Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 48

Temat: Co to ma być???!!!! Bójka

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    180
    ??????
    Ja tylko chcę, żeby atakujący nie mógł mieć przewagi, a tutaj taka dyskusja się zrobiła....
    Podziały ODPADAJĄ! Bo pewnie niektóre mniejsze lvl chcę być atakowani przez tych większych.

  2. #32
    Masochiści ?
    Niestety nie jesteś właścicielem tematu i nie możesz dyktować co ma być omawiane. Trzeba liczyć się z konsekwencjami jakie niesie podjęcie danego zagadnienia.
    A bójki to wrażliwy temat :P

  3. #33
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Jak bardzo jesteś tego pewien?
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...548#post132548

  4. #34
    Albo błąd albo.
    Przykładowo atak postaci z poziomem 51 na postać z poziom 50 nie będzie traktowany jak atak na osobę z niższym poziomem. I tylko tego to dotyczy, bo tak jak mówię 52 nie mógł , 51 mógł

  5. #35
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Ale się rozpętała dyskusja...

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    2) odpada, bo ekstremalnie mocny agresor spokojnie może pokonac 30+50. Inną sprawą jest to ,że może się pobufować i w momencie swojego dubla na 30lv używa wyroku na 50lv.
    1) Może być dobra 10% w dół i tyle. Ale co w takim wypadku z zemstami. Kiedy taki 33lv zabije naszego 30lv?
    3) Tutaj dla broniącego pojawiłyby się możliwości ogrania przeciwnika poprzez szybkie dołączenie do walki np 50 50 30. Pewnie zaproponowałeś to jako coś połączonego z propozycja nr 2.

    Ogólnie moim zdaniem jeżeli wyeliminuje się ataki na dużo niższe poziomy to system jest w miare ok.
    Szczególnie jeżeli chodzi o bójki na równych poziomach. Bo w nich agresor nie wie do jakiej walki chce doporowadzić broniący.
    Idąc 1v1 z nastawieniem na 4v4 przegra się. Idąc 1v1 w walke 4v4 do końca nie wspierasz swojego teamu tak jakbyś chciał(słabe zdolności, jeden def słaby)
    Ad1. Coś za coś - wtedy musimy szukać zemsty naszym 30 lv.
    Ad2. To jest pewna wada, faktycznie broniący się raczej nie powinien brać do pomocy dużo niższych lv, problemem jest głównie wyrok śmierci, ale zawsze można skorygować zdolność (nawet obecnie jest ona problemem). Ja tu zakładam, że agresor ma zazwyczaj załogę w zanadrzu, także sytuacja 3 vs 1 dla broniącego jest tylko teoretyczna, natomiast dołączanie po kolei 1 zawodnika chroni przed sytuacjami, gdzie do agresora dochodzi 50 lv w zamian za 2x30 u broniącego i pozbywamy się tej nieprzyjaznej sumy kwadratów... + element zaskoczenia dla agresora - ma naszykowaną ekipę 4x50 lv, a tu broniący dobiera sobie lv 40 i agresor już nie może z tej ekipy skorzystać.
    Ad3. Tak, oczywiście łącznie z nr 2.

    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Mnie trochę irytuje fakt, że większość bójek sprowadza się do brania 50lv do walki. Może atakowanie zrobić bardziej ryzykowne ,a bronienie bardziej wynagradzać ? Przy jednoczesnym odcięciu możliwości pomocy przez zbyt wysokie poziomy ?
    pomoc 10% w górę? No to na pewno trzeba by przyciąć też pomoc agresorowi. bardziej wynagradzać - np. jeśli wygra broniący to wyższy drop?



    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Ograniczenie przedziałowe? Że pomagajacy mogą zawierać się w przedziale 30-39 , 40-49 itp lub jakieś% od poziomu.

    Przydałaby się również taka grafika jak w przypadku minibossów.
    "do agresora może dołączyć maksymalnie x lv"

    Oraz może grafiki dla drużyny przedstawiajace np.
    "Pozostały 2 użycia ożywiania dla drużyny"
    "Pozostał 1 wyrok śmierci"

    I tym podobne. Można to włączyć na życzenie w ustawieniach walki.
    Chciałbym uniknąć takiego sztywnego określania przedziałów, bo to wcale na wyższych lv nie musi tak wyglądać, że będzie ładnie co 10 lv.
    Te informacje przydatne - a już na pewno ta z max poziomem, który może dołączyć powinna być.

    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Oprócz zmian systemowych przydałoby się zmniejszenie opłacalności ataków. Oraz zrobienie czegoś z wyrokiem śmierci.
    Obecnie jest tak że 50 lev za atak na 40 płaci 3 pkt energii, a zyskuje ok 1-2k golda albo więcej. Przy 0 wydatkach własnych.
    Gdyby przeznaczył te 3 pkt na expienie zyskałby z 700 golda. Odjąć wydatki na miksy.
    Jak widać ataki są dość opłacalne.
    Jeśli by obniżyć ilość golda który wypada podczas ataku z dużą przewagą levlowa do poziomu średnio opłacalnego zapewne zmalałaby ilość ataków. (Zostałyby głównie osobiste)
    Szczególnie jeśli powiążemy drop z przewagą levlową. (Im większa różnica lev tym mniej można zarobić + mniejsza szansa na wypadnięcie eq)

    Dużo osób nie chce pomagać podczas takich niewyrównanych ataków z powodu wyroku śmierci...
    Na razie sytuacja wygląda tak:
    30 lev zostaje zaatakowany przez 50
    30 lev pomaga 50
    50 dostaje wyrokiem

    Jeśli by nałożyć jakąś blokadę użycia wyroku zwiększyło by to szansę pomocy takiemu nieszczęśnikowi.
    Np blokada użycia jeśli średni lev drużyny przeciwnej <45
    Wyrok pewnie trzeba jakoś zmienić. Niemniej jednak po wprowadzeniu przedziału ataku ta metoda już nie jest aż taka straszna, bo jak 50 atakuje 45 to da się przeżyć i ożywić tą 50.
    Wyższy koszt bójki jest jakąś alternatywną do przedziału lv lub można wprowadzić łącznie.

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post

    1. Wprowadzić to, dodać większe koszty eny przy takich atakach (tj. były w planach) i może będzie spokój.
    2. Niewiele to zmieni, jeśli obecnie do broniącego może dołączyć więcej osób naraz to wręcz będzie to wzmocnienie agresora. Jedynie wyeliminuje to przypadki dołączania np. 2x 40 lvl do broniącego, a w zamian 50 lvl do atakującego.
    3. Pozostanie przewaga bezpośredni agresor-obrońca.
    Ad2) No właśnie pod takie to było przypadki pomyślane. Wiem, że w niektórych przypadkach większa ochrona agresora, ale coś za coś - moim zdaniem jednak na plus. Ewentualnie obrońca pomoc bez limitu jak obecnie: 50+30+30+20, wtedy agresor 50 + max 30 + max 30 + max 20 (czyli porównywanie po 1 parze)
    Ad3) Myślę, że to dopuszczalne - to będzie max 10% przewagi u jednego zawodnika, obecnie dopuszczona jest jednak wyższa przewaga.



    Cytat Napisał sic Zobacz post
    Jeśli nie mają zysku tracą jeden bardzo dobry powód do bójki.
    Nawet przy koszcie 5pkt i tak mają około dwukrotnie wyższe zarobki niż podczas expienia.
    30 lev jest praktycznie na hita o ile dobrze wypadną kolejki i nikt nie dojdzie. Więc nie ma zużycia miksów.


    1) Agresor może zaatakować nie więcej niż 10% lv w dół (lub w ogóle nie może atakować niższych)
    Nie przekonuje mnie. Wtedy gracze z niskimi lev będą się czuli bezkarni obrażając i oszukując graczy na wyższych levlach.
    + Co z walkami rankingowymi 51 i 50? Jeśli w ogóle wycofamy ataki z przewagą lev? Wyjdzie na to że karami kogoś za wyższy level.
    51 vs 50 tak jak obecnie będzie traktowane jak 50 vs 50 (chodzi o inicjację bójki). Myślę, że jeśli już to raczej opcja 10%.

    Cytat Napisał sic Zobacz post
    J2) Broniący się ma max 1 zawodnika przewagi, atakujący nie więcej niż broniący - atak/obrona: 1/1 -> 1/2 -> 2/2 -> 2/3 -> 3/3 -> 3/4 -> 4/4

    Tak jak napisał koridor... nic nie zmieni. Gracze b. często przyjmują pomoc od niskich lev.
    Mam świadomość, jednakże też nie pogorszy jakoś sytuacji obecnej, a zysk jest w dwóch kwestiach: pozbycie się sumy kwadratów oraz jak pisałem wyżej - to niejako obrońca dyktuje kto może dołączyć do agresora (pewien element zaskoczenia również po stronie obrońcy).

    Cytat Napisał sic Zobacz post
    3) Do agresora może dołączyć ktoś o lv nie wyższym niż ostatnio dołączony do broniącego się (ew. można w takim systemie porównywać prostą sumę lv stron).

    Też jak pisał koridor niewiele zmieni.
    Suma również... 49+51 i 50 +50... niby suma taka sama ale poziomy zaklęć i zdolności inne.
    j/w - w obecnej sytuacji również możliwe.

    To dotyczy jedynie inicjacji bójki - do sumy kwadratów liczą się realne poziomy.

    Padła też propozycja, ze agresor nie może wezwać do pomocy nikogo z lv wyższym niż on - moim zdaniem będzie przegięte - 30 atakuje 27, 27 bierze pomoc od 50, a do 30 może dołączyć max 30, więc są bez szans.

    Generalnie sporo załatwia samo wprowadzenie przedział ataku + ew. zwiększenie kosztu ataku na niższy lv.
    Wadą jest efekt "braku możliwości zemsty" i jednak jakieś ograniczenie konfiguracji bójkowych.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Kilka moich uwag/wniosków/postulatów:

    1) kierunkiem powinien być kierunek liberalizacji walki pomiędzy graczami, ograniczanie tylko pogorszy niezbyt już dobry system rozgrywki PvP/TvT
    2) do agresora może dołączyć gracz z poziomem nie wyższym, niż Lv znajdujący się po stronie przeciwnej (oprócz obecny warunków lub obecnych nieco zmodyfikowanych)
    3) Wyrok śmierci - możliwość zabicia gracza z max. poziomem gracza używającego (nie będzie normalne w przyszłości zabicie 100 Lv przez 50 Lv)
    4) we wzorze kwadratów - traktować Lv ponad blokadę jako Lv blokady (LV_GRACZA = min(LV_BLOKADY,LV_GRACZA)) - praktycznie nie wiele zmienia wbicie wyższych LV, nie ma praktycznie żadnego EQ, przewagę w walce daje EQ z wysokimi +
    5) powinno być tak, jeżeli gracz A może zaatakować gracza B, to gracz B gracza A przy tych samych poziomach
    6) należy zauważyć że pomiędzy Lv 48 a 49 różnica w sile jest kosmetyczna natomiast 49 i 50 drastyczna
    7) w pierwszej kolejności pakiet anty-sabotowy
    8) przeczekanie - zmiany miały być z rok temu

  7. #37
    Od czego by tu zacząć.
    Po pierwsze, często teraz strach jest pomagać niskim poziomom z powodu tego, że nie posiadają oni często ożywienia oraz mikstur ożywienia.
    Spowodowane jest to najczęściej brakiem wiedzy lub odpowiednich zdolności.
    Moim zdaniem zdolność ożywienie powinna być dostępna w sklepie(nie mam jak sprawdzić, może już jest ,ale od zawsze pamiętam, że kupuje tę zdolność na targu ,bo questa pominąłem )
    Może też przenieść otrzymywanie tej zdolności z questa pobocznego do np. Otrzymania zdolności od mistrza Solidusa wraz z momentem opuszczenia wioski, kiedy on nam wspomina ,że czasami by poradzić sobie z problemami będziesz musiał walczyć grupowo bla bla bla i do tego się przyda "ożywienie"
    Dodatkowo np. ten Goblin Karłowaty używałby "Wyroku śmierci" na Gerwazego. Przez co nowi gracze byliby zmuszeni użyć tej zdolności raz w praktyce.

    Druga sprawa to nowi gracze normalnie sobie chodzą po świecie. Dochodzą do mostu/kobry i nagle zaczyna ktoś ich atakować.
    Po pierwszym takim ataku powinna przyjśc do gracza informacja co się właściwie stało. Oddać pierwsze stracone pieniądze (1000 w tą czy w tą to nic) i dać jakąś stosowną informacje co to się właściwie stało. Dlaczego, jak wzywać pomoc , jakich lokacji unikać.

    Czesto jest też tak ,że akurat zaśpimy w momencie przygotowania do walki i zostajemy z fatalnymi zdolnościami, a co najgorsze bez ożywienia.
    Więc jeżeli dana walka nie byłaby rankingowa, to w okienku bójki pojawiłaby się nowa opcja. "Domyślnie bierz zdolność ożywienie" Wtedy w wypadku przepełnionej zakładki "zdolności" zastępowałoby jedną (według jakiejś listy priorytetów zdolności lub preferencji gracza). Oczywiscie byłaby możliwośc ustawienia w opcjach wyłączenia tego okienka.
    Pomocne dla nowych, afkerów lub osób co ledwo zdąrzyły zobaczyc info o bójce ,a juz jest 3 sec do konca i brak czasu na zmiane zdolności.

    Miał być początek,a jest już koniec ,bo czasu nie mam na więcej pisania

    #Mapy
    3) max_lv*110%
    4) Przejscie z 50-51 jest podobne jak 40-41 ,jednak to drugie miałoby wpływ na blokadę ?
    8) Co zmieniac w przeczekaniu ?
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 05-05-2014 o 23:29

  8. #38
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Ale się rozpętała dyskusja...

    Ad1. Coś za coś - wtedy musimy szukać zemsty naszym 30 lv..
    Jeszcze w czasach sprzed Urkaden, istniała instytucja Łowców Głów (tylko na forum). Były nawet propozycje, by coś takiego wprowadzić w bardziej formalny sposób w grze. Może warto o tym pomyśleć?
    Ad2. To jest pewna wada, faktycznie broniący się raczej nie powinien brać do pomocy dużo niższych lv, problemem jest głównie wyrok śmierci, ale zawsze można skorygować zdolność (nawet obecnie jest ona problemem). Ja tu zakładam, że agresor ma zazwyczaj załogę w zanadrzu, także sytuacja 3 vs 1 dla broniącego jest tylko teoretyczna, natomiast dołączanie po kolei 1 zawodnika chroni przed sytuacjami, gdzie do agresora dochodzi 50 lv w zamian za 2x30 u broniącego i pozbywamy się tej nieprzyjaznej sumy kwadratów... + element zaskoczenia dla agresora - ma naszykowaną ekipę 4x50 lv, a tu broniący dobiera sobie lv 40 i agresor już nie może z tej ekipy skorzystać.
    Ad3. Tak, oczywiście łącznie z nr 2.
    Już dłuższy czas temu padały propozycje, by Wyrok można było używać tylko na graczach <= lv albo inaczej określonym warunkiem w tym tonie.
    Cytat Napisał MapY
    3) Wyrok śmierci - możliwość zabicia gracza z max. poziomem gracza używającego (nie będzie normalne w przyszłości zabicie 100 Lv przez 50 Lv)
    To jest akurat dosyć normalne. Wyrok jest z założenia bronią gracza słabszego - ten przypadek się idealnie wpisuje. Przy okazji - jak wyobrażasz sobie taką sytuację? 50 lv atakuje 100 lv, a ten woła pomoc? To nierealne.
    pomoc 10% w górę? No to na pewno trzeba by przyciąć też pomoc agresorowi. bardziej wynagradzać - np. jeśli wygra broniący to wyższy drop?
    A nie jest tak? Od zawsze jak gram, gdy przegrywam walkę będąc agresorem, tracę przedmioty częściej, niż będąc atakowanym. Podobnie jak wygram bójkę jako obrońca zdarza mi się zdobyć więcej niż zwykle (przynajmniej w bójkach 1v1).
    Chciałbym uniknąć takiego sztywnego określania przedziałów, bo to wcale na wyższych lv nie musi tak wyglądać, że będzie ładnie co 10 lv.
    Te informacje przydatne - a już na pewno ta z max poziomem, który może dołączyć powinna być.
    Przedziały ustalane progami to patologia. Niemal zawsze. Informacje rzeczywiście dosyć przydatne - nie mam zbytnio pomysłu, w jakim miejscu interfejsu umieścić informację o poziomach, ale informacje odn. limitów drużynowych można wrzucić w okno wyboru zdolności, np. Wyrok Śmierci * 1/1 (ta druga jedynka oznacza ilość pozostałych wg limitu dr.)

    1) kierunkiem powinien być kierunek liberalizacji walki pomiędzy graczami, ograniczanie tylko pogorszy niezbyt już dobry system rozgrywki PvP/TvT
    Jak rozumiem, liberalizacja walk do takiego poziomu jak na IŚ byłaby odpowiednia? Nie mogę się zgodzić.
    2) do agresora może dołączyć gracz z poziomem nie wyższym, niż Lv znajdujący się po stronie przeciwnej (oprócz obecny warunków lub obecnych nieco zmodyfikowanych)
    niż najwyższy poziom u przeciwnika, czy poziom przeciwnika, który jest 2/3/4 od góry (w zależności od tego jako który się dołącza). Co z kwestią poziomów ponad limit?
    Takie rozwiązanie zresztą niewiele się różni od obecnego, ba!, jest nawet gorsze dla niskich lv (walka 50 vs 25,51 , do 50 może dołączyć 50, czego by nie było w obecnych warunkach).

    4) we wzorze kwadratów - traktować Lv ponad blokadę jako Lv blokady (LV_GRACZA = min(LV_BLOKADY,LV_GRACZA)) - praktycznie nie wiele zmienia wbicie wyższych LV, nie ma praktycznie żadnego EQ, przewagę w walce daje EQ z wysokimi +
    To może we wzorze uwzględnić też plusy z EQ?
    5) powinno być tak, jeżeli gracz A może zaatakować gracza B, to gracz B gracza A przy tych samych poziomach
    A to dotyczy czego?
    Jedyne co mi przychodzi do głowy w kwestii interpretowania tego pomysłu to bezpośrednia zemsta - jeżeli przegrałem poprzednią bójkę z danym graczem będąc atakowanym, to powinienem mieć możliwość "oddać" poprzez atakowanie go, niezależnie od tego, czy ma ochronę, czy nie? Dyskusyjny pomysł.
    6) należy zauważyć że pomiędzy Lv 48 a 49 różnica w sile jest kosmetyczna natomiast 49 i 50 drastyczna
    Przyjęto, bez odbioru

    7) w pierwszej kolejności pakiet anty-sabotowy
    Który wyobraża Pan sobie jak? Konkrety?



    Jeszcze jeden pomysł na koniec - każdemu graczowi na starcie dawać 5 mikstur ożywienia i np. zablokować ich użycie na siebie - to by zwiększyło szanse, że akurat ożywią zabitego wyrokiem pomocnika.
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 05-05-2014 o 23:39

  9. #39
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Jeszcze w czasach z przed Urkaden, istniała instytucja Łowców Głów (tylko na forum). Były nawet propozycje, by coś takiego wprowadzić w bardziej formalny sposób w grze. Może warto o tym pomyśleć?
    Jest to jakieś rozwiązanie.

    Już dłuższy czas temu padały propozycje, by Wyrok można było używać tylko na graczach <= lv albo inaczej określonym warunkiem w tym tonie.
    Można wprowadzić, ale potrafię sobie wyobrazić sytuację, że to zadziała na niekorzyść broniącego się, który ma martwych zawodników hi-lv.
    Ale coś za coś.


    niż najwyższy poziom u przeciwnika, czy poziom przeciwnika, który jest 2/3/4 od góry (w zależności od tego jako który się dołącza). Co z kwestią poziomów ponad limit?
    Takie rozwiązanie zresztą niewiele się różni od obecnego, ba!, jest nawet gorsze dla niskich lv (walka 50 vs 15,51 , do 50 może dołączyć 50, czego by nie było w obecnych warunkach).
    Nie wiem czy nie chodziło tu o coś na wzór tego co pisałem wyżej.

    Jeśli obrońca ma 50+30+30+20, to atakujący z 50 lv może dobrać najpierw kogoś ze zbioru 30,30,20. Jak dobierze 30 to potem ze zbioru 30, 20 itd.

    @MoP
    Propozycja z wepchnięciem ożywienia do questa - OK, info o bójkach przed pierwszą mapą tego typu - OK. Dalej bym już nie ingerował, bo za dużo niańczenia też nie powinno być.


    Jeśli chodzi o przeczekanie to ja postuluję ograniczenie użyć do 1/os i 2/drużyna. Więcej użyć to tylko przedłużanie walk.

  10. #40
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Od czego by tu zacząć.
    Po pierwsze, często teraz strach jest pomagać niskim poziomom z powodu tego, że nie posiadają oni często ożywienia oraz mikstur ożywienia.
    Spowodowane jest to najczęściej brakiem wiedzy lub odpowiednich zdolności.
    Moim zdaniem zdolność ożywienie powinna być dostępna w sklepie(nie mam jak sprawdzić, może już jest ,ale od zawsze pamiętam, że kupuje tę zdolność na targu ,bo questa pominąłem )
    Może też przenieść otrzymywanie tej zdolności z questa pobocznego do np. Otrzymania zdolności od mistrza Solidusa wraz z momentem opuszczenia wioski, kiedy on nam wspomina ,że czasami by poradzić sobie z problemami będziesz musiał walczyć grupowo bla bla bla i do tego się przyda "ożywienie"
    Dodatkowo np. ten Goblin Karłowaty używałby "Wyroku śmierci" na Gerwazego. Przez co nowi gracze byliby zmuszeni użyć tej zdolności raz w praktyce.

    Druga sprawa to nowi gracze normalnie sobie chodzą po świecie. Dochodzą do mostu/kobry i nagle zaczyna ktoś ich atakować.
    Po pierwszym takim ataku powinna przyjśc do gracza informacja co się właściwie stało. Oddać pierwsze stracone pieniądze (1000 w tą czy w tą to nic) i dać jakąś stosowną informacje co to się właściwie stało. Dlaczego, jak wzywać pomoc , jakich lokacji unikać.

    Czesto jest też tak ,że akurat zaśpimy w momencie przygotowania do walki i zostajemy z fatalnymi zdolnościami, a co najgorsze bez ożywienia.
    Więc jeżeli dana walka nie byłaby rankingowa, to w okienku bójki pojawiłaby się nowa opcja. "Domyślnie bierz zdolność ożywienie" Wtedy w wypadku przepełnionej zakładki "zdolności" zastępowałoby jedną (według jakiejś listy priorytetów zdolności lub preferencji gracza). Oczywiscie byłaby możliwośc ustawienia w opcjach wyłączenia tego okienka.
    Pomocne dla nowych, afkerów lub osób co ledwo zdąrzyły zobaczyc info o bójce ,a juz jest 3 sec do konca i brak czasu na zmiane zdolności.

    Miał być początek,a jest już koniec ,bo czasu nie mam na więcej pisania

    #Mapy
    3) max_lv*110%
    4) Przejscie z 50-51 jest podobne jak 40-41 ,jednak to drugie miałoby wpływ na blokadę ?
    8) Co zmieniac w przeczekaniu ?
    Dziękuję, że użyłeś właściwego nicku.
    8) to co było planowane - głównie pod IŚ, aby nie przeczekiwać aż ktoś dołączy i zakaz rzucania na przeciwnika - już niepotrzebne tego typu zmiany?

    Cytat Napisał benefit Zobacz post

    To jest akurat dosyć normalne. Wyrok jest z założenia bronią gracza słabszego - ten przypadek się idealnie wpisuje. Przy okazji - jak wyobrażasz sobie taką sytuację? 50 lv atakuje 100 lv, a ten woła pomoc? To nierealne.

    #Limity używalności powinny istnieć jednak w określonych przedziałach, jakkolwiek by one nie zostały zdefiniowane

    Jak rozumiem, liberalizacja walk do takiego poziomu jak na IŚ byłaby odpowiednia? Nie mogę się zgodzić.

    #Liberalizacja w takim zakresie, że więcej walk, ale nie kosztem diametralnej niesprawiedliwości.

    niż najwyższy poziom u przeciwnika, czy poziom przeciwnika, który jest 2/3/4 od góry (w zależności od tego jako który się dołącza). Co z kwestią poziomów ponad limit?
    Takie rozwiązanie zresztą niewiele się różni od obecnego, ba!, jest nawet gorsze dla niskich lv (walka 50 vs 15,51 , do 50 może dołączyć 50, czego by nie było w obecnych warunkach).

    #najwyższy poziom u dowolnego przeciwnika, jak wyraźnie napisałem - OPRÓCZ obecnych warunków, więc Twoja konstatacja jest całkowicie błędna.


    A to dotyczy czego?
    Jedyne co mi przychodzi do głowy w kwestii interpretowania tego pomysłu to bezpośrednia zemsta - jeżeli przegrałem poprzednią bójkę z danym graczem będąc atakowanym, to powinienem mieć możliwość "oddać" poprzez atakowanie go, niezależnie od tego, czy ma ochronę, czy nie? Dyskusyjny pomysł.

    #Chodzi o to, że w przypadku jakiegoś przedziału (np. %) zawsze powinna być możliwość bilateralnego ataku.

    Który wyobraża Pan sobie jak? Konkrety?
    Takie, które zaproponował sam Admin Tomi, na początek wystarczając. To że Ciebie nie było miesiąc na tym forum bo miałeś bana, nie zwalnia Cię.
    i daruj sobie Twoje żenujące stwierdzonka.

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    180
    Nie róbcie żadnych przedziałów.
    Tomi patrz na to:
    https://mfo3.pl/r/b0ea23a3f
    Mógłbyś zrobić z tymi przewagami porządek???
    Bo gdzie tu wyrównana walka!?....

  12. #42
    Użytkownik
    Dołączył
    28-02-2014
    Postów
    16
    Pamiętam, że jeszcze w mfo2 był system tzw. czaszek, białych, które trzymały się przez 3 dni i czerwonych przez tydzień nie pamiętam. Dostawało się je jako karę za wielokrotne ataki na innych graczy. Wtedy takowy gracz nie miał ochrony po zabiciu i chyba mógł być zaatakowany przez każdego, jeśli miał czerwoną czaszkę. To mniej więcej o to chodzi teraz z Gildią Łowców.

    Tutaj trik byłby taki sam, czaszki dostaje się jako karę za wielokrotne atakowanie słabszych. Na potrzeby podania przykłądów załóżmy, że będą 2 rodzaje czaszek, białe i czerwone. Jednak jakie kary powinny mieć takie czaszki?

    CZERWONA CZASZKA - dostaje się ją za atak na 10 słabszych lvl w ciągu 3 dni albo coś tego typu, liczby nie są ważne.
    Ponieważ atak przez każdego nie zda tutaj egzaminu, jeśli będzie ją miał 50 lvl, bo i tak tylko 50 lvl atakuje 50 lvl. Żeby było ciekawiej można to zrobić tak, że delikwent z czerwoną czaszką nie może brać pomocy w bójce. Nawet jeśli jest atakowany. Wtedy można się mścić na takim kimś. Np. 47 atakuje 50 lvl z czaszką, bierze pomoc w postaci drugiego 47 i mogą go zabić. Albo jak taki pokaże się przy innych, np. Na uroczej w godzinach szczytu, to nawet dwa 50 łapią takiego delikwenta i spuszczają mu łomot. Oczywiście nie muszę wspominać o braku ochrony przed atakami. Sam sobie zasłużył na taki los.

    To skutecznie odstraszy osoby regularnie atakujące słabsze lvl. Brak brania pomocy, jak wspomniał gdzieś wcześniej MoP.

    BIAŁA CZASZKA - powinno się ją "łatwiej" dostawać, ale mniej restrykcyjna, np. może wziąć 1 osobę do pomocy. (czyli może być 4 na max 2)

    Jeżeli będzie wprowadzony jakiś system, nazwijmy go tych czaszek, karzący graczy za atakowanie słabszych, wtedy ograniczenia poziomowe nie będą potrzebne, a nawet popsułyby całą zabawę. Później można by dograć szczegóły, jak już się uzna ogół pomysłu, np. nie zmieniać kosztu energii za bójkę, czaszki nie od ilości osób, ale od różnicy poziomów, nagrody za pokonanie czaszek od Gildii Łowców itp.

    Ten system bardzo dobrze działał w mfo2 , uważam że tutaj też by się sprawdził. Szczególnie, że tutaj jest bardziej i lepiej rozbudowany system walk niż w mfo2. Co o tym sądzicie?

    EDIT: Już pamiętam, biała znikała po ataku/atakach, a czerwona po jakimś czasie.

  13. #43
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Co do czaszek to masz jeszcze otwarty temat z dyskusją o nich:
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...hlight=czaszki

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    25-02-2014
    Postów
    180
    Ref.
    To znikną te przewagi u osób atakujących? Bo nie wiem czy nabijać 50 lvl...

  15. #45
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Cytat Napisał EmiLowaTy Zobacz post
    Ref.
    To znikną te przewagi u osób atakujących? Bo nie wiem czy nabijać 50 lvl...
    Jeśli pytasz o to czy 50 lv będzie mógł zaatakować 48 czy 49 -> to się nie zmieni, będzie mógł.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •