Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Emotikony w dialogach

  1. #1
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34

    Emotikony w dialogach

    Moją propozycją jest usunięcie emotikonów z dialogów, które przeprowadza nasz bohater/bohaterka. O ile fajnie było zobaczyć jakiś uśmieszek od czasu do czasu, o tyle po moim dotarciu do Devos, zaczęły one mocno kłuć w oczy. Najbardziej irytujące było chyba zobaczenie tego: ':p'. My Fantasy Online jest jedną z najlepszych tego typu gier, w jakie miałam okazję zagrać i naprawdę szkoda psuć fabularną atmosferę tej gry przez takie byczki. Proponuję przejrzenie dialogów i usunięcie połowy emotikon (oraz wszystkich tych, które nie są ";)" i ":)"). Najbardziej dokuczliwe jest to jednak w Devos i tam bym zaczęła. Prócz tego wnoszę o pamiętanie o tej sugestii na przyszłość.

    Ps. Podziwiam fabularny aspekt tej gry i nisko kłaniam się osobie, która pisała dialogi.
    Ostatnio edytowane przez Denatris ; 30-08-2015 o 00:36 Powód: Literówka

  2. #2
    Pirrat
    Konto usunięte
    Dla mnie emotki nadają charakteru postaci - wyrażają jej emocje, nie tworząc z nich sztywniaków.
    Ps: Podobno dziewczyny lubią dużo emotek

  3. #3
    Proponuję przejrzenie dialogów i usunięcie połowy emotikon (oraz wszystkich tych, które nie są ";)" i ":)"). Najbardziej dokuczliwe jest to jednak w Devos i tam bym zaczęła. Prócz tego wnoszę o pamiętanie o tej sugestii na przyszłość.
    Czyli: ";)" i ":)" aż tak nie przeszkadzają? Faktycznie ";p" wygląda nieco dziwnie, można to bez problemu usunąć - choć z pewnością przyda się pomoc graczy, aby wszystkie takie przypadki zlokalizować.
    A co z przypadkami: ":-)" lub ";-)", są one lepsze niż ";)" i ":)"? Bo w tym zakresie również przydałaby się jednolitość.

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Alma Wade Zobacz post
    Moją propozycją jest usunięcie emotikonów z dialogów, które przeprowadza nasz bohater/bohaterka. O ile fajnie było zobaczyć jakiś uśmieszek od czasu do czasu, o tyle po moim dotarciu do Devos, zaczęły one mocno kłóć w oczy. Najbardziej irytujące było chyba zobaczenie tego: ''. My Fantasy Online jest jedną z najlepszych tego typu gier, w jakie miałam okazję zagrać i naprawdę szkoda psuć fabularną atmosferę tej gry przez takie byczki. Proponuję przejrzenie dialogów i usunięcie połowy emotikon (oraz wszystkich tych, które nie są "" i ""). Najbardziej dokuczliwe jest to jednak w Devos i tam bym zaczęła. Prócz tego wnoszę o pamiętanie o tej sugestii na przyszłość.

    Ps. Podziwiam fabularny aspekt tej gry i nisko kłaniam się osobie, która pisała dialogi.
    Auć

  5. #5
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    co wam te emotki przeszkadzają ? po za tym w dialogach fajnie to wygląda

  6. #6
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    ;p - no trochę się rzuca w oczy.
    Uśmieszki ;) - nigdy mi nie przeszkadzały.

  7. #7
    W sumie popieram to

  8. #8
    co Wam te emotki zawiniły? niech sobie są

  9. #9
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Pojedyncze emotki u pojedynczych osób i w pojedynczych dialogach są nawet spoko. Nie każdej postaci to pasuje
    Danie jakiegoś ultra tajemniczego człowieka i dodanie mu emotki uśmiechu moim zdaniem się gryzie. Lepiej w takich wypadkach jak nie mamy do czynienia z wiejskim przygłupem napisać w nawiasie "Uśmiechnął się tajemniczo". Emotka zupełnie zabija klimat.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  10. #10
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Obojętnie mi. Można by było po prostu zamienić emotki w formę obrazkową i wtedy przekaz, mysle, że byłby lepszy.
    Bididididid!

  11. #11
    Użytkownik Avatar Denatris
    Dołączył
    21-11-2014
    Postów
    34
    Jeśli nie ma lepszego sposobu na przedstawienie nastroju i charakteru danej postaci, niż emotikony, to daleko z tym nie zajdziemy. W grze chyba nie spotkałam się jeszcze z opisem typu "staruszek zatarł ręce i puścił oczko", gra nie potrzebuje aż tak rozbudowanej fabuły, by to robić. Niemniej jednak, pamiętam jak na samym początku cieszyłam się i mówiłam sobie w myślach: "Ale bajer, ten NPC się uśmiecha". W Devos niemal każdy dłuższy dialog ma w sobie emotikonę i nie jest to już przyjemne. Co do wyboru między: ":-)" a "", to tutaj już nie naciskam. Byłoby przyjemnie, gdyby wszystkie emotikony były jednolite, ale który wariant lepszy? Dla mnie ten bez nosa.
    Co do ";p", pierwszy raz zetknęłam się z tym w rozmowie z rybakiem w Devos, gdy zapytałam go o dziewczyny na plaży.

    Ps. Dziękuję za wskazanie mojej literówki. Niektórych wyrazów już tak się wyuczyłam.

  12. #12
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Nie odbierasz tej gry trochę zbyt dosłownie? Zaraz zaczniesz szukać przyjaciół wsród tych NPC i będziesz narzekać na niezbyt rozbudowaną interakcję. Przemysl to, bo to raczej nie powinno zmierzać w tę stronę.
    Bididididid!

  13. #13
    Na nie. Chcecie emotikony? Od tego jest fb, gg i dużo więcej.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Cytat Napisał Senju Hashirama Zobacz post
    Na nie. Chcecie emotikony? Od tego jest fb, gg i dużo więcej.
    przeczytaj dobrze co pisze w pierwszym poście . .

  15. #15
    Użytkownik Avatar Spaav
    Dołączył
    30-03-2015
    Postów
    127
    Cytat Napisał Krycha Zobacz post
    Obojętnie mi. Można by było po prostu zamienić emotki w formę obrazkową i wtedy przekaz, mysle, że byłby lepszy.
    Popieram, wtedy było by najlepiej.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •