Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: [#6 - Devos] Świetliki

  1. #1

    [#6 - Devos] Świetliki

    Wejście do Jaskini Świetlików znajduje się w północnej części Słoneczny Brzeg: Północ. Można tu znaleźć trzy rodzaje świetlików, a mianowicie:


    Złapanie świetlika polega na "wejściu" w niego. Każdy złapany świetlik zabiera 1 punkt energii.

    Każdy świetlik odnawia się co godzinę od złapania, a maksymalna ich ilość w Jaskini Świetlików wynosi siedem świetlików.
    Ze względu na wykonanie zadania o nazwie Odnajdź Świątynię Leviatana - świetliki odnawiają się szybciej, lecz tylko aż do złapania 10 sztuk.

    O świetlikach dowiadujemy się podczas wykonywania questu Odnajdź Świątynię Leviatana od Latarnika Radomira.
    W Jaskini Świetlików na polu o współrzędnych (36,22) znajduje się Łowca Świetlików, który za określoną ilość złapanych Świetlików nagradza nas informacjami dotyczącymi świetlików oraz nagrodami.

    Po złapaniu stu świetlików jakiegokolwiek koloru otrzymujemy Pułapkę na żółte świetliki.
    Po złapaniu dwustu świetlików jakiegokolwiek koloru dowiadujemy się o istnieniu Niebieskich Świetlików oraz dostajemy możliwość zakupu Pułapki na niebieskie świetliki, Niebieskiej Mgły oraz Niebieskiego Koncentratu.
    Po złapaniu pięciuset świetlików jakiegokolwiek koloru dowiadujemy się o istnieniu Czerwonych Świetlików oraz dostajemy możliwość zakupu Pułapki na czerwone świetliki, Czerwonej Mgły, Czerwonego Koncentratu.

    Zabawę ze świetlikami zaczynamy wiedząc o istnieniu tylko Żółtych Świetlików.

    Działanie przedmiotów:


    DZIAŁANIE MGIEŁ I KONCENTRATÓW TEGO SAMEGO TYPU NIE SUMUJE SIĘ,
    lecz można nadpisać działanie mgieł koncentratami.

    Zebrane świetliki w paczkach po 10 sztuk można oddawać u Latarnika Radomira.
    UWAGA!!! Niebieskie i czerwone świetliki można oddawać dopiero po ukończeniu questa Przynieś woreczek z gemami ukryty w kopalni Devos

    Zaleca się oddawanie świetlików w paczkach po co najmniej 100 sztuk, zatem dysproporcja pomiędzy słabszymi, a lepszymi przedmiotami nie będzie widoczna.

    Za wymianę świetlików można dostać:
    • złoto
    • żetony
    • mikstury
    • jaszczurczy ekwipunek
    • ekwipunek olbrzyma
    • błękitny ekwipunek
    • koszmarny ekwipunek
    • astralny ekwipunek
    • antracytowy ekwipunek
    • unikaty z 50 lvl
    • zdolności 45+ lvl


    Dodatkowo dla najbardziej wytrwałych istnieje możliwość zdobycia kart kolekcjonerskich za złapanie 1000 sztuk każdego ze świetlików.
    Karta Żółtego Świetlika
    Karta Niebieskiego Świetlika
    Karta Czerwonego Świetlika

    Pierwsze 5 osób, którym udało się zdobyć 5000 świetlików dostało Artefakt.
    Lista artefaktów
    Informacje, o których dowiadujemy się od NPC Łowca Świetlików
    Ostatnio edytowane przez Azekar ; 06-08-2020 o 14:25

  2. #2
    Empiryk
    Konto usunięte
    Leci również eq antracytowe, potwierdzenie:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%C5%9Bwietliki

    Dopisałem ~Azekar

    - - - - - - - - - -

    Będę w komentarzach dopisywać ważne informacje odnośnie świetlików.
    Maksymalna ilość wynosi 8 (tutaj informacja do zweryfikowania czy to jest normalne, czy bug), mianowicie po rozpoczęciu questa w 2 falach zebrałem 16 świetlików (dobrze byłoby też sprawdzić ile wynosi konkretniej przerwa pomiędzy respem świetlików w pierwszej i drugiej fali). Po tych dwóch falach było już po 7 świetlików. Na potwierdzenie szybszego respa notka z dziennika (obstawiam 5 minut):
    Latarnik Radomir powiedział, że może pomóc mi w odnalezieniu Świątyni Lewiatana. Najpierw muszę jednak zdobyć jego zaufanie. Zgodziłem się dostarczyć mu 10 świetlików potrzebnych do funkcjonowania latarni. Dostałem nawet specjalny kufer do ich łapania. Jaskinia świetlików znajduje się w północnej części Słonecznego Brzegu.
    Dodano 30.07.2020 00:48:52 , w lokalizacji Latarnia [5:23]
    Trochę wysiłku i mam 10 świetlików! Pora zanieść je do latarnika.
    Dodano 30.07.2020 00:56:05 , w lokalizacji Jaskinia Świetlików [29:19]
    Można dopisać, że za 200 zebranych świetlików od Łowcy Świetlików w nagrodę otrzymuje się perłowy dodatek na 58 poziom (ja otrzymałem perłowy amulet). Dodatkowo Pułapka na Niebieskie Świetliki kosztuje 20000G, niebieska mgła 3000G, a niebieski koncentrat 5MF. Przyspieszacz Inkubacji za to kosztuje 1MF.

    Z moich obserwacji odnośnie wymian świetlików na dany moment:
    Za żółte świetliki otrzymuje się 3000G, za niebieskie 4000G.
    Za żółte i niebieskie świetliki otrzymuje się 4 runy magiczne, zapewne analogicznie z kamieniami, ale potrzebuję potwierdzenia z wymiany niebieskich świetlików.
    Za żółte świetliki otrzymuje się 3 żetony, za niebieskie 4 żetony.
    Z mikstur za żółte świetliki otrzymuje się także:
    2x mikstura regeneracji,
    1x mikstura odnowienia 3
    2x osłona magiczna
    1x mikstura mobilizacji
    1x mikstura skupienia
    1x mikstura szybkości
    Nie otrzymałem jeszcze osłony fizycznej, ale zapewne też dwie sztuki.
    Mój znajomy otrzymał 1x miksturę odnowienia 1, możliwy też pewnie drop mikstury odnowienia 2.
    Nie podaję jak kwestia ze zdolnościami i uzbrojeniem, bo nie mam wystarczająco dużo informacji na ten moment.

    Za niedługo osiągnę próg 500 świetlików, to dopiszę info.

    ____
    2020-08-07

    Wbiłem 500 świetlików.
    Za ten próg dostałem Mythrilowe Buty na 65 poziom (czyżby tylko mythrilowe eq na 65 lvl za ten próg? do sprawdzenia)
    Czerwona mgła kosztuje 6000G, a czerwony koncentrat 10MF.
    Pułapka na czerwone świetliki kosztuje 50000G.
    Dodatkowe informacje z wymian:
    Z niebieskich świetlików leci też 1x odno2 i 1x odno3
    Z żółtych świetlików na 100% lecą sety: antracytowe, koszmarne, olbrzyma, jaszczurze i błękitne bronie, wyleciał mi min. jeden itemek z każdej serii.
    Z niebieskich świetlików tylko do tej pory błękitna broń. Dostałem też Mega Drenaż ze zdolności.

    ____
    2020-08-08
    Potwierdzona osłonka z żółtych świetlików
    Przy wymianie czerwonych świetlików dostajesz 6000g.
    Najprawdopodobniej drop miksów z żółtych i niebieskich świetlików jest taki sam.
    Z czerwonych swietlikow tez eq jaszczurze, a takze mythrilowe.
    Ostatnio edytowane przez Empiryk ; 10-08-2020 o 12:21

  3. #3
    Azekar
    Konto usunięte
    Dzięki, wszystko się przyda, jak poradnik poleci do aktualizacji.

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    1000 żółtych świetlików:
    -4xeq uni 60 lv
    -1xzdolność 45-50lv
    -1xeq uni 50lv
    -6xkoszmarne/błękitne eq
    -54xżeton
    -105k
    -70xmiks PvP średnio o wartości nominalnej ok 2500G
    1000 niebieskich świetlików:
    -1xmythrilowe eq
    -5xeq uni 60 lv
    -2xzdolność 45-50lv
    -1xeq uni 50lv
    -7xkoszmarne/błękitne eq
    -76xżeton
    -128k
    -65xmiks PvP średnio o wartości nominalnej ok 2500G
    1000 czerwonych świetlików:
    -2xmythrilowe eq
    -1xzdolność 55-65lv
    -2xzdolność 45-50lv
    -2xeq uni 50lv
    -5xeq uni 60 lv
    -8xkoszmarne/błękitne eq
    -120 x żeton
    -180k
    -60xmiks PvP średnio o wartości nominalnej ok 2500G
    To oczywiście wartości średnie. (Można posłużyć się inżynierią wsteczną do obliczenia dokładniejszych prawdopodobieństw danego dropu)

    Przeto poprawka, że nie da się otrzymać Astralnego EQ za świetliki, ale można otrzymać Mythrilowe

  5. #5
    Cytat Napisał Gerard z Rivii Zobacz post
    Zaleca się oddawanie świetlików w paczkach po co najmniej 100 sztuk, zatem dysproporcja pomiędzy słabszymi, a lepszymi przedmiotami nie będzie widoczna.
    Czy to zdanie ma znaczenie? Czy wymiana po 10 sztuk przy 10 spotkaniach różni się od wymiany 100 świetlików naraz jeśli chodzi o otrzymywane rzeczy?

  6. #6
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    Cytat Napisał Patryk Szczęście Zobacz post
    Czy to zdanie ma znaczenie? Czy wymiana po 10 sztuk przy 10 spotkaniach różni się od wymiany 100 świetlików naraz jeśli chodzi o otrzymywane rzeczy?
    Nie różni się, jak wspomniał tamten osobnik, dysproporcja nie będzie widoczna. Jak oddasz milion paczek, to masz praktycznie zerową szansę, że dostaniesz z każdej dosłownie najgorszy i taki sam drop.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    06-09-2015
    Postów
    17
    Cytat Napisał Gerard z Rivii Zobacz post
    Każdy świetlik odnawia się co godzinę od złapania, a maksymalna ich ilość w Jaskini Świetlików wynosi siedem świetlików.
    Chciałbym się odnieść do tego co napisane zostało w pierwszym poście. Zostało to niefortunnie zapisane i ten fragment może wprowadzać w błąd. Możliwe jest wywnioskowanie, że 1 świetlik = 1 godzina --> 7 świetlików = 7 godzin, co nie jest prawdą. Wszystkie 7 świetlików odnawia się co godzinę, przy czym ważny jest tu czas złapania. Jeżeli świetlik nr 1 został załapany o 12:01, to zrespi się o 13:01 i tak dalej z każdym.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    27-04-2018
    Postów
    25
    Niebieskie (nie wiem jak czerwone, jak uzbieram 500 świetlików to dam znać) świetliki można oddawać bez ukończenia questa Przynieś woreczek z gemami ukryty w kopalni Devos. Po prostu wyskakuje nam dialog o tym czy wykonaliśmy już misję u jubilera, po skipnięciu tego przenosi nas do okna wymiany.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    16-10-2023
    Postów
    3
    Można też dostać eq garudzie za wymianę u latarnika.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •