Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Temat: Zmiany systemu rankingowego

  1. #1
    Pirrat
    Konto usunięte

    Zmiany systemu rankingowego

    Proponuje zmianę systemu rankingowego, ze względu na niewydolność obecnego. Dzięki temu najlepsi gracze nie będą mogli spocząć na laurach, jeśli wciąż będą chcieli być w pierwszej 10 rankingu. Ma to zapobiec osiąganiu z czasem niebotycznych wartości punktów rankingowych i daje szansę dogonienia w rankingu starych graczy przez tych nowszych. Ja osobiście widzę go coś na wzór szachowych rankingów np. ELO. Obecny system sprawdza się jedynie poza pierwszą 10 -> gdzie głównie gracze mają 1k-2k rankingu. MFO2 jest idealnym przykładem do czego doprowadza ten system.
    Przyczyna leży w dużej części po stronie graczy, ale system im tylko to umożliwia. PvP to porażka w 10 rankingu. System limitów, działający w niewiadomy sposób oraz system rankingowy zabił PvP
    Ostatnio edytowane przez Pirrat ; 02-07-2013 o 23:30

  2. #2
    Użytkownik Avatar Nocny Lowca
    Dołączył
    30-06-2012
    Postów
    381
    Wystarczy zrobic by ranq co miesiac sie zerowal

  3. #3
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Nocny Lowca Zobacz post
    Wystarczy zrobic by ranq co miesiac sie zerowal
    To zbyt drastyczny krok, ale tydzień może 2 bez walki powinien procentowo obniżać rank - 10% rankingu top10 lub 1% od każdego tysiąca rankingu.

  4. #4
    Użytkownik Avatar Lady Karen
    Dołączył
    06-04-2012
    Postów
    593
    dlaczego zbyt drastyczne? Niech się zeruje do poziomu żetonowego (2x minimum) jeżeli w ostatnim tyg walczyło się. Jeżeli nie to do minimum dotyczy tylko osób powyżej 2xmin. (którzy mają ranking na poziomie żetonowym)

    w Twojej wersji Pirracie tydzień bez walki -10% ranku to za mało, można ewentualnie stopniować:
    tydzień 10%
    dwa tygodnie 20% etc.
    albo drastyczniej codziennie 1%, dwa dni 2% trzy dni 3% etc świetne zamieszanie by było
    naucz się robić skrypty ---> klik!

  5. #5
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lady Karen Zobacz post
    dlaczego zbyt drastyczne? Niech się zeruje do poziomu żetonowego (2x minimum) jeżeli w ostatnim tyg walczyło się. Jeżeli nie to do minimum dotyczy tylko osób powyżej 2xmin. (którzy mają ranking na poziomie żetonowym)

    w Twojej wersji Pirracie tydzień bez walki -10% ranku to za mało, można ewentualnie stopniować:
    tydzień 10%
    dwa tygodnie 20% etc.
    albo drastyczniej codziennie 1%, dwa dni 2% trzy dni 3% etc świetne zamieszanie by było
    Nawet mogę się z tym zgodzić, bo czym więcej osób będzie do walki, tym mniej będzie "fabułowców", których zniechęcają cyferki, bo co myśli taki gość z 150ranku jak widzis 5k, albo więcej - nie mam szans, pogram na fabułę, której przejście to chwila w porównaniu z czekaniem na kolejną dawkę(up). Obecnie sytuacja wygląda tak, że dzień walk, tydzień czekania.

  6. #6
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Pirrat nie daje rady w PvP to zmiany systemu chce, dobra beka, hahahahahahaha.


  7. #7
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Nie mam czasu na takie pionki jak Ty, sorry ;)

  8. #8
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Proponuje zmianę systemu rankingowego, ze względu na niewydolność obecnego. Dzięki temu najlepsi gracze nie będą mogli spocząć na laurach, jeśli wciąż będą chcieli być w pierwszej 10 rankingu. Ma to zapobiec osiąganiu z czasem niebotycznych wartości punktów rankingowych i daje szansę dogonienia w rankingu starych graczy przez tych nowszych. Ja osobiście widzę go coś na wzór szachowych rankingów np. ELO. Obecny system sprawdza się jedynie poza pierwszą 10 -> gdzie głównie gracze mają 1k-2k rankingu. MFO2 jest idealnym przykładem do czego doprowadza ten system.
    Przyczyna leży w dużej części po stronie graczy, ale system im tylko to umożliwia. PvP to porażka w 10 rankingu. System limitów, działający w niewiadomy sposób oraz system rankingowy zabił PvP
    A Ty wiesz jak to działa?

  9. #9
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Chyba w lola się za dużo nagrał.

  10. #10
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał musaraj Zobacz post
    A Ty wiesz jak to działa?
    To jest jedynie przykład oparty na doświadczeniu z innych gier.

  11. #11
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Pirrat przegrywa, zmieniajmy system, popieram! ;)
    https://mfo3.pl/r/148229557
    https://mfo3.pl/r/148555847
    https://mfo3.pl/r/148746369

    I wiele, wiele więcej, te to akurat z wierzchu wyciągnąłem.

  12. #12
    Pirrat
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Pirrat przegrywa, zmieniajmy system, popieram!
    https://mfo3.pl/r/148229557
    https://mfo3.pl/r/148555847
    https://mfo3.pl/r/148746369
    I wiele, wiele więcej, te to akurat z wierzchu wyciągnąłem.
    Zacznij walczyć i dopiero się wypowiadaj, bo jedynie widzisz w tej propozycji to mój zysk - czego nie zaprzeczam, bo po to składam propozycję, żeby sobie urozmaicić grę a nie patrzeć na kalendarz, który to dzień bez upa lub stać na mapie i spamować "pomogę".

  13. #13
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Cytat Napisał Pirrat Zobacz post
    Propozycję wprowadzam tylko pod siebie
    I potwierdziłeś teraz moje przypuszczenia, ja już nie mam więcej pytań, ale życzę powodzenia.

  14. #14
    Użytkownik Avatar Ksiliath
    Dołączył
    04-04-2011
    Postów
    260
    Zerowanie rankingu i dostawanie żetonów tyle co będzie różnicy między max rankingiem a tym po wyzerowaniu ewentualnie mogłoby być, wtedy by zachęciło graczy do walk, ale tego się nie doczekamy bo za dużo żetonów. Pirat twój system bardzo genialny pomysł, tylko ty masz 1 postać, więc łatwiej Ci się wypowiadać mi by z 4 postaci spadał ranking, a sam wiesz że nie ma depozytu wspólnego dla konta, w tym ogarnij jak mam walczyć na głównej postaci jak nikogo nie mam w przedziale? I mam mi spaść byś sobie mógł ze mną zawalczyć? Trzeba się napracować możesz walczyć że swoimi w teamie z familią i jak się wybijesz to nie ma sprawy. Obniżanie rankingu bez nagród nie miałoby sensu bo po co by było go wbijać?

  15. #15
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Gdyby ranking spadał co miesiąc do 130 -260 to w całym mfo byłaby taka rzeźnia, że koniec.
    Dopiero by graczy nie było, gra dla 10-20 osób
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •