Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 148

Temat: Nowy styl forum

  1. #1

    Ważne Nowy styl forum

    Jeśli ktoś*chce zerknąć na nowy styl forum, który przygotowałem, można go zmienić. U dołu forum jest możliwość wyboru stylu z rozwijanej listy (aktualnie "domyślny", należy zmienić na "test")

    Byłbym wdzięczny za wszystkie propozycje, uwagi etc.

    Jeśli komuś się nie podoba "bo nie" to proszę sobie darować, będzie możliwość używania starego stylu.
    Ostatnio edytowane przez Gansey ; 06-03-2015 o 09:01

  2. #2

    Nowy styl forum

    Jest naprawdę fajnie.
    Dobrze, że poprawiłeś górę, bo wcześniej było tam zbyt dużo wolnej przestrzeni.
    To "tło półtransparentowe" jest zbyt przezroczyste - co ma głównie znaczenie u góry gdzie tekst "Forum MFO3 - Witamy na Forum MFO3" jest słabo widoczny.

    Co mi jeszcze przeszkadza:
    -Przyciemnić tło pod numerem aktywnej strony.
    -Poprawić grafikę belek - mogę Ci to zrobić, pytanie tylko czy chcesz tą grafikę o jakiejś specjalnej szerokości, czy po prostu zmixować ją tak, żeby po ustawieniu kilku po boku do siebie pasowały. Do zrobienia tego wystarczy pomazać rozmyciem w programie graficznym.
    -Przycisk "Odpowiedz na ten temat" - zbyt długi napis/ zbyt krótka belka. Skrócić do "Odpowiedz" lub poprawić belkę.

    -Jak są posty, to przeszkadza mi obrazek wodny z lewej - liście. Być może się przyzwyczaję, ale obecnie IMO nieco zmniejsza to widoczność tekstu po lewej. Można by ten obrazek zrobić z nieco większą przezroczystością.

    -W poprzedniej skórce forum bardzo ceniłem sobie to, że od razu widoczne były działy, w których są nowe posty do przeczytania. Obecnie ikonka wiadomości z gry i ikonki aktywności wg mnie nie sprawdzają się w tym założeniu. Zmieniłbym grafikę ikonki tam gdzie nie ma wiadomości (z czerwoną kropką) na odcienie szarości.
    Czyli jak jest wiadomość - żółta kropka i kolorowa ikonka,
    Jak nie ma wiadomości - czerwone kropka i szara grafika, (ew. szara kropka zamiast czerwonej, będzie lepiej widoczne).

    Dodatkowo jak będziesz się tym bawił zmieniając na odcienie szarości to możesz też dokleić róg listu z lewej - do tego wystarczy odpowiednio skopiować cząstkę z prawej i ją odbić poziomo i pionowo lub własnoręcznie dorobić ten ucięty kawałek.

    -----

    Poza powyższymi jest naprawdę ładnie.
    Świetna robota.

    edit
    Jeszcze jedno.
    Jak są listy rozwijane u góry strony, np.: Powiadomienia lub Przydatne linki. To wybrana pozycja jest zupełnie niewidoczna. Niepotrzebnie zmienia wtedy kolor czcionki na biały - słaby kontrast z tłem.

    Info "Brak nowych wiadomości" na pasku Powiadomienia, również jest słabo widoczne.
    Ostatnio edytowane przez Koridor ; 03-03-2015 o 13:57

  3. #3
    To "tło półtransparentowe" jest zbyt przezroczyste - co ma głównie znaczenie u góry gdzie tekst "Forum MFO3 - Witamy na Forum MFO3" jest słabo widoczny.
    Gdy jest ciemniejsze nie wygląda to też zbyt dobrze. Chciałem dodać w miejscu tego napisu jakąś grafikę, ale nie ma edycji tego miejsca w edycji stylu, więc trzeba prawdopodobnie zedytować plik. Póki co to zostawię.

    -Przyciemnić tło pod numerem aktywnej strony.
    Chodzi o paginację?

    -Poprawić grafikę belek - mogę Ci to zrobić, pytanie tylko czy chcesz tą grafikę o jakiejś specjalnej szerokości, czy po prostu zmixować ją tak, żeby po ustawieniu kilku po boku do siebie pasowały. Do zrobienia tego wystarczy pomazać rozmyciem w programie graficznym.
    Najlepiej, aby wysokość była nieco większa niż te widoczne belki, a szerokość jak najmniejsza, zachowując jak najlepszy efekt przy powtarzaniu. Byłbym wdzięczny

    -Przycisk "Odpowiedz na ten temat" - zbyt długi napis/ zbyt krótka belka. Skrócić do "Odpowiedz" lub poprawić belkę.
    Tak, tutaj konieczne jest skrócenie na "Odpowiedz"

    -Jak są posty, to przeszkadza mi obrazek wodny z lewej - liście. Być może się przyzwyczaję, ale obecnie IMO nieco zmniejsza to widoczność tekstu po lewej. Można by ten obrazek zrobić z nieco większą przezroczystością.
    Pnącza? Dodałem to dla ładności :P, można zawsze usunąć.

    -W poprzedniej skórce forum bardzo ceniłem sobie to, że od razu widoczne były działy, w których są nowe posty do przeczytania. Obecnie ikonka wiadomości z gry i ikonki aktywności wg mnie nie sprawdzają się w tym założeniu. Zmieniłbym grafikę ikonki tam gdzie nie ma wiadomości (z czerwoną kropką) na odcienie szarości.
    Czyli jak jest wiadomość - żółta kropka i kolorowa ikonka,
    Jak nie ma wiadomości - czerwone kropka i szara grafika, (ew. szara kropka zamiast czerwonej, będzie lepiej widoczne).
    Trzeba będzie coś pokombinować w takim razie.

    @Edit. Podmieniłem na stronie głównej tak, jak mówiłeś.

    Jak są listy rozwijane u góry strony, np.: Powiadomienia lub Przydatne linki. To wybrana pozycja jest zupełnie niewidoczna. Niepotrzebnie zmienia wtedy kolor czcionki na biały - słaby kontrast z tłem.
    To jeszcze nie ruszone jest.


    No i koniecznie trzeba poprawić "quote" :P i usunąć przerwy między postami i kategoriami forów.
    Ostatnio edytowane przez Gansey ; 03-03-2015 o 14:20

  4. #4
    Użytkownik Avatar malpaxd
    Dołączył
    30-01-2012
    Postów
    174
    Fajna stylistyka, przypomina trochę okno gry

  5. #5
    Cytat Napisał Gaboneitor Zobacz post
    Brzydko wygląda brak większości borderów (albo są zbyt wąskie). Powinno to wyglądać podobnie do gry.
    Nie podoba mi się również przezroczystość obok postów.

    Reszta jak najbardziej OK.
    Przezroczystość można całkowicie wyrzucić (chodzi o tą "klatkę" naokoło forum)
    Grubsze bordery sprawiają, że forum wydaje się "cięższe" tu jest trochę więcej tekstowych treści niż*w grze.

    Obrazek przy "odpowiedz na ten temat" będzie poprawiony.


    Nie chciałby ktoś*zrobić ikonek do działów?

  6. #6
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Widzę sporo niedokładności ale ogólnie podoba mi się. Mam nadzieję że jakoś to ładnie wyszpachlujesz.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  7. #7
    Cytat Napisał BaGGietka Zobacz post
    Nie chciałby ktoś*zrobić ikonek do działów?
    Chcesz robić osobne ikonki do każdego z działów?

    Wszystko generalnie ze stylem jest w porządku, chociaż trzeba poprawić te rzeczy, które opisał Koridor.
    Mi przeszkadza jeszcze przyciemnienie za postami. Tak jak na górze, kiedy są fajne kolorki na tle, bardzo ładnie to wygląda,
    to kiedy tło zamienia się na jeden kolor - wygląda to bardzo szaro, smutnie, i takie tam. Szczególnie na samym dole.
    Nie pasuje mi też strasznie tak mała odległość między tymi przyciskami: https://i.imgur.com/WW85Rwa.png a tą linią nad nimi. Brzydko.
    Belka na samym dole, z wyborem języka i stylu forum - myśle że można ją zrobić w takim stylu jak wszystkie inne, à la kora drzewa.
    Na tej samej belce napisy całkiem po prawej nie są wyśrodkowane.
    Jest też problem z przyciskami po prawej na dole, np. https://i.imgur.com/skr2gOU.png. Kiedy najedzie się na nie myszką wygląda to okrutnie.
    Trochę źle jak dla mnie też wygląda ikonka tematu, gdzie coś już wcześniej pisaliśmy i są tam nowe posty. Ta strzałeczka jakoś tak.. Nie pasuje.
    Na razie w ikonkach gryzie najbardziej to, że ma poucinane rogi.

    Na teraz to tyle ode mnie.

    @Edit: Jeszcze zrobiłabym coś z sb. Pogrubione nicki, czy cokolwiek, zlewa się to ze sobą. A te pnącza z boku tam właśnie przeszkadzają najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez Misa Misa ; 03-03-2015 o 14:57

  8. #8
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Mi się podoba, w końcu forum pasuje do mfo, a nie takie białe wyglądające jak zrobione przed chwilą

  9. #9
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Nazwa:  sYGG59k.jpg
Wyświetleń: 531
Rozmiar:  37.6 KB
    Tutaj przezroczystość chyba niepotrzebna
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  10. #10
    Lekko poprawiłem. Belki nie zwiększałem, ale powinna się teraz zlewać przy kilku obok. Do ikonek dodałem na szybko rogi.
    https://imgur.com/83Z9gWS
    https://imgur.com/LA0yq7O
    https://imgur.com/wEgC3T0
    https://imgur.com/1Wjad3O

    Btw. Też Wam się psuje tworzenie albumów na imgur?

    Jeśli jest słaba jakość, to trzeba będzie wrzucić jako załącznik na forum.
    Nazwa:  belka-chat2.png
Wyświetleń: 505
Rozmiar:  10.8 KBNazwa:  forum_old-48v2.png
Wyświetleń: 512
Rozmiar:  2.6 KBNazwa:  forum_old-48v2-2.png
Wyświetleń: 498
Rozmiar:  2.6 KBNazwa:  forum_old-48v3.png
Wyświetleń: 498
Rozmiar:  2.6 KB

  11. #11
    Te rogi są nierówne słoneczko, no ale ja już się nie 'wtrancam'.
    Mam jeszcze jedno zastrzeżenie: czemu między tą pierwszą belką na górze, a później paskiem gdzie jest np. napis "Forum" jest taka wielka przerwa?

    @down: święta racja, zapomniałam dopisać że pusto ogólnie, oprócz tego że szare przyciemnienie.
    Ostatnio edytowane przez Misa Misa ; 03-03-2015 o 15:19

  12. #12
    Użytkownik Avatar Ash
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    296
    Za logiem MF też bym wrzucił ten pattern drewniany, bo ta przeźroczystość niezbyt pasuje. Druga sugestia to background, który powinien być w miejscu, bo podczas scrollowania ten beż burzy trochę efekt i pusto trochę.
    [SIGPIC]https://forum.mfo3.pl/image.php?type=sigpic&userid=2435&dateline=1426333 822[/SIGPIC]

  13. #13
    Cytat Napisał Misa Misa Zobacz post
    Te rogi są nierówne słoneczko, no ale ja już się nie 'wtrancam'.
    Mam jeszcze jedno zastrzeżenie: czemu między tą pierwszą belką na górze, a później paskiem gdzie jest np. napis "Forum" jest taka wielka przerwa?
    Do ikonek dodałem na szybko rogi.
    Właściwie to tylko skopiowałem cień z prawego i wkleiłem do reszty.

    Pnącza? Dodałem to dla ładności :P, można zawsze usunąć.
    O ile zwiększysz ich przezroczystość, to nie trzeba ich usuwać.

  14. #14
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    O ile zwiększysz ich przezroczystość, to nie trzeba ich usuwać.
    Ale na sb chyba i tak nie będzie pasować. Tzn. tak mi się tylko wydaje.

  15. #15
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Cytat Napisał Ashiro Zobacz post
    Za logiem MF też bym wrzucił ten pattern drewniany, bo ta przeźroczystość niezbyt pasuje. Druga sugestia to background, który powinien być w miejscu, bo podczas scrollowania ten beż burzy trochę efekt i pusto trochę.
    Jeśli chodzi o background to jest bardzo dobrze. Też bym tak zrobił.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •