Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za zezwoleniem na współdzielenie kont (wiele osób na jednym koncie)

Głosujących
23. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    13 56.52%
  • Nie

    10 43.48%
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kwestie regulaminowe - Współdzielenie konta

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Kwestie regulaminowe - Współdzielenie konta

    Sporo się nad tym namyślałem...

    Wg regulaminu gry z konta może korzystać jedynie osoba, która je utworzyła. Czy jest to koniecznie potrzebne?

    Współdzielenie konta w zasadzie nie niesie jakiejś szczególnej przewagi. Jedynie "chroni" przed "problemami" wynikłymi z absencji z powodu wyjazdów i tym podobnych braków dostępu - wtedy można drugiej osobie zlecić opiekowanie się kontem w tym czasie. I może jeszcze pomoc przy zbieraniu grzybów (łatwiej takie ogarnąć)
    Poza tym żadnej przewagi. Nie jest to multikonto (a więc nie daje dodatkowej przewagi wynikającej z większej ilości bossów, energii itd.), tak naprawdę to to nic nie daje. Jedynie taka ciekawostka.

    Stąd też moja propozycja (i ankieta), czy słusznym byłoby wycofanie tego zapisu z regulaminu i zezwolenie na współdzielenie.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    I bez tego są płacze "dałem hasło i mnie okradł".

  3. #3
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    I bez tego są płacze "dałem hasło i mnie okradł".
    (sposób na brata, siostrę xd ) To wychodzi się z pokoju, idzie korytarzem, wchodzi do pokoju brata, łapie się go za chabety, ciagnie do okna.. 90% na odzyskanie passów już po drodze, 10% przy próbie wyrzucenia go przez okno. Tadaaaaam!

    A tak na poważnie, przecież nikt normalnie nie podawałby passów do opieki nad kontem komuś do kogo nie ma zaufania. Taka moja opinia.
    A co do pomysłu jestem na tak, Joł!

  4. #4
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    I bez tego są płacze "dałem hasło i mnie okradł".
    Volenti non fit iniuria
    Gdybym ja współdzielił konto, robiłbym to z osobą zaufaną. Co do samej sytuacji, o której Ty piszesz - w takim przypadku... ban ma pełne uzasadnienie prawne (udostępnione hasło i konto, świadomie czy nie - to złamanie regulaminu).

  5. #5
    Niegdyś również byłem zdziwiony czemu tutaj nie można współdzielić konta ze znajomymi czy ew. jak ktoś chce z rodziną.
    Oczywiście powodu daleko szukać nie trzeba - jedna z usług - limit energii, gdyby mfo prosperowało prawidłowo to możliwość współdzielenia całkowicie wykluczałaby tą usługę lub przynajmniej b. mocno ograniczała. W takim przypadku należałoby odpowiednio uatrakcyjnić tę usługę, co z kolei powodowałoby inne problemy z ponownymi zwrotami, jak to było podczas zmian z energią.
    Naturalnie te mniejsze "problemy" wynikające z istnienia możliwości współdzielenia są do ominięcia i nie wydają się jakoś b. poważne.

    Jednakże należałoby stworzyć nowe funkcje w silniku, aby wszystko działało prawidłowo z zachowaniem bezpieczeństwa kont, jak i pewnych limitów wynikających z częstych zmian "pomocnika", m.in.:
    -innym osobom z gry, nie możemy podawać passów - logowanie na "czyjeś" konto musiałoby się odbywać przez nasze, gdzie byłaby możliwość wejścia na konkretną postać;
    -należałoby wpisać informację kto jest "drugą" osobą z dostępem do konta, nawet w przypadku ewentualnych domowników - wtenczas poleci ban jeśli się okaże, że delikwent też miał konto;
    -stworzyć wszelką blokadę handlu między tymi osobami, wraz z aukcjami czy rankingowymi walkami PvP między nimi, ewentualnie dokładnie monitorować wszelkie powiązania; (natomiast jeszcze nie wiadomo jakie możliwości ma Panel GM)
    -limit zmian dla dzielącego;
    -...

    Pewnie jeszcze jest kilka wymaganych rzeczy, aby w ogóle o takim czymś myśleć.
    W każdym bądź razie na 100% nie może być dowolnego współdzielenia konta bez określania z kim - nieścisłości w regulaminie i w rzeczywistości "legalne" byłoby posiadanie multi.

  6. #6
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    1,690
    Trzeba by jeszcze
    Dorobić 2 tyle regulaminu gdzie byłyby informacje o tym jak współdzielić konto
    Wysłuchiwać płaczu:
    "bo ja mu zaufałem, a on mnie okradł"
    "Ja nie kupiłem tego konta ja się nim tylko opiekuje"

    Modki by musiały: albo pisać podanie o urlop do admina albo współdzielić miedzy swoimi.
    GM miałby pełne ręce roboty ze sprawdzaniem IP

    Ogólnie dużo roboty. Zepsucie atmosfery między nowymi graczami którzy się nie do końca znają. Co może spowodować odpływ graczy.

    Lepsze byłoby wykupienie pomocnika który nam "zexpi ene"

    Ogólny zarys:
    - Kupno za mfy na określona liczbę dni
    - Co 24h dochodzi do "zexpienia eny"
    - Takie zexpienie oznacza zyskanie AP,Golda,Exp za pojedynczego wybranego potworka (żeby tym co pokupowali limity i potem będą musieli sami expić przykro nie było)
    - Expienie obejmuje 400pkt energii odnawianej w ciągu doby więc warunkiem wykupienia usługi jest posiadanie takowego.
    - Expienie nie obejmuje minibossów.
    - W przypadku wbicia lev pkt statystyk nie będą rozdawane oraz nie będzie zmiany potwora.


    Wiadomo pewnie będzie co poprawiać w tym co podałam np limit 400pkt chyba że będzie się dało ustawić opcję wyexp konkretna liczbę energii/wyexp wszystko.

    Metoda bezpieczniejsza nie będzie dochodzić do nadużyć oraz będzie trochę mniej opłacalna niż limit.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Na pewno nie będzie współdzielenia - wiele komplikacji przy nikłych korzyściach.
    Jedynym wyjątkiem mogły by być rodzeństwa, ale tylko wtedy, gdy chcą grać na jednym koncie razem i nie mają swoich oddzielnych kont.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •