Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za proponowaną zmianą?

Głosujących
43. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    11 25.58%
  • Nie

    23 53.49%
  • Tak, ale na zmodyfikowanych warunkach.

    9 20.93%
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 38

Temat: Unikaty w sklepach

  1. #16
    realek
    Konto usunięte
    Temat to swoisty oksymoron nie mozna nazywac unikatem czegos co jest ogólno dostepnym przedmiotem. Unikat to unikat a walczyc i zwyciężac beda Ci ktorzy beda mieli i szczeście i umiejętnosci coz od kupowania eq mamy targ od zarabiania złota potworki + handel. Chyba tyle w tym temacie. Jestem na nie.

  2. #17
    Finder
    Konto usunięte
    Nie, nie i jeszcze raz nie! Skoro można by było kupić wszystkie unikaty na dane lv, to handel nimi by zanikł. Nie byłyby też wystawiane na targ, bo po co ktoś miałby płacić parę "k" drożej za nędzny + . Poza tym ceny unikatów cały czas się zmieniają. Kiedy danego uzbrojenia jest 5 sztuk w całej grze, może kosztować nawet 10-krotność tego, co zapłacimy 3 tygodnie później. Nie można więc ustalić ceny tego uzbrojenia.
    Przyłączam się do stwierdzenia "Unikat to unikat".

    P.S
    Nie zwracajcie uwagi na błędy, pisałem to po północy.

  3. #18
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Cytat Napisał BLade Łowca Zobacz post
    jasne, że nie, unikaty tworzą tylko jego część możesz to rozumieć jak sobie chcesz
    To jest jedna z tych chwil, kiedy czlowiek chce cos napisac, ale jest tak zamurowany, ze chocby nie wiem jak chcial, to nie potrafi... co ma slowo "unikat" do tworzenia klimatu gry? jak w ogole slowo, okreslajace przedmiot moze tworzyc klimat gry? w takim razie gra ma ekstra klimat, bo ma mikstury.

    Co do tematu... w sklepie powinno byc gorsze eq, wtedy ta radosc, kiedy wydropi sie cos fajnego pojdzie w odstawke

  4. #19
    Użytkownik Avatar BLade Łowca
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    40
    Już ci napisałem, rozum sobie to jak chcesz, nie przeżywaj tego jak okresu, klimat gry to szerokie pojęcie dotyczące wielu aspektów gry, klimat może tworzyć niebanalna muzyka, wciągająca rozgrywka, więc czemu unikalne przedmioty nie mogą być jego częścią ? z resztą co ja ci będę tłumaczył, nie rozumiesz tego, to nie próbuj, oszczędź sobie myślenie. Ja to rozumiem po swojemu.
    Ostatnio edytowane przez BLade Łowca ; 31-05-2011 o 11:03

  5. #20
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Nie bede tego komentowal... jedynie... Uniakty to klimat gry! Niech zyja wiecznie, alleluja!

    Przepraszam, nie chce sie sprzeczac, juz nie bede wysmiewal Twojego toku rozumowania, mimo iz mam wielka ochote.
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 31-05-2011 o 11:22

  6. #21
    The End
    Konto usunięte
    Do wszystkich... A wiecie, że będzie kowal? I że mają być itemy z wyższym +? I np będzie eq unikatowe +5?
    <lol> Ciekawi mnie jak zarobicie na + do eq skoro będziecie kupowali jeszcze unikaty na targach za kupę kasy...
    Cóż... To bijcie dalej po 1000 bossów odnawialnych, żeby zdobyć 1 eq +4. Nie szkoda wam czasu?

    Jaki nędzny +? Potraficie czytać ze zrozumieniem? To macie przykład, bo widzę , że inaczej do was trafić nie można:
    Spiczasty kapelusz lv 29 - 26 obrony magicznej 9 szczęścia
    Ogrzy hełm 30 lvl unikat - 29 obrony magicznej 10 obrony
    Ogrzy hełm +2 - 32 obrony magicznej 11 obrony

    Różnica między 1 a 2 w pkt statystyk wynosi 4. Między 2 a 3 również wynosi 4

    Unikat to unikat bo leci z bossów a nie ze skrzynek. Sklepowy unikat to może i oksymoron więc można zmienić nazewnictwo tylko na unikaty tym itemom, które wypadają z bossów (mają+).Handel unikatami by nie zamarł, ludziom żyłoby się lepiej, więcej graczy walczyłoby pvp.
    Dodatkowo blokujecie w ten sposób wprowadzenie do gry luckera którego tak bardzo wam brak... I również wprowadzenie poprawki - Zanim się czegoś z kasą nie zrobi to jej(poprawki) nie będzie. A jak nie ma poprawki to nie ma update. Więc blokujcie dalej pomysły, a upa będziecie mieć we wrześniu. Widzę, że o to wam przecież chodzi.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 31-05-2011 o 12:24

  7. #22
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Just co ma kupowanie unikatów w sklepie, do profesji luckera?
    Bo jakoś nie widzę powiązania.
    Temat nie wypalił, więc proponuję go zamknąć.
    Wystarczy spojrzeć na wyniki ankiety.

    Btw. Ja też jestem na NIE!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  8. #23
    Unikaty nie!
    Lepsze eq w sklepie poniekąd tak.

    Bo ostatni updek pokazał dośc śmieszną rzecz. Że nawet taka różdzka dla maga była problemem ,a co dopiero mówić o najlepszej.
    Bo jak mag na 30lv był zmuszony do używania płomiennej ,bo żadna mu nie dropła w czasie wbijania 10lv to kicha.

    A teraz coś o tym czemu unikatą w sklepie mówimy nie.
    Weźmy sobie takiego gościa jak ja. Aktualnie mam 700k. Mam ogrzą zbroje/buty/banicki kapelusz/jastrzębią/pierścień witalności. Uważam iż kupowanie gryfiej oraz zielonego płaszczu za bezsens ponieważ upek się zbliża. Mimo ,że wszystko oprócz różdżki mam na plusie nigdy niczego sam nie naprawiłem. Nie walcze PvP ,bo mam złe staty. Czyli najogólniej taki zły gracz ze mnie. Bo nie walcze oraz chomikuje golda.
    A gdyby jeszcze mi dano unikaty w sklepiku, no to przepraszam. To zupełnie nic bym nie robił tylko farmił dalej złoto. Nadal trzymałbym kase. Bo tak na prawdę nie ważne jest to jakiego mam plusa tylko w większości przypadków ważne ,że mam.
    No i co? Zamiast lepiej poszłoby gorzej. Znalazłbym sobie jakąś farmę złota(łatwe do ubicia/małe koszty w potkach i dużo kasy)
    Zarabiałbym dziennie stałe ok 15k-20k. Wbijałbym gemy/zdolności na coraz wyższe gwiazdki.

    A cena unikatów zmusza ludzi do polowania na nie. I właściwie to główny i jedyny powód chodzenia na bossy odnawialne.

  9. #24
    The End
    Konto usunięte
    Prosilbym o zostawienie tematu jeszcze 3 dni. Nawet jesli nie będzie już postów. Po tym czasie temat odo zamknięcia.
    Chaos to ma lucker do eq, że lucker potrzebuje praktycznie całego eq jakie jest w grze na 30 lvl... Jedynie może sobie podarować różne bronie i używać jednej.
    Poza tym potrzebuję każdego! Wszystkie hełmy,wszystkie buty, wszystkie zbroje, wszystkie dodatki unikaty - ogrzy, pomyślności, banicki a także pierścień witalności. Przetestuj luckera na serwerze i sprawdź czy nie mam racji... W zależności od przeciwnika musi przyjmować skrajnie różne układy eq i gemów.
    Nie widzisz powiązania bo nie testowałeś go... Przeanalizuj nawet na sucho eq na maga/woja z przeciwną bronia/ woja z tą samą bronią / woja z neutralną bronią / w miarę wolnego maga. Każdy przeciwnik = inny zestaw eq. Bez unikatów w sklepach ta profesja nie zaistnieje bo jej koszty na tą chwilę to z 800 k - calutenki zestaw uzbrojenia.

    Jaki upek sie zbliża? Wy jestescie slepi... Najwcześniej będzie za 1,5 miesiąca... Co do statów będzie przeciez darmowy res...
    Jakby wszyscy mieli takie same eq to chcąc walczyć inwestowałbyś w +2/+3. Bo jak inaczej zyskać przewagę? A nowym graczom dalibyśmy szansę.
    Co taki biedny nowy może zrobić jak mu sie nie poszczęści na banitach? Nic. Teraz tylko ci najbogatsi walczą. Jakby było eq łatwiej dostępne to słabsi gracze mieliby okazję również tworzyć pvp a tym samym rank szedłby do przodu bo doświadczony gracz dawałby sobie z nimi spokojnie radę.
    Farmienie złota dalej mogłoby mieć sens to prawda. Nie da rady całkowicie zmusić graczy do walk. Jednak i ty byś kupił resztę eq w sklepie. Dlatego, że 1 wersja eq na walki ci nie starczy. Od ręki wydałbyś w tym sklepiku Muppet ze 150 k.

    Ale co ja się tam znam... Wy wiecie lepiej. Tak samo wiecie lepiej jak walczyć pvp. Mimo, że to ja poki co na razie nabilem go najwięcej...

  10. #25
    Użytkownik Avatar Chaos
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    2,047
    Ale przecież każda profesja potrzebuje full eq. Nie tylko lucker.
    Np. Mag nie posiadający ogrzego setu nie powalczy z wojem.
    Albo mag bez zielonej i gryfiej nie powalczy z innym magiem.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  11. #26
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Powalzca, wiele osob nie ma zielonej szaty, czy gryfiej rozdzki (w tym wypadku nie kazdy mag) a jakos walcza ale nie o to tu chodzi... wiadomo, ze kazdy gracz dazy do tego, zeby skompletowac najlepsze mozliwe eq w grze, a zeby to zrobic musi sie natrudzic ;] i to jest logiczny lancuch, ulatwianie w sposob o ktorym pisze Just nie podchodzi mi wlasnie dlatego, ze wszystko staloby sie prostsze. Nie wiem jak Wy, ale ja lubie pokonywac rozne trudnosci, czym jest ciezej, tym jest ciekawiej

  12. #27
    Kuzer
    Konto usunięte
    Jestem na nie. Unikat jak sama nazwa wskazuje ma byc unikalny a nie ogolnodostepny. Kupowanie unikatow w sklepach mija sie z celem. Nie kazdy lata co 100 walk do kowala aby naprawic EQ. Ogolnie to gdyby troche zmienic koncepcje to czemu nie? Na pewno obecne unikaty musialyby zostac upgradowane o +1 plus aby osoby ktore maja unikaty bez plusow nie zostaly poszkodowane. Dodatkowo taki plus musialby sie rzadziej niszczyc oraz taki plus musialby dawac sporo wiecej. Skoro Banickie Buty daja na 5 tur regeneracje to z takim plusem powinno sie to zwiekszyc o 10% zaokraglajac dostajemy te 6 tur. Statystyki ogolne przedmiotu rowniez powinny sie zwiekszac o te 10%. Dzieki temu gospodarka nie zostalaby w wielkim stopniu zaburzona a plusy oplacaloby sie naprawiac oraz kolekcjonowac.

  13. #28
    NightShadow
    Konto usunięte
    "jasne, że nie, unikaty tworzą tylko jego część możesz to rozumieć jak sobie chcesz "

    Skąd ja to znam ^^, dla niektórych klimat to zdobywanie doświadczenia i walki, cóż błędne pojęcie niektórzy mają na ten temat.

  14. #29
    NightShadow
    Konto usunięte
    I nawiasem, jestem przeciwny kowalowi, gdyż dostępność do itemków jest wysoka, pomijając fakt że musi istnieć zróżnicowanie pomiędzy uzbrojeniem graczy, właśnie dlatego powstało +1,+2,+3, gdy powstanie kowal każdy będzie wówczas posiadał uzbrojenie +3 i sam fakt istnienia tak różnorodnych przedmiotów będzie niemądry.

  15. #30
    The End
    Konto usunięte
    Kowal Night będzie na 100%. Przeciwny to mogłeś być miesiąc temu. Teraz możesz proponować jak ma wyglądać. A eq w sklepach na 30 lvl będzie, ale to nie będą unikaty.Różnica pomiędzy stepówkami na 30 lvl a unikatami wyniesie tyle samo co między unikatem a zwykłym itemem na max lvl. Czyli po prostu będzie standardowe eq tylko, że na maksymalny lvl.

    @ Suzu
    Wszystko fajnie, ale trudno dostępne eq w przypadku takich graczy z jakimi mamy do czynienia oznacza brak pvp. A brak pvp oznacza chomikowanie złota. Chomikowanie złota z kolei oznacza brak złota w ogólnodostepnej puli. Natomiast brak złota w ogólnodostępnej puli oznacza drogie i zarazem trudno dostępne eq.
    Koło się zamyka. I to nakręca się samo. Co do lootu złota z potworków to od 21 maja pozostaje bez zmian. Gracze przecież dalej expia... Jaka może być tego przyczyna? Są dwie - albo w co nie wierzę gracze tracą złoto w walkach i skupują eq, rege, osłony ze sklepów, albo...
    Osiągnęliśmy taki poziom złota, że gracz bijący potwory na swój lvl po odjęciu kosztów miksów i napraw uzbrojenia zarabia tylko tyle złota, że prowizje z handlu to pokrywaja... A to jest sytuacja patalogiczna.

    Temat do zamknięcia i wyrzucenia. Chyba, że zostawić dla ankiety.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •