Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Temat: Co to ma być???!!!! Bójka

  1. #16
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Cytat Napisał fasolkaxx Zobacz post
    To samo denerwuje kiedy expie sobie woja i nagle magician czy ktoś mnie atakuje taśka mi pomaga i tu komandor przychodzi i spróbujcie mi wmówić że to jest równe ... .
    Czyli 50 50 vs 47 , 51.
    OMG. Sam mniejsze levele atakujesz hipokryto.

  2. #17
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Temat powraca jak bumerang.
    Ja się przy obecnym systemie nie upieram - możemy zmienić. Wypracowanie kompromisu będzie pewnie problemem.

    Przykładowa propozycja:
    1) Agresor może zaatakować nie więcej niż 10% lv w dół (lub w ogóle nie może atakować niższych)
    2) Broniący się ma max 1 zawodnika przewagi, atakujący nie więcej niż broniący - atak/obrona: 1/1 -> 1/2 -> 2/2 -> 2/3 -> 3/3 -> 3/4 -> 4/4
    3) Do agresora może dołączyć ktoś o lv nie wyższym niż ostatnio dołączony do broniącego się (ew. można w takim systemie porównywać prostą sumę lv stron).

  3. #18
    Użytkownik Avatar Toshiro
    Dołączył
    22-04-2013
    Postów
    187
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Temat powraca jak bumerang.
    Ja się przy obecnym systemie nie upieram - możemy zmienić. Wypracowanie kompromisu będzie pewnie problemem.

    Przykładowa propozycja:
    1) Agresor może zaatakować nie więcej niż 10% lv w dół (lub w ogóle nie może atakować niższych)
    2) Broniący się ma max 1 zawodnika przewagi, atakujący nie więcej niż broniący - atak/obrona: 1/1 -> 1/2 -> 2/2 -> 2/3 -> 3/3 -> 3/4 -> 4/4
    3) Do agresora może dołączyć ktoś o lv nie wyższym niż ostatnio dołączony do broniącego się (ew. można w takim systemie porównywać prostą sumę lv stron).
    O i to jest bardzo dobry pomysł Tomi. Bo agresorzy mają przewagę, ale co z systemem sabotażu?

  4. #19
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Temat powraca jak bumerang.
    Ja się przy obecnym systemie nie upieram - możemy zmienić. Wypracowanie kompromisu będzie pewnie problemem.

    Przykładowa propozycja:
    1) Agresor może zaatakować nie więcej niż 10% lv w dół (lub w ogóle nie może atakować niższych)
    2) Broniący się ma max 1 zawodnika przewagi, atakujący nie więcej niż broniący - atak/obrona: 1/1 -> 1/2 -> 2/2 -> 2/3 -> 3/3 -> 3/4 -> 4/4
    3) Do agresora może dołączyć ktoś o lv nie wyższym niż ostatnio dołączony do broniącego się (ew. można w takim systemie porównywać prostą sumę lv stron).
    2) odpada, bo ekstremalnie mocny agresor spokojnie może pokonac 30+50. Inną sprawą jest to ,że może się pobufować i w momencie swojego dubla na 30lv używa wyroku na 50lv.
    1) Może być dobra 10% w dół i tyle. Ale co w takim wypadku z zemstami. Kiedy taki 33lv zabije naszego 30lv?
    3) Tutaj dla broniącego pojawiłyby się możliwości ogrania przeciwnika poprzez szybkie dołączenie do walki np 50 50 30. Pewnie zaproponowałeś to jako coś połączonego z propozycja nr 2.

    Ogólnie moim zdaniem jeżeli wyeliminuje się ataki na dużo niższe poziomy to system jest w miare ok.
    Szczególnie jeżeli chodzi o bójki na równych poziomach. Bo w nich agresor nie wie do jakiej walki chce doporowadzić broniący.
    Idąc 1v1 z nastawieniem na 4v4 przegra się. Idąc 1v1 w walke 4v4 do końca nie wspierasz swojego teamu tak jakbyś chciał(słabe zdolności, jeden def słaby)

    Mnie trochę irytuje fakt, że większość bójek sprowadza się do brania 50lv do walki. Może atakowanie zrobić bardziej ryzykowne ,a bronienie bardziej wynagradzać ? Przy jednoczesnym odcięciu możliwości pomocy przez zbyt wysokie poziomy ?
    Ostatnio edytowane przez MasterOfPuppets ; 04-05-2014 o 11:17

  5. #20
    Fatal
    Konto usunięte
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Mnie trochę irytuje fakt, że większość bójek sprowadza się do brania 50lv do walki. Może atakowanie zrobić bardziej ryzykowne ,a bronienie bardziej wynagradzać ? Przy jednoczesnym odcięciu możliwości pomocy przez zbyt wysokie poziomy ?
    Może uniemożliwienie brania do walki poziomów wyższych niż własny przez agresora? Na niskich lvl by się sprawdzało, trochę gorzej na wyższych..

  6. #21
    Ograniczenie przedziałowe? Że pomagajacy mogą zawierać się w przedziale 30-39 , 40-49 itp lub jakieś% od poziomu.

    Przydałaby się również taka grafika jak w przypadku minibossów.
    "do agresora może dołączyć maksymalnie x lv"

    Oraz może grafiki dla drużyny przedstawiajace np.
    "Pozostały 2 użycia ożywiania dla drużyny"
    "Pozostał 1 wyrok śmierci"

    I tym podobne. Można to włączyć na życzenie w ustawieniach walki.

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2013
    Postów
    116
    Ja myśle że prościej by było zrobić żeby było w miare wyrównanie lvlowe . Np. 47 zostaje zaatakowany przez 50 . do 47 dochodzi 51 to do agresora 50 powinien dojść max 48 . Jeżeli ktoś poruszył taką opcje to przepraszam za powtórzenie.
    Ps. dzięki za wszystkie minusy .
    Ostatnio edytowane przez fasolkaxx ; 04-05-2014 o 13:52

  8. #23
    Zmiany, aby było równo poziomowo były złe ,bo obrońca dobierze sobie 3x 20lv. to atakujący dobierze sobie 50lv ,a w obecnym systemie atakujacy przy takich poziomach nawet 40lv nie może dobrać.
    Może system powinienen reagować na ilośc max lv? Bo moim zdaniem zabranie tych 10% możliwej przewagi dla atakujących byłoby złe(52 zaatakuje 51lv jeżeli broniący dobierze 50lv to atakujący może skorzystać najszybciej z 48/49lv.) Mocno utrudniłoby dobór drużyn ,a z realna przewagą nie ma to aż tak wiele wspólnego.

    A reagowanie na ilość max lv mogłoby rozwiązać delikatnie problem. Ale wtedy system przestaje być przejrzysty i potrzebne by był jakieś grafiki itp informujace jaki poziom moze maksymalnie dołączyc w danej chwili.

  9. #24
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Oprócz zmian systemowych przydałoby się zmniejszenie opłacalności ataków. Oraz zrobienie czegoś z wyrokiem śmierci.
    Obecnie jest tak że 50 lev za atak na 40 płaci 3 pkt energii, a zyskuje ok 1-2k golda albo więcej. Przy 0 wydatkach własnych.
    Gdyby przeznaczył te 3 pkt na expienie zyskałby z 700 golda. Odjąć wydatki na miksy.
    Jak widać ataki są dość opłacalne.
    Jeśli by obniżyć ilość golda który wypada podczas ataku z dużą przewagą levlowa do poziomu średnio opłacalnego zapewne zmalałaby ilość ataków. (Zostałyby głównie osobiste)
    Szczególnie jeśli powiążemy drop z przewagą levlową. (Im większa różnica lev tym mniej można zarobić + mniejsza szansa na wypadnięcie eq)

    Dużo osób nie chce pomagać podczas takich niewyrównanych ataków z powodu wyroku śmierci...
    Na razie sytuacja wygląda tak:
    30 lev zostaje zaatakowany przez 50
    30 lev pomaga 50
    50 dostaje wyrokiem

    Jeśli by nałożyć jakąś blokadę użycia wyroku zwiększyło by to szansę pomocy takiemu nieszczęśnikowi.
    Np blokada użycia jeśli średni lev drużyny przeciwnej <45
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Problem częściowo upadnie jeśli pojawi się Devos, teraz nie ma co robić i wszyscy tłuką Randomów, ale biją się między sobą na Uroczej. Temat był poruszany setki razy i myślę, że nie potrzeba kolejnych 10 stron spamu, bo chwilowo i tak nic nie zostanie poprawione, a Tomi zamiast robić upka będzie czytał te wszystkie żale i głupoty. Problem jest spory jeśli bijemy 20-30lvl. Ale w przypadku ataku na 40+ każdy mądry obrońca jeśli ma kumatego kumpla to się spokojnie obroni przed agresorem. Powtarzam mądry, to jest największy problem, bo takiego szukać ze świecą. Przy atakach na 50lvl pisałem to już kilka razy, ale obrońca zawsze jest w lepsze sytuacji niż agresor, o ile ma jakiegoś znajomego i potrafi myśleć.
    Żadna reforma wam tak nie pomoże jak omijanie miejsc z bójką, w zasadzie rozmowy się tyczą tylko Uroczej Polany, na której poza lipną Kobrą nie ma sensownego miejsca do expienia, więc po co tam chodzić?

    @up @sic
    Co do Wyroku śmierci mam znacznie ciekawsze propozycje na zmiany, ale to pewnie dopiero po Devos
    Mnie aż ten wyrok tak nie boli, co wpuszczanie sabotów do własnych drużyn, raz pomogłem jakiemuś 20-30lvl. Mieliśmy skład Random + 52(woj) + 52(mag (ja)) pomimo że pisałem temu debilowi przez 3 minuty aby nikogo nie przyjmował, bo i tak wygramy, to pajac przyjął sabota. Zdarzyły mi się chyba z 3 takie walki, że pomimo szczerych chęci pomocy, i tłumaczeń dlaczego nikogo więcej nie przyjmujemy, kończyłem ubity przez sabota.
    Ostatnio edytowane przez aich ; 04-05-2014 o 15:51

  11. #26
    Uwaga, to burzy całość.
    Atakujący nie ma możliwości wezwania pomocy. Atakujących może być więcej tylko wtedy, kiedy się uprzednio zgrupowali. Obrońca może wezwać pomoc w postaci n+1, gdzie n to liczba atakujących. Atakować może maksymalnie 3 graczy.

  12. #27
    Bo moim zdaniem zabranie tych 10% możliwej przewagi dla atakujących byłoby złe(52 zaatakuje 51lv jeżeli broniący dobierze 50lv to atakujący może skorzystać najszybciej z 48/49lv.)
    Postacie ponad limit są traktowane jak postacie z limitem, tj. 51 = 50. Czyli atak 52 lvl na osobę z 51 lvl nie jest atakiem na osobę z niższym poziomem.

    Obecnie jest tak że 50 lev za atak na 40 płaci 3 pkt energii, a zyskuje ok 1-2k golda albo więcej. Przy 0 wydatkach własnych.
    Gdyby przeznaczył te 3 pkt na expienie zyskałby z 700 golda. Odjąć wydatki na miksy.
    Koszt bójki wynosi 5 energii, w podanych przez Ciebie proporcjach expiąc zyskałby 1150g, przy czym na expie najczęściej straci dużo mniej mixów i z pewnością mniej czasu. W dodatku Tomi planował dodatkowe koszty eny za dużą przewagę lvlową podczas rozpoczynania bójki.

    Wg mnie obecnie wgl nie opłaca się atakować - chyba, że ma się wyrok, jeśli Tomi wprowadzi to co planował już b. długi czas temu (perspektywa większych kosztów w przypadku przewagi atakującego) to kompletnie nie będzie się opłacać. Chyba, że złapany został jakiś bank.

    1) Agresor może zaatakować nie więcej niż 10% lv w dół (lub w ogóle nie może atakować niższych)
    2) Broniący się ma max 1 zawodnika przewagi, atakujący nie więcej niż broniący - atak/obrona: 1/1 -> 1/2 -> 2/2 -> 2/3 -> 3/3 -> 3/4 -> 4/4
    3) Do agresora może dołączyć ktoś o lv nie wyższym niż ostatnio dołączony do broniącego się (ew. można w takim systemie porównywać prostą sumę lv stron).
    1. Wprowadzić to, dodać większe koszty eny przy takich atakach (tj. były w planach) i może będzie spokój.
    2. Niewiele to zmieni, jeśli obecnie do broniącego może dołączyć więcej osób naraz to wręcz będzie to wzmocnienie agresora. Jedynie wyeliminuje to przypadki dołączania np. 2x 40 lvl do broniącego, a w zamian 50 lvl do atakującego.
    3. Pozostanie przewaga bezpośredni agresor-obrońca.

  13. #28
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Postacie ponad limit są traktowane jak postacie z limitem, tj. 51 = 50. Czyli atak 52 lvl na osobę z 51 lvl nie jest atakiem na osobę z niższym poziomem.
    Jak bardzo jesteś tego pewien?
    https://mfo3.pl/r/b12542cad
    Sasha 52lv nie mogł(a) dołączyć. 51lv dołączył

    Moim zdaniem tu nie chodzi o sprawienie by bójki były nieopłacalne, lecz by wyższe najczęściej max lv nie nękały 30-40lv ?

  14. #29
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post

    Moim zdaniem tu nie chodzi o sprawienie by bójki były nieopłacalne, lecz by wyższe najczęściej max lv nie nękały 30-40lv ?
    Jeśli nie mają zysku tracą jeden bardzo dobry powód do bójki.
    Nawet przy koszcie 5pkt i tak mają około dwukrotnie wyższe zarobki niż podczas expienia.
    30 lev jest praktycznie na hita o ile dobrze wypadną kolejki i nikt nie dojdzie. Więc nie ma zużycia miksów.


    1) Agresor może zaatakować nie więcej niż 10% lv w dół (lub w ogóle nie może atakować niższych)
    Nie przekonuje mnie. Wtedy gracze z niskimi lev będą się czuli bezkarni obrażając i oszukując graczy na wyższych levlach.
    + Co z walkami rankingowymi 51 i 50? Jeśli w ogóle wycofamy ataki z przewagą lev? Wyjdzie na to że karami kogoś za wyższy level.

    2) Broniący się ma max 1 zawodnika przewagi, atakujący nie więcej niż broniący - atak/obrona: 1/1 -> 1/2 -> 2/2 -> 2/3 -> 3/3 -> 3/4 -> 4/4

    Tak jak napisał koridor... nic nie zmieni. Gracze b. często przyjmują pomoc od niskich lev.

    3) Do agresora może dołączyć ktoś o lv nie wyższym niż ostatnio dołączony do broniącego się (ew. można w takim systemie porównywać prostą sumę lv stron).

    Też jak pisał koridor niewiele zmieni.
    Suma również... 49+51 i 50 +50... niby suma taka sama ale poziomy zaklęć i zdolności inne.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 04-05-2014 o 19:35
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  15. #30
    Jeśli by nałożyć jakąś blokadę użycia wyroku zwiększyło by to szansę pomocy takiemu nieszczęśnikowi.
    Np blokada użycia jeśli średni lev drużyny przeciwnej <45
    Albo kiedy Przeciwnik Obrażenia => Obrona lowlevelowca.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •