Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Turnieje PvP i TvT

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606

    Turnieje PvP i TvT

    Oto moja wizja turniejów:
    Najpierw napiszę jak to miało by wyglądać pod względem wizualnym.

    Myślę, że odpowiednim miejscem na zakładkę turnieje będzie to miejsce:
    Miejsce na zakładke


    Po wybraniu tego katalogu zobaczymy okienko z zakładkami: trwające walki, zapisy, tabele,
    terminy, ranking, historia turnieji. Wyglądało by to tak:
    Zakładki


    W pierwszej zakładce były by trwające walki, tam będziemy mogli
    oglądać w czasie rzeczywistym zmagania zawodników, oraz będziemy mieli wgląd w daty i godziny najbliższych walk:
    Zakładka trwające walki


    Kolejna zakładka to zapisy gdzie będą znajdowały się informacje do kiedy trwają zapisy,
    kiedy zostaną rozlosowane grupy, informacje jakiego rodzaju
    to turniej pvp,czy tvt itp, lista uczestników, i możliwość zapisania się.
    Zakładka zapisy


    Tabele- tam będą znajdować się informacje na temat zajmowanego miejsca w grupie,
    a po wyjściu, tam dowiemy się na kogo trafiliśmy w systemie KO.
    Zakładka tabele


    W zakładce rankingi, mieli byśmy zestawienie wszystkich najlepszych uczestników turniejów.
    Zakładka ranking


    W zakładce Historia był by przebieg każdych z edycji turnieju.

    To by było na tyle w kwestii wizualnej, a mechanika wyglądała by mniej więcej tak:

    Po zapisie, dla graczy były by losowane grupy, a walki odbywały się o określonej godzinie w sposób
    automatyczny. Otwierane by było okno walki, jak przy bójce tylko z czasem +-5 minut na
    przygotowanie się. W przypadku nieobecności jednego z graczy, walka automatyczna.
    Po skończeniu grupy przechodzili byśmy do systemu KO, gdzie odbywalibyśmy
    2 walki lub 3, w przypadku wygranej i przegranej ze strony jednego z graczy
    (w fazie grupowej 1 walka). Dalej w systemie KO toczyli byśmy walki do finału.
    Myślę, że końcowe walki to nie powinien być tylko finał, a walki o 3, 5, 7, 9 miejsca.
    Nagrody powinny być przyznawane do 10 miejsca włącznie (pakiet odnówek, regenki, trochę złota itp).
    Tylko za pierwsze 3 miejsca przyznawane by były znaczne nagrody i medale(czyli coś jak puchar IŚ z nazwą postaci).
    Od 4 do 7 miejsca jakieś dyplomy, ale nie koniecznie.
    Fajnie jak by w profilu gracza powstała zakładka- odznaczenia, gdzie widzielibyśmy, które miejsca zajmował dany gracz w poszczególnych turniejach.
    Walka do 10 miejsca znacznie zaostrzyła by rywalizacje i chęć zdobycia jak najlepszego miejsca.
    Podobny system jest na MŚ w piłce ręcznej.
    Na czas trwania turnieju graczom biorącym udział, wyłączona by była usługa resetu statystyk i zmiany
    profesji.

    Podobnie miało by to wyglądać jeżeli chodzi o TvT, czyli zapisy, losowanie drużyn, losowanie przeciwników,
    terminy i walki, tylko co z wygranymi bo myślę, że powinno być ich czterech a nie jeden ponieważ, ten turniej stanie się bardzo podobny
    do IŚ więc nie ma sensu. Albo zrobić turniej pomiędzy własnymi drużynami, czyli zapisujesz swoją drużynę, walczysz,
    i zdobywasz trofea na konto drużyny, które można będzie zobaczyć obok prezentacji w zakładce odznaczenia.
    Na okres turnieju wyłączone by było przechodzenie graczy pomiędzy drużynami.

    Myślę że częstotliwość takiego turnieju to co 2-3 miesiące, a w miesiącu wolnym od turnieju PvP, powinien być turniej TvT,
    żeby gracze mieli co robić przez cały czas, a za razem nie występował zbyt często, ponieważ się przeje jak IŚ.

    Zapraszam do komentowania i własnych udoskonaleń pomysłu. Tylko proszę, nie piszcie że to i tak nie wejdzie,
    bo w najbliższej przyszłości mają powstać te turnieje. Tylko pytanie w jakiej formie ?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2013
    Postów
    78
    Proponowałbym jakiś podział lvl, np 30-40lvl, 50-60lvl. Ponieważ na TvT jak team z 65lvl wylosuje 30lvl to po walce. Tak samo w PvP 65lvl walczący z 30lvl to niezbyt dobry pomysł.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    59
    jestem za przydało by się coś takiego xD ale częstotliwość by mogła być co miesiąc i to na początku. i takie zapytanie jakiś podział lv czy coś czy dajmy 40walczy z 65 xD

  4. #4
    Na początek proponuje wprowadzenie turniejów pvp auto. Za dużo wymagasz mój drogi kolego ,a znasz realia.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606
    Cytat Napisał Terens Zobacz post
    Na początek proponuje wprowadzenie turniejów pvp auto. Za dużo wymagasz mój drogi kolego ,a znasz realia.
    Możliwe że zajmie dożo czasu, ale można to wprowadzać stopniowo. Myślę że jeśli by się wprowadziło turnieje pvp lub pvp auto, to kolejne w tym TvT pójdzie już z górki.

    Wydaje mi się że minimalny poziom do zapisu powinien być 65. Dla mniejszych lvl mogą być organizowane mini turnieje, ale to mniejszy priorytet.

  6. #6
    Może trochę naprostuję.
    Z dotychczasowych planów ważniejsze rzeczy:

    -Turnieje tvt raczej dopiero przy gildiach (w sensie: gdy już będą gildie i turnieje pvp)
    -Każdy będzie mógł zmagać się w dowolnym istniejącym przedziale lvl nieprzekraczającym poziomu postaci. Dokładniej: będą tworzone "avatary" postaci. Czyli np. mając 45 lvl, możemy startować w turnieju pvp na 30 lvl. Wtedy rozdajemy statystyki za 30 lvl - dla danego avatara, ubieramy eq, itd.
    Przy czym nie jestem pewien czy będzie można startować w kilku na raz - jeśli będą różne terminy, to prawdopodobnie tak, chyba że będą walki automatyczne, to wtedy na pewno tak.

    -Drabinka raczej od razu będzie w trybie pucharowym, ewentualnie do 2 przegranych. Szkoda czasu na grupy.


    Jeśli chodzi o zakładkę Turnieje w lewym interfejsie. To osobiście myślałem nad zakładką: Tryby Gry, a w środku do dalszego wyboru: Igrzyska Śmierci, Turnieje PvP, Turnieje TvT, i/lub Instancje/Król Góry, itp.
    Przy każdym najbliższy termin (jeśli takowy istnieje) i podstawowe informacje.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606
    Tylko jeżeli te turnieje będą częste, i w każdym będziemy mogli wziąć sobie udział to się przejedzą, o czym pisałem wcześniej. Wolałbym jednak żeby konkretne turnieje były rzadziej, a różnorodność była większa, wtedy miesiąc sobie powalczymy pvp, miesiąc pvp auto, i miesiąc TvT. Za wygranie takiego turnieju były by jakieś fajne nagrody, a nie masa turniejów na 40, 30 lvl i nagrody jakieś żenujące. Trzeba to przemyśleć, żeby wygranie takiego turnieju wzbudzało respekt i dowodziło umiejętności a za razem się opłacało brać udział(do czego by zachęcały walki o 3, 5, 7, 9 miejsca).

  8. #8
    Tylko jeżeli te turnieje będą częste, i w każdym będziemy mogli wziąć sobie udział to się przejedzą, o czym pisałem wcześniej.
    Niczego o tym nie pisałem.
    Miałem na myśli, że może być tak, że np. po 2 przedziały na dzień aż wszystkie zostaną ukończone. (o ile manual; jeśli auto to pewnie wszystko w 1 dzień da radę)
    Natomiast o częstotliwości turniejów nie ma u mnie wzmianki ;p Jednak z pewnością nie częściej niż miesiąc.
    Same przedziały i możliwość brania udziału w każdym będą po to, aby uzyskać odpowiednią liczbę osób walczących, a zarazem dodać coś dla niższych lvli. Dodatkowo to nieco rozkręci handel eq na niższe poziomy.

  9. #9
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Fajnie jakby właśnie było 1 miesiąc auto, 1 miesiąc manual, 1 miesiąc TvT, wtedy turniej jeden przypada raz na 3 miesiące (w roku mamy 4 turnieje auto, 4 manual, 4 TvT). I wtedy faktycznie fajnie bo wygrana coś daje, a nie jak teraz w IŚ gdzie będą igrzyska po raz 24421 i każdy się może pochwalić pucharem, który jak kiedyś dawał prestiż, to teraz nic nie warty. Ot taka ozdoba

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2012
    Postów
    606
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Fajnie jakby właśnie było 1 miesiąc auto, 1 miesiąc manual, 1 miesiąc TvT, wtedy turniej jeden przypada raz na 3 miesiące (w roku mamy 4 turnieje auto, 4 manual, 4 TvT). I wtedy faktycznie fajnie bo wygrana coś daje, a nie jak teraz w IŚ gdzie będą igrzyska po raz 24421 i każdy się może pochwalić pucharem, który jak kiedyś dawał prestiż, to teraz nic nie warty. Ot taka ozdoba
    O to samo mi chodziło.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •