Zobacz wyniki ankiety: W którą wersję gry będziesz grał?

Głosujących
996. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • MF2

    117 11.75%
  • MF3

    632 63.45%
  • Obie wersje

    207 20.78%
  • W żadną

    40 4.02%
Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 151 do 161 z 161

Temat: MFO2 vs. MFO3

  1. #151
    Vanitas
    Konto usunięte
    Do mnie najbardziej denerwujące w MFO2 jest to, że wszystkie walki z potworami rozgrywają się automatycznie. Bardzo często mam takie przypadki, że najpierw pokonam grupę 4 potworów, a chwilę potem walcząc na tym samym skrypcie przegram z grupą 3 potworów, a więc słabszą i całą podróż muszę zaczynać od nowa. W MFO3 tego nie ma i każdą problematyczną grupę potworów można pokonać manu.

    Przy walkach z bossami w MFO2 przydałaby się natomiast wiedza o kolejności ich ataków. O ile pojedyncze bossy zawsze można zdublować i nie trzeba śledzić kolejności ataków, to celem pokonania bossów kolektywnych np. kalvadora i 2 robotników, czy też servantesa i piratów na kartce musiałem odnotowywać kolejność ataków na moją postać. Tylko dzięki takiemu odnotowywaniu mogłem przewiedzieć kto mnie zaatakuje w następnej turze, ile maksymalnie mogę dostać obrażeń w niej i czy muszę się podleczyć. Konieczność sporządzania takich notatek i systematycznej analizy ruchów przeciwników wydłużała mi walkę powodując, że walki z tymi bossami czasami trwały kilka godzin. Jedna pomyłka powodowała porażkę i konieczność zaczynania wszystkiego od nowa. W MFO3 natomiast z góry jest podana kolejność ruchów, co niewątpliwie jest plusem tej wersji gry.

  2. #152
    Z biegiem czasu uważam, że MFO2 jest po prostu przyjemniejsze do grania - nie grindujesz tygodniami eq, żeby mieć jak najlepsze, przechodzenie gry(szczególnie na szybkim świecie) jest, no szybkie i możliwe. Walki też mają swój klimat, są proste.
    no także 2>3

  3. #153
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    Z biegiem czasu uważam, że MFO2 jest po prostu przyjemniejsze do grania - nie grindujesz tygodniami eq, żeby mieć jak najlepsze, przechodzenie gry(szczególnie na szybkim świecie) jest, no szybkie i możliwe. Walki też mają swój klimat, są proste.
    no także 2>3
    Bo grasz na świecie szybkim. Na normalnym mfo2 jest upierdliwe.

  4. #154
    Użytkownik Avatar Luxferre
    Dołączył
    04-05-2011
    Postów
    958
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    Walki też mają swój klimat, są proste.
    tak, zwłaszcza pvp z ludźmi którzy cię zaatakują na największym zadupiu czy innym labiryncie jeśli skończą ci się ruchy i zostawisz tam postać na 15 minut

    walki akurat w 2 są tragiczne, nie oferują niczego ciekawego, każdy boss jest dokładnie taki sam

  5. #155
    Cytat Napisał Luxferre Zobacz post
    tak, zwłaszcza pvp z ludźmi którzy cię zaatakują na największym zadupiu czy innym labiryncie jeśli skończą ci się ruchy i zostawisz tam postać na 15 minut

    walki akurat w 2 są tragiczne, nie oferują niczego ciekawego, każdy boss jest dokładnie taki sam
    od 3 tygodni zero ataków, i to w największym zadupiu(i do tego labiryncie) - w Ballis
    mi tam się walki podobają właśnie ze względu na to, że są proste z założenia, ale nie koniecznie niewymagające
    zresztą najważniejsze dla mnie to przejście jako takiej fabuły

  6. #156
    Kim Chi
    Konto usunięte
    Przecież w MFO2 w co drugiej przegranej walce wypada nam jakiś ekwipunek, nawet ten założony w innych profilach może wypaść

  7. #157
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Przecież w MFO2 w co drugiej przegranej walce wypada nam jakiś ekwipunek, nawet ten założony w innych profilach może wypaść
    Właściwie to... nie. Przez dobre 2 strony raportów przegranych ani sztuka ze mnie eq nie wypadła. Poza tym zawsze można robić jak ja, nosić całe zdobyte eq od 1 lvla. Szansa na to, że to na twój poziom wypadnie, jest minimalna.
    Dwójka jest spk na szybkim serwerze, dziennie poziom wpadał, dopóki nie stwierdziłem, że wbiję sobię 150 lvl w folhord.

  8. #158
    Użytkownik Avatar GoldenkoPL
    Dołączył
    28-02-2016
    Postów
    1,165
    https://w6.mfo2.pl/battle_report.php?r_id=191427803
    *ekhem* fajne walki btw.
    Straciłem zbroję zielonego smoka od razu po jego pokonaniu bo mnie ktoś złapał Ale potem traciłem zazwyczaj poty/eliksiry/jakieś syfy bo nosze wszystko przy sobie.

  9. #159
    Cytat Napisał Kim Chi Zobacz post
    Przecież w MFO2 w co drugiej przegranej walce wypada nam jakiś ekwipunek, nawet ten założony w innych profilach może wypaść
    a to nawet nie wiedziałem o tym
    chyba nawet ani razu mi nic nie wypadło

    wolę taką walkę, niż siedzenie na zmorze czy lewiatanie pół dnia bo rng nie było po mojej stronie

    ma swój klimat, poziom na szybkim się szybko wbija, i choć muszę wbić 10 lvli żeby iść dalej w fabulę(ozaroth) to i tak jest o wiele ciekawsze niż mfo3

  10. #160
    To co ostatnio mnie zachęciło do MFO2 to przechodzenie całej fabuły, gdyż od ok. 10 lat zawiesiłem się przy Nordii i tyle tego, a gryzła mnie ciekawość zakończenia bez spoilerów w postaci filmików. Tak więc główną cechą w czym MFO2 jest lepsze od MFO3 to pełna fabuła. Kolejną zaletą jest prostota gry, głownie chodzi mi o walki - gra się gdy nie chce się nadwyrężać umysłu. Podobają mi się czasem nieodwracalne konsekwencje, gdy się coś sknoci lub przegapi. Tak więc tyle o zaletach MFO2.

    Mechanika i grafika jak kto woli, oczywiście MFO3 jest bardziej rozbudowane niż równowartość część fabuły w MFO2.

    Główną wadą w MFO2 jest system PvP co jest teraz. Jest to bardzo nasączone p2w dzielące świat na dwie części - gracze korzystające z darmowej rozrywki i płacący gracze turniejowi. Ja z punktu widzenia tego pierwszego, potrzebowałem trochę czasu by się połapać, czemu tak źle mi wychodzi w PvP. Potem zwracałem szczególną uwagę na przedział ataku mojej postaci. Jak przedział nie zawierał żadnych z poziomów turniejowych, mogłem expić spokojnie i kontynuować następnego dnia. Gdy tylko awansowałem i system mi wliczał poziom turniejowy w przedział, nie pozwalałem sobie na żadne postoje, upewniałem się, że kończąc grę jest w bezpiecznej strefie, i byłem w takim trybie przez kilka następnych poziomów aż ten poziom turniejowy wyjdzie poza przedział. Umawiając się na pojedynki, analizowałem logi gracza i odmawiałem głównie tym, którzy mają blokadę poziomową, bo nie chcę inicjować z góry przegranej walki. Graczy turniejowych jest jedynie garstka i tylko oni mają szanse na podium w turniejach, jak jest ich przynajmniej trzech. Nieintencjonalnie straszą innych graczy swoją potęgą, co powoduje ograniczenie nagród i fakt, że rzadko mają okazję do zaatakowania na mapie jakiegokolwiek gracza.

  11. #161
    no na razie w mfo2 bo dali mi bana za to że mój ****** brat (przynajmniej zastosowałem cenzurę ) zrobił multi konta na naszym wspólnym laptopie , a w dodatku często podróżował po miastach szukając naiwnych ludzi by okraść ich lub wyłudzić login i hasło mam dużo czasu wolnego więc zrobię post jak ochronić się przed okradzeniem oszustwem oszustwem w handlu .

    - - - - - - - - - -


    Nazwa:  Zrzut ekranu (58).png
Wyświetleń: 552
Rozmiar:  719.7 KB

    - - - - - - - - - -

    jak to miło jest panem swojego losu ale lepiej arkadi bo zostałem sam we wszechświecie
    Ostatnio edytowane przez Obito Uchiha ; 23-11-2021 o 06:23

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •