Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybierasz system limitu expa/ poziomu?

Głosujących
89. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nic się nie zmienia, mniej doświadczenia, a poziomy sobie nabijamy. Mnóstwo walk 68 vs 65 itp.

    41 46.07%
  • Nie można nabić większego poziomu jak 66. Doświadczenie zostaje uśpione, ale wciąż obowiązuje.

    48 53.93%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 81

Temat: Limit expa, edycja przyjazna administracji

  1. #31
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Wszystkie przewagi w tej grze chcecie ograniczać, to jak ktoś ma się wybijać - jedynie przez kupowanie MF-ów? Jestem przeciwny zmianom, zważywszy na minimalną przewagę jaką daje ten jeden dwa poziomu, jeżeli nie idą z tym wzmocnienia w postaci eq, zdolności, które obecnie nie występują.
    Wolisz wybicie się za pomocą pieniędzy (mf-y), czy za pomocą umiejętosci? (kucie i walczenie)
    Ja osobiście wolę do czegoś sam dojść, niż za to zapłacić.

    Od jakiegoś czasu staram się w grze eliminować wszelkie przejawy faworyzacji.

    - Wyeliminowanie handlu skryptami (topka zarabiała kase na randomach, przewaga się powiększała)
    - Zmiana sposobów na wywalczenie artefaktów (nie każdy może poświęcić całe dnie i noce na zbieraniu 10,000 grzybów, pereł czy glutów goblinów)
    - Wyeliminowanie przewagi poziomowej (niech w pvp świecą triumfy osoby które potrafią walczyć, a nie które mają kase (Mortal i jemu podobni)

    Narazie jedno się udało, zobaczymy co dalej ;d

  2. #32
    arararar
    Konto usunięte
    Przewagi "Legendsów", wyeliminować. Jako Random mam w tej grze przejawy kompleksu niższości. Przewaga "Legendsów" nad "Randomami" jest zbyt duża. Trzeba coś z tym zrobić. Niektóży wbiją w tydzień po upku lvl maksymalny bo kupią ene za MF a taki sobie random expi przez 2miesiące żeby mieć ten 65...

    @Edit: Czy jest jakaś WYRAŹNA granica między Randomem a Legendsem? Bycie w top 30 w jakimś rankingu? Wygranie IŚ?
    Ostatnio edytowane przez arararar ; 08-03-2015 o 20:30 Powód: Pytanie

  3. #33
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał arararar Zobacz post
    Przewagi "Legendsów", wyeliminować. Jako Random mam w tej grze przejawy kompleksu niższości. Przewaga "Legendsów" nad "Randomami" jest zbyt duża. Trzeba coś z tym zrobić. Niektóży wbiją w tydzień po upku lvl maksymalny bo kupią ene za MF a taki sobie random expi przez 2miesiące żeby mieć ten 65...
    I do tego doprowadziło rozsyłanie linków przez Houqe. Płacz, płacz everywhere.


    Kucie eq to umiejętności? Nie rozśmieszaj mnie.
    Mówisz że mfy -> wbijanie poziomu -> przewaga a kucie = umiejętności
    Ja to widzę tak
    mfy -> żetony -> szybkie +8 -> przewaga

    Więc może wywalmy kowala i niech każdy jedzie na 0.

    Wbicie z 65 na 66 lvl to około 948k expa.
    Za bicie powiedzmy solo 2x hapria daje nam 42expa/ene
    Co daje nam 22571 punktów energii
    Więc aby wbić ten JEDEN POZIOM DAJĄCY 10PTK trzeba wydać 1128,5 mfów
    Za tyle to mamy 11285 żetonów. Na pewno za to zrobimy dobre eq (powiedzmy 2 itemki +8 dające 25p przewagi każdy nad 0 co daje 50 ptk przewagi
    Ostatnio edytowane przez Qwiker ; 08-03-2015 o 20:35

  4. #34
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Kucie eq to umiejętności? Nie rozśmieszaj mnie.
    Jasne.. Każ zrobić eq, komuś kto się na tym zna Rykus, Czarnulka, Soady, albo jakieś inne, a każ zrobić jakiemuś randomowi. Odpisze Ci tylko "???"


    Wyjdzie +8 i spalone +4..

    Dalej twierdzisz że to nie jest umiejętność?

  5. #35
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Trzeba tylko ogarnąć postawy kowala, a nie mieć jakieś mega umiejętności. Tym bardziej teraz gdzie bonus +3 bierze się z punktów. I po prostu wiemy że bonus +3 to 10-12 ptk więcej. Nie ma jakichś ukrytych % typu bonus +3,49

  6. #36
    Użytkownik Avatar Val Gaav
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    236
    problemu by nie bylo jakby na kolejne miasto nie czekało się 2 lata

  7. #37
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    Dostałem linka do tematu, więc czuję się zobowiązany skomentować. Najpierw trochę offtopu

    Męczące bardzo i już groteskowe jest ciągłe wytykanie adminom 'parcia na hajs' itd. ale... czy kogoś to dziwi?
    Czy jeśli ktoś z tego grona osób, posiadałby taką wiedzę i umiejętności, aby stworzyć grę pokroju MFO - czy nie chciałby na tym zarabiać?
    Goście udostępniają grę bezpłatnie, a że za swoją 'pracę' czerpią korzyści? Przecież to się im należy jak psu buda!!
    Może nigdy nie należałem do 'mega sponsorów', ale raz na jakiś czas kupię 1 czy 2 paczki szlugów mniej i doładuję sobie MFy.
    Ale płacz o ten hajs jest przejawem 'polaczkowatego cebulactwa'. Wstydźcie się ludzie.

    Nie mniej faktem jest, że pewnych działań adminów za cholerę nie rozumiem i niestety, ale potencjału swojego 'dziecka' chłopaki nie wykorzystują. A szkoda.
    No chyba, że obecny stan rzeczy jest dla nich wystarczający... co też jest ok. Nikomu w portfel nie zaglądam i wy też tego nie róbcie, bo to wiocha.
    Myślę, że można o wiele więcej na niej zarobić, ale to nie moja sprawa. Życzę progresu i otwartości umysłu.

    A i Tomi sprawa do Ciebie..
    Patrząc na Twój post do Houqe'a - mało dojrzałe podejście.
    Absolutnie nie staję w jego obronie, bo to momentami niesamowicie przykry, irytujący i pretensjonalny osobnik.
    Mówię tylko z pozycji osoby, która nie chciałaby zostać tak potraktowana na forum ogólnym przez admina. EOT.


    Jacek! Tomasz! Zmiany w PVP są KONIECZNE! I to szybko, póki ludzi przyciągnął update!!
    W MFO3 późno zacząłem grać. Dobiłem do 50lv. Ogarnąłem jakieś eq. Wszystko super.
    Ale Houqe poruszył na serio istotny problem.
    Skoro jest wprowadzony limit, to musowo trzeba jakoś wybalansować przewagę osób, które mimo wszystko te kolejne lv wbijają.
    Sprawa tyczy się głównie nowych graczy, którzy dobijają do tego limitu.
    Ja będąc 'świeżakiem' na 50, nie miałem już za wielu szans z ludźmi z 54lv. Nowych graczy to zniechęca.

    Tutaj trzeba pomyśleć, jak wynagrodzić osobom wbijany exp, ale wybalansować przewagę w statach, żeby PVP było wyrównane.
    Chyba, że z założenia taki system ma obowiązywać, to nie ma sensu się nad tematem rozwodzić.

    Zanim zrobimy tutaj jakąś burzę mózgów, poczekam jeszcze ja odpowiedź Tomka, jak zapatruje się na przewagę stat.
    Bo nie oszukujmy się.. im wyżej, tym różnica 10pkt się zaciera, ale 30-40 pkt + bonus z gemów już robi różnicę.


    Admini.. pomóżcie nam - ludziom kochającym PVP - stworzyć odpowiednie środowisko do wyrównanego walczenia.

    Da się zablokować nie tyle wbijanie levelu, co rozdawanie stat?

  8. #38
    Użytkownik
    Dołączył
    07-08-2013
    Postów
    353
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Jasne.. Każ zrobić eq, komuś kto się na tym zna Rykus, Czarnulka, Soady, albo jakieś inne, a każ zrobić jakiemuś randomowi. Odpisze Ci tylko "???"


    Wyjdzie +8 i spalone +4..

    Dalej twierdzisz że to nie jest umiejętność?
    To może powiedz tym "randomom" jak zrobić dobre eq zamiast rozdawać darmowe skrypty?

  9. #39
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    A na czym sie tu znać? Robienie eq na +7/8 nie jest wiedzą najemnie strzeżoną i dostępną tylko dla nielicznych, wystarczy dowiedzieć się ile pkt statystyk może mieć przedmiot +3 na dany poziom i postarać się aby wszystkie te punkty były w 1 statystykę. Pozatym dzięki nowemu kowalowi wystarczy pójść i sprawdzić jaki + wyjdzie, więc obecnie jest jeszcze prościej ( ze starym kowalem trzeba było to wpisać w kalkulator w exelu, o zgrozo!). Dzieci się ciesza z eq +4, a jak ktos będzie chciał to dowie się o całym robieniu eq w godzinę nauki.

  10. #40
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Jak już zwalczymy wszelkie przejawy faworyzacji, to będzie pełen sukces, bo gry nie będzie

    Nie wiem czy naprawdę nie graliście w żadna inną grę typu free mmorpg - tam to dopiero jest "faworyzacja" i rzeczywiście można kupić wszystko. I jest to nie bez powodu w ten sposób zorganizowane, bo ktoś jednak musi płacić - jakkolwiek byście to wypierali ze świadomości, nie ma nic za darmo.

  11. #41
    Houqe
    Konto usunięte
    Dobra, poddaję się. Za dużo wiatraków.

    Na koniec dodam tylko, że sam sobie tym Tomi strzeliłeś w kolano ;d

    ---> "Zmieniać tylko po to, aby tworzyć problemy - bez sensu."

    Od dziś moja ulubiona Twoja myśl, brachu ;d

  12. #42
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Dobra, poddaję się. Za dużo wiatraków.

    Na koniec dodam tylko, że sam sobie tym Tomi strzeliłeś w kolano ;d

    ---> "Zmieniać tylko po to, aby tworzyć problemy - bez sensu."

    Od dziś moja ulubiona Twoja myśl, brachu ;d
    Miło mi
    Ale z tym brachem to jednak trochę przesadziłeś ;p

  13. #43
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Miło mi
    Ale z tym brachem to jednak trochę przesadziłeś ;p
    Czy tylko ja myślę że on dzisiaj jest na haju?

  14. #44
    Użytkownik Avatar Hiter
    Dołączył
    08-02-2012
    Postów
    412
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Jasne.. Każ zrobić eq, komuś kto się na tym zna Rykus, Czarnulka, Soady, albo jakieś inne, a każ zrobić jakiemuś randomowi. Odpisze Ci tylko "???"


    Wyjdzie +8 i spalone +4..

    Dalej twierdzisz że to nie jest umiejętność?
    Wystarczy mięć zdrowe myślenie i każdy wie jak robić eq to nie żadna umiejętność.

    A co do pomysłu to wiemy że jest on Ci bardzo na rękę ponieważ przegrywałeś z WeLoveThisGame przez poziom na 50, i dobrze bo on expil starał sie a ty sobie biegałeś i traciłeś ene. Właśnie dlatego powinno zostać tak jak było, nie chcesz miec 10 pkt w plecy na pvp ? Dbaj o energie i nie biegaj gdzie popadnie tylko exp tam gdzie najwiecej dostaniesz w przeliczeniu na 1 pkt. Umiejętność PvP to nie wszystko, trzeba myśleć nad wszystkim i ten 1 lv czy 3 za moment to jest właśnie to.

  15. #45
    Użytkownik
    Dołączył
    16-02-2013
    Postów
    172
    Cytat Napisał Hiter Zobacz post
    Wystarczy mięć zdrowe myślenie i każdy wie jak robić eq to nie żadna umiejętność.

    A co do pomysłu to wiemy że jest on Ci bardzo na rękę ponieważ przegrywałeś z WeLoveThisGame przez poziom na 50, i dobrze bo on expil starał sie a ty sobie biegałeś i traciłeś ene. Właśnie dlatego powinno zostać tak jak było, nie chcesz miec 10 pkt w plecy na pvp ? Dbaj o energie i nie biegaj gdzie popadnie tylko exp tam gdzie najwiecej dostaniesz w przeliczeniu na 1 pkt. Umiejętność PvP to nie wszystko, trzeba myśleć nad wszystkim i ten 1 lv czy 3 za moment to jest właśnie to.
    Hiter Ty jesteś czyimś przydupasem, płacą Ci za to? Każdy ma prawo do propozycji, tym bardziej do propozycji zmian w grze. To, czy pomysł jest trafny czy nie wynika z dyskusji i podzielności opinii. Radziłbym Ci przejrzeć całość pvp Houqe'a dopiero potem zacznij komentować. Ile stoczyłeś walk z graczami o wyższym lvl? A ile on? Nie stoczyłeś nawet 100 walk na arenie a komentujesz walki jego z Welowe. Przejrzyj dokładniej, jeżeli już i zobacz, że pomimo różnicy lvl dawał radę niejednokrotnie. Dopiero gdy pojawiła się zbyt duża różnica lvlowa było gorzej. Wcześniej różnica +/- 1 lvl nie stanowiła problemu.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •