Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 52

Temat: Ranking "Pomocnicy" a sępienie

  1. #31
    osiem osiem
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Andersen Zobacz post
    Kolejna już wypowiedź w tym temacie całkowicie pozbawiona sensu i oderwana od rzeczywistości.
    Niech ktoś mi wytłumaczy co jest złego w pomaganiu za punkt do rankingu. Nie rozumiem dlaczego wypowiadają się tu osoby nie mające pojęcia o sytuacji.
    Mam propozycję, niech każdy kto krytykuje Antybristlera i innych graczy za to, że zbierają punkty do rankingu, niech pójdzie teraz do Dilli i pomaga za darmo. I niech robi to codziennie przez następny miesiąc. Zapraszam.

    Każdy taki mądry, a pomagać nie ma komu ; )
    Definicja pomocy chyba jest ci obca. Pomoc to chęć niesienia wparcia innym, bezinteresownie i nie oczekując za to zapłaty, natomiast ''pomoc’’ w zamian za coś jest zwykłą usługą. Czy szewc, który naprawia ci buty w zamian za pieniądze, pomaga ci czy może korzystasz z jego usług? Co to za pomoc jeżeli muszę za nią zapłacić lub zrobić coś w zamian…
    Oczywiście mówiąc o zapłacie mam na myśli ''pomógł mi''

  2. #32
    Andersen
    Konto usunięte
    W takim razie błędem jest nazywanie tego rankingu "Rankingiem pomocników", bo przecież żeby się na nim znaleźć należy pobrać "opłatę" w postaci punktu "Pomógł mi" (zresztą, co to za opłata - dwa kliknięcia myszką). Ale przecież nie ja tą nazwę wymyśliłem.

  3. #33
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    każdy kto krytykuje Antybristlera i innych graczy za to, że zbierają punkty do rankingu, niech pójdzie teraz do Dilli i pomaga za darmo.
    Co ma piernik do wiatraka?

  4. #34
    Andersen
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Co ma piernik do wiatraka?
    To, że oczekujecie od nas pomocy altruistycznej, nie mając pojęcia czego wymagacie.

  5. #35
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Dziwny jesteś.

  6. #36
    Andersen
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Dziwny jesteś.
    Opinię o mojej osobie możesz wysłać mi na Prywatną Wiadomość.
    Ubolewam natomiast że rozmywacie merytoryczną dyskusję postami nic do niej nie wnoszącymi.
    Po to powstał "Ranking pomocników" by przytrzymać nowe osoby w grze.
    Po to powstał ten ranking, by "pomocnicy" z niego korzystali i pięli się w drabince rankingowej.
    Można tak jak osiem osiem dyskutować nad słownikową zasadnością nazwy "pomocnik" i jest to sprawa otwarta do interpretacji. Nie ma jednak powodu przesadzać, pomoc wbrew pozorom nie jest tylko altruistyczna. W tej grze działa prosty mechanizm "ja pomagam tobie, ty pomagasz mi", to znaczy: ja pomagam nowemu graczowi, on pomaga mi dając punkt do rankingu. Cały ten system działa wyśmienicie, ponieważ obie strony są zadowolone.
    Pomogłem ponad 100 osobom do tej pory i posiadam niezbędną wiedzę popartą statystykami, by ocenić czy pomoc jest potrzebna, czy nie.
    Jestem przekonany, że jest. Nowi gracze nie radzą sobie z interfejsem My Fantasy, nie radzą sobie ze wszystkimi funkcjami. Ja, Antybristler i wielu innych graczy oferujemy im pomoc. Nie ma w tym niczego negatywnego, że w zamian dostaniemy punkt do rankingu. Ranking bowiem jest dla nas motywacją do pomocy, a pozytywne skutki są obustronne.
    Pozdrawiam.

  7. #37
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    To tak, jakby ktoś uratował kogoś dzięki pierwszej pomocy, np po wypadku a potem domagał się od tej osoby pieniędzy za uratowanie (a to powinno być dobrowolne).

    Ja dążę do tego, że jak ktoś jest w rankingu "pomocnicy" to niech na prawdę pomaga. Nie mam co prawda żadnego niskiego lvla, ale znając życie dialog wygląda tak:
    1.
    "-Cześć, pomożesz mi w [tu wstaw jakąś pomoc]?
    -A jaki masz poziom?
    -7
    -To pomogę, ale daj pomógł"



    2.
    "-Cześć, pomożesz mi w [tu wstaw jakąś pomoc]?
    -A jaki masz poziom?
    -8
    -Spływaj Frajerze"


    3. Osoba z dialogo nr. 1
    "-Cześć, pomożesz mi w [tu wstaw jakąś pomoc]?
    -A po co? Już mi nie masz jak dodać punktów do rankingu"

  8. #38
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    To nie wygląda tak.
    To wygląda tak:
    -Siema dam Ci 10k jak klikniesz pomógł mi.
    -Okej, ten hajs mi się przyda więc czemu nie!!!

    I taki spam leci do graczy o niskich poziomach.
    Sam nieraz dostałem taką ofertę na swoją niskopoziomową postać, a zapewne jeszcze więcej osób wiedziało, że to nie jest mój max lvl i dlatego się wstrzymało z tego typu ofertami.

  9. #39
    musaraj
    Konto usunięte
    Jeżeli Wam to tak przeszkadza, to nie zwracajcie uwagi na ranking pomocników. Nie jest to ranking domyślny, nie jest to ranking w żaden sposób ważny... Prezentujecie tylko postawę "ja nie jestem w czołówce, więc usuńcie ranking, niech inni nie będą".

    Jedyne, czego można się czepić, to usunięcie medali za ten ranking i to bym proponował.


    Od początku powstania tego rankingu było wiadomo, że prowadzić będą Ci, co będą sępić (ewentualnie zakładać multikonta). Nie wiem czemu dopiero teraz ( i czemu w ogóle) powstaje temat o tym.

  10. #40
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2011
    Postów
    41
    Zaciekawił mnie ten temat, wobec czego utworzyłem właśnie nową postać

    W ciągu 30 sekund otrzymałem już wiadomość o treści:
    CZEŚĆ!
    Widzę zaczynasz grę, chcę Ci podarować przydatną rzecz na dobry
    START!
    Wystarczy, że przyjdziesz do mnie stoję w Dilli, koło różowej trampoliny i klikniesz prawym przyciskiem myszy na mnie, a potem klikniesz na "Pomógł mi".

    Czekam.
    Pozdrawiam.
    Jakie to ekscytujące! /* gdybym był nowym graczem to taka wiadomość trochę by mnie skołowała - skąd mam wiedzieć czy on ma szczere intencje? CIĄGŁA CZUJNOŚĆ! */

  11. #41
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2011
    Postów
    41
    Zaciekawił mnie ten temat, wobec czego utworzyłem właśnie nową postać

    W ciągu 30 sekund otrzymałem już wiadomość o treści:
    CZEŚĆ!
    Widzę zaczynasz grę, chcę Ci podarować przydatną rzecz na dobry
    START!
    Wystarczy, że przyjdziesz do mnie stoję w Dilli, koło różowej trampoliny i klikniesz prawym przyciskiem myszy na mnie, a potem klikniesz na "Pomógł mi".

    Czekam.
    Pozdrawiam.
    Jakie to ekscytujące! /* gdybym był nowym graczem to taka wiadomość trochę by mnie skołowała - skąd mam wiedzieć czy on ma szczere intencje? CIĄGŁA CZUJNOŚĆ! A z drugiej strony stało się to tak automatycznie, że skąd mam wiedzieć czy to nie część tutoriala? W sumie tak to trochę wygląda*/

  12. #42
    musaraj
    Konto usunięte
    Kto ją wysłał?

  13. #43
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Jakiś gracz.

  14. #44
    Użytkownik Avatar Panda
    Dołączył
    19-11-2012
    Postów
    282
    wiecie jest różnica między pomaganiem sępieniem i przekupstwem
    pomaganie:
    5 lvl - siema wiesz może gdzie jest kot klemens?
    50 lvl- tak siedzi na drzewie obok niebieskiej galarety ale musisz mieć co najmniej 6 lvl żeby sie z nim bić
    5 lvl - dzięki leci punkt .
    sępienie:
    50 lvl - siema klikniesz na mnie ppm i dasz pomógł mi?
    5 lvl - nie
    50 lvl - no weźźźź...
    5 lvl nie pomogłeś mi
    50 lvl - co ci szkodzi.
    itd

    Przekupstwo :
    50 lvl -siema dam ci 10k za kliknięcie na mnie pomógł mi
    5 lvl - ok.

    powinno istnieć coś takiego jak mute na takie przekupstwa lub sępienie jak przedstawiłem na przykładzie 2 i 3 bo w końcu ten rank się nazywa Pomocnicy a nie Sępy

  15. #45
    Nikon
    Konto usunięte
    każda z tych 3 osób które przedstawiłeś jest pomocnikiem
    pomaganie - wiadomo dlaczego
    sępienie - nauczy to graczy że nic nie jest za darmo i czasem trzeba ruszyć dupę
    przekupstwo - pomoc finansowa

    myślę że z tych trzech postaw najlepsza jest sępienie gdyż gracz wynosi z tego najcenniejszą naukę
    kolejnym jest przekupstwo gdyż 10k to bardzo mało a gracz musi sobie dalej radzić
    najgorsza jest pomaganie gdyż gracze przestają używać mózgu

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •