Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Rozwinięcie expienia ;)

  1. #1
    Slapes
    Konto usunięte

    Rozwinięcie expienia ;)

    Mój pomysł polega mniej więcej na :
    Dodawaniu expa dzięki biciu potworów o wyższym stopniu trudności.

    Mniej więcej ze wzoru :
    ( Lvl Potwora/Grupy Potworów - Lvl Postaci ) * 1,4% exp Potwora + 100% Exp Potwora = Exp otrzymywany przez postać

    Na przykładzie smoczego rycerza i mojej postaci 20 lvl :
    ( 24 - 20 ) * 1,4 + 100 = 106 ( w przybliżeniu )

    Przy 200 pkt. energii różnica na przykładzie wynosi 1200 exp, tj. dodatkowo 12 eny.

    Projekt nie dotyczy expienia grupowego !!!

    Co wy na to ? Czekam na opinię
    Ostatnio edytowane przez Slapes ; 19-03-2014 o 21:03

  2. #2
    musaraj
    Konto usunięte
    To właściwie nie jest złe...

  3. #3
    Fatal
    Konto usunięte
    Całkiem oryginalne i może być dobre.

  4. #4
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Obecnie jest tak, że jeśli chce się mieć więcej expa to bije się pojedyncze wersje mocniejszych potworów i myślę, że to wystarczy.

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Obecnie jest tak, że jeśli chce się mieć więcej expa to bije się pojedyncze wersje mocniejszych potworów i myślę, że to wystarczy.
    Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pobawić się tymi współczynnikami; zamienić 80-100-120% zysku na 70-100-130%.

  6. #6
    Mamy jedynie bonus za wielkość grupy, natomiast dodatek za różnicę poziomów nie byłby taki zły.
    Tyle, że jest jeden problem. Poziom potworków jest umowny - przewidywany poziom zabicia danej grp. Tj. grupa 2 potworków ma już wpisany wyższy lvl.
    Oczywiście wciąż propozycja jest warta uwagi, a ze względu na umowność (i dokładność?) przewidywanych poziomów zabicia nie będzie trzeba modyfikować wzoru dla grup - bo grupa ma automatycznie wyższy poziom.

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    W sumie jest już coś takiego dla złota - więcej/mniej za wyższy/niższy poziom niż nasz.

    Do tematu podczepię jeszcze (aby nie umknęło) kwestię expienia grupowego => resp. mini-bossów dla całej grupy. Było w planach, ale w sumie już nie pamiętam dlaczego ostatecznie nie weszło.

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Ogólnie zrobiła by się większa dysproporcja w stosunku do otrzymywanego złota, i np. na 50lvl był by bonus za bicie orków/zielonych ogników, natomiast inne potwory by dawały mniejszy drop. Jeśli chcesz mieć większy bonus za exp to wybierz potwory o wyższym lvl, za które jest i tak więcej złota. Do tego te lvl są orientacyjne, i 2 elfy różne od 2 golemy, a z tego co mi się wydaje to golemy mają przypisany wyższy lvl.

  9. #9
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Ogólnie fajnie byłoby, jakby były jakiekolwiek widoczne bonusy i inne gratyfikacje w związku z expem/ap/goldem/rankiem i tak dalej.
    Bididididid!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •