Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Pojedynek Opcja

  1. #1
    Snake
    Konto usunięte

    Pojedynek Opcja

    Wpadłem na pomysł że by w pojedynku dodać jeszcze jedną opcje Do wyboru [ nie wiem jak ją nazwać]
    Np. Zaznaczamy kufajką że walczymy bez osłon, Regen i odnowienia.
    Każdy jak by chciał, to by się dopasował, myślę że pomysł dobry.

  2. #2
    kto juz został raz oszukany wie o co chodzi ,pomysł mógłby sie sprawdzic

  3. #3
    Shinra
    Konto usunięte
    Zbędne, po co takie "cuś" jeśli chcesz walczyć z kimś to walczysz wszystkim... nie długo ograniczenia zdolności będziecie żądać... Ktoś się "namęczył" by zdobyć jakiś item a wy chcecie ograniczyć to... a wiem niedługo zaproponujecie walki bez mikstur w ogóle ^^

  4. #4
    Użytkownik Avatar Ice Axe
    Dołączył
    01-04-2011
    Postów
    588
    Słaby pomysł...

  5. #5
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Trzeba przyznac, ze to jeden ze slabszych pomyslow, o jakich przeczytalem.

  6. #6
    Snake
    Konto usunięte
    No ja np nie wyrabiam na osłony... a eq jeszcze nie skompletowałem... Jak mam tracić pół dnia na resp bosy to ja dziękuje, gdzie nic nie poleci, pójdzie jeden fartuch na Gryfa, poleci Rózga i 200k do przodu i biega zadowolony...

    Na taką walke porządną jedną, jak by nie patrzył trzeba wydać te 20k

    Nie wiem co wam zależy, opcja by została wprowadzona, ale nikt nikogo nie zmusza na to, kto chce z kimś to by se zaznaczał daną opcje np. czy z osłonami czy bez itp.

    W tej grze że by się czegoś dorobić, trzeba sporo czasu spędzać przy grze, a o to nie chodzi....

    Albo Wprowadzić do itemów ograniczenie że może być wystawiony za minimum jakąś tam cenę, a nie itemki teraz tylko warte na 30lv, a reszte to tanie ścierwo, a pamiętacie jak kiedyś wszytko było warte ??? Teraz to za grosze to możecie kupić. Cały Handel jest popsuty
    Ostatnio edytowane przez Snake ; 14-05-2011 o 16:09

  7. #7
    The End
    Konto usunięte
    Temat to bzdura. Oczywiście walki pvp sa drogie. I takie mają być. Snake ile ty masz lat?
    Jeśli ufasz graczowi to możesz ryzykować walkę bez "zaplecza" w postaci osłony i tak dalej.
    Jeśli natomiast nie, to możesz się umówić, ale posiadasz je gdyby przeciwnik się nie wywiązał z umowy a zazwyczaj tak to będzie mieć miejsce.
    Swoją naiwnością prezentujesz poziom 15-latka. Skarżysz się na odwieczną cechę ludzi, nie dostrzegając źródeł z jakich wyrasta. Borowski ciekawie to określił w słowach: " Człowiek jest tylko ludzi w ludzkich warunkach" czyli póki przeciwnik będzie wygrywał dotrzyma umowy a potem...
    Poza tym z tego co wiem sam nie prezentujesz wysokich zasad do jakich byłbyś skłonny przekonywać graczy. Nie bądź hipokrytą.
    Jeśli oczekujesz od ludzi wręcz rzymskiego wychowania musisz sam w nie wierzyć i je prezentować. Co do źródeł o których pisałem to twoja hipokryzja ujawnia się po dwakroć- raz, że sam nie prezentujesz odpowiednich postaw a dwa zgadzając się na taką moralność przykładasz cegiełkę do nowej wieży Babel- wieży moralnego niezrozumienia. "Stwórz z siebie wzór by ludzie mogli szukać w nim swojego odbicia". Taka hipokryzja w połączeniu z naiwnością i nieznajomością ludzkiej natury to właśnie de facto sposób postrzegania świata przez 15-latka. Stawiasz żądania innym ale sobie już nie...
    Mógłbym ci sparafrazować (cytatów nie pamiętam) japońską Hagakure, Marka Aureliusza albo Tacyta. Tylko po co? Nie sądzę, że miałoby to na ciebie jakikolwiek wpływ... A retoryki na tobie ćwiczyć nie będe. Sam się nad tym zastanów.
    Tak było i będzie, trzeba podejmować działania z ostrożnością i nie ufać nazbyt ludziom szczególnie w czasach gdy kręgosłup moralny jest słaby.
    Sam nie powinienem cię oceniać bo święty nie jestem, ale ktoś musi to jednak zrobić.

    Dam ci prostą radę jak sprawić by walki były tańsze. Bądź najlepszy, lepszy niż jesteś. Kiedy już to będzie niepodważalne to nie będziesz musiał korzystać po 3 osłony w każdej walce... Zaczniesz oszczędzać a przy okazji zaprezentujesz przeciwnikowi jak mocny jesteś. Wygrana będzie smakować podwójnie.
    Druga rada, bardziej trywialna, to gdy przeciwnik rzuci 1 osłonę to rzucaj runami magii bądź kamieniami. Jest spora szansa, że nie rzuci następnych 2 jeśli i ty nie rzucisz. A miksy rege takie drogie wcale nie są.

    P.S W sprawie handlu nie masz racji. Itemy na 30 lvl są drogie ponieważ to tam gromadzi się kapitał cały i tam są walki pvp. De facto ludzie na niższych lvl nie posiadają takich funduszy( z powodu krótszego okresu gry i zdecydowanie mniejszej ilości walk z potworami) zatem te ceny będą relatywnie niższe. Powodem tak wysokich cen jest limit lvl. Jednak magiczny krzyżyk kosztuję z 15 k a amulet kajana ponad 50 k a przecież na 30 lvl jest nieopłacalny więc nie jest tak źle. Na więcej nie ma co liczyć bo 30 k dla 20 lvl to oszczędności z 4 lvl jeśli normalnie expi.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 14-05-2011 o 17:28

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    Pomysł bardzo dory, ze wzgledu na to ze niektorych przedmiotow, takich jak np. mikstury odnowienia, nie mozna kupic, i przy pojedynku mozna ich nie miec..., ja osobiecie kilkakrtonie (codzby dzis z graszem Shinpachi, czy jaos tak) zostalem oszukany, a nie mozglem tego odwzajemnic bo najzwyczajniej w swiencie nie maielm jak ;/, pomysl jest dobry, a komu sie nie podoba to nic nie zaznacza i walczy jak chce...

  9. #9
    Nyhariel
    Konto usunięte
    Przepraszam odnowien kupic nie mozna? to jak to sie stalo, ze mam 37 sztuk? ;]

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    to moze podpowiesz mi gdzie... jesli nie od graczy oczywiscie

  11. #11
    Nyhariel
    Konto usunięte
    no albo od graczy albo na targu... jak nie bylo lange, to miksow regeneracji tez w sklepie nie bylo, a jakos kazdy sobie radzil ;]

    a skoro tak Ci sie pomysl podoba, to moze od razu wprowadzimy mozliwosc walczenia bez jakich kolwiek przedmiotow/mikstur, kto pierwszy i wiecej walnie ten wygrywa! to dopiero genialny pomysl!

  12. #12
    Dantez
    Konto usunięte
    Pomysł zupełnie nie potrzebny, ponieważ jak góry ustali się że nie można używać osłonek, itp. to obie strony powinny się dopasować, a jeżeli jeden z graczy złamał by dane słowo, to jego zaufanie u innych spadło by bardzo gwałtownie i nikt niechciał by z nim walczyć fair.

  13. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    108
    nie masz osłon to nie walczysz

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2011
    Postów
    322
    jestem pewien ze 3/4 ludzi nie zgadzajacych sie z pomyslem nie walczy tylko sie wymadrza... ale tak to juz jest ze najwiecej gadaja Ci ktrozy powinni siedziec cicho -,-

  15. #15
    The End
    Konto usunięte
    Praqu nie pierdol od rzeczy bo takim jak ty powinno się zabiera prawo głosu w jakiejkolwiek sprawie.
    Napisałem w jaki sposób mozna próbować wymusić na przeciwniku nie uzywanie przez niego osłon. To jest również element taktyki pvp.
    Napisze to jeszcze raz: masz do wyboru 3 opcje...
    a) Pogodzić się z sytuacją
    b) Walczyć z.
    c) Być tak dobrym żeby nie musieć używać osłon na większości graczy. Kolejna opcja to walka tylko z najlepszymi graczami. Poświęcając taką samą ilość osłon (lub minimalnie więcej) zyskujesz relatywnie więcej ranku.
    Takie narzekania wynikają z waszej słabości. Jeszcze nie widziałem by ktoś z najlepszych graczy narzekał na ten aspekt. Dlaczego? Bo oni nie przegrywaja.
    A wy dostajecie w dupę to musicie odrabiać i w konsekwencji by dobić do pewnego poziomu ranku używacie zdecydowanie większej ilości osłon,miksów rege a także run i kamieni.

    P.S Dantez problem w tym, że konsekwencji nie ma. Nasza mała społeczność jest niezdolna do jakiegokolwiek ostracyzmu bo nie potrafi działąc w ramach jakiejś mysli (wyjmując wspolny szybki zysk). Niestety. Tylko przykład od zebranej grupki najlepszych graczy może być w stanie wymusić pewne zachowania. Brakuje troszkę panelu gm'a , może też by coś wskórał.
    Ostatnio edytowane przez The End ; 14-05-2011 o 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •