Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Temat: Zmiana trującego pocisku

  1. #16
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Nie wiem jak teraz grają wojowie, ale wydaje mi się, ze woj też daje w MP aby używać zdolności, więc to też się równoważy

  2. #17
    Demeter
    Konto usunięte
    Według mnie to działa tak

    Wojownik
    Musi dac w szczęście

    Mag w mp


    Wychodzi na równo bo mag musi dac i tak w lucka bo ma duzo siły lub speedu
    A woj musi dac w name żeby moc używać leczen itp ;d

  3. #18
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Tylko że szczęście daje dodatkowe bonusy. Mag może mieć i milion mp, ale mając 50 szczęścia w bazie nie trafi przeciwko luckerowi trujakiem/drenażem/gniewnym/oślepiający,czymkolwiek czym da się chybić...

    Warto również zauważyć że mag musi dać jakieś punkty w szczęście (żeby mu nie blokowało statystyk) natomiast woj, nie musi dawać w mp.... To nie jest uczciwe. Jak większa część bilansu. Tylko na 30-47 poziomach mag mając dokładnie to samo eq (poza bronią uznajmy że biją atrybutami które mają na 25% przeciwko 25%) ma szanse z wojownikiem.

  4. #19
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    Warto również zauważyć że mag musi dać jakieś punkty w szczęście (żeby mu nie blokowało statystyk) natomiast woj, nie musi dawać w mp....
    jak to nie
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  5. #20
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    jak to nie
    kurtka + kapelusz rybaka + szpony. Swoją drogą jest różnica dania 10 punktów w mp, a 25 punktów w szczęście (o ile się nie mylę to różnica wynosi 15)

  6. #21
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    kurtka + kapelusz rybaka + szpony. Swoją drogą jest różnica dania 10 punktów w mp, a 25 punktów w szczęście (o ile się nie mylę to różnica wynosi 15)
    to mag może sobie włożyć czepek i obniżyć jedno i drugie
    zresztą czemu mag nie może kurtki i kapelusza?
    + szpony to lipa w większości przypadków
    + niektórzy wojowie mają większe mp bazowe od magów, magowie mają mp od różdżki
    poza tym chyba nie wierzysz, że ówczesni testerzy aż tak by zjebczyli balans?
    chociaż w sumie po takich akcjach jak np. z butami gothar można by było się tego spodziewać
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  7. #22
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    to mag może sobie włożyć czepek i obniżyć jedno i drugie
    zresztą czemu mag nie może kurtki i kapelusza?
    + szpony to lipa w większości przypadków
    + niektórzy wojowie mają większe mp bazowe od magów, magowie mają mp od różdżki
    poza tym chyba nie wierzysz, że ówczesni testerzy aż tak by zjebczyli balans?
    chociaż w sumie po takich akcjach jak np. z butami gothar można by było się tego spodziewać
    Przede wszystkim chodzi mi o bazę. Owszem mogę wziąć czepek garudy, ale co to zmieni? Nadal będę musiał dać jakieś punkty w szczęście jeżeli chcę podnieść inne atrybuty. Co do tego że niektórzy magowie mają mniej mp bazowe niż wojownicy... To tylko świadczy o tym jak dziwni są ci magowie (bazowanie na pasie rybaka i posiadanie mniej niż 30 mp w bazie to nonsens nad nonsensy).

    Kapelusz i Kurtka zdecydowanie bardziej nadają się dla wojownika. Te 30 mp jakie można z nich wyciągnąć nic nie zmieni dla maga, ale dla wojownika owszem. Wystarczy że da kilka punktów w mp i już może realizować swoją taktykę i zamysły (chodzi mi o statystyki nadal).

    A co do ów testerów to nie wiem, nie wypowiadam się. Albo w sumie się wypowiem, bo ci testerzy zaaprobowali włócznię ofensywy, co wystarczy mi do wyrobienia sobie o nich oceny... W ramach wyrównania teraz powinna dojść różdżka z nietykalnością, a nie dodatek. Ciekawe jak wtedy wojownicy by expili ^_^ , ale że w mfo nie ma sprawiedliwości to cóż.... Swoją drogą ciekawi mnie dlaczego nie usunięto tej włóczni kiedy okazało się że daje znacznie większe możliwości dot. expienia dla wojownika, przez co zostawia maga w tyle?

  8. #23
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Cytat Napisał Leonardo Zobacz post
    ramach wyrównania teraz powinna dojść różdżka z nietykalnością, a nie dodatek. Ciekawe jak wtedy wojownicy by expili ^_^
    Zgodzę się, ale chce by wojownicy dostali broń ze zdolnością gryfiej różdżki, która zabiera przy uderzeniu 50% many przeciwnika i dodaje nam

  9. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Qwiker- tutaj nie chodzi o jakąś głupią rózgę, tylko o skomplikowane wzory, które na obecną chwilę ( po upku przewaga wojów pewnie się powiększy) pozwalają wojownikowi więcej osiągnąć. Spójrz na listę PvP, nie ma tam wielu magów, myślisz, że dlaczego? Tak jak napisał Leo- nawet do walk z mobami mają włócznie, która umożliwia im bicie się z 3x nieumarły czy co cokolwiek innego - spróbuj tak się pobić magiem hm? Już napisali wyżej, że kłócimy się tutaj o 50 lv +, ponieważ wtedy przewaga wojów jest największa. Co z tego, że dodadzą rózgę dla maga, która będzie dawała jakiś status, skoro na 65 przewaga lucka będzie tak ogromna, że szansa na trafienie z tego będzie znikoma. Mam założyć wtedy eq pod lucka, dodać więcej w bazie lucka? Jeśli tak zrobi mag, to kryty i tak będzie dostawał, a dodatkowo woj będzie go brał na speeda. Ranking PvP pokazuje która profesja jest silniejsza. Swoją drogą, patrzę na twój profil, masz parę postaci, ale w ogóle nie widzę maga, ciekawe dlaczego?

  10. #25
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Z tego co pamiętam, to przewaga jest procentowo a nie punktowo, więc tak ja teraz jest powiedzmy 120/40, a na 100lvl będzie 300/100 to będzie to samo

    Miałem maga na 50lvl na Qwikerze, ale resnąłem się bo dla mnie woj jest ciekawszy (chybienia, krytyki). Po prostu mag był dla mnie za monotonny, waliłem ze spella po 600 i tylko to samo w koło

    btw. WeLove się resnął na maga z woja - ciekawe po co skoro woj taki OP
    Ksil też magiem otwierała pvp.

    Czy naprawdę jest sens ciągnięcia tego tematu po raz setny?
    Ostatnio edytowane przez Qwiker ; 17-01-2015 o 12:20

  11. #26
    Słyszałem, że na 50lv chcieli delikatnie zrekompensować wojownikowi, to co się z nim działo na 40lv.

    Jeśli tak zrobi mag, to kryty i tak będzie dostawał, a dodatkowo woj będzie go brał na speeda.
    Szczęście wpływa na: uniki,celność, trafianie statusów, obronę przed statusami, częstotliwośc krytyków twoja, częstotliwość krytyków przeciwnika nie tylko za same krytyki.
    Czyli w walce mag woj - dopóki mag nie usunie wojownikowi krytów przewagą lucka zyskuje 5 z 6 bonusów wojownika

    skoro na 65 przewaga lucka będzie tak ogromna, że szansa na trafienie z tego będzie znikoma
    Nie liczy się przewaga tylko stosunek lucków.

    btw. WeLove się resnął na maga z woja - ciekawe po co skoro woj taki OP
    Ksil też magiem otwierała pvp.
    WeLo - chyba pod TvT, bo nikt mu nie wchodzi w przedział
    Ksil - właściwie ona się tak szybko dorobiła eq +6/7 i najczęściej startowała z lv o 1 większym, że trudno było nawiązać walkę.
    Tutaj walki typu eq +7/+7/+6/+7/+6 na +7/+4/+5/+6/+4, na równym / +1lv, które były równe - co też świadczyło już o dysbalansie woj - mag

    Później już SoaD na porównywalnym eq i poziomie raczej nie miał problemów z wygraniem.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 17-01-2015 o 12:33

  12. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2013
    Postów
    176
    Tak, WeLove ma tyle walk aktualnie, że przyznaje ci rację, to mag jest jednak OP.

    Chodziło mi właśnie o stosunek. Na 65 lvl stosunek lucka będzie większy bo mag da o wiele mniej niż woj w lucka.
    Ostatnio edytowane przez Czitosik ; 17-01-2015 o 12:28

  13. #28
    Chodziło mi właśnie o stosunek. Na 65 lvl stosunek lucka będzie większy bo mag da o wiele mniej niż woj w lucka.
    Pozwól, że zacytuje:

    więc tak ja teraz jest powiedzmy 120/40, a na 100lvl będzie 300/100 to będzie to samo
    A samo eq ustala pewną podłogę lucka poniżej, której nie można spać. A i w sumie niezłe przewidywania na upka. Z takim nastawieniem do lucka trudno będzie coś ugrać, on nie gryzie


    skomplikowane wzory, które na obecną chwilę ( po upku przewaga wojów pewnie się powiększy) pozwalają wojownikowi więcej osiągnąć
    Do większości rzeczy można dojśc samemu poprzez testy w samej grze, o części można poczytać inne są intuicyjne.
    Mam w planach jakis poradniczek do PvP, ale teraz sesja się zbliża więc czas brak, a znając życie jak się za to zabiore powstanie mi 20 stron A4 tesktu.
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 17-01-2015 o 13:01

  14. #29
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Cytat Napisał Qwiker Zobacz post
    Zgodzę się, ale chce by wojownicy dostali broń ze zdolnością gryfiej różdżki, która zabiera przy uderzeniu 50% many przeciwnika i dodaje nam
    Biorąc pod uwagę zdolność gryfiej różdżki powinniście dostawać połowę many przy użyciu jakiegoś zaklęcia które nie zabiera mp i możecie nim chybić ^_^ (chociaż wojownik ma więcej szczęścia więc uja nie chybi, chyba że zrobiło by się myk na zasadzie, że zdolność ta nie bierze pod uwagę szczęścia albo ma bazową szansę na trafienie która nie podlega zmiennym). Wtedy czemu nie?


    Na 50 poziomie woj ma przewagę. Taka jest prawda. Nawet zwykły tank nic nie da. Jak by nie patrzeć woj może wybrać 5 broni, z której 3 mają specjalne zdolności, mag może wybrać z 3 różdżek, ale tylko jedna z nich ma specjalną zdolność.

    Oczywiście znowu w upku dodali coś pokroju butów gothar, no po prostu ^_^. Nie wiem czy zostaną jacyś magowie w Devos. Szczerze wątpię.

    Ale powinno usunąć się włócznię nietykalności. Chociaż to trochę po czasie jakby nie patrzeć.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    on nie gryzie
    Jak co drugą czy tam trzecią turę obrywałbyś krytem, stwierdziłbyś po pewnym czasie inaczej. Ogólnie chodzi mi o to, że nawet statystyki są po stronie wojownika. Nie musi on używać mikstur many (odnowienia i/albo pas rybaka który również jest pod woja - nie musi zużywać tur na doładowanie mp), ma krytyki, jego ciosy są takie same jak maga, speeda może mieć trochę mniej, ale co da dubel co 20 tur przeciwko krytykom co 4/5?
    Ostatnio edytowane przez Leonardo ; 17-01-2015 o 13:15

  15. #30
    Luck nie gryzie = nie boj sie go dawac wiecej.
    Swoja droga przewaga lucka na kryta co 4-5 tur to podchodzi pod 1.5 roznicy.
    Zauwaz ze na w walce gdzie mag ma 56 zas woj 90 lucka. Istnieje okolo 1.5 roznicy lucka.
    Wystarczy ze mag doda z czegos 10pkt i stosunek.spada do 1.33. Czyli kosztem 6-7% ataku/speeda negujesz 33% ewentualnych zyskow na luckh u wojownika.
    Nie jest to konkretny przyklad. Ale na 50lv dosc dobrze odnosi sie do tego pancerz garu. Zyskujesz lucka i odrabiasz czesc strat dodatkowym gemem.
    Item pokroju butow gothar w devos? O ktorym mowisz?
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 17-01-2015 o 13:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •