Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 33

Temat: HP Pocisk a HP Atak

  1. #16
    Użytkownik Avatar malpaxd
    Dołączył
    30-01-2012
    Postów
    174
    Hp Atak to kolejna zdolnośc z arsenału zwiększającego obrażenia u wojownika( inne to mp orazryzykywony atak, krytyczny cios,trujący atak) itd..

  2. #17
    Odświeżam. Jestem za pewnym trafieniem z Hp Pocisku. Jak tak dalej pójdzie to Hp Pocisk zostanie olany i nie będzie z niego żadnego pożytku. W takim razie po co robić coś, co nie będzie używane?

  3. #18
    Użytkownik Avatar Deathpool
    Dołączył
    26-07-2012
    Postów
    181
    Cios buławy,topora, miecza, włóczni, ognia, lodu, wiatru i ziemi, Mega zatrucie (72 mp, a nawet nie zadaje obrażeń), Burza błyskawic, Refleks i Pomyślność. Te zdolności też są w grze i nie są używane (przynajmniej ja się z takim przypadkiem nie spotkałem). Teraz przyszedł czas na HP Atak i HP Pocisk, i prawdopodobnie na Pocisk fortuny (na wojów raczej nie przydatny).

  4. #19
    Ciosy atrybutow fizycznych sa uzywane, gdy brakuje drogich zdolnosci, lub poprostu na 50lv na kaplana solo. Pomyslnosc jest czasem uzywana na tej samej zasadzie co "ciosy", np. do zabicia maga na dublu szczesliwymi ciosami. Hp atak z tego co czytalem jest mocny, wrecz za mocny (Chociazby z regeneracja ora). Pocisk fortuny- w dzisiejszej mecie na magow hiterow, to tak jakby dac terroryscie c4. Nie mozna rozstrzygac co jest mocne a co nie na podstawie tego jak czesto to spotykamy.

  5. #20
    Cios buławy,topora, miecza, włóczni, ognia, lodu, wiatru i ziemi, Mega zatrucie (72 mp, a nawet nie zadaje obrażeń), Burza błyskawic, Refleks i Pomyślność. Te zdolności też są w grze i nie są używane (przynajmniej ja się z takim przypadkiem nie spotkałem). Teraz przyszedł czas na HP Atak i HP Pocisk, i prawdopodobnie na Pocisk fortuny (na wojów raczej nie przydatny).
    Nie wszystko musi być przydatne ZAWSZE.

    Z tego co podaleś jedynie zasadność ciosów buławy/włóczni/miecza/topora w PvP można negować, nadal używa się ich w PvE, gdy istnieje konieczność bicia rękawicami, ale też coś wymaga zwiększonych obrażeń.
    Mega zatrucie - standardowe wejście to 3 / 4 czyli za twoja jedna ture i 72mp możesz stracić przeciwnikom 3 tury na antidota (mogą to olać, ale ta zdolność bardzo szybko zaczyna zadawać obrażenia.
    Refleks / pomyślność są dość mocne tylko też nie w walce rękawice vs rękawice na 210 ataku i 250 defa na 50lv
    HP Pocisk - tutaj może 15% oraz 110% celność, całkowicie pewnego bym go nie robił.

  6. #21
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Magowie też muszą się przyzwyczaić, że nie każda zdolność trafia, tak jak ich zaklęcie

    I HP Pocisk i HP Atak może chybić - i tak jest OK.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Tylko, że hp pocisk zadaje mniejsze obrażenia i nie może być kryta, a hp atak zadaje większe obrażenia i jeszcze może być kryt

  8. #23
    No i prawidłowo, magowie i tak mają za dobrze.

  9. #24
    Standardowy atak wojownika nic nie kosztuje, maga kosztuje mane.
    Hp atak kosztuje zdrowie (koszty up), hp pocisk kosztuje zdrowie oraz omija klatwy (koszty zamienione + ominiecie klatwy)

    Mozna odbijac pileczke, jednak nie za bardzo jest po co. Wojownik w upku dostal wiecej zdolnosci w jeden cel, mag wiecej obszarowek. Wojownik dostal bronie podbijajace jego atuty (i redukujace wady), mag dostal opcje nakladania statusow.

    Trawa jest zawsze bardziej zielona po przeciwnej stronie plotu. Moze zamiast nazekac, ze przeciwna klasa jest silniejsza, warto zastanowic sie jak uzyskac przewage, korzystajac tylko z tego co jest dostepne?

    Pozdrawiam

  10. #25
    BTW: Teoretycznie HP Atak na 1 hp nie dobije używającego, co nie? HP Pocisk cię dobije.

    A jakby HP Atak dobijał, to im mniej mamy hp tym mniej nam go zabierze ta zdolność. Pobór HP w pocisku jest wręcz stały.


    Może - dla kompromisu - podzielić HP Pocisk na HP Pocisk i MP Pocisk na zasadzie:

    HP Pocisk - Dokładnie takie same działanie jak HP Atak (Oczywiście z równowagą tzn. bonus do obrażeń zwiększony)
    MP Pocisk - Pocisk za 0 mp który może chybić(Pocisk jest bezatrybutowy - więc jest to nawet kiepska zdolność, ale jest)

    MP Pocisk do kupienia w BiedronceSklepie w Devos.

    Ewentualnie zrobić substytut zaklęć, które mogą chybić, w postaci zdolności. By nie były zbyt op najlepiej z małą liczbą użyć.

  11. #26
    Zastanawiam się czy jakby zmienić nazwę HP Pocisku na jakąś inną, np.: Wyzwolenie Mocy.
    To czy wciąż kontynuowane byłyby takie porównania.. Równie dobrze można porównywać Poświęcenie do Normalizacji.

    Jeśli już miałoby się w nim coś poprawiać - np. dodać te bezwzględne 100% celności to zapewne kosztem czegoś.
    Więc: bezwzgl. 100% i 30-35% kosztu lub: tak jak Mop pisał 110% wzg. celności.
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 16-04-2015 o 19:40

  12. #27
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Zastanawiam się czy jakby zmienić nazwę HP Pocisku na jakąś inną, np.: Wyzwolenie Mocy.
    To czy wciąż kontynuowane byłyby takie porównania.. Równie dobrze można porównywać Poświęcenie do Normalizacji.
    Rozegrałam batalię o równowagę w świecie majfantazi w sprawie Burzy Błyskawic - Wygrałam, choć nikt tego nie używa xd.

    A co ma Poświęcenie do Normalizacji?

  13. #28
    Cytat Napisał lilanna Zobacz post
    Rozegrałam batalię o równowagę w świecie majfantazi w sprawie Burzy Błyskawic - Wygrałam, choć nikt tego nie używa xd.

    A co ma Poświęcenie do Normalizacji?
    a no tyle co hp pocisk do hp ataku, tam mamy podobny lv, tu podobna nazwe.

    #EDIT

    Oczywiscie moj blad, normalizacja i poswiecenie sa na ten sam poziom (bylem swiecie przekonany, ze poska jest od 35). Jednak nie zmienia to zbytnio sensu wypowiedzi.

    Przy okazji chcialbym spytac, dlaczego toczy sie spor o akurat te dwie zdolnosci, a nie np. o trujacy atak oraz trujacy pocisk? Przeciez to ta sama sytuacja, a nikt nie chce wzmacniania trujacego pocisku. (Ciekawe dlaczego )
    Ostatnio edytowane przez Lisu aka wróciłem ; 17-04-2015 o 00:51

  14. #29
    Cytat Napisał Lisu aka wróciłem Zobacz post
    a no tyle co hp pocisk do hp ataku, tam mamy podobny lv, tu podobna nazwe.
    Jest to już któraś z kolei zdolność posiadająca podobną nazwę; porównanie zostawiam Tobie.

    A to, że mają podobny poziom, hmm, to radzę ci przemyśleć.

    Ja tam skończyłam, i tak tego nie używam, może się komuś przyda.

  15. #30
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    HP Pocisk dalej bezużyteczny.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •