Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Bójki

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-06-2013
    Postów
    200

    Ważne Bójki

    Chciałbym, aby bójki były możliwe w lokalizacjach bliższych Dilli:
    - Grota szkieletów
    - Wiekowy las
    - Samotne wzgórze
    - Pieczara goblinów

    Dlaczego?
    - W tej chwili, dostęp do unikatów z 10 lvl i 20 lvl jest bardzo prosty - idziesz na minibossa, bierzesz kogoś do pomocy, zabijasz go i liczysz na drop.
    Gdy tam będą bójki, ciężej będzie zdobyć unikaty = większa cena unikatów (teraz przeklęty topór jest warty (średnio) 6k, co jest naprawdę małą sumą, zbicie całej eny = 2 toporki)

    A co ze świeżakami?
    - Można będzie wprowadzić "amulet ochrony" który da ochronę dla niższych leveli (tak do 15 - 20lvla).
    Taki amulet dawałby Mistrz Soldius (nei pamiętam jego imienia)

    Jeżeli są jakieś pytania - proszę je zgłaszać w tym temacie.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2013
    Postów
    166
    A co mają bójki do unikatów?

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Bójki tam nie wpłyną na ilość unikatów w grze.


    W ogóle od dawna mam ochotę zgłosić propozycję, aby bójki były wszędzie poza miastami i lokacjami zręcznościowymi.
    Ale bójki oczywiście nie w obecnej formie, a z ograniczeniami tak jak przy walkach rankingowych czyli można atakować tylko i wyłącznie levele w granicach 10% swojego.
    Obecnie 50lv zaatakuje 20lv, zabije go jednym ciosem i takie mamy dzisiejsze bójki. Pomóc nie ma sensu, bo wyrok śmierci. Przy takich bójkach gracze zniechęcają się nie tylko do walk, ale też do gry.
    Limity w bójkach dadzą zdrowszą rywalizację i na pewno będzie ciekawiej niż obecnie.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Leonardo
    Dołączył
    21-05-2012
    Postów
    681
    A jak będę chciał na 48 poziomie za 54 poganiać to co? (lepiej będzie +/- 10 poziomów)

  5. #5
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Nie przejdzie ani twoje Antek ani Sparty

    Nie po to było to usuwane żeby to przywracać... Eq niskolev zawsze miało śmieszne ceny dla nas... Ale dla nich 6k to już jest coś. Więc to że sobie może jakiś wysoki lev niskie połapać nie wpłynie na niższe ceny eq tylko zniechęci graczy.

    A co do propozycji Antka. Tomi wiele razy pisał że lokalizacje głównego questu mają być z zasady bezbójkowe.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  6. #6
    musaraj
    Konto usunięte
    Ja z kolei proponowałem (albo zapomniałem to zrobić), żeby bójki w dodatkowych początkowych lokacjach (wychodzi: Grota Zjaw, Grota Szkieletów, Samotne Wzgórze, Wiekowy Las, Grota Goblinów) były wyłącznie PvP (tj. wyłącznie >= lv i wyłącznie w przedziale). Ożywienie PvP, przyzwyczajenie graczy do bójek + brak tej niepotrzebnej sielanki. Same zalety.


    EDIT. A jednak proponowałem, https://forum.mfo3.pl/showthread.php...%B3jki-bez-sos
    Ostatnio edytowane przez musaraj ; 17-03-2014 o 22:31

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Do 20 lv ma być okres ochronny i tak zostanie.
    Natomiast jeśli chodzi o korektę zasad powyżej lv20, to zmiany są możliwe np. przedział ataku +/-10% lv (sztywne rozwiązanie) lub duże zwiększanie kosztu energetycznego za różnicę lv (w pewnym sensie nieopłacalne, ale jeśli ktoś się uprze może atakować - bo np. ma jakieś rozrachunki).

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Atak na niższy Lv (nie dotyczy Lv 19 i mniejsze) może kosztować różnicę poziomów, minimum 5 (przykład: atakuje 30Lv - 20 Lv, koszt = 10e, atakuje 30Lv - 29 Lv, koszt = 5e). Sztuczne ograniczenie +/- 10% nie jest dobrym rozwiązaniem, bo to ograniczy tez tzw. rozrachunki, czasami niższy atakuje wyższego i dołącza do niego pomoc z wyższym Lv - nie wiem czy to jest obecnie możliwe, ale to byłoby ciekawym rozwiązaniem.

  9. #9
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    czasami niższy atakuje wyższego i dołącza do niego pomoc z wyższym Lv - nie wiem czy to jest obecnie możliwe, ale to byłoby ciekawym rozwiązaniem.

    https://mfo3.pl/r/bd45b4e71

    Ja tam jestem za wprowadzeniem przedziałów +/-10%
    Obecne bójki to w większości męczenie mniejszych leveli.
    Tak zwane rozrachunki to też skrajność. Lepiej po prostu gracza zignorować.

  10. #10
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    W dodatku 16 poziom atakujący 50 poziom może wezwać również 50 poziom.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •