. #6
    szymek dwa
    Konto usunięte
    przydało by się
    np. kiedyś walczyłem z ogrem i zamiast wezwać pomocy włączyłem auto walkę i cała walka na nic i kasa przepadła
    w takiej sytuacji z pewnością taka opcja by się przydała

    zbieram reputy

  7. #7
    Shunsui
    Konto usunięte
    Przydało by się jestem na Tak

  8. #8
    Omitek Powrót
    Konto usunięte
    ja bym chcial miec cos takiego np. jak cie zaatakuje dzban, plazma albo jakies cos, czego nie rozwalisz, a co atakuje w miejscu, w ktorym lubisz expic

  9. #9
    Salcia
    Konto usunięte
    ja bym chcial miec cos takiego np. jak cie zaatakuje dzban, plazma albo jakies cos, czego nie rozwalisz, a co atakuje w miejscu, w ktorym lubisz expic
    dobrze, że wiadomo o co chodzi

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Raczej nie da się tego zrobić w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy walki (gracze) są na automacie, bo wtedy cała walka wykonuje się "w jednej chwili".

  11. #11
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Raczej nie da się tego zrobić w przypadku, gdy wszyscy uczestnicy walki (gracze) są na automacie, bo wtedy cała walka wykonuje się "w jednej chwili".
    Chodzi o zrobienie tego dla walk rozpoczętych manualnie.
    Podam przykład żółwia. Napisałem sobie skrypt na walkę z żółwiem, ale nie wszystko da się sprawdzić (np czy warto używać megaleczenia, albo rzucanie many na sojuszników). Dlatego chciałem aby w skrypcie był warunek stopu. Tzn jeśli walczyłem na automacie (i w drużynie przynajmniej jeden z graczy jest na manualu) i zajdzie warunek stopu - skrypt się wyłącza nic nie robiąc i jest moja kolejka i mój wybór tego co powinienem zrobić. Potem pewnie ponownie sobie mogę skrypt włączyć i czekać do kolejnego warunku stopu.

    W przypadku żółwia to byłoby megapomocne - rozwalanie po 4-8 żółwi dziennie zajmuje kilka godzin.

  12. #12
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Tzn jeśli walczyłem na automacie (i w drużynie przynajmniej jeden z graczy jest na manualu) i zajdzie warunek stopu - skrypt się wyłącza nic nie robiąc i jest moja kolejka i mój wybór tego co powinienem zrobić. Potem pewnie ponownie sobie mogę skrypt włączyć i czekać do kolejnego warunku stopu.
    w takim przypadku być może da się to zrobić, ale jacek musi się wypowiedzieć. Może to być jednak trochę mylące - już widzę setki zgłoszeń dlaczego ten warunek nie zadziałał we wszystkich innych sytuacjach niż ta w przykładzie.

  13. #13
    Użytkownik Avatar Jaskier
    Dołączył
    06-05-2011
    Postów
    1,381
    Dobry pomysl, przydaloby sie i to jaaak.

  14. #14
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    w takim przypadku być może da się to zrobić, ale jacek musi się wypowiedzieć. Może to być jednak trochę mylące - już widzę setki zgłoszeń dlaczego ten warunek nie zadziałał we wszystkich innych sytuacjach niż ta w przykładzie.
    To i tak będzie do zaawansowanych skryptów. A znacznie przyspieszy rozwalanie bossów w drużynkach - jeden gracz kontroluje walkę - reszta obserwuje i włącza się jak jest potrzeba.

    żółwia z 30 min można wtedy w 5-10 rozwalić.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    wg mnie to nie przejdzie

    Dam przykład:
    Atakujemy bossa i dajemy auto. Widać ramkę i nasze hp na 0 (po prawej) to wiadomo, że walka jest przegrana więc szybko wyłączamy autowalkę i gramy manualnie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •