Zobacz wyniki ankiety: Dobry pomysł?

Głosujących
87. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    53 60.92%
  • Nie

    34 39.08%
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Temat: Atrybuty w expieniu

  1. #1
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte

    Atrybuty w expieniu

    Proponuję, aby podczas expienia wbijały się tylko te atrybuty, z których korzysta nasza postać.

    Obecnie atrybuty z bicia potworków przynoszą więcej szkody niż pożytku.

  2. #2
    Użytkownik Avatar Paweek
    Dołączył
    10-04-2011
    Postów
    149
    Jestem na tak, ale mam wrażenie, że tak jest

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Właśnie nie. Expiąc na potworkach o przeciwnej profesji rozregulowują się atrybuty, a każdy szanujący się gracz powinien je trzymać na poziomie zera. Obecnie wiąże się to z wysokimi kosztami naprawiania atrybutów u mistrza areny.

  4. #4
    Właśnie miałam pisac. Oczywiście na tak.

  5. #5
    Pirrat
    Konto usunięte
    Inne propozycje:
    -> Uzależnienie ilości nabijanego atrybutu od ilości walk ( grupa 1x i 3x mają tak samo wbiją dany atrybut )
    -> Obniżenie kosztów przebijania w zakresie minusowego atrybutu przeciwnej profesji (-10 do 0)

  6. #6
    Jak najbardziej na TAK. W końcu mógłbym expić gdzie chce, bez marnowania później Energi na wbijanie wcześniejszego atrybutu.

  7. #7
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Wychodzi na to, ze trzeba ustawiac atrybuty przeciwnie do tych, ktorymi bija potwory (np. jeżeli Meduzy biją Lodem, to my Ogniem). Wiadomo, ze to tylko okolicznosiowe rozwiazanie, z uwagi na atrybuty maga i wojownika, ale zawsze jakis, nawet tymczasowy czy krotkotrwaly, sposob na wolne wbijanie niechcianych atrybutow.
    Bididididid!

  8. #8
    Też mi to często przeszkadzało, ale mimo wszystko nie powinno być raczej zmieniane. Zawsze jakieś urozmaicenie, jak wspomniał Bidi można unikać wbijania niechcianych atrybutów, można również zmieniać miejsca expienia.
    W PvP można dobrać atrybuty na przeciwnika obserwując to na czym expi - chociaż w tym miejscu uważam, że dane w raportach dotyczące zmiany atrybutów nie powinny być widoczne dla osób trzecich(wiedząc ile przybywa danego atrybutu zbyt łatwo można ustalić jakie atrybuty ma nabite).
    Co to ma być? Pytam, co to ma znaczyć? Tego wrogom nie można wybaczyć.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2013
    Postów
    127
    Jestem na nie. Powód: chcąc wbić dany atrybut, gdy mamy go na np -25% jesteśmy na przegranej pozycji z potworkami z tym atrybutem(pomijając zmiany atrybutu za energię i złoto). Osobom z wysokim lvlem oczywiście zwisa i powiewa powyższa argumentacja, ale osoby z niższym lvlem mają gorszą sytuację, a trzeba przyznać że dla fabuły większość potworków stanie nam na drodze.

  10. #10
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Franek Pedobeer Zobacz post
    Jestem na nie. Powód: chcąc wbić dany atrybut, gdy mamy go na np -25% jesteśmy na przegranej pozycji z potworkami z tym atrybutem(pomijając zmiany atrybutu za energię i złoto). Osobom z wysokim lvlem oczywiście zwisa i powiewa powyższa argumentacja, ale osoby z niższym lvlem mają gorszą sytuację, a trzeba przyznać że dla fabuły większość potworków stanie nam na drodze.
    Nie rozumiem. Możesz napisać jaśniej?

  11. #11
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Nie rozumiem. Możesz napisać jaśniej?
    Jeżeli mamy -25%, to musimy zbijać atrybut do 0 za pieniądze, żeby walczyć z potworkami, zamiast móc go zbić w walkach.

    A sam jestem na nie

  12. #12
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Gdyby mój pomysł wszedł w życie to nie byłoby problemu z atrybutami przeciwnej profesji - można by wszystkie spokojnie trzymać na poziomie 0.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2013
    Postów
    127
    Oczywiście benefit dokładnie wytłumaczył sens mojej wypowiedzi. Antek problem w tym, że nie każdy chce trzymać atry na 0 i trzeba uwzględnić potrzeby innych graczy również.

  14. #14
    A ja mam inny pomysl na rozwiazanie problemu. Proponuje dodac w opcjach ustawienie czy chcemy aby nam sie wbijaly atrybuty mobow. Jak dzialaloby to w praktyce? Juz tlumacze. Osoby ktore nacisk klada na pvp/is/tvt oczywiscie odznaczylyby opcje wbijania atrow. I w sumie co w tym zlego? Tylko maly procent osob ekspi postacie nastawione pod walki, zwykle maja one eq z wysokimi plusami i sa najlepsze na okreslonym lvl'u. Wyjatkiem sa postaci z maksymalnymi poziomami ale takie osoby raczej nie cierpia na niedobor zlota wiec same wbijanie atrow nie jest az takim problemem. Natomiast gracze nastawieni na przejscie fabuly czy tez exp raczej chcieliby wbijac atrybuty, wiec dla niech praktycznie ten dodatek niewiele by zmienil. Jedynym minusem byloby ulatwienie i tak juz prostej gry (choc nie wiem jak to wyglada od 50lv w gore- nie bylem jeszcze w devos) ale w zasadzie nie jest to az takie ulatwienie jak np dodanie magowi szansy na nalozenie statusow podczas uzywania zaklec pozdrawiam testerow. Ale wrocmy do tematu. Uwazam ze to najbardziej optymalne rozwiazanie ktore powinno zadowolic wszystkich. Sorry za brak polskich znakow ale len mnie zlapal i nie chce puscic. Pozdrawiam

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Ogół pomysłu jest ciekawy, i może warto byłoby wdrożyć plan w życie Tylko teraz pytanie, czy mechanika/system gry pozwala na takie zmiany. Teoretycznie nie powinno być to trudne, oparło by się na zasadzie "widoczność potworów" - "tak" "nie". Przy atrybutach byłoby "Nabijanie atrybutów podczas expienia" "tak" "nie". Kompromis byłby zachowany, kto potrzebuję nabicia atrybutów- nabija, kto nie- odznacza w opcjach.
    Pomysł na tak.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •