Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 46

Temat: blokada na yeti

  1. #31
    Użytkownik Avatar Alvi
    Dołączył
    29-11-2014
    Postów
    551
    Cytat Napisał DEWASTATOR Leon Full Zobacz post
    Dlatego ja również jestem na NIE. Dlaczego poświęcić low lvli dla high lvli? Powinno to być sprawiedliwe, a nie że low lvl łapie każdego, bez progu lvlowego byłby zawsze drugi ale pierwszy jest zawsze 65-66 lvl i nagle okazuje się że ma na koncie 25%. Teraz 66 lvl. Łapie połowę. Ma na koncie 50%. W tym drugim 25% złapał maskę. Pierwszy jej nie ma z powodu dyskryminacji lvlowej.

    Może jak tak chcecie łapać to moja propozycja byłaby podobna do poprzedniej.

    Jest global. Łapie go ktoś. Jest unieruchomiony, pokazuje na mapie że walczy, ale nie zaczyna walki. Wyświetla mu się okienko ,,Złapałeś Yetiego" Dopiero jak wchodzą 4 osoby do Pomóż to rozpoczyna się walka i też od najniższego do najwyższego lvla ułożyć. To byłoby sprawiedliwe najbardziej.


    A i dziodziek, gdzie na -? Na - to wyjdą low lvle po evencie gdy propozycja elity przejdzie. No chyba że ty dla odnówek bijesz tego Yetiego dlatego wyjdziesz na - na 1-2-3-4*. I dla dośwa, złota, AP (najważniejsze na globalu, na pewno!), nie dla upominków, nie dla przyspieszeń postaci, nie dla Super-przedmiotów.
    Na - wychodza osoby ktorym wbija jakis 7lv i psuje yetiego. Propozycja jest od elity ? Po 1 nie ma elity po 2 co wspolnego ma domniemana elita z yetim?

  2. #32
    Użytkownik Avatar Galina
    Dołączył
    04-06-2013
    Postów
    43
    Większość graczy przy okazji Baalrukha, wcześniej Wielkanocnego Jaja ten problem na forum już prezentowała. Jeśli nie zostaną wprowadzone jakieś zmiany, to zabawy też nie będzie.
    https://mfo3.pl/r/b8472e1c6

  3. #33
    Użytkownik Avatar Spaav
    Dołączył
    30-03-2015
    Postów
    127
    https://mfo3.pl/r/bc8244afa nie lepiej zrobić tak jak na jajku? każdy ma takie same szanse bo dostaje sie jakiś status.

  4. #34
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Akurat pisałem o innej kwestii, Bel proponowała, żeby poziom Yetiego był zależny od średniej lv przeciwników w walce. Sęk w tym, że do walki mogą dołączyć dowolni gracze, a poziom Yetiego jest ustawiany na początku.

    Jedyna opcja, żeby Yeti miał ukryty status, który ustawia mu bonus do statystyk zależny od średniej lv (ale nie wiem czy statusy mogą mieć taką zależność) albo żeby jego zdolności nadawały taki status w zależności od średniego lv. Bardzo skomplikowane, wymagałyby pewnie kilku statusów, więc nie warto, gwiazdka (a więc poziom) bossa jest ustalana na ścisłym początku, gdy jest tylko jeden gracz.
    Można też zrobić tak, że po dołączeniu jakiegoś gracza yeti dostaje "nietykalność" na jedną turę (mądrzej wszyscy przeciwnicy uśpienie), po której wrzuca sobie ukryty status zależny od średniego lvla (wtedy startowałby od niskich stat, oraz bustował je zależnie od średniego lvl przeciwników), mianowicie daną ilość statystyk. Ponieważ niejasne dam przykład, walkę rozpoczyna 50 lvl, yeti z najniższymi możliwymi statami wrzuca na niego uśpienie, natomiast na siebie (jakąś zdolnością) ukryty status "bust do stat 1*", potem wbija 65lvl, yeti rzuca na nich uśpienie, a sobie status "bust do stat 2*", jednocześnie usuwając poprzedni status, do walki dołącza 35lvl, yeti znów oblicza średni poziom, wrzuca uśpienie, a sobie "bust do stat 1*". W ten sposób walka nie jest ani prostsza, ani trudniejsza, nie ma tej jakże krzywdzącej przewagi high lvli, wszyscy zadowoleni. Imo takie coś jest do zrobienia łatwo, a przy tym usuwa konieczność robienia yeti 1/yeti 2/... Minusem jest problem z dropem (exp/ap/gold), bo w tym wypadku musiałby byś jeden, niezależnie od poziomu yetiego.

  5. #35
    Użytkownik Avatar Rosalyn
    Dołączył
    19-04-2012
    Postów
    141
    Jestem za, w zeszłym roku niskie lvl psuły nie jednego Yeti, teraz będzie na 65lvl to już w ogole będzie masakra.

  6. #36
    musaraj
    Konto usunięte
    Można też zrobić tak, że po dołączeniu jakiegoś gracza yeti dostaje "nietykalność" na jedną turę
    Też się nie da. Musiałby używać 3 nietykalności jedna po drugiej w walce z 4 graczami.
    Tak czy inaczej prowadziłoby to do stworzenia x nowych statusów, a tak to w jednym się pomyli wartość, wpisze jedno 0 za dużo, za mało - same problemy. Nie ma co komplikować czegoś, co w 95% rozwiązano gwiazdkami.

  7. #37
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    Też się nie da. Musiałby używać 3 nietykalności jedna po drugiej w walce z 4 graczami.
    Tak czy inaczej prowadziłoby to do stworzenia x nowych statusów, a tak to w jednym się pomyli wartość, wpisze jedno 0 za dużo, za mało - same problemy. Nie ma co komplikować czegoś, co w 95% rozwiązano gwiazdkami.
    Z nietykalnością można uzależnić to inaczej, skrypt rozpatrywałby czy wartość grupy przeciwników się zmieniła, czy nie, oraz czy grupa liczy jedną osobę. Zależnie od tego wrzucało by status "wstrzymujący".

    Według mnie jest to w ogóle niepotrzebne, to całe kombinowanie, ale ta propozycja jest właśnie o tych pozostałych 5%. W rzeczywistości należałoby wprowadzić jakieś 8 statusów (na chwilę obecną, co upek więcej), z czego 2 widoczne, 6 ukrytych, ale wtedy działałoby to w 100%, oczywiście wykluczając ewentualne błędy. To była taka alternatywa dla gwiazdek.

  8. #38
    Pirrat
    Konto usunięte
    Dla mnie jedyną łatwą opcją do wprowadzenie jest rozwiązanie skryptowe - bierzemy średni poziom oraz poziom gracza łapiącego i pod te wartości tworzymy skrypt, wtedy z miejsca odpadają gwiazdki bossa, a jedynym problemem który na chwilę obecną dostrzegam to drop, czy jest jest przed walką ustawiany czy dopiero w momencie zakończenia walki jest pobierana pula przedmiotów.
    Edit: Kwestia statystyk bossa też pewnie jest problemem, trzeba by stworzyć masę zdolności do atakowania o określonej wartości ataku.

  9. #39
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Dla mnie jedyną łatwą opcją do wprowadzenie jest rozwiązanie skryptowe - bierzemy średni poziom oraz poziom gracza łapiącego i pod te wartości tworzymy skrypt, wtedy z miejsca odpadają gwiazdki bossa, a jedynym problemem który na chwilę obecną dostrzegam to drop, czy jest jest przed walką ustawiany czy dopiero w momencie zakończenia walki jest pobierana pula przedmiotów.
    Edit: Kwestia statystyk bossa też pewnie jest problemem, trzeba by stworzyć masę zdolności do atakowania o określonej wartości ataku.
    Kwestia statystyk nie jest problemem, bo wystarczy to ukraść z jajka, powstawiać cyferki, zmienić target, gotowe. Tam o ile pamiętam jajuszko nakłada status zmieniający statystyki przeciwników, o czymś takim myślałem. Skryptem też można to zrobić ale wtedy dochodzą właśnie te zdolności, oraz ich gwiazdki

  10. #40
    Wszystko dałoby się załatwić 1 statusem (w tym drop), gdyby statusy były elastyczne, zmienne od poziomów przeciwników. Chociażby w momencie nadawania statusu (wtedy można usuwać i nadawać za każdym razem, gdy ktoś dołączy).

    Jednak statusy nie są elastyczne.

  11. #41
    Rebellious
    Konto usunięte
    Dziś jeszcze ta druga część eventu? :q (22.30)

  12. #42
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Statusy nie mogą zależeć od stanu innych uczestników walki, są w obrębie danego gracza liczone. Nawet gdyby mogły robić różne magiczne rzeczy ze statami, to już na pewno nie zmienią zestawu przedmiotów w dropie.

    Trudność bossa można w pewien sposób kontrolować na poziomie skryptu - zupełnie inne komendy dla różnych min,max,średni level drużyny przeciwnika, liczby przeciwników. Zamiast standardowych ataków zdolki bijące DMG wg poziomu przeciwnika itp. Jak zdążę to niektóre zdolki mogę w ten sposób przerobić.

    Fakt jest jednak taki, że % przegranych walk z bossami eventowymi jest bardzo niski, pojedyncze przypadki są "nagłaśniane".

  13. #43
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    Ponieważ te pojedyncze przypadki wynikają z głupoty graczy, którzy są zbyt greedy i wbijają do walk uniemożliwiając szanse na zwycięstwo ( https://mfo3.pl/r/bc57840c3 ).

    Osobiście byłbym za znacznym utrudnieniem bossów eventowych (przynajmniej na miarę Necrona) w zamian za przedziały poziomowe do bicia.

  14. #44
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Najlepszym wyjściem byłyby instancje, ale to już kwestia dalekiej przyszłości o ile w ogóle

  15. #45
    Użytkownik Avatar Bulit
    Dołączył
    12-10-2013
    Postów
    27
    https://mfo3.pl/r/bbf897ac2 <=== Super walka z 6lvl na 5* YETI

    Jak ja chciałbym tą blokadę poziomową

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •