Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o pomyśle

Głosujących
32. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Jestem na Tak :P

    27 84.38%
  • Jestem na Nie :C

    5 15.63%
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Turnieje Kwartalne

  1. #1
    Firebite
    Konto usunięte

    Turnieje Kwartalne

    Cześć
    No więc mój pomysł :

    Raz na kwartał - czyli w każde kalendarzowe rozpoczęcie nowej pory roku w miastach pojawiałby się wystrój charakterystyczny dla niej oraz portal lub osoba, która za opłatą przenosi nas do fortecy, na której odbywałyby się turnieje(oczywiście ona także byłaby wystrojona).
    Zależnie od pory roku wygląd fortecy:
    -Wiosna - Kamień(jasny) + ogromne drzewo jabłoni(zamiast fontanny) - podchodzimy do drzewa(przy którym leżą szkarłatne jabłka) i leczymy się w ten sposób
    -Lato - Piaskowiec;
    -Zima - Kamień(ciemny, mury pokryte szronem i śniegiem);
    -Jesień - Kamień(pokryty liśćmi) + drzewa bez nich);
    -------------------------------------
    Forteca byłaby otoczona fosą(także inną w każdej porze roku).
    - Wiosną - Drewniane kolce (coś stylu tych, które możemy spotkać w grach typu "Claw" przełożone na świat Mfo3);
    - Latem - Bajorko pełne krokodyli(moglibyśmy to widzieć po tym, ze wystawałyby z niego ich głowy z animacją mrugających oczu i otwieranych paszczy);
    - Jesienią - 'Pułapka leśna' - Całe miejsce przeznaczone na fosę przykryte liśćmi + możliwość wejścia na liście, a wtedy pojawia się animacja zapadającej się pod nami pułapki - giniemy i budzimy się w punkcie do tego przeznaczonym;
    - Zimą - Po prostu głęboki dół;

    ----------------------------------------
    -Przedmurze z możliwością obejścia Fortecy dookoła:
    - Wiosną - Kwitnąca ziemia z kwiatkami, jaką możemy spotkać w różnych miejscach, dróżka z ciemnego piachu(jak w wiosce startowej);
    - Latem - Piasek, dróżka z białego piaskowca;
    - Jesienią - Błotnista ziemia pokryta liśćmi, dróżka z kamiennych płyt bądź cegieł;
    - Zimą - Ziemia pokryta śniegiem, dróżka z ciemnych kamiennych płyt bądź cegieł;

    Na przedmurzu mógłby znajdować się także domek kowala oraz targ(wystrój dobrany do pory roku).
    Zimą targ znajdowałby się w domkach.

    Na targu moglibyśmy znaleźć:
    - Aukcjonera;
    - Sprzedawce ryb;
    - Sprzedawce owoców i warzyw;
    - Sprzedawce eliksirów /alchemika;
    - Sprzedawce zwojów i zaklęć;
    - Zbrojmistrza (zbroje wyższego poziomu 20+);
    - Płatnerza (rękawice, buty, zbroje 6+, przedmioty dodatkowe, hełmy, bronie, sztućce )
    ----------------------------------------------------------------------------
    - Każdy sprzedawca, przez Wiosnę, Lato i Jesień znajdowałby się w takim budynku(przykład. zdj:Nazwa:  Bez*tytułu.png
Wyświetleń: 646
Rozmiar:  50.9 KB, a same budynki rozstawione byłyby na przeciwko siebie idąc pionowo od początku lokacji(tj. od przedmurzy do bramy fortecy).
    W zimie byłyby to kamienne domki.

    +Ikonka danego sprzedawcy(przykład. zdj:Nazwa:  Bez*tytułu1.png
Wyświetleń: 602
Rozmiar:  2.4 KB);
    +Dymki od każdego sprzedawcy - (tj. co kilka/kilkanaście sekund obok sprzedawcy pojawiałby się takowy, o zawartości ogłoszenia np. 'Tylko u mnie' 'Świeże ryby' lub inne)
    --------------------------------------------
    Zależnie od pory roku npc byliby ubrani w:
    - Wiosna(ubrania przemieszane z lata i jesieni);
    - Lato(Krótko);
    - Jesień(aktualne ubrania);
    - Zima(Futra);
    --------------------------------------------
    Turnieje:
    Odbywałyby się od godziny :
    - 8:00 do 11:45;
    - od 16:00 do 17:00; od 18:00 do 19:45;

    Turnieje drużynowe:
    - od 12:00 do 13:00; od 14:00 do 15:00;
    - od 20:00 do 21:00; od 22:00 do 23:00;

    Arena do walki znajdowałaby się w samym środku lokacji(fortecy) i zbudowana byłaby z tego samego materiału co ona.

    Przy wejściu na arenę znajdowałby się Gladiator zasłaniający je (o przykładowo takiej grafice: Nazwa:  Bez*tytułu2.png
Wyświetleń: 629
Rozmiar:  3.6 KB moglibyśmy u niego zapisywać się do walki(manualnej, o pkt. rankingowe) z drugim graczem, która rozpoczynałaby się od 8:00 do 11:45 i od 16:00 do 19:45.
    Oraz zapisywać swoją drużynę do walk TvT w czasie trwania turnieju 1vs1 lub po godzinie 23:00.
    -----------------------------------------------------------------------
    !Opcjonalnie! - Opłata za zapisanie drużyny 100000 tysięcy złota.
    Jeśli dana drużyna przegra nie może wziąć już udziału do końca turnieju - tzn:
    Przegraliśmy 1 dnia(20 marca) turnieju wiosennego i do końca jego trwania(22 marca) nie możemy już zarejestrować naszej drużyny do kolejnej walki.
    Za każdą wygraną walkę drużyna otrzymuje punkty, które pod koniec turnieju zostają przeliczone na nagrody(Żetony/Złoto/Mf/Przedmioty/Gemy/Skórki - tu już pozostawiam Adminowi edycję) zależnie od zajętego miejsca.
    1 miejsce - 1:1
    2 miejsce - 1:2
    3 miejsce - 1:3
    4 miejsce - 1:4
    itd.
    ---------------------------------------------------------------------

    Przedział w różnicach poziomu między dobieraniem przeciwnika wynosiłby (+-) 3 poziomy w przypadku walk 1vs1 - gdy są to walki grupowe, 3 poziomy liczą się w średniej arytmetycznej.

    Jeśli chcemy oglądać walki przychodzimy do gladiatora maksymalnie 5 minut przed rozpoczęciem i klikamy opcję(*):
    'chcę oglądać walkę PvP(opłata 1500 złota)' lub 'chcę oglądać walkę TvT(opłata 2000 złota)', animacja wykonuje za nas - przejście gladiatora w bok i usadowienie się na wolnym miejscu dla widowni skąd w godzinach podanych wyżej widzielibyśmy walki innych graczy.

    Zakładając, że do końca czasu, walk może być więcej niż starczy na to minut, a nie możemy oglądać jednocześnie walk dwóch par osób, komputer wybiera nam parę zaznaczoną przez nas na tablicy ogłoszeń(patrz - niżej) - jeśli tego nie zrobiliśmy, to robi to automatycznie.
    To samo tyczy się Walk drużynowych - wybiera zaznaczone przez nas na tablicy, a w przeciwnym wypadku robi to automatycznie.

    Zapisywać się i zajmować miejsce na arenie możemy do 5 minut przed rozpoczęciem walk.
    Po zapisaniu dostajemy wiadomość z informacjami:
    - Z Kim będziemy walczyć, o której godzinie(z 1 minutowym pośpiechem).

    Zapisywać swoją drużynę możemy w czasie trwania walk 1vs1 lub po godzinie 23:00.
    - Po zapisaniu drużyny, każdy dostaje informacje o której godzinie(z 1 minutowym pośpiechem) odbywa się walka i z jaką drużyną.
    - Jeśli zjawi się mniej, niż połowa drużyny, zostaje ona zdyskwalifikowana, a w razie nieobecności kilku osób(mniej niż połowa) zostają oni ustawieni pod walkę automatyczną .
    ----------------------------------------
    Przykładowa Rozmowa z Gladiatorem:
    >Witamy na (Letnim/Wiosennym/Jesiennym/Zimowym - zależnie od pory roku) Turnieju kwartalnym!
    <Witam :]
    >W czym mogę służyć ?
    (do 5 minut przed rozpoczęciem)*Chciałbym zapisać się na Turniej.
    (do 5 minut przed rozpoczęciem)*Chciałbym zapisać moją drużynę na Turniej.
    (Do 5 minut przed rozpoczęciem)*Chciałbym obejrzeć Turniej.
    ----------------------------------------------
    Raz na 24h:
    (do 5 minut przed rozpoczęciem turnieju, potem pojawia się znowu)*Ha! Walcz ze mną! :
    (Taka informacja dla śmiałych -> 30 lat = 30 poziom doświadczenia)>Jeśli chcesz stoczyć ze mną pojedynek musisz się założyć, wiec jednak ze mam za sobą 30 lat walk i nie jestem prostym przeciwnikiem:

    Opcjonalnie:
    *Zatem załóżmy się o złoto - wpisujemy numerycznie (jeśli przegramy tracimy je, jeśli wygramy dostajemy z powrotem podwójną ilość |przykład -> dajemy 15 tysięcy -> wygrywamy -> dostajemy 30 tysięcy );
    *Zatem załóżmy się o żetony - wpisujemy numerycznie (tak samo - przegrana = strata, wygrana = wypłata podwójnej wartości)


    (Po kliknięciu na daną opcje - Złoto/Żetony wyskakuje nam okienko do wpisania ilości jaką dajemy na zakład) ->
    (Pod okienkiem do wpisania ilości złota/żetonów)*Walczmy!
    //obok//
    (Jeśli zmienimy zdanie - pod okienkiem do wpisania ilości złota/żetonów - obok opcji rozpoczynającej : 'Walczmy!') *Innym razem.. ^.^

    Jednak! - im większa ilość złota/żetonów o jaką się zakładamy tym statystyki gladiatora są wyższe.
    -------------------------------------------------------------
    Na wprost - pionowo do areny stałaby tablica ogłoszeń, oglądamy ją w ten sam sposób w jaki wchodzimy w interakcje ze skrzynią, w momencie interakcji na ekran gry wyskakiwałaby kartka z listą walczących par nicków graczy i ich poziomem w nawiasie, którzy biorą udział w walce danego dnia, oraz podaną godziną.
    Obok pary / drużyny widniałby znaczek tego typu (przed zaznaczeniem : Nazwa:  Bez*tytułu8.png
Wyświetleń: 603
Rozmiar:  281 Bajtów , po zaznaczeniu : Nazwa:  7.png
Wyświetleń: 559
Rozmiar:  451 Bajtów).
    Zaznaczając znaczek wywoływalibyśmy to, że w razie dużej ilości par / drużyn, komputer do oglądania wybierze te, które zaznaczyliśmy.

    Jeśli utrzymamy kursor myszki przez dłuższy czas na polu znaczka to dostaniemy dymek informacyjny 'Zaznacz, aby oglądać' (oczywiście zamiast podanego tekstu na wyświetlonym tu zdjęciu): Nazwa:  Bez*tytułu11.png
Wyświetleń: 551
Rozmiar:  484 Bajtów

    Klikając na Nick danego gracza wywołujemy to samo działanie, co w przypadku kliknięcia na osobę obserwowaną.
    Klikając na Nazwę drużyny powodujemy przejście do profilu danej drużyny.

    W lewym górnym rogu znajdowałby się napis 'Pomoc' ze znaczkiem zapytania obok.
    Klikając w napis uzyskiwalibyśmy dostęp do nowego okna z informacjami o działaniu areny(czyli o której godz. odbywają się walki, wiadomość zawiadamiająca o naszym przeciwniku z godziną rozpoczęcia walki o 1 minutowym wyprzedzeniu, o poziomie gladiatora i zakładach z nim, oraz dostępie do zapisów i oglądania walk na arenie);

    Gdyby walka pary, drużyny oglądanej przez nas trwała jeszcze w momencie rozpoczęcia walki kolejnej pary, drużyny którą zaznaczyliśmy na tablicy, wyskakuje nam komunikat : ' Rozpoczęła się walka (Nick gracza1|Nazwa drużyny1 - w przypadku walk drużynowych) i (Nick gracza2| Nazwa drużyny2 - w przypadku walk drużynowych).
    Czy chcesz opuścić tą walkę i przejść do kolejnej ? '
    Zaznaczamy
    (przechodzimy do kolejnej)*Tak
    lub
    (zostajemy w obecnej walce)*Nie

    Jeśli odstęp między walkami par graczy, drużyn które zaznaczamy jest mniejszy niż 5 minut wyskakuje nam komunikat : 'Nie możesz zaznaczyć pary/drużyny, gdyż odstęp tej walki w czasie między innymi parami przez Ciebie zaznaczonymi jest zbyt mały.'
    i anuluje nam ostatnio zaznaczoną parę/drużynę.
    Czyli np:
    o 8:10 Rozpoczyna się walka Romka i Amelii, którą zaznaczyliśmy jako chętną do obejrzenia
    Chcemy zaznaczyć walkę Tomka i Kasi, która rozpoczyna się o 8:12 - zaznaczamy -> wyskakuje komunikat podany wyżej -> anuluje nam walkę zaznaczoną przed chwilą(Tomek, Kasia - 8:12).
    Tablica byłaby aktualizowana co 5 do 30 minut (zależy jakie byłoby to obciążenie dla serwera).

    Wszystko tyczy się także walk drużynowych - Nazwy drużyn ustawione byłyby na przeciwko siebie(a w nawiasie średni poziom ich członków) - Całość znaleźć moglibyśmy w zakładce 'TvT', obok zakładki 'Pvp' - (gdzie znajdują się pary graczy - 1vs1), a przechodzimy do niej klikając na nią.
    (Zakładki 'TvT', 'PvP' znaleźć możemy nad listą).
    -------------------------------------
    Obok wejścia na arenę stałby 'Szemrany Typ' o wyglądzie np. tego typu: Nazwa:  czarodziejka_nocy.gif
Wyświetleń: 807
Rozmiar:  4.0 KB + animacja mrugających oczu.
    Wygląd szemranego typa ze względu na porę roku zmieniałby się na :
    Wiosna - Zielony płaszcz;
    Lato - Czerwony/Biały płaszcz;
    Jesień - Żółty płaszcz;
    Zima - Niebieski(ten co jest) płaszcz;

    Moglibyśmy zakładać się u niego kto lub jaka drużyna wygra.

    Rozmowa z 'Szemranym Typem':
    <Witaj!

    >Czego chcesz ?! Poszedł mi stąd!
    <Podobno prowadzisz Zakłady.

    >Tak ?! Kto ci tak powiedział ?!
    Niczego nie prowadzę.

    <No to ja już sobie pójdę..

    >Dobra. Ile i na Kogo stawiasz !?
    Wyskakuje nam okienko jak przy tablicy ogłoszeń.
    Klikamy na nick, bądź drużynę po czym wyskakuje nam kolejne okno, gdzie wpisujemy ilość złota jaką stawiamy.
    --------------------------------
    Turniej trwałby trzy dni, a po czasie określonym wszystko co z nim związane znikałoby.
    Data trwania:
    Wiosna - 20 - 21 - 22 Marca
    Lato - 20 - 21 - 22 Czerwca
    Jesień - 20 - 21 - 22 Września
    Zima - 20 - 21 - 22 Grudnia
    I tak co roku..
    --------------------------------
    Legenda(Oznaczenia):
    " < " - co mówi nasza postać.
    " > " - co mówi dany npc.
    " * " - opcja.
    " (...) " - informacje
    " ' ... ' "
    --------------------------------------
    No i to by było na tyle jeśli chodzi o mój pomysł.
    Starałem się wytłumaczyć to jak najprościej, tak by nie było żadnych zgrzytów.
    Zapraszam do dyskusji i oceniania całości. ;p

    Z poważaniem. - Firebite
    Załączony obraz Załączony obraz   
    Ostatnio edytowane przez Firebite ; 07-08-2015 o 00:11

  2. #2
    musaraj
    Konto usunięte
    Jak wykonasz mapki (ogrom pracy) to już masz pierwszy drobny kroczek w wykonaniu całego tego przedsięwzięcia. To wymagałoby wdrożenia sporo nowych rzeczy.

    Turnieje, wg planów, będą wyglądać tak, że gracz będzie tworzył specjalną postać turniejową, z EQ jakie ma na swojej postaci, ale rozdaje nowy zestaw statystyk itd. i walczy.

    Aktualnie w grę wchodzą tylko turnieje organizowane indywidualnie przez graczy

    P.S. Muszę jednak przyznać, że ilość i sposób rozpisanych przez Ciebie rzeczy może się podobać Sporo tekstu i propozycji, znośnie zredagowane

  3. #3
    jestem na tak i obiecuje przeczytac :P

  4. #4
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    może być ale i tak nie wejdzie .

  5. #5
    Firebite
    Konto usunięte
    @Dorek
    Jeszcze zobaczymy. :P

  6. #6
    Wszystkie pięknie. Świetna wizja i w ogóle. Chciałoby się przeczytać takie również na inne tematy, nie tylko o turniejach (MOAR!).
    Jednak:
    Aby to wszystko tak pięknie wykonać potrzebny byłby dedykowany grafik. Bo z pewnością wielu proponowanych rzeczy w wyglądzie brakuje.
    Czy tworzenie takich rzeczy na 3 dniowy event nie jest stratą czasu? Mam na myśli, że chyba lepiej byłoby go poświęcić na coś trwalszego.

    Również nie wiem czy taka forma turniejów by się sprawdziła - dotychczas były planowane tylko takie w zakładce (bez dedykowanych map) z dostępem z każdego miejsca (lub miasta). Podoba mi się forma w stylu np. weekendowych turniejów co 2h, w których mogłoby się zdobywać punkty do jakiegoś rankingu globalnego. I później coś by tam się działo (od razu rozstrzygnięcie na tej podstawie lub kwalifikacja do finałów).


    PS
    Popraw obrazki, bo wygląda na to, że nie działają :P

  7. #7
    Pomysł bardzo mi się podoba, zdecydowanie na tak, dawno nie widziałem tak szczegółowo opisanej propozycji. Myślę, że taki turniej ożywiłby walki pvp w mfo oraz urozmaicił rozgrywkę osobom, które nie walczą. Moim zdaniem fajnie byłoby podpiąć pod to jeszcze jakąś drużynówkę dla miłośników walk TvT. Osobiście zmieniłbym to, że zamiast oglądać losowe walki możemy sami wybierać te, które nas interesują.

  8. #8
    Your Nightmare
    Konto usunięte
    Jeżeli sam nyan jest za, to musi przejść ;d Ja osobiście jestem na tak. Świetny pomysł.

  9. #9
    Firebite
    Konto usunięte
    Zmieniłem i dodałem jakby to wyglądało.
    Pierwsze:
    Zakładając, że do końca czasu, walk może być więcej niż starczy na to minut, a nie możemy oglądać jednocześnie walk dwóch par osób, komputer wybiera nam parę zaznaczoną przez nas na tablicy ogłoszeń(patrz - niżej) - jeśli tego nie zrobiliśmy, to robi to automatycznie.
    Drugie:
    Obok pary widniałby znaczek tego typu (przed zaznaczeniem : Nazwa:  Bez*tytułu8.png
Wyświetleń: 603
Rozmiar:  281 Bajtów , po zaznaczeniu : Nazwa:  7.png
Wyświetleń: 559
Rozmiar:  451 Bajtów).
    Zaznaczając znaczek wywoływalibyśmy to, że w razie dużej ilości par, komputer do oglądania wybierze te, które zaznaczyliśmy.

    Jeśli utrzymamy kursor myszki przez dłuższy czas na polu znaczka to dostaniemy dymek informacyjny 'Zaznacz, aby oglądać' (oczywiście zamiast podanego tekstu na wyświetlonym tu zdjęciu): Nazwa:  Bez*tytułu11.png
Wyświetleń: 551
Rozmiar:  484 Bajtów

    Klikając na Nick danego gracza wywołujemy to samo działanie, co w przypadku kliknięcia na osobę obserwowaną.

    W lewym górnym rogu znajdowałby się napis 'Pomoc' ze znaczkiem zapytania obok.
    Klikając w napis uzyskiwalibyśmy dostęp do nowego okna z informacjami o działaniu areny(czyli o której godz. odbywają się walki, wiadomość zawiadamiająca o naszym przeciwniku z godziną rozpoczęcia walki o 1 minutowym wyprzedzeniu, o poziomie gladiatora i zakładach z nim, oraz dostępie do zapisów i oglądania walk na arenie);

    Gdyby walka pary, oglądanej przez nas trwała jeszcze w momencie rozpoczęcia walki kolejnej pary, którą zaznaczyliśmy na tablicy, wyskakuje nam komunikat : ' Rozpoczęła się walka (Nick gracza1) i (Nick gracza2).
    Czy chcesz opuścić tą walkę i przejść do kolejnej ? '
    Zaznaczamy
    (przechodzimy do kolejnej)*Tak
    lub
    (zostajemy w obecnej walce)*Nie

    Jeśli odstęp między walkami par graczy, które zaznaczamy jest mniejszy niż 5 minut wyskakuje nam komunikat : 'Nie możesz zaznaczyć pary, gdyż odstęp tej walki w czasie między innymi parami przez Ciebie zaznaczonymi jest zbyt mały.'
    i anuluje nam ostatnio zaznaczoną parę.
    Czyli np:
    o 8:10 Rozpoczyna się walka Romka i Amelii, którą zaznaczyliśmy jako chętną do obejrzenia
    Chcemy zaznaczyć walkę Tomka i Kasi, która rozpoczyna się o 8:12 - zaznaczamy -> wyskakuje komunikat podany wyżej -> anuluje nam walkę zaznaczoną przed chwilą(Tomek, Kasia - 8:12).
    Jeśli chodzi o wprowadzenie walk TvT, to możesz napisać jak mniej więcej miałoby to wyglądać, bo na ten moment nie wiem jak to wytłumaczyć. ;p

    Swoją drogą.. - od ilu głosów na Tak mogę ubiegać się o wysłanie pomysłu do Administratora ?
    Ostatnio edytowane przez Firebite ; 05-08-2015 o 01:28

  10. #10
    Pirrat
    Konto usunięte
    Swoją drogą.. - od ilu głosów na Tak mogę ubiegać się o wysłanie pomysłu do Administratora ?
    Nie musisz niczego wysyłaś, administrator czyta propozycje .

  11. #11
    Hmm, ciężko powiedzieć jak TvT miałoby wyglądać. Powiedzmy, że szef drużyny zapisuje swoją drużynę u gladiatora lub stworzonego do tego npc'a. Turnieje TvT będą rozgrywane codziennie wieczorem w przerwach pomiędzy walkami pvp. O umówionej godzinie wszystkie drużyny muszą być online. W przypadku braku jednej lub dwóch osób jadą one na auto, w przypadku braku większej ilości następuje dyskwalifikacja. Jeśli to ma wejść w życie to niech będą jakieś profity już za sam udział, bo chyba każdy wie ile tych drużyn walczących w mfo jest... Kwestię drabinki zostawiam komuś kto się zna, bo nie chcę jakichś głupot wypisywać.
    Ostatnio edytowane przez Nyan Cat ; 05-08-2015 o 12:08

  12. #12
    Your Nightmare
    Konto usunięte
    Mogłoby być jeszcze tak, że można przed rozpoczęciem turnieju zmienić skład i dodać może nie wiem, "rezerwowych", którzy siedzieliby na widowni i w razie nieobecności któregoś z drużyny wskakiwaliby w jego miejsce.

  13. #13
    Firebite
    Konto usunięte
    Wszystko ustawione:

    Turnieje:
    Odbywałyby się od godziny :
    - 8:00 do 11:45;
    - od 16:00 do 17:00; od 18:00 do 19:45;

    Turnieje drużynowe:
    - od 12:00 do 13:00; od 14:00 do 15:00;
    - od 20:00 do 21:00; od 22:00 do 23:00;

    Arena do walki znajdowałaby się w samym środku lokacji(fortecy) i zbudowana byłaby z tego samego materiału co ona.

    Przy wejściu na arenę znajdowałby się Gladiator zasłaniający je (o przykładowo takiej grafice: Nazwa:  Bez*tytułu2.png
Wyświetleń: 629
Rozmiar:  3.6 KB moglibyśmy u niego zapisywać się do walki(manualnej, o pkt. rankingowe) z drugim graczem, która rozpoczynałaby się od 8:00 do 11:45 i od 16:00 do 19:45.
    Oraz zapisywać swoją drużynę do walk TvT w czasie trwania turnieju 1vs1 lub po godzinie 23:00.
    Przedział w różnicach poziomu między dobieraniem przeciwnika wynosiłby (+-) 3 poziomy w przypadku walk 1vs1 - gdy są to walki grupowe, 3 poziomy liczą się w średniej arytmetycznej.

    Jeśli chcemy oglądać walki przychodzimy do gladiatora maksymalnie 5 minut przed rozpoczęciem i klikamy opcję(*):
    'chcę oglądać walkę PvP(opłata 1500 złota)' lub 'chcę oglądać walkę TvT(opłata 2000 złota)', animacja wykonuje za nas - przejście gladiatora w bok i usadowienie się na wolnym miejscu dla widowni skąd w godzinach podanych wyżej widzielibyśmy walki innych graczy.

    Zakładając, że do końca czasu, walk może być więcej niż starczy na to minut, a nie możemy oglądać jednocześnie walk dwóch par osób, komputer wybiera nam parę zaznaczoną przez nas na tablicy ogłoszeń(patrz - niżej) - jeśli tego nie zrobiliśmy, to robi to automatycznie.
    To samo tyczy się Walk drużynowych - wybiera zaznaczone przez nas na tablicy, a w przeciwnym wypadku robi to automatycznie.
    Zapisywać swoją drużynę możemy w czasie trwania walk 1vs1 lub po godzinie 23:00.
    - Po zapisaniu drużyny, każdy dostaje informacje o której godzinie(z 1 minutowym pośpiechem) odbywa się walka i z jaką drużyną.
    - Jeśli zjawi się mniej, niż połowa drużyny, zostaje ona zdyskwalifikowana, a w razie nieobecności kilku osób(mniej niż połowa) zostają oni ustawieni pod walkę automatyczną .
    >W czym mogę służyć ?
    (do 5 minut przed rozpoczęciem)*Chciałbym zapisać się na Turniej.
    (do 5 minut przed rozpoczęciem)*Chciałbym zapisać moją drużynę na Turniej.
    (Do 5 minut przed rozpoczęciem)*Chciałbym obejrzeć Turniej.
    Obok pary / drużyny widniałby znaczek tego typu (przed zaznaczeniem : Nazwa:  Bez*tytułu8.png
Wyświetleń: 603
Rozmiar:  281 Bajtów , po zaznaczeniu : Nazwa:  7.png
Wyświetleń: 559
Rozmiar:  451 Bajtów).
    Zaznaczając znaczek wywoływalibyśmy to, że w razie dużej ilości par / drużyn, komputer do oglądania wybierze te, które zaznaczyliśmy.
    Klikając na Nazwę drużyny powodujemy przejście do profilu danej drużyny.
    Gdyby walka pary, drużyny oglądanej przez nas trwała jeszcze w momencie rozpoczęcia walki kolejnej pary, drużyny którą zaznaczyliśmy na tablicy, wyskakuje nam komunikat : ' Rozpoczęła się walka (Nick gracza1|Nazwa drużyny1 - w przypadku walk drużynowych) i (Nick gracza2| Nazwa drużyny2 - w przypadku walk drużynowych).
    Jeśli odstęp między walkami par graczy, drużyn które zaznaczamy jest mniejszy niż 5 minut wyskakuje nam komunikat : 'Nie możesz zaznaczyć pary/drużyny, gdyż odstęp tej walki w czasie między innymi parami, drużynami przez Ciebie zaznaczonymi jest zbyt mały.'
    i anuluje nam ostatnio zaznaczoną parę/drużynę.
    Wszystko tyczy się także walk drużynowych - Nazwy drużyn ustawione byłyby na przeciwko siebie(a w nawiasie średni poziom ich członków) - Całość znaleźć moglibyśmy w zakładce 'TvT', obok zakładki 'Pvp' - (gdzie znajdują się pary graczy - 1vs1), a przechodzimy do niej klikając na nią.
    (Zakładki 'TvT', 'PvP' znaleźć możemy nad listą).
    Obok wejścia na arenę stałby 'Szemrany Typ' o wyglądzie np. tego typu: Nazwa:  czarodziejka_nocy.gif
Wyświetleń: 807
Rozmiar:  4.0 KB + animacja mrugających oczu.
    Moglibyśmy zakładać się u niego kto lub jaka drużyna wygra.
    Klikamy na nick, bądź drużynę po czym wyskakuje nam kolejne okno, gdzie wpisujemy ilość złota jaką stawiamy.
    I opcjonalnie :
    -----------------------------------------------------------------------
    !Opcjonalnie! - Opłata za zapisanie drużyny 100000 tysięcy złota.
    Jeśli dana drużyna przegra nie może wziąć już udziału do końca turnieju - tzn:
    Przegraliśmy 1 dnia(20 marca) turnieju wiosennego i do końca jego trwania(22 marca) nie możemy już zarejestrować naszej drużyny do kolejnej walki.
    Za każdą wygraną walkę drużyna otrzymuje punkty, które pod koniec turnieju zostają przeliczone na nagrody(Żetony/Złoto/Mf/Przedmioty/Gemy/Skórki - tu już pozostawiam Adminowi edycję) zależnie od zajętego miejsca.
    1 miejsce - 1:1
    2 miejsce - 1:2
    3 miejsce - 1:3
    4 miejsce - 1:4
    itd.
    ---------------------------------------------------------------------
    Co o tym sądzicie, a także tym co uznałem za opcjonalne ?


    @Koridor - Nikt nie mówi, że odbędzie się to tylko w jednym roku i na tym koniec.
    Trwałoby to dopóty, dopóki MFO3 żyje.
    Ja sam uważam, że w dniach, w których odbywałby się turniej aktywność graczy na serwerze wychodziłaby ponad przeciętną 'online'.
    Ostatnio edytowane przez Firebite ; 05-08-2015 o 18:57

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    To co zaproponowałeś na pewno jest fajne, ale nie miej nadziei, że administracja się tym zainteresuje. W MFO wszystko jest ważniejsze, wszystko priorytetowe lub do konta premium, a tak naprawdę to tylko aktualizacje co 3 lata i w międzyczasie nic

  15. #15
    Firebite
    Konto usunięte
    @SoShy
    Mam nadzieje, że to co mówisz, to tylko gadanie. :]

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •