Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Przycisk "Sabot"

  1. #31
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,728
    Można pokombinować z ograniczaniem dostępnych akcji w zależności od sytuacji w drużynie (antidotum dostępne, gdy ktoś jest zatruty, podobnie atak tylko na osobę z pomyleniem itp). Sama możliwość wyrzucenia, nawet jednogłośnie, będzie prowadziła do kolejnych nadużyć.

  2. #32
    Co z opuszczaniem tury?

  3. #33
    Co z opuszczaniem tury?
    Co do opuszczania tur brak pomysłu... Myślałem nad czymś typu, że nie można opuścić więcej niż 3 tur, ale wydaje mi się to złym rozwiązaniem.

  4. #34
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Co z opuszczaniem tury?
    Taką opcję można wywalić, jeżeli postać nie jest w stanie wykonać czegoś, to tego nie zrobi.
    Innym sposobem może być np. przy nagminnym opuszczaniu tur np. 2 podrząd - w przypadku 3 próby jest domyślny atak na przeciwnika z najmniejsza ilościa HP. Ogólnie do sabotowania jest przydatnych kilka akcji, opuszczanie to najdelikatniejsza wedlug mnie.

  5. #35
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Opuszczanie tur nie jest takie złe. Trzeba uważać tu z pomysłami by np do doszło do sytuacji gry zostanie ukarana osoba na przeczekaniu której padł net. Nie warte kombinowania. Problem raczej stanowią zagrywki w stylu: leczenie przeciwników i krzywdzenie sojuszników ( atakiem/zdolnością). Dobrym pomysłem jest to co proponował Tomi by opcja np ataku sojusznika pojawiała się tylko w przypadku gdy sojusznik ma pomylenie/uśpienie. Problemem będzie to by sabotażysta nie korzystał z tej sytuacji ( Zostają po użyciu mgły 3 osoby S + uśpiony + "zdrowy" sabotażysta korzysta z pojawienia się opcji ataku i zabija "zdrowego").
    ps: I tak opuszczanie kolejek "mogą sobie zrobić" np lecząc się mż1 itp.
    Ostatnio edytowane przez NieZabijajMnie ; 03-12-2013 o 00:26
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

  6. #36
    Pirrat
    Konto usunięte
    Lepiej oznaczać taką osobę jako sabotażystę np. po jednej turze, jak zachował się nie fair i blokuje całkowicie jej wszystkie operacje sabotowania, poza tymi oczywistymi (atak zdolnościami, normalnie jak brak pomylenia). Przy dwóch osobach nie wiem jak dopracowany byłby system to już się nie sprawdzi. Zrobić dwie pule "potencjalnego" i aktywnego sabotażysty, jedna wykluczy ogólne zasady, przez co odciąży system, a druga szczegóły jeżeli będzie taka konieczność.

  7. #37
    Ile razy wiele z nas zginęło z powodu Sabotażu :/ zdecydowanie na tak, ale z pewnością projekt musi być dopracowany

  8. #38
    Noga
    Konto usunięte
    Nie czytałem wszystkich postów, nie chciało mi się, ale napisze to co było by dobrym rozwiązaniem.

    Blokada możliwości leczenia przeciwników.
    Jedynie gdy przeciwnik ma status zombie można było by na niego użyć mikstur / zdolności leczących.

    Blokada atakowania sprzymierzeńców.
    Jedynie gdy nasza strona ma status Pomylenie można było by go uderzyć, oraz on nas.
    Ostatnio edytowane przez Noga ; 08-12-2013 o 13:09

  9. #39
    Użytkownik Avatar NieZabijajMnie
    Dołączył
    25-12-2011
    Postów
    1,690
    Cytat Napisał Noga Zobacz post
    Nie czytałem wszystkich postów, nie chciało mi się, ale napisze to co było by dobrym rozwiązaniem.

    Blokada możliwości leczenia przeciwników.
    Jedynie gdy przeciwnik ma status zombie można było by na niego użyć mikstur / zdolności leczących.

    Blokada atakowania sprzymierzeńców.
    Jedynie gdy nasza strona ma status Pomylenie można było by go uderzyć, oraz on nas.
    Widać że nie czytałeś.
    [SIGPIC]https://pokazywarka.pl/baho0i/[/SIGPIC]Wszystkie błędy są celowe...

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •