Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Temat: Zredukowanie ceny usługi "Zwiększenie limitu punktów energii"

  1. #46
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    średnia ma wpływ na minimalne kt.
    27.462 -- 28.667 ------------- 35.000

    Jakiś dziwny ten wpływ jest. Zwróć uwagę w jakim miejscu pomiędzy Niska i Wysoka znajduje się Średnia.


    jak masowo skupowałam mfy minimalna się wahała miedzy 27-28k. różnica niewielka raptem paręset g na sztukę.
    Od baaaaardzo długiego czasu obserwuję tą cenę i odkąd pamiętam ani drgnie: 27.462.

    Sprawdziłem swoje aukcje:
    11.11.2012 16:29:28 cena: 27.462



    Największym jednak "problemem" jest aktualizacja cen co 2 miesiące - przez to wydaje się, że stoją w miejscu.
    Aktualizacja jest co 2 miesiące?
    Wydawało mi się, że częściej - tyle tylko, że średnie uwzględniają ceny z ostatnich 60 dni.





    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Brane są pod uwagę transakcje z ostatnich x dni lub ostatnie y transakcji (jeśli w ciągu x dni było ich mniej). Niestety nie pamiętam ile wynosi obecnie x i y.
    Jak się dowiem to dam znać.
    Cytat Napisał Jacek Zobacz post
    Średnie ceny uwzględniają transakcje z 60 dni.
    Zmieniłem minimalną cenę MF w Kup Teraz na cenę niską (najtańsze 10% transakcji). Teraz średnia cena będzie miała szansę spadać.

    Średnia cena ma szansę spadać, ale czy poniżej 27.462?

    Raczej nie - Niska cena jest nie do ruszenia.


    Ostatnio edytowane przez TeraMisiu ; 06-08-2013 o 13:20

  2. #47
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Średnia cena ma szansę spadać, ale czy poniżej 27.462?
    To zależy wyłącznie od tego czy przy licytacjach, gracze będą płacili niższą cenę niż ww.
    Nie spodziewał bym się tego, bo MFy to towar deficytowy, a gold niekoniecznie.

  3. #48
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    A gdyby do średniej ceny liczyła się cena bez prowizji?
    Bo z tego co zauważyłem większość graczy właśnie dolicza sobie prowizję do swojej ceny mf i wystawia za 30k, a nie 27. Gdyby liczyła się cena bezpośrednia nie byłoby tego oszukaństwa.

  4. #49
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    A gdyby do średniej ceny liczyła się cena bez prowizji?
    Bo z tego co zauważyłem większość graczy właśnie dolicza sobie prowizję do swojej ceny mf i wystawia za 30k, a nie 27. Gdyby liczyła się cena bezpośrednia nie byłoby tego oszukaństwa.
    Gdyby nie udało im się sprzedać, to by wystawiali taniej. Jest popyt, cena nie spadnie.

  5. #50
    Użytkownik Avatar Panda
    Dołączył
    19-11-2012
    Postów
    282
    a ja biedny siedzę z 250 eny i hajs mi się nie zgadza miałem kupić sb trochę mf i zakupić zwiększenie limitu ale teraz mam wątpliwości

  6. #51
    TeraMisiu
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    To zależy wyłącznie od tego czy przy licytacjach, gracze będą płacili niższą cenę niż ww.
    Nie spodziewał bym się tego, bo MFy to towar deficytowy, a gold niekoniecznie.
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Gdyby nie udało im się sprzedać, to by wystawiali taniej. Jest popyt, cena nie spadnie.

    Większość woli wystawiać aukcje "Kup teraz", a nie licytacje.
    W aukcjach Kup teraz obowiązuje Cena minimalna, która nie ma szans się zmienić, dopóki nie zostanie zmieniony mechanizm jej wyliczania.
    Np. Cena Niska - x% Ceny Niskiej, czyli np. Cena minimalna = 99% Ceny Niskiej.

    Wtedy można mówić o jakimkolwiek ruchu w cenach MF, bo od około 9 miesięcy cena ta jest zamrożona i będzie zamrożona dalej.
    To też jest co najmniej dziwne - brak zmiany nawet o 1 G.

    Dopiero po uwolnieniu Ceny minimalnej można by potwierdzić jaki jest faktycznie popyt, czy raczej jak działają prawa wolnego rynku.
    Teraz spadek ceny jest odgórnie zablokowany i ciężko tu mówić o "wolnej sprzedaży".





    Dlaczego lepiej jest wystawiać aukcje "Kup teraz" zamiast "Licytuj"?


    Dlatego, że złoto po zakończeniu aukcji jakimś cudem odnajduje nas gdziekolwiek byśmy nie byli - zwłaszcza w lokacji z bójkami.

    Przedmioty z aukcji wędrują do depozytu. Dlaczego tak nie jest ze złotem?

    Łatwiej jest anulować aukcję "Kup teraz", niż narażać się na znalezienie się w lokacji z bójkami z workiem złota.
    Nie mówiąc już o tym, że z oczywistych względów szybciej znajdziemy kupca.





    Tak więc tu nie chodzi o popyt, czy o podaż.

    Cena nie spadnie, ponieważ jest nałożona najzwyklejsza w świecie odgórna blokada, którą można na 1000 i 1 sposobów "uelastycznić".

  7. #52
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Przedmioty z aukcji wędrują do depozytu. Dlaczego tak nie jest ze złotem?

    Problemem jest mała ilość wolnego miejsca na złoto w depozycie, starcza na jakieś około 36k.
    Jednak można byłoby wprowadzić drugie (nieograniczone) specjalne miejsce na złoto z naszych aukcji. Służyłoby do odbierania pieniędzy w dokładnie takiej sumie, jaką otrzymaliśmy z danych aukcji. Pieniądze można tylko wyciągać, po tej czynności nie można tam ich wkładać z powrotem w jakikolwiek sposób. Można też zrobić, że po wejściu do miasta automatycznie nam przydziela zdobyte z aukcji pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Seitas ; 06-08-2013 o 19:01

  8. #53
    Użytkownik Avatar Squadron
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,533
    Proponowałem już zwiększenie pojemności tego depozytu. Nie pamiętam co się stało z tą propozycją. Mało kto z niego korzysta bo większość woli założyć postać "bank" co jest mniej wygodne ale bardziej opłacalne.
    Discord - serwer dla Elity
    Persona non grata, licencjonowany krytyk, niewygodny dla aparatu władzy, wielokrotnie ścigany i prześladowany, nazwany heretykiem za krytykę absolutu i skazany na karę śmierci, odwołał się od niekonstytucyjnego wyroku w sądzie apelacyjnym II instancji w wyniku czego karę zmieniono na banicję, powrócił podczas styczniowego rokoszu, w którym Sir BaGGietka Waleczny strącił z tronu króla
    Adiego I Leniwego.

  9. #54
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    Cytat Napisał Squadron Zobacz post
    Proponowałem już zwiększenie pojemności tego depozytu. Nie pamiętam co się stało z tą propozycją. Mało kto z niego korzysta bo większość woli założyć postać "bank" co jest mniej wygodne ale bardziej opłacalne.
    "w przyszłości"
    naucz się robić skrypty ---> klik!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •