Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: Arena - Stawki

  1. #1
    Houqe
    Konto usunięte

    Arena - Stawki

    Moja ostatnia próba zapodania jakiegoś pomysłu pvp ;d

    No więc wygląda to mniej więcej tak:



    Gracze którzy mogą ze sobą walczyć o "coś" są w tych samych przedziałach rankingowych które isnieją obecnie (czyli równy walczy z równym), ale nie blokują ich miesięczne limity - mają możliwość walki. (administracja, bez obaw nie będzie przelewów żetonków których tak się obawiacie, bo to walki bez nich)
    Stawka złota jest zawsze taka sama, a przedmioty muszą być tak dobrane by przeciwnikom odpowiadała wygrana i nikt nie był stratny. Jak to też jest zły pomysł, to nie wiem.. Idę się ciąć xd

    PS: Wiem, buty mi się nie zmieściły..

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    15-10-2012
    Postów
    8
    Dość ciekawe, ale czytając to 27 razy, nie mogę pojąć, czy to osoba, która zapisuje się na arenę wybiera - co daje, a co otrzyma, jeśli wygra. Czy dopiero po podjęciu się walki gracze wybierają. Jeśli ta druga opcja, jestem oczywiście za.

  3. #3
    Było już takie coś jeśli chodzi o pojedynki, jeśli chodzi o arenę to nowość.
    Jestem na tak.
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php?21214-Walka

  4. #4
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    A co jeśli gracze zniechęcą się do PvP tylko dlatego że na przykład mogą coś stracić?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2014
    Postów
    570
    Cytat Napisał Something Zobacz post
    A co jeśli gracze zniechęcą się do PvP tylko dlatego że na przykład mogą coś stracić?
    Ale też mogą zyskać

  6. #6
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    Cytat Napisał TheMonster Zobacz post
    Ale też mogą zyskać
    Niektórzy zniechęcą się do areny bo po prostu nie wiedzą czy wygrają czy nie. Szczególnie jak osoba jest zapisana incognito.

  7. #7
    Houqe
    Konto usunięte
    A czy ktoś im każe walczyć? Walczą tylko osoby które chcą, a po ilości podobnych tematów i postów pod nimi widać że sporo osób chciało by wprowadzenia tego pomysłu.
    Obecnie też walcząc można albo coś zyskać albo stracić, to tylko kolejna możliwość do walki, bo o nią chodzi.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    Hmm. W sumie też racja ale warto by np. dodać przy zapisywaniu na arene coś w stylu ' Walka o stawki.' Lub coś podobnego.

  9. #9
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Były już propozycję walki o 'coś' i w sumie nawet nie wiem jak to się skończyło.
    Jeżeli obie strony się zgodzą na walkę o ustalone wcześniej itemy/gold (z prowizją 10%) to czemu by nie.

  10. #10
    Oby te i wcześniejsze propozycje weszły w życie, to może ożywi pvp.

  11. #11
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Walki o samo złoto lub rank+złoto (ustalana stawka) są zaakceptowane. Jeśli chodzi o przedmioty to gdyby sprawdził się pomysł z goldem, pewnie też mogło by wejść z tym, że o ile w przypadku złota wszystko jest proste (atakujący musi mieć min. tyle złota co stawka wystawiona na arenie), to już w przypadku przedmiotów jest to problematyczne. Ta sama opcja możliwa również w pojedynkach. Standardowa prowizja od złota.

    Generalnie stawki złota powinny być zawsze równe - nawet w obecnym systemie, żeby ktoś kto ma dużo złota nie ryzykował więcej niż ten co nosi przy sobie drobne - i w drugą stronę - jeśli atakujesz bez złota przy sobie, to też nie możesz się spodziewać dobrego dropu z innego gracza.


    Inne zmiany na liście dotyczące PvP (na razie jako luźne pomysły, ale możliwe do realizacji):

    1) pojedynki prywatne na arenie
    - wysyłanie propozycji do konkretnego gracza na konkretną godzinę i z konkretnymi warunkami.
    - jeśli zaakceptuje to jest to wiążące i jeśli postać jest na umówioną godzinę offline/zajęta to walczy skryptem lub walkower


    2) możliwość ograniczania plusów eq (opcja pojedynku)


    3) wyzwania aktywują się nawet jak gracz jest online na innej postaci - dostaje odpowiedni monit.


    4) Zmiana na arenie - widzisz tylko liczbę osób z którą możesz walczyć, zamiast obecnej listy - po kliknięciu
    "walcz" jedna z nich jest losowana do walki.


    5) wprowadzenie przedziału lvl w bójkach


    6) przebudowa skryptów w kierunku: Jeśli jakikolwiek (lub np. min. dwóch) członek drużyny ma status zatrucie -> użyj antidotum na (auto/najmniej HP/najwięcej HP itp), czyli dobór celu dla każdego polecenia oddzielnie. Auto w przypadku użycia antidotum będzie oznaczało -> użyj na tego co ma zatrucie (jeśli więcej niż jeden to pierwszego z brzegu).


    7) ograniczenia sabotażu i przedłużania - np. użycie antidotum możliwe tylko wtedy gdy ktoś z drużyny ma zatrucie, atak fizyczny na cel z naszej drużyny możliwy tylko wtedy, gdy ten ktoś ma pomylenie itp. Ogólnie wykluczenie niepotrzebnych w danym momencie akcji.

    8) wprowadzenie systemu punktowego opartego na ELO


    Zaznaczam, iż powyższa lista to na razie zebrane propozycje, które w większości przewijały się przez forum, nie jest przesądzona ich realizacja, ale uznane zostały za warte rozważenia.

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2014
    Postów
    91
    Na tak fajny pomysl

  13. #13
    Użytkownik Avatar Fanta
    Dołączył
    22-02-2014
    Postów
    143
    A co do przebudowy skryptów.

    Jest możliwość wprowadzenia "LUB" w warunkach poleceń?

    Przykład:

    1. Moja postać > Ma status Ślepota lub Paraliż > Użyj Kamień.

    2. Przeciwnik > Ma status Mobilizacja lub Bariera > Użyj Normalizacja.


    A i dlaczego nie ma możliwości zrobienia warunku na liczbę użyć przeciwnika danej zdolności lub przedmiotu?

    Przeciwnik > Zdolności > Normalizacja > Liczba użyć == 2 ......
    Przeciwnik > Przedmiot > Mobilizacja > Liczba użyć < 2 ......

    To celowe było?

  14. #14
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    A co do przebudowy skryptów.

    Jest możliwość wprowadzenia "LUB" w warunkach poleceń?

    Przykład:

    1. Moja postać > Ma status Ślepota lub Paraliż > Użyj Kamień.

    2. Przeciwnik > Ma status Mobilizacja lub Bariera > Użyj Normalizacja.


    A i dlaczego nie ma możliwości zrobienia warunku na liczbę użyć przeciwnika danej zdolności lub przedmiotu?

    Przeciwnik > Zdolności > Normalizacja > Liczba użyć == 2 ......
    Przeciwnik > Przedmiot > Mobilizacja > Liczba użyć < 2 ......

    To celowe było?
    Pytalem juz kiedys o to "lub", chyba Tomi powiedzial, ze jezeli taka opcja wejdzie to tylko do projektowania skryptow minibossow, dla graczy bedzie niedostepna.

    Co do liczby uzyc przeciwnika to chyba mialo tak byc, no bo u siebie tez nie mozna ustawic takiego warunku, jezeli nie posiadamy danej zdolnosc/przedmiotu. Przeciwnik tez nie musi tego posiadac. Moze system nie pozwala na projektowanie skryptow niezaleznie od stanu posiadania danej "uzywajki".

  15. #15
    Scarlet Blade
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Fanta Zobacz post
    A co do przebudowy skryptów.

    Jest możliwość wprowadzenia "LUB" w warunkach poleceń?

    Przykład:

    1. Moja postać > Ma status Ślepota lub Paraliż > Użyj Kamień.

    2. Przeciwnik > Ma status Mobilizacja lub Bariera > Użyj Normalizacja.


    A i dlaczego nie ma możliwości zrobienia warunku na liczbę użyć przeciwnika danej zdolności lub przedmiotu?

    Przeciwnik > Zdolności > Normalizacja > Liczba użyć == 2 ......
    Przeciwnik > Przedmiot > Mobilizacja > Liczba użyć < 2 ......



    To celowe było?
    Nie ma opcji "LUB", lecz zawsze też brakowało mi tego.. na tak

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •