Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Temat: Propozycja dot. rozgrywki, czyli dodatkowe funkcje.

  1. #16
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    1. Na nie, jest już w grze podobny system tylko mniej skomplikowany(set Gothar) i tego typu rzeczy pewnie przejdą też do Devos tylko może w bardziej rozbudowanej formie.
    Dodatkowo z tego co pamiętam receptury tego typu wymagają określonej liczby przedmiotów A by osiągnąć przedmiot B. A sam fakt dodawania wielu rzeczy by on zaistniał zniechęca mnie do niego.

    2. Znowu, pomysł wymaga nowej mechaniki. interfejsu itp. A to wszystko jest czasochłonne, zaś właściwie nie rózni się niczym jak oddawanie paru itemków w okienku dialogowym.
    Dodatkowo do całej tej otoczki wypadałoby dodać naprawdę dużo roślin itp. W Devos to się już raczej nie zmieści, a Nordia cóż roślinek nie ma bo śnieg :P

    3. Zadania dzienne/tygodniowe wydają się spoko, ale tego typu rzecz ładniej by wyglądała u jakiegoś NPC.
    Zaś systemu wyzwań kompletnie nie rozumiem.
    Walki na odmiennych zasadach są ok tylko pytanie:
    Jak ustala się zwycięzce w walce na ograniczoną ilość tur?
    Oraz jak dla mnie e) nie do zaakceptowania

    4.
    Unikalny drop- zależnie od mocy ,ale raczej na nie
    ilość uczestników - Wyobraź sobie, że ktoś zafkuje przy 8 vs Boss. Każdy afk pociąga inne afki itp.
    Poziom trudności / sposób walki jak najbardziej ok.
    Ogólnie wszystko fajnie, ale kto ma Ci takiego Bossa zrobić, wymyślenie unikalnej mechaniki często zajmuje sporo czasu, potem przepisanie jej na skrypt oraz balans jej to znowu trochę zajmuje. I jeszcze do tego dochodzi znalezienie/stworzenie odpowiednich grafik.
    Są osoby, którym zależy na to, by ta gra coś osiągnęła. Ja sama jestem w stanie się nauczyć robić owe skrypty, bo taka wiedza jest uniwersalna.
    Mówisz, że alchemie da się uprościć, ale po co? Jaka jest satysfakcja z tego, że dajesz coś komuś i ci wychodzi miksturka? No może jakaś jest Ale nie zachwyci to wielu ludzi. Kowal jest nudny, bo będzie wykorzystywany bardziej w celach PvP niż PvE. Takie robienie mikstur z różnych rzeczy przez nas zebranych jest o tyle ciekawe, że nie wszystkie rośliny na Arkadii (później Salamandrii) znasz, toteż z każdym poziomem odkrywamy nowe możliwości. A co do Nordii: Wiesz, że istnieją rośliny wytrzymujące ekstremalne temperatury? :P A śnieg nie jest przeszkodą.

    Co do craftowania: To, że taki mały smaczek już w grze jest, to nie znaczy, że jakiś staruch ma za nas robić eq. W końcu brata ratujemy to trzeba wszelkimi sposobami. Tak jak mówiłam przy alchemii: Samemu - fajniej, jak ktoś robi za Ciebie - nuda.

    @Bossy: Tego pomysłu akurat nie rozwinęłam, bo jeśli chodzi o ilość osób w walce to miałam na myśli o 4v1 + Zmiennik, który w trakcie wyeliminowania któregoś z graczy wchodził by na jego miejsce (Tym samym ożywianie byłoby niemożliwe).
    Co do samego skryptu/grafiki: Od czego macie graczy? Ba, upek "robi się" już 2 lata, w tym czasie My (Użyszkodnicy) przyszykowalibyśmy to, czego potrzebujecie. Trzeba wykazać trochę inicjatywy.

    A wyzwań nie ogarniam sama Bo z początku chodziło mi o same walki PvP/TvT na innych zasadach.
    W przypadku ograniczonych tur byłyby 2 możliwości:
    -Przewaga miksów decyduje o wygranej
    bądź:
    -Bonus za pokonanie przeciwnika w ciągu X tur.


    Proponując to wszystko jestem gotowa w POMOCY w realizacji (Jeśli taka miałaby miejsce). Nie rzucam słów na wiatr.

  2. #17
    1 i 2:
    Jest ok, kiedyś próbowałem coś pod to ciekawego wymyślić, ale z tym jest 1 poważny problem. Crafting - trzeba stworzyć i zaprogramować wszystkie kombinacje - co może być naprawdę czasochłonne, szczególnie jeśli chce się coś ciekawego uzyskać. Potem pełno składników czy innego przetwarzania eq na składniki (trzeba oznaczyć wtedy stare eq ukrytymi tagami (chyba, że tylko od X lvl)). Potem na każdy nast. upek należałoby dodawać te tagi i część nowych eq do crafcenia, itd. Gdyby był panel pomocników i widać byłoby systematyczny postęp to oczywiście można by spróbować coś takiego zrobić (w ostateczności potem usunąć/ nie rozwijać ; jeśli nie spełniłoby oczekiwań). Jednak obecnie jest to jak wiadomo niemożliwe - może kiedyś jak będzie panel pomocników. Czyli pisz o tym pod koniec roku/ na początku następnego.

    Natomiast z alchemią jest większy problem. Składniki (tj. w crafceniu) jednak w formie roślin - trzeba to sukcesywnie rozwijać. Również trzeba stworzyć przepisy i kombinacje. Jednak właśnie tu pojawia się największa przeszkoda - trzeba stworzyć nowe mikstury. Bo z pewnością bez tworzenia żadnych nowych to nie przejdzie (śmiem stwierdzić, że nawet w opinii graczy, bo po co się męczyć, skoro można kupić u handlarza). Natomiast z nowymi miksturami jest taki problem, że znacząca większość musiałaby mieć blokadę na walki pvp (/pve/pvb), a takie mikstury zwyczajnie tracą na wartości. Potrzeba by kilku ciekawych pomysłów na rodzaje mikstur już nawet poza tymi miksturami niewidzialności/przyspieszenia na mapie.

    Oczywiście obie funkcje przeszyłyby w formie dialogów już teraz, jednak z mocno okrojonymi możliwościami.

    3.
    Jeśli masz na myśli zadania jednorazowe/"dzienne" dla graczy, tworzone przez graczy.. to nie przejdzie. Bardzo wrażliwe na nadużycia... mega wrażliwe na nadużycia. Takie coś przeszłoby jedynie gdyby system losował dziennie globalne zadania dla wszystkich. Może to być nawet proponowanie przez graczy zadań do puli losowań akceptowalnych potem przez Mistrzów Gry.

    Jeśli masz na myśli same walki PvP/TvT to jak najbardziej. Nie ma czasem możliwych wyzwań dla topki? Można to przecież rozszerzyć, zresztą to miał być chyba test tej funkcji do późniejszego rozszerzenia.

    4.
    Niczego tu nie rozumiem. :P Porozrzucane pomysły i chyba nawet widziałem znacznie lepsze opisy na te "megabossy".

  3. #18
    4.
    Niczego tu nie rozumiem. :P Porozrzucane pomysły i chyba nawet widziałem znacznie lepsze opisy na te "megabossy".
    Pisałam to akurat na szybko i tego schematu (Jak w poprzednich propozycjach) nie udało mi się zrobić z powodu wyjazdu.
    Jak będę miała czas to postaram się jakiś schemat "Posklejać"

  4. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    28-05-2012
    Postów
    13
    Fajny pomysł mam nadzieje , że w przyszłości zostanie zrealizowany.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Najlepsza propozycją jaką przeczytałem odkąd pamiętam Fajnie byłoby to zobaczyć, jeżeli nie w Devos to w następnym upku :]

  6. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2014
    Postów
    570
    Devos za szybko też nie zobaczysz. A co dopiero jeszcze jeden...

  7. #22
    Mam pytanie: Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć, czy któraś rzecz z katakumb jest nieimplementowywalna? To może z czegoś zrezygnuje

    UP

  8. #23
    Smoczy
    Konto usunięte
    Daje tak tylko na alchemie.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •