Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Zaklęcia - skrypt (mag - mag)

  1. #1
    Pirrat
    Konto usunięte

    Zaklęcia - skrypt (mag - mag)

    Proponuje wprowadzić tzw. przeciwny atrybut. Jeżeli przeciwnik używa np. wiatru to przy wyborze tej opcji będziemy bić ziemią itp.
    Niby jest możliwość czegoś takiego, ale to konieczność użycia 5 poleceń, żeby wyczerpać pule możliwości.

  2. #2
    Trzeba czymś płacić za zysk. Nie można zadawać optymalnych obrażeń kosztem 1 polecenia

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Woj nie musi marnować polecenia w skrypcie na atak. Magom też się coś od życia należy.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Magowie w ogóle powinni mieć więcej dostępnych poleceń w skrypcie, gdyż mają do czynienia z większą ilością akcji magicznych. Np. o 5 więcej niż wojownicy?

  5. #5
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    To ja poproszę dla wojowników więcej zdolności, dla ciosów topora, buławy, miecz oraz włóczni

  6. #6
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Wojownicy mają właśnie od groma jebutnych zdolności. A mag może co najwyżej różdżką garudy, albo odbiciem zaskoczyć, a o to bardzo ciężko.

  7. #7
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wydaje mi się, że z tego wyjdzie typowy spór "woj vs mag - kto lepszy". Proszę o ciekawą argumentacje, aby to wprowadzić.

    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Woj nie musi marnować polecenia w skrypcie na atak. Magom też się coś od życia należy.
    Magowie za to mogą atakować bez strat z kilku różnych atrybutów. Wojownik musiałby na to poświęcić 4 sloty zdolności.

  8. #8
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    Cytat Napisał MasterOfPuppets Zobacz post
    Trzeba czymś płacić za zysk. Nie można zadawać optymalnych obrażeń kosztem 1 polecenia
    noo to jest dość stronnicza propozycja ;-) zła nie jest, nie wiem tylko jakby to miało w praktyce wyglądać.. tak jak wybieranie celu wg hp? zawsze używałoby przeciwnego atru? nawet jak mam go na -? trzeba się nad tym zastanowić i doprecyzować działanie.
    ktoś kiedyś proponował żeby dla magów była tam domyślna akcja zaklęcia, która będzie odpowiednikiem ataku dla woja (bez polecenia) taka rzecz za.

    ponadto dobre by było gdyby "(nie) ma status" można byłoby w jednym wierszu ustawić np 3 statusy
    tj zamiast:
    moja postać nie ma status Bariera
    moja postać nie ma status Regeneracja
    moja postać nie ma status Nietykalność
    byłoby:
    moja postać nie ma status Bariera, Regeneracja, Nietykalność - zyskuje sie warunki w poleceniu, dla obu profesji tak samo zdatna.
    naucz się robić skrypty ---> klik!

  9. #9
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    ponadto dobre by było gdyby "(nie) ma status" można byłoby w jednym wierszu ustawić np 3 statusy
    tj zamiast:
    moja postać nie ma status Bariera
    moja postać nie ma status Regeneracja
    moja postać nie ma status Nietykalność
    byłoby:
    moja postać nie ma status Bariera, Regeneracja, Nietykalność - zyskuje sie warunki w poleceniu, dla obu profesji tak samo zdatna.
    O, to dobre. Jestem za.

  10. #10
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Wojownicy mają właśnie od groma jebutnych zdolności. A mag może co najwyżej różdżką garudy, albo odbiciem zaskoczyć, a o to bardzo ciężko.
    Mag ma zdolności statusowe w auto walce bardzo silne

  11. #11
    Obecnie dla 1 polecenie jest jedna możliwa akcja - jedno zaklęcie. Przez to wprowadzenie 4-5 różnych akcji zależnie od warunków wymagałoby sporych zmian w skryptach, a i tak tylko więcej by się namieszało i dla niektórych skrypty stałyby się jeszcze trudniejsze do odpowiedniego ustawienia.

  12. #12
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    dla niektórych skrypty stałyby się jeszcze trudniejsze do odpowiedniego ustawienia.
    Najlepiej by było zastanowić się, w którym kierunku należy iść. (gra dla debili?)
    A skrypty zawsze można kupić.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Magowie w ogóle powinni mieć więcej dostępnych poleceń w skrypcie, gdyż mają do czynienia z większą ilością akcji magicznych. Np. o 5 więcej niż wojownicy?
    Moim zdaniem nie jest to potrzebne.
    ponadto dobre by było gdyby "(nie) ma status" można byłoby w jednym wierszu ustawić np 3 statusy
    tj zamiast:
    moja postać nie ma status Bariera
    moja postać nie ma status Regeneracja
    moja postać nie ma status Nietykalność
    byłoby:
    moja postać nie ma status Bariera, Regeneracja, Nietykalność - zyskuje sie warunki w poleceniu, dla obu profesji tak samo zdatna.
    Za.
    żeby dla magów była tam domyślna akcja zaklęcia, która będzie odpowiednikiem ataku dla woja (bez polecenia)
    Za.
    dla niektórych skrypty stałyby się jeszcze trudniejsze do odpowiedniego ustawienia
    Dla debili jest tryb prosty i bezobsługowy. Tryb zaawansowany ma być zaawansowany, koniec kropka.

    Ponadto:
    a) Wprowadzenie możliwości sprawdzenia tego, co już robił przeciwnik. (np. Przeciwnik -> Przedmioty -> Runa Magii -> Liczba użyć, w tej chwili możemy taką ścieżkę wybrać jedynie dla naszej postaci, tj. np. Moja Postać -> Przedmioty -> Runa Magii -> Liczba użyć)

    b) Zwiększenie ilości poleceń do 30 lub nawet 35

    c) Możliwość sprawdzenia tur pozostałych do końca działania statusu (na razie możemy sprawdzić tylko, czy mamy lub nie mamy danego statusu), gdyż wtedy można by było robić leczenia uwzględniające statusy.
    Ostatnio edytowane przez OmiteczqWoj ; 20-12-2013 o 17:42

  14. #14
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Na nie.

  15. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    na nie. jest dobrze tak jak jest. bicie z dobrego atry jest kwestią dobrego przygotowania do walki i wprowadza pewną nieprzewidywalność po co to ułtwiać?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •