Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zmniejszenie dni absencji pvp przez limit

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172

    Zmniejszenie dni absencji pvp przez limit

    Temat już był, może przed upkiem Elo. W przypadku 65+ lvl nie stanowi problemu stoczenie 5 walk z innymi graczami i limit zniesiony. Ale, w przypadku mniej uczęszczanych poziomów to zabójstwo pvp. Wiem, że pojawi się odpowiedź: "...metoda prosta, wbij 65 i walcz...", ale wbicie z 30 na 65 lvl dla początkującego + potem zdobycie eq do walk stanowi ogromny problem. Bo, przy obecnym stanie rzeczy, wbicie chociażby brązu wymaga eq unikat +2/3 + umiejętności w walce (mowa o 65+). Poziomy 10-20 lvl jeszcze obfitują w sporą liczbę walk, mniejszą niż 65+, ale w przypadku gdzie online jest 120 osób, z czego myślę połowa to 65+, to jaka wartość zostaję na poziom np 30-35 ? Z czego jeszcze wpadnie limit to śmierć pvp.
    Jest możliwość stworzenia algorytmu odpowiadającego wartości obecnej ilości graczy na danym poziomie? Bo jeżeli w przedziale 30-35lvl jest np 5 graczy to może limit powinien wynieść max 3 dni, a przy obecnej ilości 65+ niech zostanie jak jest.
    Prosiłbym o merytoryczne odpowiedzi.

  2. #2
    Tenkatte
    Konto usunięte
    Zgadzam się z tobą, nie ma żadnego pvp dla niższych poziomów poza 30. Po wbiciu 500 ranku ta gra jest zwyczajnie nudna jak flaki z olejem. Zamiast obniżenia minimalnej ilości walk, co i tak by się przydało, powinna być zniesiona bariera 200 punktów różnicy. Przy systemie elo nie skutkowałoby to jakimś wyskoczeniem graczy<65 lvl z ogromną liczbą ranku. Te 200 punktów różnicy powoduje, że nie ma z kim walczyć i w konsekwencji każdy kto walczy pvp myśli w pewnym momencie o kasacji konta. Ja lada moment to zrobię i już 2 razy skasowałem się z tego powodu. Dla mnie zniesienie tego ograniczenia to jedyna szansa na poprawę pvp. I wtedy ten limit jaki jest mógłby spokojnie zostać, bo wyrobienie 5 walk nie będzie żadnym problemem.
    Błagam znieście ten limit żebym nie musiał się kasować ;]
    Ostatnio edytowane przez Tenkatte ; 20-10-2015 o 22:25

  3. #3
    Użytkownik Avatar proskiler
    Dołączył
    16-07-2013
    Postów
    595
    Na poziomach 10-20 i 30-35 nie ma problemu z walkami Na 40 jeszcze kilka tam walczy, ale im dalej, tym gorzej. Mam nadziej, że wejdą turnieje, bo to pewnie poprawiłoby sytuację.

  4. #4
    Tenkatte
    Konto usunięte
    Na każdym lvl jest problem z walki prócz ok. 30 bo tam się naprawdę sporo ludzi zebrało. Ta gra nie ma sensu z limitem 200 pkt. bo gra w nią w pvp zwyczajnie za mało ludzi. I albo się w końcu zmusi każdego jak leci do walki pvp albo się zniesie ten idiotyczny limit.

  5. #5
    Był temat gdzie propozycja było podniesienie limitu do 5 walk.

    Ogólnie na moje powinno się zrobić jakiś system który luka byśmy w przedziale zawsze mieli z kimś walczyć. Tylko jest to na oko trudne do zrobienia.
    5 walk może mocno zwiększyć ruch, bo pamiętajmy, że teraz walkę nam resetuje 10walk z innym graczem.

    Tylko jeszcze zmieniłbym ograniczenia, bo aktualnie te 10walk odblokowuje 1 walkę i znowu trzeba 10 innych walk rozegrać na kolejną, co daje żeby było płynne PvP potrzeba 11 aktywnych graczy około w przedziale.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał Tenkatte Zobacz post
    powinna być zniesiona bariera 200 punktów różnicy.
    Spraw by to wprowadzili, a przewiduję mase płaczu na forum, gdzie aspirant zaatakował gracza z ligi złotej i ten ze złotej miał - Zysk: 1 / Strata 70

  7. #7
    Spraw by to wprowadzili, a przewiduję mase płaczu na forum, gdzie aspirant zaatakował gracza z ligi złotej i ten ze złotej miał - Zysk: 1 / Strata 70
    Szachowe ELO ma np tutaj limit, dla ponad 400 roznicy ranku , rozgrywki są traktowane jako z roznica 400.

    Np. 1400 vs 1800 == 1400 vs 2800

  8. #8
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Szachowe ELO ma np tutaj limit, dla ponad 400 roznicy ranku , rozgrywki są traktowane jako z roznica 400.

    Np. 1400 vs 1800 == 1400 vs 2800
    E, to MoP gra ze mną jak z arcymistrzem.

  9. #9
    Tenkatte
    Konto usunięte
    Sam gram dużo w szachy więc wiem z doświadczenia, że elo się sprawdza i bardzo fajnie, że zostało wprowadzone. Problemem jest ten limit, który wypacza pvp. Co do płaczu, że jakiś 100 ranku atakuje na arenie to jest jeszcze ten bonus za obronę więc nie byłoby tak źle. Poza tym można zostawić limit na arenie a zdjąć go tylko w pojedynkach. Wtedy gracz ustala, czy chce walczyć 600 ranku przeciwko 100 i być na tym limicie elo tak jak MoP powiedział, zyskując 7-8 pkt przy wygranej, a tracąc 60-70 w przypadku przegranej. Z drugiej strony fajnie gdyby takie walki rozwiązywały kwestię nieaktywności pvp. Czasem jest tak, że nie masz na arenie nikogo z kim mógłbyś walczyć w swoim zasięgu i takie pojedynki IM versus 1600 gracz powinny załatwiać nieaktywność.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •