Strona 854 z 1130 PierwszyPierwszy ... 354754804844852853854855856864904954 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12,796 do 12,810 z 16944

Temat: [ Pytania ]

  1. #12796
    Cytat Napisał Xorion Zobacz post
    Pytanko. Czytałem, że będzie coś robione z turniejami oraz igrzyskami dla mniejszych przedziałów, a chciałbym się dowiedzieć czy będzie jakoś uaktualniany system rankingowy, bo raz, że na niższych przedziałach nie ma mowy wbicia manual złotej rangi, nie mówiąc o diamentowej, to dwa, że bardziej aktywne pvp włączając ranking kończy się na 200pt. Mówię tu o np.40 lv, bo na tym gram i jest mała garstka walczących. Czy wiadomo coś o podnoszeniu tej różnicy 200pt między walczącymi lub jakimś innym zabiegu który napędzi pvp na niższych poziomach ?
    W sumie na niższych przedziałach byłoby to nawet ok.
    ELO mniej wiecej obsługuje przypadki, bardzo dużych różnic ranku. Można też zmienić zmienną w wypadku takich różnic na większą, zmniejszyć k na takie, które nie storturuje rankingu gracza top, jeżeli przegra.

  2. #12797
    Leila Thirst
    Konto usunięte
    A tak z innej beczki, gdzie można zgłosić użytkownika Lisu aka wróciłem za używani botów i stalling?

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Tak precyzując:
    1. O ile zmiany kosztów many były moim pomysłem, nie doprowadziłem realizacji tego do końca.
    2. Nie można mówić o idealnym balansie PvP czy czegokolwiek. Bo a)istnieje wiele idei i możliwości doprowadzenia do takiego stanu, b) jest właściwie nieosiągalny c) jest nudny, bo uczestnik PvP, będzie miał świadomość, że jakiejkolwiek taktyki nie wybierze nie pozwoli mu ona zyskać przewagi nad przeciwnikiem.

    To co ty Leila proponujesz to jest twój punkt widzenia, a jak wspomniałem wyżej może istnieć dowolna ilość tych punktów widzenia i każdy z nich nie będzie błędny.
    Twoją ideą jest dostosowanie kosztów zdolności, tak aby były one używalne w PvP przez wojownika, czyli albo wyparcie dominującej strategii pod 26mp lub zrównanie jej (przy czym zrównanie może nie spowodować zmiany mety).

    Jak kiedyś sprawdzałem, podejście pod ~40mp może pokonać w manu 26mp, ale w auto jest to o wiele trudniejsze.
    Ogólnie meta wojownika(30lv) stawia bardzo mocno na lucka (związane z buffem gemów lucka do 8% i nerfem ataku do 4%), gdzie woje latają spokojnie na 140-160 lucka, czyli na podobnym poziomie jak 65lv xd. Czyni to statystyki najlepszym miejscem na uzyskanie lucka, a eq na dopełnienie pozostałych.

    Ułatwienie używania zdolek może mieć więc dość istotne konsekwencje w PvP, bo póki co 30lv trzyma tam jako taki balans z wojownikami, którzy nie używają zdolności. Jeżeli dopuścimy wojowników do używania zdolności kosztem 7-8pkt stat poświęconych w manę zamiast szczęście możliwe, że sypnie się całe PvP na mag vs woj. Gdzie wojownik poświęcając niewiele(przewaga lucka wojownika vs mag jest zazwyczaj tak duża, że luck nie daje za dużo) będzie mógł używać drenazy/trujaków, to sypnie się cały balans. Bo z pozostałą przewagą lucka wojownik będzie mógł trafić 3/3 drenów na ** lub/i 3/3 trujaków co zmiesza maga totalnie z błotem(mag w stylu Reus by tylko dawał jako tako radę ).

    Więc propozycja jak najbardziej, tylko co zrobić z ewentualnymi jej konsekwencjami?
    Weź ty mop się nie widziwiaj z tymi wydumanymi teoriami o pvp na 30. Nikt obecnie, prawie, nie ma powyżej 120 szczęścia. Luckerzy to taktyka obowiązująca do 20 lvl ze względu na nierównomierny rozkład wojowników do magów, ale nie jest to jakoś specjalnie ważne. Ważniejsze jest, że masz całkowicie błędne podejście do optymalizacji. Starasz się dopasować koszty many do balansu pvp, a to trąci groteską. Właściwe podejście to dopasowanie kosztów many zdolności do teoretycznie pożądanego poziomu many, w szczególności na pełnych lvl, takiego jaki uzyskujemy poprzez automatyczne rozdawanie mp. Balans między wojownikiem a magiem to już inna para kaloszy.

    Ja nie proponuje mojego punktu widzenia, ja proponuje jedyny właściwy punkt widzenia. Moją indywidualną interpretacją jest tylko wartość proponowanych zmian aka redukcja kosztów na zdolnościach. To, że system musi działać jak napisałam powyżej jest oczywiste, no chyba, że chcecie zmieniać umiejętności dla wojownika i zwiększyć ich siłę wymuszając w ten sposób efektywność dodatkowych punktów zainwestowanych w mp. Chciałabym jednak zauważyć, że już obecnie wojownik i mag mają równe ilości punktów zainwestowane w mp przy wartości 2x leczenia. Dalszy wzrost mp na optymalizacje u woja doprowadziłby do sytuacji, że wojownicy mają więcej many od magów a to trąci trochę absurdem.

    Konsekwencje dla mnie w pvp z aspektu mag versus woj są niewielkie. Refleks, pomyślność, czysty, pewny to zdolności na mirrory wojowników, bryza i trujaki są dla obu klas. Zostają atrybutowe o 1 many od 2 poziomu i krytyczny o 3 many vs obniżka burzy żeby była bardziej skuteczną zdolnością na pvp vs osłona mag. Mag w końcu nie ma 4-ej użytecznej zdolności do pvp na 20-29. Serio, prawie żadne te konsekwencje w kwestii balansu klas. Krytycznego nikt nie używa przed 40 obecnie poza jakąś yolo szansą obejścia jak się jest na z góry straconej pozycji. Super sytuacyjne, bo 17 many powoduje, że nijak się nie opłaca. A atrybutowe to jest delikatny buff vs mag, ale takim samym jest burza.

    I dlatego właśnie twoje podejście jest złe mop, bo koncentrujesz uwagę nie na tym co potrzeba. Większość sytuacyjnych zdolności woja to są zdolności na mirrory. Nawet atrybutowe nie zadziałają na każdego maga, a jedynie niektórych.
    Ostatnio edytowane przez Leila Thirst ; 09-06-2020 o 14:05

  3. #12798
    A tak z innej beczki, gdzie można zgłosić użytkownika Lisu aka wróciłem za używani botów i stalling?
    PW Tomi

    Pytanie: Co widzicie ciekawego w PvP poniżej 40lvlu? Przecież to nudy są.

  4. #12799
    Leila Thirst
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Hide Zobacz post
    PW Tomi

    Pytanie: Co widzicie ciekawego w PvP poniżej 40lvlu? Przecież to nudy są.
    Cóż, najciekawszy lvl do pvp prócz maksa to 38-39. 30 historycznie też wymagał wysokich umiejętności, wyższych niż choćby 50. Zauważ też, że wiele osób preferuje te lvl bo się szybko nabija i można sobie powalczyć pvp bez długiego czekania i zbierania eq. Dodatkowo to te niskie lvl determinują czy nowy gracz będzie brał długofalowo udział w pvp - im te pvp na niskich ciekawsze tym większa szansa, że złapie bakcyla i będzie regularsem na arenie. Jak ktoś nie będzie walczył do 30 włącznie to i nie będzie walczył do maksa. Dopiero na maksie z nudów może się zdecydować po wielu tygodniach składania eq. A nawet z marszu można wbić top 1 na niskich w manualu bo ilekroć zakładam postać to mi się udaje. Trzeba tylko zachęty, bo potencjalnie umiejętności może zdobyć każdy ergo pvp musi się spodobać.

    Można się dziwić o co tyle szumu z pvp na niskich, ale właśnie te niskie najbardziej determinują to jakie będzie nastawienie gracza do pvp. A im więcej w miarę użytecznych zdolności tym pvp ciekawsze. No i poza tym jaki ma sens robienie umek, które wszyscy sprzedają na targu za cenę sklepową +1k
    Tak samo jaki sens ma cofanie efektu zdolności poniżej stanu sprzed boosta, kiedy było jasno zdiagnozowane, że zdolność trzeba wzmocnić bo jest nieefektywna na pożadanych lvl. Oczywiste negowanie pracy innych, a w chwili obecnej taka sytuacja ma miejsce z trujakami, krytycznym i atakami atrybutowymi na 30 lvl. Na moje to nie jest modyfikacja tylko pokazanie swojej ignorancji, że się nie zna historii modyfikacji danej zdolności, bo nikt zdrowo myślący nie cofnie zdolności do stanu poniżej zdiagnozowanej potrzeby boosta. No chyba jest to logiczne...

  5. #12800
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Tak precyzując:
    1. O ile zmiany kosztów many były moim pomysłem, nie doprowadziłem realizacji tego do końca.
    2. Nie można mówić o idealnym balansie PvP czy czegokolwiek. Bo a)istnieje wiele idei i możliwości doprowadzenia do takiego stanu, b) jest właściwie nieosiągalny c) jest nudny, bo uczestnik PvP, będzie miał świadomość, że jakiejkolwiek taktyki nie wybierze nie pozwoli mu ona zyskać przewagi nad przeciwnikiem.

    To co ty Leila proponujesz to jest twój punkt widzenia, a jak wspomniałem wyżej może istnieć dowolna ilość tych punktów widzenia i każdy z nich nie będzie błędny.
    Twoją ideą jest dostosowanie kosztów zdolności, tak aby były one używalne w PvP przez wojownika, czyli albo wyparcie dominującej strategii pod 26mp lub zrównanie jej (przy czym zrównanie może nie spowodować zmiany mety).

    Jak kiedyś sprawdzałem, podejście pod ~40mp może pokonać w manu 26mp, ale w auto jest to o wiele trudniejsze.
    Ogólnie meta wojownika(30lv) stawia bardzo mocno na lucka (związane z buffem gemów lucka do 8% i nerfem ataku do 4%), gdzie woje latają spokojnie na 140-160 lucka, czyli na podobnym poziomie jak 65lv xd. Czyni to statystyki najlepszym miejscem na uzyskanie lucka, a eq na dopełnienie pozostałych.

    Ułatwienie używania zdolek może mieć więc dość istotne konsekwencje w PvP, bo póki co 30lv trzyma tam jako taki balans z wojownikami, którzy nie używają zdolności. Jeżeli dopuścimy wojowników do używania zdolności kosztem 7-8pkt stat poświęconych w manę zamiast szczęście możliwe, że sypnie się całe PvP na mag vs woj. Gdzie wojownik poświęcając niewiele(przewaga lucka wojownika vs mag jest zazwyczaj tak duża, że luck nie daje za dużo) będzie mógł używać drenazy/trujaków, to sypnie się cały balans. Bo z pozostałą przewagą lucka wojownik będzie mógł trafić 3/3 drenów na ** lub/i 3/3 trujaków co zmiesza maga totalnie z błotem(mag w stylu Reus by tylko dawał jako tako radę ).

    Więc propozycja jak najbardziej, tylko co zrobić z ewentualnymi jej konsekwencjami?
    To też kwestia do czego dążymy, czy do rozbudowania pvp i opłacalności myślenia nad tępym klikaniem przycisku ataku i przycisku leczenia, czy do tego, by wojownik wyglądał tak, jak w mfo2.

  6. #12801
    i można sobie powalczyć pvp bez długiego czekania
    nie kojarze żeby był aż tak popularny - patrząc pod kątem turniejów

    jeszcze 20lvl chyba uchodził, ale na 30lvl nie było nikogo

    W sumie moje pytanie było głupie, bo dla mnie PvP jest wszedzie to samo - po prostu nudne. Ale no taki 40lvl jest już ciekawszy pod kątem zdolności.

  7. #12802
    Na których mapkach nie ma widoczności postaci innych graczy?

  8. #12803
    lejdis
    Konto usunięte
    tak gdzie się respią świetliki i pewnie ta nora z areną devos

    poza tym z próbami zielonego smoka

    może też te zadania w wieżach u aniołów dnia/nocy

  9. #12804
    Cytat Napisał lejdis Zobacz post
    tak gdzie się respią świetliki i pewnie ta nora z areną devos

    poza tym z próbami zielonego smoka

    może też te zadania w wieżach u aniołów dnia/nocy
    Na arenie devos widać graczy.

    @jeśli mnie pamięć nie myli to poza wymienionymi jeszcze na bulbulkach

  10. #12805
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Devos: Bombelki, wieże dnia i nocy tam, gdzie są testy, świetliki, stara kopalnia w centrum rozładowni, kopalnia devos magazyn.
    Eliar: próby smoka, znienawidzony przeze mnie areszt, chyba ciemna nora w gothar, ale nie jestem pewien.
    Urkaden: dom ciszy, przy kheeru, komnata fortuny bodajże, chyba komnata minotaura.
    Langeburg: nie kojarzę żadnej.
    Eternia: nie kojarzę żadnej.
    Dilli: dom bohatera, dom solidiusa, lokacje ze snu.

    Chyba wszystkie lokacje bez graczy.

  11. #12806
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2019
    Postów
    78
    Chciałbym zrobić tak by moja myszka na prezentacji była inna , ( chodzi mi o jakąś stronę do tych myszek by wpisać jakiś kod by mi się to zmieniło ) help ktoś

  12. #12807

  13. #12808
    Użytkownik
    Dołączył
    19-03-2012
    Postów
    926
    Czy przy podwyżce cen usług, czy planowane też jest podwyższenie ceny za skiny?

  14. #12809
    Użytkownik Avatar dudzin
    Dołączył
    13-06-2020
    Postów
    61
    Jakie są wymagania aby mieć na forum swój avatar ?



    edit. Już się dowiedziałem. Jakby ktoś nie wiedział to trzeba mieć 10 pkt reputacji na forum aby móc używać avatara.
    Ostatnio edytowane przez dudzin ; 15-06-2020 o 21:51

  15. #12810
    To źle się dowiedziałeś :/
    Od paru lat wystarczy napisać 100 postów lub mieć miesięczny staż.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •