Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: PvP

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650

    PvP

    Obecnie jest tak, że trzeba mieć minimum ranku aby dostać cokolwiek rekompensaty żetonów.
    Przegrywając walkę jesteśmy ok. 100k stratni, koszt wszystkich miksów itp., a jeszcze jak ma się przy sobie więcej golda (bo obecny depozyt to kwintesencja tego, co się "dzieje" w mfo).
    Nawet kilku żetonów się nie dostanie. To ma być "zachęta" do walki?
    Kompletnie nieopłacalne. Przykładowa walka: https://mfo3.pl/r/b8bab9e42
    Proponuje aby za każdą walkę była jakaś rekompensata, zachęta do walki, niezależnie od wyniku, tak by straty były mniejsze.

  2. #2
    Pirrat
    Konto usunięte
    Nie kupiłem żadnej mikstury do PvP przez cały okres istnieja żetonów, bo samo bicie mini wielokrotnie zaspokaja potrzeby w tym aspekcie, propozycja nie przejdzie w 99%, bo będą "oszustwa", jak to 90% przegrywających mówi

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Koszty mikstur w walce to ok. 50k, a nie 100k.
    Obliczenia


    Z resztą, tak, jak napisał Pirrat, te mikstury lecą z mini, więc przy regularnym biciu koszty te zmniejszą się do minimum. Moim zdaniem powinno zostać tak, jak jest teraz.

  4. #4
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,742
    Po ostatnich ograniczeniach w żetonach można rozważyć wprowadzenie ich za każdą walkę rankingową (a nie tylko > 2x min ranku), ale chyba najpierw trzeba dokonać korekt w samym systemie rankingu.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,650
    Cytat Napisał Omiteczq Zobacz post
    Koszty mikstur w walce to ok. 50k, a nie 100k.
    Obliczenia


    Z resztą, tak, jak napisał Pirrat, te mikstury lecą z mini, więc przy regularnym biciu koszty te zmniejszą się do minimum. Moim zdaniem powinno zostać tak, jak jest teraz.
    Twoje obliczenia są złudne i powierzchowne. Nie wliczyłeś potencjalnego straconego złota z przegranej walki (zdarzają się przypadki nawet na kilkanaście tysięcy), stracona energia za walkę i ponowne dojście do miejsca bójki i utracone korzyści, czasami też wypadnie EQ, oraz inne ukryte koszta. Wszystko to po przeliczeniu na złoto zbliża się w kierunku 100k. I te 100k na jedną dobrą walkę to zdecydowanie za dużo. Oczywiście nie chcę tutaj od razu zysku w walkach - próby oszustwa, ale zwyczajne zmniejszenie kosztów, niekoniecznie do 0, ale jakieś rozsądnej granicy, coś w rodzaju ulg podatkowych - aby móc coś "odliczyć" od podatku, należy go najpierw "zapłacić". Gdyby straty były nawet o połowę mniejsze, to z pewnością by to zachęcało bardziej do walki. Same żetony to nie wiem czy też dobry pomysł, bo na kowala nie ma ich co przeznaczać, a loterie wycofane.

    Bójki (4vs4 ) natomiast są jeszcze droższe, bo używa się dodatkowo miksy ożywienia, częściej kamienie i runy, oraz 2x miksy skupienia i mobi - można dać sojusznikowi. A więc koszt w takiej walki to nawet w przeliczeniu 800k dla 8 graczy. Oczywiście takie walki w większości są na igrzyskach, nikt nie będzie sobie robić dodatkowych kosztów tam gdzie nie trzeba, przez zwykłe poddanie się.
    Ostatnio edytowane przez Antybristler ; 18-03-2014 o 16:56

  6. #6
    Nie chce mi się rozwodzić na temat tego czegoś ala pvp ,ale system jest chyba do bani skoro po półtora roku ludzie nie walczą bo nie maja ekwipunku bądź z jednego zestawu korzysta X osób. Ktoś chyba poszedł złą drogą . Tak jak kiedyś mówiłem kowal -ok ale do +4 bez łączenia. Pvp nie będzie tylko dla bogatych ,a każdy gracz ma jakieś +1/2 co daje szanse czy przynajmniej cień na nawiązanie rywalizacji z koksem na +3/4. W obecnej wersji gracz nawet nie chce podjąć walki. Turnieje dalej są tylko obiecywane ,gildie również.

    Widać MFO3 poszło w kierunku fabuły i eventów - żartowałem.

  7. #7
    Slapes
    Konto usunięte
    Popieram up.
    Z tego co czytałem wcześniej było eq max +4 i myślę że to ono dawało szanse na nawiązanie walki z najlepszymi mfo3.
    Teraz jest już raczej ciężko by dogonić najlepszych. Z doświadczenia w drakensang wiem że ulepszanie ekwipunku powinno ograniczać się do drobnych bonusów ew. ulepszania lvl'owego :
    tj. mamy np. płomienną na 20 lvl z możliwością ulepszania ją u kowala do lvl owej postaci.
    Dlatego też jeżeli chcecie przyciągnąć do siebie nowych graczy to zalecam : poprawe systemu eq, nowe systemy walk ( np. turnieje ), więcej event'ów ( przynajmniej 1 na tydzień ), i więcej reklam, bo gra ma niepowtarzalny silnik, a trudno jej przebić się do potencjalnych klientów przez wyszukane gry 3d.
    Ostatnio edytowane przez Slapes ; 19-03-2014 o 20:24

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ludzie zawsze znajdą powód, żeby nie walczyć.

    Po co na sam początek komuś eq +10? Każdy kto zaczynał przygodę z walkami nie miał od razu najlepszego uzbrojenia, lepsze uzbrojenie zdobywa się z czasem. Początkowi przeciwnicy też są na naszym poziomie i też nie mają najlepszych itemków.

    Sporo ludzi łazi tylko z jednym zestawem uzbrojenia (jeszcze są dumni z powodu "full unikatowego eq"), w walkach obrywają po ciosy po 1000HP i tłumaczą to sobie itemkami +10 przeciwnika.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •