Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Mini Gemy

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2014
    Postów
    13

    Kciuk w górę Mini Gemy

    Moją 2 propozycją ulepszenia Mfo3 są Mini Gemy.

    1. W moim pomyśle znajdują się następujące mini gemy :

    - Złoty Mini Gem * ( + 1 % hp na turę )
    - Złoty Mini Gem ** ( + 2 % hp na turę )
    - Złoty Mini Gem *** ( + 3 % hp na turę )

    - Srebrny Mini Gem * ( + 5% mp na turę )
    - Srebrny Mini Gem ** ( + 7,5% mp na turę )
    - Srebrny Mini Gem *** ( + 10% mp na turę )

    - Brązowy Mini Gem * ( + 0.1 % mocy ataku/ataku magicznego na turę, maksymalny bonus 5% )
    - Brązowy Mini Gem ** ( + 0.2 % mocy ataku/ataku magicznego na turę, maksymalny bonus 5% )
    - Brązowy Mini Gem *** ( + 0.3 % mocy ataku/ataku magicznego na turę, maksymalny bonus 5% )

    2. Jak je nabyć ?

    Jest wiele opcji podam te, które uważam za słuszne
    - Mini bossy ( które trzeba wydropić )
    - Medale za ranking 24h

    Otrzymywane były by tylko Mini gemy z *

    3. Jak ulepszyć Mini Gem do **/*** poziomu ?

    Jeśli pomysł wejdzie do gry proponuje dodać zakładkę u kowala ulepsz mini gem ( czy coś w tym kontekście )
    Jak ulepszać ? Po zebraniu 4 mini gemów tego samego poziomu i rodzaju łączymy je i wychodzi nam gem o * lepszy. ( coś jak ulepszanie eq tego samego poziomu u kowala w eliar ).

    4. Użycie Mini Gemów.

    Mini gemy będzie można połączyć z ekwipunkiem " Dodatek " na stałe. ( gdzie połączyć ? proponuje znów rozwiązanie z kowalem tj. dodać zakładkę połącz mini gem z ekwipunkiem -> dodatkiem )

    5. +/-

    + :

    - wzrost znaczenia kowala w mfo3
    - większe pole do popisu taktycznego w walkach pvp jak i w fabule

    - :

    - większa rozbieżność między graczami fabularnymi i pvp

    Co wy na to ? Czekam na opinie
    Ostatnio edytowane przez DrŚmierć ; 20-01-2014 o 20:42

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    20-03-2013
    Postów
    166
    Jestem na nie.

    Po 1:
    Niezbyt to przydatne

    Po 2:
    Dajmy na to mini gem złoty *** ----> osoba ma 2000hp.
    2000 x 0.03 = 60 hp na turę (zważywszy na fakt, że i tak większość graczy nie będzie specjalnie tego zbierała czyli 3/4 zatrzyma się max ** czyli 40 hp na turę [co bardzo mało daje])

    Po 3:
    Zapewne zwiększyło by to jeszcze bardziej lagi w grze.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2014
    Postów
    13
    Cytat Napisał jarasek Zobacz post
    Jestem na nie.

    Po 1:
    Niezbyt to przydatne

    Po 2:
    Dajmy na to mini gem złoty *** ----> osoba ma 2000hp.
    2000 x 0.03 = 60 hp na turę (zważywszy na fakt, że i tak większość graczy nie będzie specjalnie tego zbierała czyli 3/4 zatrzyma się max ** czyli 40 hp na turę [co bardzo mało daje])

    Po 3:
    Zapewne zwiększyło by to jeszcze bardziej lagi w grze.
    Pomimo tego co sądzisz ten Mini Gem to bardzo dużo, taki bon zadecyduje o wielu walkach. Myślę że doświadczeni gracze wiedzą o czym mówię.
    Może rozszerzę myśl ... :
    np. walka ma 100 tur, bonus ** 40hp
    100 x 40 hp = 4000 hp na całą walkę !!!! to 2x mix życia lvl 4....
    Ostatnio edytowane przez DrŚmierć ; 20-01-2014 o 18:02

  4. #4
    Houqe
    Konto usunięte
    Pomysł ciekawy, ale może on dawać wbrew pozorom sporą przewagę. Ciężko walczy się z tankiem, który bije Toporem Życia. Zyska na tym kilka ładnych tur.
    Z gemami jestem na nie, ale pomysł z dodawaniem do eq jakiś dodatkowych zdolności wygląda fajnie. Jeśli jakieś eq które używamy nie posiada auto-statusu to jest czyste i można do niego dodać jakąś właściwość.

    Tylko taaaaaakie delikatne. 1% HP co turę, 1 MP, lub 1%MP co turę.

    A w sumie co ja tam wiem, jak tu tylko sprzątam. Kombinujta sami, Joł!

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Gemy na tak, lecz dopiero na co najmniej 45 poziom - na ten, na którym wchodzi Pas Rybaka. Gemy regenerujące byłyby niesamowicie przydatne i żywię szczerą nadzieję, że w końcu wejdą do gry.

    PS Gemy są źle opisane. Złote gemy regenerowałyby 1 HP co 100 tur - trochę mało, nieprawdaż? To samo ze srebrnymi gemami, a co do brązowych:

    1. W j.polskim w zapisywaniu ułamków dziesiętnych używamy przecinka, nie kropki.
    2. Nie chcę robić z Ciebie debila, ale 0,1 to 10%. W takim razie gemy te są bezsensowne, gdyż jeśli limit wynosi 5%, tracimy połowę bonusu gemu (a to dopiero *1).

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2014
    Postów
    13
    Cytat Napisał Omiteczq Zobacz post
    Gemy na tak, lecz dopiero na co najmniej 45 poziom - na ten, na którym wchodzi Pas Rybaka. Gemy regenerujące byłyby niesamowicie przydatne i żywię szczerą nadzieję, że w końcu wejdą do gry.

    PS Gemy są źle opisane. Złote gemy regenerowałyby 1 HP co 100 tur - trochę mało, nieprawdaż? To samo ze srebrnymi gemami, a co do brązowych:

    1. W j.polskim w zapisywaniu ułamków dziesiętnych używamy przecinka, nie kropki.
    2. Nie chcę robić z Ciebie debila, ale 0,1 to 10%. W takim razie gemy te są bezsensowne, gdyż jeśli limit wynosi 5%, tracimy połowę bonusu gemu (a to dopiero *1).
    - 1 % na turę to nie 1hp na 100 tur ...
    - W j.polskim nie ma czegoś takiego jak ułamki dziesiętne, z pewnością chodzi ci o matematykę
    - 0,1 w znaczeniu 0,1 %

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2014
    Postów
    7
    Walki na lvl 40+ zapewne trwały by wieki.
    Według mnie , jako nowe gemy powinny być:
    - Złoto Plus (X% wiecej złota za każdą walke)
    - Doświadczenie Plus (X% wiecej doświadczenia za walke)

  8. #8
    Houqe
    Konto usunięte
    Cytat Napisał POKSPOKS Zobacz post
    Walki na lvl 40+ zapewne trwały by wieki.
    Według mnie , jako nowe gemy powinny być:
    - Złoto Plus (X% wiecej złota za każdą walke)
    - Doświadczenie Plus (X% wiecej doświadczenia za walke)
    Bez sensu, bo dawałoby przeogromna przewagę dla tych którzy wykorzystywali by je do expienia. Czyli do tego ich uzywać nie wolno

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    03-01-2014
    Postów
    7
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    Bez sensu, bo dawałoby przeogromna przewagę dla tych którzy wykorzystywali by je do expienia. Czyli do tego ich uzywać nie wolno
    No właśnie o expienie mi chodziło
    Wiadomo że zanim jaki kolwiek pomysł został by zrealizowany , to troche czasu minie.
    Po otwarciu devos , wszystko ruszy w górę.
    Jeśli devos zatrzyma wszystkich tak jak Eliar to bez sensu. Ale jeśli nie , to tzw. Boostery, Dopalacze. - Mogą być w miarę przydatne.
    Jednak tylko jeśli gra bedzię rozbudowywana , po fakt faktem że jeśli każdy utknie na blokadzie , to pomysł nawet nie jest do rozpatrzenia.
    LUB
    Kupowanie z MF , usługi dającej np. 20% wiecej czegoś , na 12 godzin. 12 godzin grania lub 12 godzin od zakupu.
    (Oczywiście wszystko da się dopracować)

  10. #10
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Rzeczy podnoszące exp... absolutnie nie! Wyobraźcie sobie że pewnie by się pojawiły 55lev: nowe poziomy zaklęcia, nowe poziomy zdolności... Powodzenia jak was taki złapie. Po coś są te ograniczenia lev szczególnie że exp zaokrągla się w górę ( np ja za taką samą grupę 3 zombiaków dostaje o 1pkt expa mniej (7pkt) niż giper który ma ledwie +5% expa).
    Założenie MFów i bonusów z nich było to żeby nie dawały zbytniej przewagi. Mini gemy powinny nie dawać aż takiej dużej przewagi.
    Dodawanie zdolności do eq zawsze spoko
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 25-01-2014 o 15:04
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  11. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    15-08-2013
    Postów
    129
    o nie doświadczenie wbrew te co post na samej górze to ok

  12. #12
    Pirrat
    Konto usunięte
    Rzeczy podnoszące exp... absolutnie nie! Wyobraźcie sobie że pewnie by się pojawiły 55lev: nowe poziomy zaklęcia, nowe poziomy zdolności... Powodzenia jak was taki złapie.
    Sytuacja nie miała miejsca, więc nie wiem po co ten przykład? Wyobraźnia dobra sprawa, ale bądźmy przy tym co jest w grze.
    Dodawanie zdolności do eq zawsze spoko
    Raczej statusów.
    Po coś są te ograniczenia lev szczególnie że exp zaokrągla się w górę ( np ja za taką samą grupę 3 zombiaków dostaje o 1pkt expa mniej (7pkt) niż giper który ma ledwie +5% expa).
    Co z tego? Ambicja Top1 w tobie się obudziła?
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 25-01-2014 o 16:14

  13. #13
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Sytuacja nie miała miejsca, więc nie wiem po co ten przykład? Wyobraźnia dobra sprawa, ale bądźmy przy tym co jest w grze.

    Raczej statusów.
    Co z tego? Ambicja Top1 w tobie się obudziła?
    Cytat Napisał Houqe Zobacz post
    ale pomysł z dodawaniem do eq jakiś dodatkowych zdolności wygląda fajnie. Jeśli jakieś eq które używamy nie posiada auto-statusu to jest czyste i można do niego dodać jakąś właściwość.
    Do tego piłam pisząc o zdolnościach.

    Jeśli będzie znów taka sytuacja że będzie się czekać na upka prawie 2 lata nie widzę problemu by wbić 5 lev ponad "limit". Jeśli będą takie fajne gemy dodające % dośw + powodujące zaokrąglenie ilości expa w górę. Gdyby były takie gemy od początku eliar mielibyśmy dużo 54lev, a ja zamiast kilku procent lev miałabym kilkadziesiąt i dużą szanse zdarzyć wbić 55 przed devos.

    Nie ambicja tylko stwierdzenie faktu podając konkretny przykład "bo w końcu 5% więcej expa to tyle co nic", a jednak daje w sumie więcej jak 5%... Gemy będą działać podobnie.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  14. #14
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Dodam, że giper używa artefaktu.

  15. #15
    Magical Boss
    Konto usunięte
    Troszkę Ci się tam pomieszało... Piszesz najpierw, że gdyby ktoś chciał ulepszyć taki gem, musiał by mieć 4 takie same gemy. Potem napisałeś, że nie można wyjmować takich gemów. Więc wychodzi na to, że najpierw trzeba dropić gemy, żeby wbić na 3*, bo potem, gdy włożymy gem na 1*, i będziemy chcieli ulepszyć ten gem, to nie możemy tego zrobić, więc itemek do wyrzucenia...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •