Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 55

Temat: Przerzucanie golda z jednej postaci na drugą

  1. #31
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Cytat Napisał The Twisted Mind Zobacz post
    Gromadzenie złota kosztuje około 19% przesyłanego złota, więc nie jest to w żaden sposób darmowe. Ponadto, jeśli zajdzie potrzeba przesłania tego złota z powrotem, to z pozostałych 81% znowu jest pobierana prowizja (19%). Te banki to dobra metoda odsysania golda z gry, dlatego administracja z tym nie walczy.
    Ale można wykorzystać solidarnego transferu do banków, ja to robię z adihc1 od początku kiedy zostało "odkryte".
    Pomocny przy tym jest mój serwis przeznaczony do tego typu rzeczy: https://transfer.mfo.iswift.eu

  2. #32
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    Ale można wykorzystać solidarnego transferu do banków, ja to robię z adihc1 od początku kiedy zostało "odkryte".
    Pomocny przy tym jest mój serwis przeznaczony do tego typu rzeczy: https://transfer.mfo.iswift.eu
    O ile dobrze rozumiem ideę tego, to zmniejsza koszty transferu. Zmniejsza, ale nie niweluje.
    EDIT. No i nie jest to zbyt popularne, biorąc od uwagę ID, jakie dostałem.

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    A co ty byś chciał? 0% prowizji, szybkość, łatwość bezpieczeństwo i jeszcze frytki do tego? Szukaj innej gry.

  4. #34
    Cytat Napisał MapY Zobacz post
    A co ty byś chciał? 0% prowizji, szybkość, łatwość bezpieczeństwo i jeszcze frytki do tego? Szukaj innej gry.
    Nie zrozumiałeś mnie. Ja bronię systemu postaci-banków, i jestem za tym, by można było przerzucać złoto w ramach jednego konta, kosztem zwiększonej prowizji. Uważam, że prowizja jest tu dobrą ceną za komfort posiadania "banku".

  5. #35
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Jak ktoś przerzuca same przedmioty na bank i wszystkie operacje handlowe robi postacią bankową to nic nie traci z powodu prowizji.

  6. #36
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał The Twisted Mind Zobacz post
    Szanse są równe Tylko Ty swoich nie wykorzystujesz przez lenistwo, jak to sam przyznałeś.
    Depozyt jest nieopodatkowany. Przenoszenie na inne postacie - tak.
    To nie jest obchodzenie zasad gry. Co nie jest zakazane to jest dozwolone
    Co nie jest zakazane to jest dozwolone....do czasu gdy władza to zauważy i opodatkuje
    I tak będzie w tym przypadku, depozyt będzie większy tylko opodatkowany czyli będzie prawie tym samym co postać bankowa.
    Z tą różnicą że każdy będzie z tego korzystał, nie tylko ci którzy mają zaufanych ludzi do przerzucania kasy na bank - i na tym polega równość.
    Możesz sobie wmawiać że nie jest to zakazane ale prawda jest taka że postacie bankowe eliminują sens depozytu przez co działają na szkodę administracji.
    A to już podpada pod regulamin, gdyby nie to że administracja tutaj 10 lat pracuje nad każdą zmianą to już dawno zrobiono by porządek z postaciami bankowymi.
    Tak, macie racje że w tej zmianie chodzi o kasę tylko co w tym dziwnego? Chodzi o ożywienie martwej funkcji powiększenia depozytu to zupełnie logiczne.

    I mnie to cieszy, wreszcie depozyt w grze będzie spełniał swoją funkcję.

  7. #37
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Jak ktoś przerzuca same przedmioty na bank i wszystkie operacje handlowe robi postacią bankową to nic nie traci z powodu prowizji.
    Dlatego dyskusja jest nad przerzucaniem złota, a nie przedmiotów. Sądzę, że dla uczciwości można zrobić jakieś ograniczenie, np. że postać może kupić przedmiot najwyżej na trzy levele do przodu (jak ma lvl 1, to może kupić item na góra level 4). Wtedy mocno by ograniczono zarówno rolę transakcyjną, jak i depozytową postaci-banków.

  8. #38
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał The Twisted Mind Zobacz post
    postać może kupić przedmiot najwyżej na trzy levele do przodu (jak ma lvl 1, to może kupić item na góra level 4). Wtedy mocno by ograniczono zarówno rolę transakcyjną, jak i depozytową postaci-banków.
    A co za problem wbić na banku 50 poziom?
    Kwestia góra kilku miesięcy, przy tempie rozwoju gry nie jest to problem.

  9. #39
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    Z tą różnicą że każdy będzie z tego korzystał, nie tylko ci którzy mają zaufanych ludzi do przerzucania kasy na bank - i na tym polega równość.
    czyli jak jesteś dupa wołowa i nie masz ani jednej zaufanej osoby do przerzutu, to każdy ma być taką samą dupą?
    naucz się robić skrypty ---> klik!

  10. #40
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Co nie jest zakazane to jest dozwolone....do czasu gdy władza to zauważy i opodatkuje
    I tak będzie w tym przypadku, depozyt będzie większy tylko opodatkowany czyli będzie prawie tym samym co postać bankowa.
    Z tą różnicą że każdy będzie z tego korzystał, nie tylko ci którzy mają zaufanych ludzi do przerzucania kasy na bank - i na tym polega równość.
    Możesz sobie wmawiać że nie jest to zakazane ale prawda jest taka że postacie bankowe eliminują sens depozytu przez co działają na szkodę administracji.
    A to już podpada pod regulamin, gdyby nie to że administracja tutaj 10 lat pracuje nad każdą zmianą to już dawno zrobiono by porządek z postaciami bankowymi.
    Tak, macie racje że w tej zmianie chodzi o kasę tylko co w tym dziwnego? Chodzi o ożywienie martwej funkcji powiększenia depozytu to zupełnie logiczne.

    I mnie to cieszy, wreszcie depozyt w grze będzie spełniał swoją funkcję.
    To w dalszym ciągu nie eliminuje kwestii zaufanych graczy w grze... Wiesz, co by się stało w przypadku zakazu posiadania banków na własnych kontach? Ci sami zaufani mieli by na swoich kontach wzajemnie swoje postacie... Gracz A ma bank gracza B, a gracz B ma bank postaci A. Nie do ruszenia.

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał Lady Karen Zobacz post
    czyli jak jesteś dupa wołowa i nie masz ani jednej zaufanej osoby do przerzutu, to każdy ma być taką samą dupą?
    Jestem dupą wołową bo gram 5 minut dziennie i mam gdzieś innych graczy, yhy.
    Nie dlatego, to idiotyczne żeby depozyt wymagał pośrednictwa osób trzecich i skutkuje oszustwami.
    Działania administracji w celu uregulowania tego są zupełnie normalne.

    Cytat Napisał The Twisted Mind Zobacz post
    To w dalszym ciągu nie eliminuje kwestii zaufanych graczy w grze... Wiesz, co by się stało w przypadku zakazu posiadania banków na własnych kontach? Ci sami zaufani mieli by na swoich kontach wzajemnie swoje postacie... Gracz A ma bank gracza B, a gracz B ma bank postaci A. Nie do ruszenia.
    Jeśli będziemy tracić kasę z wszystkich postaci to w jaki niby sposób ten twój znajomy będzie bezpiecznie przechowywał twój bank?
    Liczyć się będzie kasa z całego konta, co a różnica czy trzymasz swój bank czy cudzy?

  12. #42
    Cytat Napisał Bukłak Zobacz post
    Jeśli będziemy tracić kasę z wszystkich postaci to w jaki niby sposób ten twój znajomy będzie bezpiecznie przechowywał twój bank?
    Liczyć się będzie kasa z całego konta, co a różnica czy trzymasz swój bank czy cudzy?
    Jeśli złoto z całego konta, to wtedy założenie nowej postaci byłoby mocno premiowane, bo miałaby ona bezpośredni dostęp do zasobów złota starszej postaci. Zresztą wątpię, by takie coś, jak wspólne złoto, miało zostać wprowadzone, jeśli będzie się je traciło w bójkach. No i będzie to rodziło plagę multikont...

  13. #43
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Jest to raczej ujednolicenie strat w przypadku przegranej. Gdy wprowadzono 2% obecnego złota po przegranej nikt nie sądził, że za jakiś czas gracze, aby to obejść - założenia gry, zaczną tworzyć postacie "banki".
    W dodatku, gdy to okaże się niezbyt dobre (choć z pewnością i tak minie b. dużo czasu zanim to nadejdzie) zawsze jest możliwy balans z innych stron, np. zmniejszenie strat w przypadku przegranej z potworami do 1%, etc.
    Obecnie ten kto ma bank nie traci praktycznie nic w przypadku przegranej, a kto nie ma banku traci b. dużo (przynajmniej w porównaniu z osobami mającymi swój skarbiec).
    Zwiększy się przez to również ilość walk (zapewne bójek) przez większe "profity" w przypadku wygranej. Więcej osób będzie starało się inwestować gold, zwiększy się obrót złota, polepszy to gospodarkę.
    Randomy z niczym wylezą i będą łapać graczy pvp, bo nic nie stracą a zyskać mogą ogromne sumy. Gracze przestaną walczyć i zaczną unikać lokacji z bójkami. A po jakims czasie wszystko się wyrówna. Randomy i gracze pvp będą mieli po tyle samo kasy. To jest to polepszenie gospodarki? Gromadzić kasę tak długi czas, żeby potem tracić ją przez jakiegoś typka który atakuje. Bo co może stracić? 10k? Nic.

  14. #44
    Użytkownik
    Dołączył
    22-04-2011
    Postów
    370
    Cytat Napisał The Twisted Mind Zobacz post
    No i będzie to rodziło plagę multikont...
    Tak jakby teraz nie było plagi multikont.
    Ale ten problem się rozwiąże z wprowadzeniem panelu, ale będzie płacz jak połowa graczy dostanie bana.

  15. #45
    Jestem nowym graczem i napiszę, jak to z mojego punktu widzenia wygląda.
    Depozyt złota: żelazna rezerwa gotówkowa. Zazwyczaj zawsze pełen, ma stanowić bufor, chyba że pojawia się jakaś okazja na aukcjach czy coś podobnego. Jego rola maleje wprost proporcjonalnie to ilości posiadanej gotówki, bo funkcja opisująca maksymalną pojemność jest mocno niedoszacowana. O ile dobrze rozumiem wzór na powiększenie depozytu, to każde 10 MF dodaje 30k pojemności na lvl 50. Przy obecnej cenie MF'a, powiększenie depozytu o 30k kosztuje 350k. To tak jakby kupić portfel za ostatnie pieniądze
    Powiększanie depozytu złota jest więc średnio opłacalne. Siła pojemności depozytu tkwi w slotach na przedmioty. Ułatwia to handel, i to znacznie, a to może być nieocenione.
    W grze gotówki jest dużo, a ograniczanie dropa uderza głównie w graczy zarabiających na potworkach, czyli z reguły na tych młodszych. Doświadczeni mogą już czerpać zyski z handlu. Oni tego tak bardzo nie odczują.
    Jakieś rekomendacje? Nieograniczony depozyt złota pewnie nie wchodzi w grę, ale tak 5-krotne czy nawet 10-krotne zwiększenie dźwigni przy powiększaniu miejsca w depozycie złota byłoby chyba bardzo uczciwe.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •