Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Propozycja nowej wersji 'kowalstwa'

  1. #1
    Gipsownik
    Konto usunięte

    Propozycja nowej wersji 'kowalstwa'

    Rozpedzilem sie z moimi chorymi pomyslami, wiec przedstawie kolejny, troszke zapozyczony z innej gry, ale to bez znaczenia.

    Chodzi o wprowadzenie nowej/starej wersji dodatkowej areny, dzialajacej tak jak dziala ta w Folhord w MFO2. CO to ma miec na celu? Otoz w kazdy pelny przedzial lvlowy tj, 1-10, 11-20 itd, wystepowalaby jakas ilosc malych mobkow do pokonania na danym lvlu (od 3 do 5). Pokonanie takiej ilosci seria bez porazki, daje nam mozliwosc udania sie do kowala, ktory za odpowiednia oplata doda do jednej I TYLKO JEDNEJ czesci naszego ekwipunku jakis specjalny atut. Oczywiscie moc takiego atutu zalezy od przedzialu, ktory przeszlismy. Taki atut poczatkowo to nic specjalnego, jakis dodatek +5 do ataku, obrony badz szybkosci, nieraz totalnie nieprzydatne, nieraz pomocne.
    Wazne zeby to bylo trudne i kosztowne, zeby zainwestowac czas i naklady golda zebyh to zrealizowac.
    Zdobywane atuty bylyby kompletnie losowe, czyli np. wojownik moze dostac atak mag, mag moze dostac atak itd.
    Im wyzej tym lepsze atuty mozemy wygrac. Przyklad:
    Przechodzimy przedzial i z jakiejstam puli atutow losuje nam jeden, ktory kowal nadaje na dowolny przedmiot z naszego ekwipunku, ktory sobie wybierzemy, z tym warunkiem, ze najpierw wybieramy przedmiot, a potem dostajemy atut.
    1-10, mamy jakies podstawy, +2 do +5 ataku,obrony,speeda itd.
    11-20 to samo tylko 4-8 statystyki
    21-30 staty 6 do 10, ale mozemy tez trafic +10 many, +100 hp lub cos w tym stylu
    etc
    etc
    powiedzmy na 51-60 idziemy poziom wyzej. Mozemy np. wygrac atut przedmiotu, ktory dodatkowo da nam np. regene na 5 tur, Tak jak dzialaja np. banickie buty. Zeby bylo ciekawiej, mozna tez trafic np. slepote, klatwe, zombie i lipa, zaczynamy od nowa.
    61-70 mozna juz np. wygrac dodatkowy slot w zbroi/broni.

    Im dalej tym wiecej mozna dostac, ale za adekwatna cene z duzym ryzykiem, ze trafimy na syf.

    To wprowadziloby troche losowosci, urozmaici gre i pozwoli graczom, ktorym sie nudzi i nie maja co robic z hajsem walczyc o poprawe swojego ekwipunku

    Mysle ze pomysl szeroko zakreslony, pewnie trzeba duzych nakladow pracy zeby to zrobic, ale z czasem warto to przemyslec. Mozna skorzystac, ale mozna duzo stracic

    Co do zasad dzialania, liczb i sposobow mozna polemizowac, ja zarzucilem tylko zarysem pomyslu.

    EDIT. Zapomnialem dodac, mozna miec tylko jeden atut na kazdej postaci! Czyli nie ma tak, ze jeden mamy z przedzialu 1-10 na rozdzce, a 11-20 to kolejny na zbroi. Jak robimy kolejny, to poprzedni znika. Przedmioty z atutem nie podlegaja oczywiscie handlowi
    Ostatnio edytowane przez Gipsownik ; 22-07-2013 o 01:11

  2. #2
    Pirrat
    Konto usunięte
    Dużo osób już narzeka na istnienie eq +6/7, więc dodawania kolejnych punktów spowoduje jeszcze większą przepaść i zamęt. Zdanie graczy nie jest wiążące dla administracji, więc może wprowadzą choć wątpię w to . Ja osobiście jestem na nie, bo upek ważniejszy .

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Nie
    Czemu?
    Bo płacz
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  4. #4
    Gipsownik
    Konto usunięte
    Coz, mi sie wlasnie wydaje ze to jest droga na doscigniecie tych co maja eq na +7, bo to tobie sie moze trafic +20 do defa, nietykalnosc lub skupienie na 4 tury lub cokolwiek. Mozna ich wlasnie dzieki temu pokonac

  5. #5
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    A jak "tamci" zdobędą takie eq ? Bez sensu.

  6. #6
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Już widzę te amulety kajana ze skupieniami na 4 tury

  7. #7
    Gipsownik
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Seitas Zobacz post
    Już widzę te amulety kajana ze skupieniami na 4 tury
    Niemozliwe. EQ z atutem nie podlega handlowi, wiec nawet jak 70 lvl zdobedzie skupienie, to nie wrzuci itemku na inna postac

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Ja pierdoczę. Przecież jest kowal i działa dobrze. Wolałbym upek, a poza tym mfo to nie margenom.

  9. #9
    Gipsownik
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Ja pierdoczę. Przecież jest kowal i działa dobrze. Wolałbym upek, a poza tym mfo to nie margenom.
    nie mam pojecia co to margenom, lub cokolwiek podobnego takiego... Dzial propozycji jest od dawania propozycji, dodalem, jesli to problem to zamknijcie dzial, albo tematy niech zatwierdza jakis moderator, bo mam dosc wszechobecnego hejtu

  10. #10
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    To nie hejt, tylko krytyka, bo po prostu propozycja jest do dupy i tyle.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  11. #11
    XdynamoX
    Konto usunięte
    Cytat Napisał SystemOfADown Zobacz post
    To nie hejt, tylko krytyka, bo po prostu propozycja jest do dupy i tyle.
    Co za szczerość
    SysemOfADown w zupełności się z tobą zgadzam :P

  12. #12
    Użytkownik Avatar Clover
    Dołączył
    15-04-2011
    Postów
    4,032
    ja tak samo, nawet z zablokowanym handlem będą itemki typu buława many z nietykalnością na 10 tur, mobilizacją na 3 i jeszcze pomyślność i precyzja na 5

  13. #13
    Gipsownik
    Konto usunięte
    Cytat Napisał matissimos Zobacz post
    ja tak samo, nawet z zablokowanym handlem będą itemki typu buława many z nietykalnością na 10 tur, mobilizacją na 3 i jeszcze pomyślność i precyzja na 5
    to jest wlasnie hejt, polecam isc na testy gimnazjalne, bo czytanie ze zrozumieniem lezy

    Tak czy siak, do zamkniecia

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •