Zobacz wyniki ankiety: czy jesteś za powrotem ujemnych repów?

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    22 53.66%
  • nie

    19 46.34%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 36

Temat: powrót ujemnej reputacji

  1. #1
    Użytkownik Avatar AJKS
    Dołączył
    05-11-2014
    Postów
    213

    powrót ujemnej reputacji

    Proponuje powrót ujemnej reputacji, wraz ze wszystkimi ograniczeniami z nią związanymi. Obecnie coraz częściej widzę pełno randomów, proponujących jakieś głupstwa, które nie mają szans wejść do gry, lub wykłócających się o byle co. Najlepiej gdyby posty osób mających poniżej 5 ujemnych repów musiałyby być zaakceptowane przez administratora/moderatora odpowiedniego działu.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Nie.

  3. #3
    Ta akceptacja to nie bardzo, ale ogolnie propozycja na tak, skoro istnieje mozliwosc oceny postow uzytkownikow pozytywnie, powinna byc tez opcja ocen negatywnych. Wtedy reputacja bedzie miarodajna, zwlaszcza w dzialach takich jak "zapytaj eksperta". Osoby zadajace pytania beda mialy wyznacznik tego, czy osoba ktora im "pomaga" to zwykly troll, czy ktos kto zeczywiscie wie cos o grze.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    Chyba każdy kto obserwuje to forum od dłuższego czasu przyzna mi rację, że negatywna reputacja nie zdawała swojego egzaminu i dlatego została wycofana.
    Użytkownicy dawali sobie minusy z powodów prywatnych, często w grupach minusując swoją "ofiarę" odbierając jej bez powodu możliwość pisania.
    Od moderowania treści tematów i postów są moderatorzy, reputacja miała ich odciążyć ponieważ parę lat temu MFO3 aspirowało do bycia dużą grą, zrzeszającą dużą ilość graczy na dużym i aktywnym forum. Dzisiaj jednak to forum jest malutkie i moderatorzy sobie radzą.

  5. #5
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Minusy powinny byc monitorowane i ew. uzytkownik powinien tracic mozliwosc ich przyznawania za złe wykorzystywanie.
    Bididididid!

  6. #6
    Użytkownik Avatar Dorek
    Dołączył
    01-09-2012
    Postów
    1,609
    Na nie. Ponieważ ja często dostawałem minusy nie za posty i tematy tylko za znajomości w grze. minusy były oszukane i lepiej niech nie wrócą .

  7. #7
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Tylko gdzie ci moderatorzy?

    Od wyłączenia minusów widzę tylko jak randomy pozwalają sobie bezkarnie na coraz więcej.

    Na przykład w tym temacie: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%C3%B3w/page27

    A tutaj to już masakra: https://forum.mfo3.pl/showthread.php...C5%9Bci/page72

    A notoryczne dublowanie postów to tylko kropla w czarze goryczy.
    Ostatnio edytowane przez Gansey ; 20-07-2015 o 12:24

  8. #8
    Akurat w tamtym temacie dublowanie postow nie jest takim bledem. Jesli chodzi o pozostale tematy, to rzeczywiscie czasem brakuje jakiegos rozwiazania w miejsce ujemnej reputacji. Po 23-cim pomysle nad rozwiazaniem i prawdopodobnie wroci moderacja postow, ale nie w postaci progu ujemnej reputacji.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Cytat Napisał BaGGietka Zobacz post
    Akurat w tamtym temacie dublowanie postow nie jest takim bledem. Jesli chodzi o pozostale tematy, to rzeczywiscie czasem brakuje jakiegos rozwiazania w miejsce ujemnej reputacji. Po 23-cim pomysle nad rozwiazaniem i prawdopodobnie wroci moderacja postow, ale nie w postaci progu ujemnej reputacji.
    Skoro dublowanie postów jest niezgodne z regulaminem, to może w końcu zaczniesz wszystkich oceniać jedną miarą i konsekwentnie banować za dane przewinienie każdego, a nie tylko Antybristlera?

  10. #10
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    czyli jak zaczne spam 100 zdolności, każda na jeden post to nie dostane bana bo tam wolno? Wymyślanie wymówek na siłe...

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    51
    Cytat Napisał Samael [odzyskano] Zobacz post
    Chyba każdy kto obserwuje to forum od dłuższego czasu przyzna mi rację, że negatywna reputacja nie zdawała swojego egzaminu i dlatego została wycofana.
    Użytkownicy dawali sobie minusy z powodów prywatnych, często w grupach minusując swoją "ofiarę" odbierając jej bez powodu możliwość pisania.
    Od moderowania treści tematów i postów są moderatorzy, reputacja miała ich odciążyć ponieważ parę lat temu MFO3 aspirowało do bycia dużą grą, zrzeszającą dużą ilość graczy na dużym i aktywnym forum. Dzisiaj jednak to forum jest malutkie i moderatorzy sobie radzą.
    Zgadzam się z argumentami Samaela. Minusy to zły pomysł, może kwestię spamerów da się to załatwić w inny sposób. Na przykład dodawanie posta na forum co godzinę albo zablokowanie wstawiania postu pod postem. Możliwości jest dużo.

  12. #12
    Ja bym chętnie zobaczył taką opcję:

    Widoczność ocen dla każdego postu - czyli każdy post ma własną ocenę w skali od -5 do +10. Dodatkowo każdy widzi od kogo były dane oceny.
    Minusy są przyznawane dopiero, gdy post osiągnie ocenę -3. Właściwie to wtedy może być przyznawany 1 minus albo właśnie 3 minusy.

    Lub

    Nakładanie ujemnej reputacji wraz z banem.

  13. #13
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Ja bym chętnie zobaczył taką opcję:

    Widoczność ocen dla każdego postu - czyli każdy post ma własną ocenę w skali od -5 do +10. Dodatkowo każdy widzi od kogo były dane oceny.
    Minusy są przyznawane dopiero, gdy post osiągnie ocenę -3. Właściwie to wtedy może być przyznawany 1 minus albo właśnie 3 minusy.

    Lub

    Nakładanie ujemnej reputacji wraz z banem.
    Opcja pierwsza moglaby wejsc wraz z wylaczeniem calkowicie reputacji. Zamiast tego posty, ktore osiagnely zbyt niskie oceny sa "ukrywane". Uzytkownicy naduzywajacy system moga dostac zakaz korzystania z niego, oraz w przypadku ciaglych postow ze slabymi notami, gracz trafia do grupy moderowanych uzytkownikow, ktorych kazdy post musi zostac zatwierdzony przez moderatora nim bedzie widoczny dla wszystkich.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Samael
    Dołączył
    23-01-2015
    Postów
    318
    A nie łatwiej po prostu zamknąć te tematy, które Antek podlinkowal?
    No chyba ze Tomi tam wchodzi i sie tymi "pomysłami" na bossy i zdolności inspiruje, ale jakoś w to watpię.
    Zamiast psuć całe forum wprowadzając minusy przez spam w tych dwóch tematach, lepiej pozbyć sie tych tematów.
    Ja nie widzę sensu ich istnienia, ale moze ktoś ma inne zdanie...

  15. #15
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Samael [odzyskano] Zobacz post
    A nie łatwiej po prostu zamknąć te tematy, które Antek podlinkowal?
    Nie, bo właśnie te tematy są do spamowania - zamiast coraz to nowych tematów. Chyba nikt nie ma jaj żeby zbanować randoma, więc 100 postów>100 tematów

    Cytat Napisał Samael [odzyskano] Zobacz post
    No chyba ze Tomi tam wchodzi i sie tymi "pomysłami" na bossy i zdolności inspiruje, ale jakoś w to watpię.
    Mop to przegląda
    I ja raz, ale odpadłem po 3 postach xd

    I tak trochę od czapy mam pytanie:
    Nie ma na vb opcji "klejenia" postów?
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •