Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Temat: Emotikony w dialogach

  1. #16
    Użytkownik Avatar skarlet
    Dołączył
    01-08-2011
    Postów
    859
    xd

    Co wam to przeszkadza ? :P

  2. #17
    Użytkownik Avatar Hydra
    Dołączył
    17-02-2013
    Postów
    319
    ja bym w miejsce każdej emotki dał 'xd', klimatycznie.

  3. #18
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    A potem beda powstawać takie tematy, a ja sie domyslam do czego to zmierza. MFO to gra MMORPG, a nie klimatyczna bazująca na dialogach i interakcji między NPC. Dlatego nie przeszkadzają mi wszelkie emotki, bo rozumiem, co admin miał na mysli umieszczając je.
    Bididididid!

  4. #19
    Cytat Napisał Alma Wade Zobacz post
    Jeśli nie ma lepszego sposobu na przedstawienie nastroju i charakteru danej postaci, niż emotikony, to daleko z tym nie zajdziemy. W grze chyba nie spotkałam się jeszcze z opisem typu "staruszek zatarł ręce i puścił oczko", gra nie potrzebuje aż tak rozbudowanej fabuły, by to robić. Niemniej jednak, pamiętam jak na samym początku cieszyłam się i mówiłam sobie w myślach: "Ale bajer, ten NPC się uśmiecha". W Devos niemal każdy dłuższy dialog ma w sobie emotikonę i nie jest to już przyjemne. Co do wyboru między: ":-)" a "", to tutaj już nie naciskam. Byłoby przyjemnie, gdyby wszystkie emotikony były jednolite, ale który wariant lepszy? Dla mnie ten bez nosa.
    Co do ";p", pierwszy raz zetknęłam się z tym w rozmowie z rybakiem w Devos, gdy zapytałam go o dziewczyny na plaży.

    Ps. Dziękuję za wskazanie mojej literówki. Niektórych wyrazów już tak się wyuczyłam.

    Coś w tym jest. Również przykładam sporo wagę do drobiazgów. W końcu jak powiadają diabeł tkwi w szczegółach. Chcąc stworzyć produkt idealny (albo żeby chociaż dążył do ideału) nie należy skupiać się tylko - w tym przypadku - na dopieszczaniu podstawowej mechaniki gry. Trzeba zadbać także o to, na co przeciętny odbiorca nawet nie zwraca uwagi. Polecam zapoznac sie z biografia i filozofia Jobsa.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    Nie zrozumcie mnie źle, nie pragnę stworzyć z tej gry sesję role-playing, już podkreślałam, że dialogi są naprawdę dobre- niezbyt długie, ale jednak zawierające ubarwienia i ciekawostki. Wielu graczy jest przyzwyczajonych do języka, którym posługują się gracze. Niemniej jednak, gra nie może zawierać skrótów typu: "staty", zamiast tego wprowadza się przejrzyste i ładne określenie "Statystyki gracza". Jako odbiorca gry, pragnę podejścia do mnie z profesjonalizmem. Zbyt duża ilość emotikon odbiega od tego profesjonalizmu, przez co gra traci na wartości sama w sobie.
    Wielu graczom, szczególnie skoncentrowanych na rozwoju postaci i PvP, ta sprawa wydaje się naprawdę nieistotna, jednak dla mnie jest to coś godnego uwagi i stosownej zmiany- zwłaszcza jeśli nie narusza mechaniki gry, dla administratorów nie powinno być zbyt problematyczne i ogólny bilans wychodzi na plus. Tyle z mojej strony, objaśniłam jak najlepiej potrafię swoje motywy i argumenty. Pozostaje czekać na decyzję administracji.

  6. #21
    Jako, że części przeszkadzają emotki ";p", kolejnej części jest to obojętne, a jeszcze kolejnej to nawet pasuje. To: emotki: ";)" i ":)" zostawiam w spokoju, a te ";p" mogę usunąć lub zmienić na inne - wszystkim pasujące.

    Jednak musiałbym dostać informacje o położeniu dialogów zawierających ";p". Póki co naprawdę ciężko szukać czegoś takiego na własną rękę przy dość licznej ilości dialogów.

    Tak już zliczając:
    -w dialogu z majtkiem w Słonecznym Brzegu. - zmienione z ";p", na ";)".

  7. #22
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    W ratuszu urkaden było coś w stylu "co za dyskryminacja ;p".

  8. #23
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    Hmm... Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale nie można ściągnąć wszystkich dialogów do jednego pliku tekstowego, a później wyszukać wszystkich ";p" w tekście? Co do drugiej części mojej propozycji (usunięcia części emotikon z Devos), proszę tylko, by mieć na uwadze ilość emotikon w dialogach podczas wprowadzania kolejnego miasta/eventu.
    Dziękuję za rozpatrzenie moich uwag i mam nadzieję, że szybko wyłapiemy wszystkie ";p" w grze.

  9. #24
    Hmm... Nie znam się na tym zbyt dobrze, ale nie można ściągnąć wszystkich dialogów do jednego pliku tekstowego, a później wyszukać wszystkich ";p" w tekście?
    Dobry pomysł, zlokalizowaliśmy je w ten sposób.

    Łącznie usunięto "aż" 4 (czyli wszystkie) takie przypadki... Hehe. W takim razie zamykam.
    Jeśli chodzi o wersje ;-) to na razie zostawiam.

    Zmiany wejdą do gry dopiero przy jakimś zgraniu (kiedyś tam).
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 31-08-2015 o 01:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •