Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Ilość poleceń w skrypcie

  1. #1
    Użytkownik Avatar Atronis
    Dołączył
    05-05-2013
    Postów
    668

    Ilość poleceń w skrypcie

    Pisze ten temat, bo Tomi wspominał, ze zostaną dodane dodatkowe polecenia ze względu na nowe sloty. Chciałem zapytać na kiedy jest przewidziana ta zmiana i czy w ogóle jest nadal przewidywana. Brakuje ewidetnie 2/3 poleceń zeby zmieścić się ze wszystkim

  2. #2
    Zgadzam sie, ze brakuje doslownie kilku polecen. Jednak sa tez tego pozytywy. Gdyby limit zostal zwiekszony, w zasadzie kazdy skrypt wygladalby tak samo (mowa oczywiscie o pvp jak mniemam?). Zobacz, nie mozesz wrzucic do skryptu wszystkiego, wiec z czegos rezygnujesz. Ty nie uzyjesz miksturki lv2, ktos inny nie uzyje antidotum. Dzieki temu walka nie zalezy tylko od suchego prawdopodobienstwa. Raczej sklanialbym sie ku pozostaniu przy obecnej ilosci polecen, przynajmniej na razie. Ewentualnie moznaby podniesc prog od 51lv w gore o np 5 polecen. Dochodza dodatkowe sloty oraz przedmioty, a same uzycia kazdej zdolnosci to minimum 8 polecen, a przeciez jeszcze wszystkie mixtury itd. Taka moja opinia.

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    Zgadzam sie, ze brakuje doslownie kilku polecen. Jednak sa tez tego pozytywy. Gdyby limit zostal zwiekszony, w zasadzie kazdy skrypt wygladalby tak samo (mowa oczywiscie o pvp jak mniemam?). Zobacz, nie mozesz wrzucic do skryptu wszystkiego, wiec z czegos rezygnujesz. Ty nie uzyjesz miksturki lv2, ktos inny nie uzyje antidotum. Dzieki temu walka nie zalezy tylko od suchego prawdopodobienstwa.
    Najlepiej usuńmy skrypty i niech się dzieje wola nieba, skoro już mamy wybierać między leczeniami, a zdejmowaniem zatrucia...

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Planowana jest realizacja tego założenia (+jeszcze innych z dziedziny skryptów), także wychodziły by ~3 polecenia więcej na ten moment.
    Niestety terminy się przesuwają, ostatnie 2 tygodnie to całkowicie nieplanowane prace związane z serwerami (konfiguracja, konserwacja, przenoszenie na nowe maszyny) i optymalizacjami anty-lagowymi w kodzie, które z kolei spowodowały szereg drobniejszych usterek, które też trzeba ogarnąć. Dodatkowo wdrażamy panele "pomocników", które też potrzebują bieżących poprawek i też wpłynęły na strukturę całego projektu.
    Mógłbym podać jakiś termin, ale wiecie jak to z tym jest

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    A nie dałoby się zrobić specjalnych poleceń zaoszczędzających miejsce?
    Np zamiast zawalania skryptu poleceniami na zdejmowanie każdego statusu oddzielnie zrobić jedno do wszystkich, według własnych lub systemowych priorytetów.
    Mam na myśli takie coś:


    Spełnienie marzeń to to nie jest, ale w niektórych przypadkach pozwoli zaoszczędzić miejsca, które można wykorzystać na jakieś ważniejsze akcje.

  6. #6
    Jeśli już chodzi o ilość poleceń w skrypcie przez uzbrojenie z większą ilością slotów, to można po prostu zrobić:
    np. ilość poleceń = 18+liczba slotów.

    Przy czym można tworzyć dalsze polecenia, ale w formie "nieaktywnej". Powiedzmy szare tło całej otoczki danego polecenia z nagłówkiem: Nieaktywny/ Za mała ilość poleceń. Gdy zmienimy broń na taką z inną ilością slotów po prostu część poleceń stawałaby się aktywna lub nieaktywna.

    To oczywiście jak będzie już nieco więcej czasu. Tymczasowo pewnie wystarczy zwiększenie o te kilka.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    03-07-2012
    Postów
    9
    Ciekawy pomysł Antek. Jestem za ogólnym za (Za Dodaniem kilku slotów i dodaniem propozycji Antka) . Ciekawy jestem jak to wyglądało by w walce automatycznej drużyn.
    Wiadomo, że nie będzie to za szybko, ale wiadomo jak to już z tym jest.
    Chciałbym również w końcu zobaczyć auto drużyn w rankingu (Pkt Rankingowe Auto). Jest Manualnie, dlaczego nie Auto?
    Podzielone na " Manualne/Automatyczne "
    Ostatnio edytowane przez YunoGasai ; 26-03-2015 o 03:00

  8. #8
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    A nie dałoby się zrobić specjalnych poleceń zaoszczędzających miejsce?
    Np zamiast zawalania skryptu poleceniami na zdejmowanie każdego statusu oddzielnie zrobić jedno do wszystkich, według własnych lub systemowych priorytetów.
    Mam na myśli takie coś:


    Spełnienie marzeń to to nie jest, ale w niektórych przypadkach pozwoli zaoszczędzić miejsca, które można wykorzystać na jakieś ważniejsze akcje.
    Tak naprawdę to pewnie wiele rzeczy można by zautomatyzować przy pomocy "master skryptu systemowego". Gracze dbali by tylko o niektóre aspekty, a jakieś wydzielone sprawy były by obsługiwane przez system - identycznie dla każdego.
    Przykładowo właśnie statusy negatywne czy takie sprawy jak to, że nie trzeba by używać warunku - moja postać nie ma zombie, bo system wie, że z zombie to się nie leczymy, czy też wie, że jak mamy regenkę to nie ma sensu nakładać drugiej.
    Ale to jest coś za coś.

  9. #9
    Tak naprawdę to pewnie wiele rzeczy można by zautomatyzować przy pomocy "master skryptu systemowego". Gracze dbali by tylko o niektóre aspekty, a jakieś wydzielone sprawy były by obsługiwane przez system - identycznie dla każdego.
    No na przykład zdjęcie negatywnego statusu to nie jest coś wymagającego.
    Ale np. zamiast deklarowania moja postać - hp = < X uzyj cos tam
    Byłoby polecenie "Lecz moją postać od x do y hp/%hp itp"

    Taka forma mogłaby być ok, ale z utrzymaniem aktualnej funkcjonalności, bo przecież znacznie więcej rzeczy wpływa na coś czego my użyjemy,a czego nie.
    Traktowałbym to raczej jako o rozszerzenie dla trybu prostego, który jest no w opłakanym stanie.
    2 polecenia max?

  10. #10
    Wzmianka o leczeniu i antidotum to byl tylko przyklad. Mysla przewodnia bylo to, ze w obecnej chwili musimy rezygnowac z niektorych polecen, na rzecz innych. W swojej wypowiedzi ograniczylem sie do walk na wyzszym poziomie, gdzie skrypty w zasadzie niewiele roznia sie od siebie. Dodanie kilku brakujacych polecen sprawiloby ze postacie reagowalyby w ten sam sposob. Idac dalej, w przypadku takiego samego uzbrojenia mielibysmy w zasadzie 2 walczace ze soba klony, oraz modlitwe zeby to mi wszedl kryt a nie przeciwnikowi. Tyle na temat pvp. Patrzac szerzej musze sie zgodzic. Jesli chodzi o tvt auto, zwiekszenie limitu polecen jest raczej konieczne, 4x wiecej postaci, tyle samo opcji? Bez sensu. Tylko o ile nalezaloby podniesc prog polecen? I czy w zasadzie jest wtedy sens pozostawania przy progu? Juz chyba lepiej dac nieograniczona ilosc polecen. I to byloby chyba najlepsze rozwiazanie, skrypty bylyby rozbudowane na tyle, na ile gracz chcialby bawic sie w ich pisanie. Wszyscy zadowoleni, a jesli chodzi o fabule nic by sie nie zmienilo. (Watpie ze jakis skrypt na minibossa zajmuje wiecej niz 20 polecen) W takim razie opowiadam sie za zniesieniem limitu polecen, ewentualnie jakas reforma pisania ich, np. jak wyzej. Pozdrawiam

  11. #11
    Pirrat
    Konto usunięte
    Dodatkowo przydałoby się rozwiązać kwestię mag-woj ( zaklęcie i dodatkowa mikstura many - wprowadzenie ladowania na wzor uzywania zaklęć- najwyzsza gwiazdka )

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •