Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: Skrzynki z niespodziankami

  1. #1

    Skrzynki z niespodziankami

    Mój pomysł jest bardzo prosty. Na targu, co 4-8 godzin pojawiała by się SKRZYNKA, którą można wylicytować za cenę jaką tylko się chce. W tejże skrzynce może być każdy przedmiot dostępny w grze, od Różdżki na 1lv do Banickiego Miecza +3. Ryzyko polega na tym, że nie wiadomo, co będzie w skrzynce. Myślę, że możliwość znalezienia naprawdę rzadkiego i dobrego przedmiotu zmusi graczy do wyrzucenia kasy na to i zaryzykowania, co (jak myślę) przyczyni się do zmniejszenia ilości złota w grze.

    Plusy:
    Ryzyko = zabawa
    Zmniejszenie ilości złota w grze (kasa za przedmiot ląduje u Gerwazego )
    Możliwość znalezienia w skrzynce rzadkiego przedmiotu

    Minusy:
    Dużo wyrzuconej kasy a słaby przedmiot, ale jak wiadomo, ryzyko trzeba podjąć... ;D


    Propozycje dodane:
    I. (Dodane przez MapY)
    Przedział +/- 5lvl przedmiotu w skrzynce w stosunku do swojego poziomu
    II. (Dodane przez Felix)
    Coś w stylu loterii. Za określoną sumę golda kupowałoby się "bilet", przy czym losowanie odbywałoby się raz na tydzień (np. w niedziele), a zapisy trwałyby od pon do sob.
    Losowane byłyby np 3 przedmioty:
    1. miejsce unikat o bardzo rzadkiej spotykalności
    2. miejsce unikat o średniej spotykalności
    3. miejsce np srebrny pył
    III. (Dodane przez MasterOfPuppets)
    A może jakiś hazard ?
    Typu: skrzynka pytań (losujesz pytanie dot. gry. I spośród x odpowiedzi wybiera się.) np. widzisz statystyki jakiegos eq i musisz powiedziec co to jest. To samo z obrazkiem.(dałbym tu jakiś limit ew. jakieś trudne pytania) Czas na opowiedź 5-10sec
    Rzut kostką : jak trafi się obstawioną liczbę to się wygrywa 5 krotność postawionej sumy. (UWAGA! W tej grze musi być prowadzony limit max. stawki, bo są systemy pozwalające na wygraną za każdym razem.(długie żmudne. Ale zysk 100%))
    Ostatnio edytowane przez Levusek ; 29-05-2011 o 21:05 Powód: Dodałem propozycje dodatkowe zgłoszone przez innych.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Nikt nie będzie inwestował złota w ciemno, tym bardziej, że może się trafić item z 1Lv. Musiałby to być item UNIKAT z Lv. obecnej blokady+/-5 lub też inne ciekawe rzeczy jak srebrny pył.

  3. #3
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Nikt nie będzie inwestował złota w ciemno, tym bardziej, że może się trafić item z 1Lv. Musiałby to być item UNIKAT z Lv. obecnej blokady+/-5 lub też inne ciekawe rzeczy jak srebrny pył.
    Niekoniecznie unikat, bo to by nieco pozbawiło sensu propozycji.Jednak pomysł z +/-5 lv jest słuszny.

  4. #4
    Sunflora
    Konto usunięte
    Mi pomysł się podoba
    Ograniczyło by złoto w grze i można by wylosować nie mal wszystko od 1 lv do max. lv ( 30 ? )

    Nikt nie będzie inwestował złota w ciemno, tym bardziej, że może się trafić item z 1Lv. Musiałby to być item UNIKAT z Lv. obecnej blokady+/-5 lub też inne ciekawe rzeczy jak srebrny pył.
    Nikt ci nie karze kupować takiej skrzynki

  5. #5
    Koridor
    Konto usunięte
    Na początku może to byś szał, lecz z czasem odejdzie to w zapomnienie z powodu takowego ryzyka. W przypadku trafiania unikatów w tych skrzynkach zaczną spadać ich ceny na aukcji - nie będzie już rzadki ten unikat.

    Moim zdaniem lepiej byłoby zrobić osobny zestaw przedmiotów dla takich właśnie skrzynek. Np. po 5 przedmiotów na każde 10 lvl lub po prostu nowy przedmiot na każde 2 poziomy dążąc do limitu. W obecnym przypadku byłoby to 15 itemków (chociaż to zależy od jakiego lvl zaczęła by się owa zabawa). Itemki mogłyby być licytowane w przedziałach lvl i nie można by licytować nie swojego przedziału - ograniczenie szybkiego expa, aby zdobyć itemek ze skrzynki. Tak, więc gdy będzie osobny zestaw dla skrzynek to gracze zdecydowanie więcej kasy wyłożą na licytowanie.

  6. #6
    Felix
    Konto usunięte
    Bardzo ciekawy pomysł - ja jestem zdecydowanie na tak. Jeżeli znajdą się przeciwnicy ww. idei, wpadło mi do głowy inne rozwiązanie.
    Można by zorganizować coś w stylu loterii. Za określoną sumę golda kupowałoby się "bilet",przy czym losowanie odbywałoby się raz na tydzień (np. w niedziele), a zapisy trwałyby od pon do sob.
    Losowane byłyby np 3 przedmioty:
    1 miejsce unikat o bardzo rzadkiej spotykalności
    2 miejsce unikat o średniej spotykalności
    3 miejsce np srebrny pył

    To oczywiście prowizorka, nagrody i system można by dowolnie zmienić, podaję jedynie zarys.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Nerus
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    763
    Pomysły Rikito i Felixa jak najbardziej dobre przydałoby się takie coś, na pewno urozmaiciłoby to grę

    czekamy na odpowiedź admina, czy byłaby możliwość wprowadzenia takiego czegoś i ewentualne poprawienie tych pomysłów

    ps. macie po *

  8. #8
    A może jakiś hazard ?
    Typu: skrzynka pytań (losujesz pytanie dot. gry. I spośród x odpowiedzi wybiera się.) np. widzisz statystyki jakiegos eq i musisz powiedziec co to jest. To samo z obrazkiem.(dałbym tu jakiś limit ew. jakieś trudne pytania) Czas na opowiedź 5-10sec
    Rzut kostką : jak trafi się obstawioną liczbę to się wygrywa 5 krotność postawionej sumy. (UWAGA! W tej grze musi być prowadzony limit max. stawki, bo są systemy pozwalające na wygraną za każdym razem.(długie żmudne. Ale zysk 100%))

    Puki co to mi wpadlo do głowy

  9. #9
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    fajny pomysł ze skrzynką tylko ograniczył bym to do przedziałów lvl 1-10 11-20 21-30 ; )

  10. #10
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Cytat Napisał Goddess Of War Zobacz post
    fajny pomysł ze skrzynką tylko ograniczył bym to do przedziałów lvl 1-10 11-20 21-30 ; )
    Wiadome że każdy by brał największy przedział Po za tym dobry pomysł

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ice Axe Zobacz post
    Wiadome że każdy by brał największy przedział Po za tym dobry pomysł
    Nie, przediział moglby brac tylko ten, kto w tym przedziale bedzie.

  12. #12
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Ice Axe Zobacz post
    Wiadome że każdy by brał największy przedział Po za tym dobry pomysł
    wcale nie bo ja powiem że licytował bym np 1-10 bo może a nóż widelec będzie amulet kajana ^^

  13. #13
    Sunflora
    Konto usunięte
    Ja bym proponował :
    Magiczne skrzynki
    Wypadają z wszystkich potworów w grze szansa na wypadniecie z grupy / potwora skrzynki jest x %
    Skrzynkę można będzie otwierać prawym przyciskiem albo będzie trzeba zanieść do specjalnego NPC ( zależy od admina )
    Wtedy on daje losową rzecz

    Do wylosowania będzie :
    Wszystkie itemy od 1 lv do max lv

    Informacja: Przebieg wypadania skrzynek będzie raz na miesiąc przez jeden / dwa dni

  14. #14
    NightShadow
    Konto usunięte
    Bogata osoba może sobie pozwolić na spory wydatek i zabawę

  15. #15
    Dantez
    Konto usunięte
    Takie skrzynki pomogłyby pozbyć się nadmiaru złota, hmm ja jestem na tak ;p

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •