Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 34

Temat: 2 propozycje o kowalstwie

  1. #16
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Czarnulka jest ekspertem, więc jestem za.

  2. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    W zasadzie do tego pierwszego punktu można zmienić tylko miecz, bo on znacznie odstaje od reszty eq(ciężej ulepszyć na +7/8) można mu dodać zerowy parametr szybkość, tak jak topór i miecz mają z celnością. Ogólnie zmiany w kowalu były dyskutowane z roku temu, bo on jest nadal bardzo drogi. A skoro zależy ci na kolejnym parametrze w różdżkach, to co byś tam dodał?

    Kowalą głównie ludzie bogaci, reszta kowali syf, albo nie kowali bo kowal jest za drogi, elementy za drogie itp. potrzebne są zmiany ale nie w broniach tylko w systemie kowala, albo zwiększeniu dropu itemów, bo jest trochę deficyt.

  3. #18
    to żeś teraz głupotę szczelił
    wtedy będzie ciężej mieć wymaksowany 1 parametr (bo pewnie będą gracze łączyli np. wysoki atak, niski lock)
    już wole mieć 13 ataku (13pkt, 3 parametry) niż 10 ataku i 5 lock (15pkt, 4 parametry)(mówię o jednej połówce do łączenia)
    Zyska ulepszanie kilku itemków.. Coś za coś, chyba nie sądzisz, że po prostu zwiększy się siłę kilku itemków kosztem niczego.


    no pomysł/propozycja numer 2 - już dawno o tym pisałem
    o kowalu może i 1,5 roku ale o zmianach w kowalu już nie...
    Właściwie to nie ma/nie było dokładnie takich planowanych zmian, a nieco inne i bardziej znaczące.

  4. #19
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał aich Zobacz post
    W zasadzie do tego pierwszego punktu można zmienić tylko miecz, bo on znacznie odstaje od reszty eq(ciężej ulepszyć na +7/8) można mu dodać zerowy parametr szybkość, tak jak topór i miecz mają z celnością. Ogólnie zmiany w kowalu były dyskutowane z roku temu, bo on jest nadal bardzo drogi. A skoro zależy ci na kolejnym parametrze w różdżkach, to co byś tam dodał?
    wszystkie itemki 3 parometrowe tak samo ciężko ulepszyć

    Obrażenia - jest już jako "martwy parametr"
    HP
    MP - jest już
    Atak - to dla woja
    Obrona - nie uniwersalne
    Atak mag. - jest już
    Obr. mag. - nie uniwersalne
    Szczęście - to dla woja
    Szybkość
    Celność - to dla woja
    Uniki - to dla woja

    Zostaje HP lub speed.

    Cytat Napisał aich Zobacz post
    Kowalą głównie ludzie bogaci, reszta kowali syf, albo nie kowali bo kowal jest za drogi, elementy za drogie itp. potrzebne są zmiany ale nie w broniach tylko w systemie kowala, albo zwiększeniu dropu itemów, bo jest trochę deficyt.
    Przede wszystkim trzeba uprościć kowala.
    Równie dobrze można powiedzieć że pvp jest tylko dla bogatych a w obu przypadkach tak nie powinno być.

    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Zyska ulepszanie kilku itemków.. Coś za coś, chyba nie sądzisz, że po prostu zwiększy się siłę kilku itemków kosztem niczego.
    Większy bon =/= lepszy itemek.
    Na pewno nie kosztem dodania locka.
    Cytat Napisał Koridor Zobacz post
    Właściwie to nie ma/nie było dokładnie takich planowanych zmian, a nieco inne i bardziej znaczące.
    Nie wiem nie mam dostępu do forum testowego (w sumie z chęcią bym podyskutował z wami ale nie mam jak). Chcę tylko naprawić błędy jakie zostały wprowadzone.

  5. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał Nikon Zobacz post
    na czacie pisałeś głupoty ale nie jestem w stanie teraz tego udowodnić więc się nie wypowiadam
    ale widzę że ostatecznie zaakceptowałeś propozycję



    W sumie trochę mnie zagiąłeś tym
    Na eq +0 jest balans. Wojowi ciężej zrobić eq +milion ale jeśli już zrobi to wymiata.

    To może obniżyć koszt robienia broni dla woja?
    Wtedy wojowi już nie będzie tak ciężko i będzie balans też na eq + milion.
    cały czas bronisz tej propozycji o rozdzkach a sama przyznalas ze ciezko jest zrbic dobra czerwona + vs mag a duzo latwiej zbroje na woja + (kurtka rybaka) poza tym rozdzka garudy ma 4 parametry

  6. #21
    Nikon
    Konto usunięte
    Cytat Napisał siata Zobacz post
    cały czas bronisz tej propozycji o rozdzkach a sama przyznalas ze ciezko jest zrbic dobra czerwona + vs mag a duzo latwiej zbroje na woja + (kurtka rybaka) poza tym rozdzka garudy ma 4 parametry
    o sprawie zbroi tylko wspomniałem ale głównie mówię o broniach (na ręce) i tego się trzymajmy
    różdżka garudy to wyjątek

    przytoczę słowa soada bo on się trochę zna:
    15:47 BANK SOAD: Możesz ode mnie napisać, że propozycje fajne, a co do różdżke to napisz, że taki np. pirat używa więcej różdżek niż ja broni, a ruda używa co najmniej trzech.
    15:48 BANK SOAD: I że siata to [cenzura]

  7. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Bo balans jest dobry, co do Ksiliath:
    mincha, na wojów, 4 statystyki, dodatkowo 9% Uników
    laska kapłana, typowo pod atrybuty
    gothar, 8 slotów, dodatkowa statystyka szybkość, normalnie wyglądała by jak kościana na 40lvl - czyli do dupy.

    Są jeszcze dwie, tak naprawdę słabsze, chociaż garudy może być jako taktyczna.

    Nie pisz Nikon co jest za słabe i kto się zna. Bo jeśli się ta osoba zna to podstawi napisać konstruktywny temat tak jak Mop i sama administracja chce się wypowiadać w takich tematach, bo one coś wnoszą.

    Np. 10% celności w butach gothara to zdecydowanie za dużo...

  8. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    Cytat Napisał Nikon Zobacz post
    o sprawie zbroi tylko wspomniałem ale głównie mówię o broniach (na ręce) i tego się trzymajmy
    różdżka garudy to wyjątek

    przytoczę słowa soada bo on się trochę zna:
    tym cytatem pokazales jaki SOAD reprezentuje poziom
    mowie o balansie bron dla woja latwiej zrobic wiekszy + i zbroje na woja latwiej ; bron dla maga zrobic trudniej i zbroje na maga tez.
    a jesli rozdzka garudy to wyjatek to z niego korzystaj
    Ostatnio edytowane przez siata ; 23-11-2013 o 17:38

  9. #24
    Pirrat
    Konto usunięte
    1. Proponuje dodać czwarty parametr w różdżkach (oraz broniach z 3 parametrami). Wojownicy mają dużo łatwiej w kuciu broni. Aby nie zmieniać obecnego eq może być tylko dla itemków +52lv. Maksymalnie bon będzie wynosił 10pkt więc i tak dużo to nie zmieni w pvp.
    Na tak.
    2. Proponuje przy łączeniu 2 itemków zamiast 30% szans na 5% zrobić 100% szans na bon od 0-5%. Dzięki temu to czy się zrobi +7/8 będzie bardziej zależało od umiejętności niż szczęścia.
    Możliwość wyboru jak najbardziej.
    1. Propozycja zdecydowanie na nie, magowi wystarczy jedna różdżka, woj potrzebuje kilku broni aby walczyć dobrze w pvp(głównie pod tym względem ulepszamy eq)
    Wróć do piaskownicy na testowy, bo bzdury piszesz. Uzależnienie się od jednej broni jest równie głupie, jak pisanie takiego posta. Żeby coś osiągnąć trzeba rotować, bo każdy pozna jak walczysz i się ustawi na pewną wygraną. Poza tym woj może używać jednej broni - Zatruty Kastet, Szpony Garudy.
    Była już taka propozycja, albo jest na testowym. I możliwe, że zostanie rozpatrzona pozytywnie w bliżej nieokreślonym terminie.
    Po co to pisać? Żeby robić nadzieje?
    to że woja ma gorzej w pv"cała reszta" to nie znaczy że ma mieć lepiej w pvp
    Kolejny fałszywy osąd - na każdym mini (up eliar) lepiej brać woja niż maga, bicie potworków jest również łatwiejsze dla wojownika - ustawia odpowiednią szybkość, która jest tak ustawiona, że każdy ją osiągnie i koszt walki wychodzi na 0. Bicie umarlaków to największa porażka, bo 90% wojów może sobie jechać na 0, kiedy maga musi kombinować (jak ja), albo tracić masę przedmiotów - typu woda, rumianek. Ale to za sprawa jednej broni - włóczni.
    Odnośnie PvP (woj - mag), wojownik ma przewagę zarówno zdolnościami (ryzykowne, ogniste itp.) jak i broniami (topór - bariera nic nie daje, szkoda tylko tur na używanie, buława - masakruje po zmianach, miecz - frajerska broń dla słabeuszy), innym problemem jest to, że każda broń z ujemną celnością ma dużo większe obrażenia ~= pociskowi, do czego dochodzą % od atru, a chybienia to prawdę mówiąc fikcja, jak normalnie się ubierzesz.
    te testery non-stop podkradają moje pomysły
    Raczej gadają bzdury na podstawie doświadczeń z testowego.
    1 na nie: mag i tak mocny
    Najpierw nim pograj, potem się wypowiadaj. To, że dostajesz bęcki w auto to kwestia twoich stat, a nie przewagi maga nad wojem.
    Można pójść na kompromis i zrobić coś takiego, że zostanie dodany ukryty zerowy parametr, np. szczęście o wartości bazowej dla +0 wynoszącej 0. W czasie ulepszania można zyskać w danym parametrze. Do broni tak samo dodać jeden.
    Co przy obecnej sytuacji? Bo to jest tylko logiczne dla 0-5%. 30% to 30% i żadne szczęście tego nie zmieni.
    Na eq +0 jest balans. Wojowi ciężej zrobić eq +milion ale jeśli już zrobi to wymiata.
    Ta. Przeglądając itemy powiem co widzę - 4x więcej można zrobić wszelkich broni broni dla woja +6/7 niż dobra różdżkę gothar.
    W zasadzie do tego pierwszego punktu można zmienić tylko miecz, bo on znacznie odstaje od reszty eq(ciężej ulepszyć na +7/8) można mu dodać zerowy parametr szybkość, tak jak topór i miecz mają z celnością. Ogólnie zmiany w kowalu były dyskutowane z roku temu, bo on jest nadal bardzo drogi. A skoro zależy ci na kolejnym parametrze w różdżkach, to co byś tam dodał?
    Raczej wywalić, bo jest frajerski, a wzmocnienie go to debilizm. (mag-woj)
    cały czas bronisz tej propozycji o rozdzkach a sama przyznalas ze ciezko jest zrbic dobra czerwona + vs mag a duzo latwiej zbroje na woja + (kurtka rybaka) poza tym rozdzka garudy ma 4 parametry
    Weź się ogarnij, kto zdrowo myślący będzie latał w kurtce? Po pierwsze tracisz cenne 25% zatrucia, zyskujesz parametry, które przy źle dobrach statach, tylko się marnują. Czerwoną +5/6 można zrobić w przeciągu tygodnia z syfu na targu, pancerz orka to w miesiąc +4 nie zrobisz, bo się nie opłaci kombinować.
    mincha, na wojów, 4 statystyki, dodatkowo 9% Uników
    laska kapłana, typowo pod atrybuty
    Super 9% uników, a buty gothar dają 10% celności. Więc faktyczny zysk na 0(odnośnie 40 poziomu)
    Laska kapłana - to akurat jest dobre, bo łatwiej można zmienić atrybuty.
    gothar, 8 slotów, dodatkowa statystyka szybkość, normalnie wyglądała by jak kościana na 40lvl - czyli do dupy.
    Slot więcej na zdolność defensywną, bo innej szkoda brać.
    Są jeszcze dwie, tak naprawdę słabsze, chociaż garudy może być jako taktyczna.
    Różdżka Antymagii jest właśnie lepsza niż 90% różdżek na 50, bo łatwo zrobić +7/8. Różdżka Garudy, kto tego używa - Antek?
    tym cytatem pokazales jaki SOAD reprezentuje poziom
    mowie o balansie bron dla woja latwiej zrobic wiekszy + i zbroje na woja latwiej ; bron dla maga zrobic trudniej i zbroje na maga tez.
    a jesli rozdzka garudy to wyjatek to z niego korzystaj
    Widocznie wyższy poziom, patrząc po rankingu.
    Zbroje dla maga trudniej? Chyba tylko w porównaniu z kurtką, której nikt nie chce używać, bo jest słaba.
    Wyjątek, który można sobie wsadzić gdzieś, bo nastawienie się na jedną strategie, się uda lub nie, tak samo jak z gniewnym.

    @Down: Łapanie za słówka, a z kontekstu wynika i poprzednich wypowiedzi, że jest lepszy. Skoro nie jest lepszy to po co to pisać, że jest mocny? - sugestia podprogowa.
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 23-11-2013 o 18:53

  10. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    528
    @up czy ja napisalem ze mag lepszy od woja napisalem "mag i tak mocny" wiec skoro jest balans to po co go zmieniac?
    ja latam w kurtce i daje rade rade soada cisne a ranq jak mi sie bedzie chcialo to wbije ;] a i mi chodzilo o poziom kultury :LOL:
    poza tym ja nie pozyczam eq tak jak wy sobie pozdro
    @up edit "jest mocny" (wystarczająco) naucz sie czytac ze zrozumieniem bo nadinterpretacja juz wielu zgubiła
    Ostatnio edytowane przez siata ; 23-11-2013 o 20:13

  11. #26
    Nikon
    Konto usunięte
    Kolejny fałszywy osąd - na każdym mini (up eliar) lepiej brać woja niż maga, bicie potworków jest również łatwiejsze dla wojownika - ustawia odpowiednią szybkość, która jest tak ustawiona, że każdy ją osiągnie i koszt walki wychodzi na 0. Bicie umarlaków to największa porażka, bo 90% wojów może sobie jechać na 0, kiedy maga musi kombinować (jak ja), albo tracić masę przedmiotów - typu woda, rumianek. Ale to za sprawa jednej broni - włóczni.
    Odnośnie PvP (woj - mag), wojownik ma przewagę zarówno zdolnościami (ryzykowne, ogniste itp.) jak i broniami (topór - bariera nic nie daje, szkoda tylko tur na używanie, buława - masakruje po zmianach, miecz - frajerska broń dla słabeuszy), innym problemem jest to, że każda broń z ujemną celnością ma dużo większe obrażenia ~= pociskowi, do czego dochodzą % od atru, a chybienia to prawdę mówiąc fikcja, jak normalnie się ubierzesz.
    chodziło mi o to że ma gorzej bo musi zrobić więcej eq (przynajmniej według aicha musi zrobić więcej eq)
    Co przy obecnej sytuacji? Bo to jest tylko logiczne dla 0-5%. 30% to 30% i żadne szczęście tego nie zmieni.
    koridorowi chodziło o szczęście jako dodatkowy parametr (nie wiem jak go zrozumiałeś)
    jeśli już to hp lub mp można dodać (oczywiście zerowy)

    nie wiem czy czasami koridor nie miał na myśli też że pkt w szczęście może wlecieć tylko u kowala a nie przy drapnięciu itemka, ale chyba nie bo było by to głupie

  12. #27
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    AD1.
    Jeśli już rozmawiać, to tylko o ogólnych typach broni, a nie o wyjątkowych (dostępnych jednorazowo) na dany lv.

    Różdżki mają ulepszalne (dające coś) staty:

    1) normalna: atakmag, MP
    2) o zwiększonym ataku: atakmag, MP, speed
    3) o zwiększonym lucku: atakmag, MP, luck

    Bronie:

    1) miecz: DMG, atak, celność
    2) topór: DMG, atak, speed, celność
    3) buława: DMG, atak, speed, celność
    4) włócznia: DMG, atak, celność

    Systemowo rzeczywiście niektóre różdżki w porównaniu do niektórych broni są o jedno oczko poszkodowane.
    Z drugiej strony dodawanie wszędzie tych samych statystyk "ulepszalnych" zrobi z broni bardzo bliskie kopie, nie jestem przekonany czy to dobra droga.
    I pytanie podstawowe: czy rzeczywiście mag jest "gorszy" (ma mniejsze szanse w PvP) przez to, że niektóre różdżki mają nieco mniejszą "kowalność" od niektórych broni? Profesje nie muszą być przecież identyczne. Ważne, aby był balans.
    Jeśli już wybierać taką dodatkową statystykę do różdżek to mogły by to być chyba tylko uniki. Czy tylko u kowala, czy też naturalnie w każdym plusie to już bez większego znaczenia.

    Jeśli chodzi o "niestandardy", to moim zdaniem zamiast wywracać system należy na etapie tworzenia, brać pod uwagę potencjał ulepszania i w zależności od tego korygować to gorszą/lepszą zdolnością bądź poziomem statystyk. Na 50 lv w niektórych przypadkach trochę "beztrosko" dodawane były np. uniki do broni, co oprócz samego bonusu z tej statystyki, dodatkowo podbija możliwości u kowala.

    Same koszty goldowe/materiałowe to już inna kwestia i tu pewne zmiany/ułatwienia są zaplanowane.

    AD2.
    Można zmienić, ale na pewno nie będzie wyboru. Kowal już i tak jest zagmatwany. Ja bym bardziej szedł w kierunku uproszczenia.

  13. #28
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    AD1.
    Jeśli już rozmawiać, to tylko o ogólnych typach broni, a nie o wyjątkowych (dostępnych jednorazowo) na dany lv.

    Różdżki mają ulepszalne (dające coś) staty:

    1) normalna: atakmag, MP
    2) o zwiększonym ataku: atakmag, MP, speed
    3) o zwiększonym lucku: atakmag, MP, luck

    Bronie:

    1) miecz: DMG, atak, celność
    2) topór: DMG, atak, speed, celność
    3) buława: DMG, atak, speed, celność
    4) włócznia: DMG, atak, celność

    Systemowo rzeczywiście niektóre różdżki w porównaniu do niektórych broni są o jedno oczko poszkodowane.
    Z drugiej strony dodawanie wszędzie tych samych statystyk "ulepszalnych" zrobi z broni bardzo bliskie kopie, nie jestem przekonany czy to dobra droga.
    I pytanie podstawowe: czy rzeczywiście mag jest "gorszy" (ma mniejsze szanse w PvP) przez to, że niektóre różdżki mają nieco mniejszą "kowalność" od niektórych broni? Profesje nie muszą być przecież identyczne. Ważne, aby był balans.
    Jeśli już wybierać taką dodatkową statystykę do różdżek to mogły by to być chyba tylko uniki. Czy tylko u kowala, czy też naturalnie w każdym plusie to już bez większego znaczenia.

    Jeśli chodzi o "niestandardy", to moim zdaniem zamiast wywracać system należy na etapie tworzenia, brać pod uwagę potencjał ulepszania i w zależności od tego korygować to gorszą/lepszą zdolnością bądź poziomem statystyk. Na 50 lv w niektórych przypadkach trochę "beztrosko" dodawane były np. uniki do broni, co oprócz samego bonusu z tej statystyki, dodatkowo podbija możliwości u kowala.

    Same koszty goldowe/materiałowe to już inna kwestia i tu pewne zmiany/ułatwienia są zaplanowane.

    AD2.
    Można zmienić, ale na pewno nie będzie wyboru. Kowal już i tak jest zagmatwany. Ja bym bardziej szedł w kierunku uproszczenia.
    AD1.
    Tak, po wcale niedługim namyśle, ale realnym przeczytaniem tematu, myślę, że można wziąć pod uwagę dodanie celności w przyszłych różdżkach. Nie wierzę, jakaś związana z uzbrojeniem i jego statystykami od roku, wow.
    Po pierwsze w przyszłości zdolności typu drenaż czy Trujak, bazujące na celności i szczęściu będę mocno obrywać ze względu na to, że jednak ta różnica w lucku między wojem a magiem dojdzie (o ile jeszcze nie dochodzi, szczerze przyznam, że PvP na 50 lv w ogóle mnie nie interesuje i nie interesowało) do limitu, co w efekcie prowadzi do tego, że zdolności uzyskują za niską celność. 0,7 * (celność_bazowa_zdolności-10%) to na pewno nie będzie dużo.

    Stąd 4-ty(lub trzeci) parametr w rózgach - celność. W jakichś niskich ilościach (+3%? +4?) byłoby to dosyć kompromisowym rozwiązaniem.

    AD2.
    A to nie byłoby delikatne uproszczenie?

  14. #29
    Nikon
    Konto usunięte
    AD1
    zgadzam się że niektóre bronie były trochę głupio "beztrosko" zrobione
    skoro ważna jest różnorodność to można dodawać cel/uniki/speed/hp - do wyboru do koloru
    przynajmniej magowie nie będą pokrzywdzeni
    AD2
    tak jak mus powiedział to jest raczej ułatwienie
    skończą się narzekania że nigdy bon nie wchodzi
    ułatwień bym szukał w przeliczaniu bonu (5 różnych rodzajów parametrów jest), wyliczaniu plusa (skomplikowany wzór) itd.

  15. #30
    Jeśli 2. ma wejść (0-5% z 100% szans) to te 0-5 musi być liczbą, wartością całkowitą, wtenczas 20% na 5% byłoby ok, jednak jak mają być ułamki, np. 4,5%, to już zdecydowanie wolałbym 30% na całe 5%.

    @musaraj
    Celność, wg opisu w grze, ma wpływ tylko na szansę na trafienie atakiem fizycznym.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •