Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za proponowaną zmianą?

Głosujących
43. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    11 25.58%
  • Nie

    23 53.49%
  • Tak, ale na zmodyfikowanych warunkach.

    9 20.93%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 38

Temat: Unikaty w sklepach

  1. #1
    The End
    Konto usunięte

    Unikaty w sklepach

    Witam wszystkich graczy. Podejmuję tu dyskusję na temat eq. Jej źródłem jest temat złoto w sekcji forum dla testerów. Nie przytoczę całej dyskusji bo zapewne bym dostał bana a poza tym ciągnie się na 12 stron.
    Chcę się skoncentrować na jednym bardzo ważnym aspekcie.
    Mianowicie zmiany pvp i kwestia eq. Otóż jak zapewne część graczy wie są prowadzone testy nad poprawką zmuszającą do inwestowania w obrony w podstawowych statystykach. Przeprowadziłem testy i uważam, że poprawka jest gotowa do wypuszczenia.
    Jednak nie to jest tu najważniejsze. Jak wiecie złoto w grze jest o określonej puli i bogacenie graczy oznacza mniejszy jego drop z potworów. Jedyny sposób, żeby bicie potworków było bardziej opłacalne to powrót tego złota do całkowitej puli.
    Dzieje się to poprzez prowizje z handlu, przegrywanie z potworami, kupowanie rzeczy w sklepach itp. Handel oczywiście to przekazywanie złota od gracza do gracza i nie licząc prowizji nic nie zmienia. Pomijam różne propozycję jakie się pojawiły i chcę się dowiedzieć na temat mojej propozycji, która spotkała się z bardzo ostrym sprzeciwem.
    Chcąc iść na rękę biedniejszym graczom i umożliwić wszystkim zainteresowanym walkę pvp ( która po zmianach jest dużo ciekawsza!) wysunąłem propozycje mozliwości kupienia unikatowego eq na poziomie 0 u handlarza w Urkaden.
    Eq z bossów odnawialnych od tego momentu leciałoby tylko z + (szansa dropu bez zmian albo większa). Cena unikatowego eq w sklepie wahałaby się od 18930 do 29635 golda. To akurat mnożnik razy 3 cennika występującego na testach.
    Dlaczego takie zmiany?
    1.PvP w nowej formie wymaga większego doboru eq i chcąc wyjść wszystkim walczącym na przeciw pragnę umożliwić skompletowanie go.
    2. Odciągałoby to kasę do ogólnej puli, dzięki czemu expienie na potworach dawałoby dużo więcej kasy niż jest obecnie
    3. Chomiki nie mogłyby spekulować cenami
    4. Eq na poziomie 0 stałoby się sporo tańsze co umożliwiłoby zaopatrzenie się w nie zdecydowanej większości graczy (np. banickie buty za 25 k )
    5. Różnica po obniżeniu jakości eq ( całe bonusy z eq zostały obniżone o 30% a dmg broni i zaklęć o 10% lecz bez obawy - wraz z paroma innymi poprawkami działa toi na korzyśc walk, różnorodności statystyk i jest na pewno działaniem w dobrym kierunku) pomiędzy zwykłym a unikatowym wyniosłaby tyle ile różnica pomiędzy 0 a +2. ( wyjątkiem są bronie)
    6. Bicie bossów odnawialnych zachowa nadal sens gdyż zdolności jak i całą reszta będa bez zmian. A wszystkie looty z +, które byłyby lekko wzmocnione w porównaniu do obecnych różnic pomiędzy nimi.

    Po wyjaśnieniu poprawki proszę o zagłosowanie - Czy jesteś za wprowadzeniem na takich (lub lekko zmodyfikowanych) zasadach zmian?

    Jak już to napisałem zostało to bardzo chłodno ocenione i zastanawiam jak duże są dysproporcję tego co administracja i testerzy uważają za słuszne a czego by pragnął standardowy użytkownik.
    Mogę okupić ten post banem, więc tym bardziej proszę o chętne i szybkie głosowanie.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 30-05-2011 o 23:32

  2. #2
    Coni
    Konto usunięte
    Nie. Unikat to unikat

  3. #3
    NightShadow
    Konto usunięte
    Co to za brednie, oczywiście że na nie. Handel nic nie zmienia ?, handel to podstawa rozbudowanego systemu wymiany przedmiotów, który legł by w gruzach przez wymysł jednego gracza. Unikatowe eq jak sama nazwa wskazuje, jest wyjątkowe, i nie powinno być równie łatwo dostępne co zwykłe uzbrojenie.

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Ja dodam od siebie, że popieram większą dostępność eq w sklepach - w sumie sam de facto to zaproponowałem. To oczywiście można w różnym stopniu zrealizować - proste wrzucenie całego eq do sklepu, wrzucenie niektórego, połączenie tego z questem czy też przewijający się przez forum pomysł wypożyczalni.
    Ja w mniej radykalnej formie proponowałem umieszczenie w sklepach eq z bossów nieodnawialnych (tylko +0), natomiast to z odnawialnych do kupienia w specjalnym sklepiku pojawiającym się po zabiciu określonej liczby mini-bossów (też jedynie +0) / ewentualnie wypożyczalnia tych itemków (również tylko +0). Wyłącznie z bossów można by wydropić eq z plusami, zdolności i gemy, miksy itp.

  5. #5
    Coni
    Konto usunięte
    Póki co nie za dobre wyniki ma ta propozycja. Mnie to w sumie nie dziwi, bo mi też się nie podoba.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    I będą nadal takie wyniki. FoD nie dopisał jeszcze kilka dalszych postów, które poprawiają trochę tą propozycję. Mimo, że nie jest za takim pomysłem to jeszcze gdyby trzeba się było jakoś wysilić, by dostać takie eq w sklepie to można się zastanowić. Coś za coś, a nie wszystko na tacy...
    Ostatnio edytowane przez Ash ; 30-05-2011 o 23:58

  7. #7
    DiEoXiS
    Konto usunięte
    Jestem na nie wy macie rozbudowywać jak najszybciej grę żeby gracze mogli się czym cieszyć a nie jakieś nowe pomysły. Powinniście cały swój wolny czas poświecić na budowaniu map nowych żeby nie czekać po 2 miesiące na miasto w którym nie którzy biją marne 10lv w jeden dzień. Dajcie atrakcje a nie jakieś zakazy

  8. #8
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Jeśli wszystko pójdzie dobrze o czym Tomi pisał w dziale testowym to jest szansa na szybsze budowanie map i więcej atrakcji. Trzeba być cierpliwym.

  9. #9
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Mi ta propozycja sie nie podoba, wiem Just na czym Ci zalezy, na pvp, na wiekszej ilosci graczy do walki, ale ulatwianie w ten sposob nie byloby dobre.

    PS. Dieoxis, ja lv bije dluzej to, ze czesc graczy wydaje majatek na punkty mf to ich sprawa, ale niech pozniej nie narzekaja... niech taki gracz powalczy troche na kazdym lv i gwarantuje, ze czas w ktorym administracja bedzie przygotowywala upka minie szybko
    Ostatnio edytowane przez Nyhariel ; 31-05-2011 o 00:00

  10. #10
    Użytkownik Avatar BLade Łowca
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    40
    Jestem całkowicie na nie, gra od razu traci w ten sposób swój wyjątkowy klimat, unikat to unikat jak powiedział coni, co to za unikat skoro pojawia się później w sklepie ? wtedy bezsensowne jest nadawanie mu tej nazwy, nieważne za jaką cenę byłby dostępny w sklepie, ja z miejsca przestałbym w to grać bo taka gra straciłaby "smaczek", osłony i mikstury odnowienia, rege, itp. w sklepie zrozumiem, reszty nigdy, VETO !

  11. #11
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    Jestem na nie też ewentualnie na jakieś eq ale nie unikaty

  12. #12
    Nyhariel
    Konto usunięte
    No tylko nie mow mi, ze dla Ciebie klimat gry tworzy "unikat"...

  13. #13
    Użytkownik Avatar BLade Łowca
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    40
    jasne, że nie, unikaty tworzą tylko jego część możesz to rozumieć jak sobie chcesz

  14. #14
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Oj nie widzi mi się to... Unikat to ma być jednak unikat

  15. #15
    Lisz
    Konto usunięte
    Ja jestem na tak.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •