Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 38

Temat: Zmiana profesji

  1. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2012
    Postów
    59
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Jak macie pisać bezsensowne pierdoły to najlepiej zachowajcie je dla siebie.

    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Po czwarte, propozycja moja ma na celu utrudnienie zmianę profesji magowi na wojownika, tak aby był w tej samej sytuacji co wojownik - uczciwie.
    Dla mnie bezsensowną pierdołą są propozycje które mają na celu utrudnić grę zamiast ją usprawnić

    Jeśli gracz decyduje się na zmianę profesji musi się liczyć z tym, że będzie musiał sobie nabić nowe zdolności/czary, które zarówno u wojownika jak i u maga wraz z wyższym poziomem wymagają większej ilości AP, ale i coraz więcej ich dostajemy za coraz to silniejszych przeciwników. Po zmianie profesji na maga między 5-24 lvl i między 30-49 trzeba nabijać czary, ale za to mag może korzystać w walce z wszystkich 5 atrybutów naraz, natomiast wojownik tylko z 1 a podczas expienia mag może nabijać 2 atry naraz a wojownik tylko 1. Ale nie zagłębiajmy się w próby zbalansowania profesji, gdyż zawsze znajdzie się jakiś kontrargument.

    Poza tym ta propozycja byłaby krzywdząca dla tych, co grają magami od początku i musieli sobie cierpliwie nabijać wszystkie zaklęcia i tych, którzy profesje już mienili i ręcznie wszystko sobie nabili. Idąc tokiem myślenia tej propozycji ktoś może pomyśleć, że jeśli zmieniając profesję z woja na maga dostajesz wyexpione zaklęcia, to czemu zmieniając z maga na woja nie dostajesz wyexpionych zdolności, przecież jak on coś dostaje to ja też powinienem, a taki proceder pozwalałby za 50mf nabić na obecnie osiągalny dla gracza poziom maxymalny poziom zdolności (dwukrotnie zmieniając profesje nabiłby czary oraz zdolności zarówno skierowane dla maga jak i dla woja).

    Jak widać proponowana zmiana nie poprawiłaby balansu pomiędzy profesjami, a propozycje utrudniania uważam za bezsensowne. Poza tym można zawsze zrobić drugą postać o przeciwnej profesji co jest darmowe.

    Tyle ode mnie
    Ostatnio edytowane przez Oikea Hetki ; 18-05-2013 o 23:54

  2. #17
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Wolę - czyli twierdzisz, że jest lepszy skoro go wybrałeś.
    Nie, to, że ja wolę nie oznacza, że jest lepszy. Nie każdy idzie na skróty.
    Kto kim gra ma istotną rolę, bo swoją profesję uznaje za lepszą, skoro ją wybrał.
    Kolejne błędne stwierdzenie.

    Coś jakby do wyboru:
    Robić coś co się lubi ale za mniejszą kasę lub harować w robocie, której się nie lubi ale jest dobre wynagrodzenie.

    Chcesz utrudniać tym co zmieniają profesję, utrudnisz, też wojownikom
    A czy mag, który gra magiem od początku ma problemy z nabiciem zaklęcia?
    Po prostu grając samoistnie to się robi i tak samo by było w przypadku wojownika.
    Oni mogą użyć w walce jednej broni, nie jak mag 5 zaklęć
    Jeżeli miałoby wejść to raczej nie będzie problemem jakoś odpowiednio to dopasować do wojownika, użyj czasem wyobraźni ;)
    Pierwsze zdanie to ironia i próba wbicia szpilki w moją osobę, post poprzedzający tą wypowiedź.
    Nie, to nie jest ironia. A i jaka Szpilka? Teraz rozmawiamy o boksie?
    Znów mi coś próbujesz wmówić.

    Pomysł tych kamieni, dla mnie jest idiotyczny, bo żeby wbijać włócznie, musimy jej używać.
    Żeby wbijać ogień trzeba go też używać.
    A racja, tam jest 5 atrybutów na raz do wbijania.
    Pomysł rzucony na szybko bez głębszego opisu dałem.
    Nie uważam go za idiotyczny, gdyż wreszcie zmiana profesji będzie zarówna taka sama z maga na woja, jak i z woja na maga.
    Jeśli już tak spinasz o tą włócznie, to zawsze może być to kamyk, w którym ustalamy co aktualnie nabijamy np. bijąc włócznią nabijasz miecz (chodzi o możliwość noszenia, nie atrybut). Oczywiście inne AP niż do zaklęć.
    Jeśli miałoby się przyjąć to mógłbym to głębiej rozpisać w miarę łatwy (tak mi się wydaję) sposób.

    Dla mnie bezsensowną pierdołą są propozycje które mają na celu utrudnić grę zamiast ją usprawnić
    Usprawni czytaj wyrówna.
    Sam wolę by się dało jakoś nabijać AP przez co zmiana profesji byłaby łatwa, ale jeśli administracja już tyle zwleka to być może szybciej zdecyduje się na krok by druga profesja również miała ciężko, ale za to byłoby uczciwie.


    Jeśli gracz decyduje się na zmianę profesji musi się liczyć z tym, że będzie musiał sobie nabić nowe zdolności/czary, które zarówno u wojownika jak i u maga wraz z wyższym poziomem wymagają większej ilości AP, ale i coraz więcej ich dostajemy za coraz to silniejszych przeciwników.
    Przeczytaj jeszcze raz ten temat, tylko tym razem ze zrozumieniem.

    Poza tym ta propozycja byłaby krzywdząca dla tych, co grają magami od początku i musieli sobie cierpliwie nabijać wszystkie zaklęcia
    Oni po prostu expili jak woj. W czym więc wojowie są gorsi od magów, że Ci będą 'cierpieć' po tych zmianach?
    to czemu zmieniając z maga na woja nie dostajesz wyexpionych zdolności
    Kolejny raz, czytaj ze zrozumieniem temat.

    Jak widać proponowana zmiana nie poprawiłaby balansu pomiędzy profesjami
    Again.

    Nie zaśpij do szkoły w poniedziałek ;)

  3. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2012
    Postów
    59
    Usprawni czytaj wyrówna.
    To niech wyrówna ale z korzyścią, nie ze stratą, zmiany na gorsze nie działają korzystnie na marketing, nie uczą tego w szkole?

    W czym więc wojowie są gorsi od magów, że Ci będą 'cierpieć' po tych zmianach?
    Nikt nie napisał, że woj jest gorszy od maga, czytaj ze zrozumieniem

    Kolejny raz, czytaj ze zrozumieniem temat.
    Czytanie ze zrozumieniem mam już opanowane, może czas popracować nad swoim A co niektórzy już pracują parę ładnych lat po studiach, więc nie musisz mierzyć wszystkich swoją miarą

  4. #19
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Nikt nie napisał, że woj jest gorszy od maga, czytaj ze zrozumieniem
    Czytam, napisałeś, że mag będzie cierpiał/poszkodowany, więc nie rozumiem w jakim sensie?
    Skoro zarówno wojownik jak i mag expili używając swoich broni/zaklęć to w czym mag ma być poszkodowany?
    Nasuwa się jeden wniosek: wojownik musi być gorszy, skoro jeżeli chce być na równi z magiem twierdzisz, że mag jest poszkodowany.
    Nie wspominając, że to wojownik właśnie jest obecnie poszkodowany.

    Czytanie ze zrozumieniem mam już opanowane, może czas popracować nad swoim
    To pragnę zauważyć, że dyskusja tyczy się zaklęć, nie zdolności.
    Ze zdolnościami nie ma problemu, zarówno mag jak i wojownik muszą je nabijać, czy to przed, czy po zmianie profesji.
    Co do mnie, to myślę, że nie mam zbytnich problemów z czytaniem ze zrozumieniem. Jeżeli czegoś nie rozumiem to po prostu pytam otwarcie.
    Czasem też mogę coś ominąć, zdarza się.

  5. #20
    Użytkownik Avatar Qwiker
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,143
    Wszystko fajnie, ale nie mogę sobie wyobrazić jak latam z 5 kamykami i je nabijam, a co z ty idzie, że muszę walczyć każdym rodzajem broni. Mag wie, że ogień czy tam inny gem się nie zmieni na 60 bo będzie ogień 3 ***. Lecz ja np. będę nabijał włócznie i topór, a wyjdą po upku super rękawice/miecz/buława na 60. Więc tak jak teraz mogę po prostu zmienić atry, tak w przyszłości będę musiał celować w ciemno, które bronie nabijać.

  6. #21
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Propozycja wydaje się być durna i być może taka jest, jednak miałem w tym jakiś swój cel pisząc ją specjalnie taką, co nie znaczy, że nie jest poważna.
    Jak pisałem, bardziej byłbym za ułatwieniem niż utrudnieniem, ale przede wszystkim jestem za wyrównaniem.
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 19-05-2013 o 16:54

  7. #22
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Dokladnie. Róbmy wszystko, by grę jak najbardziej wyrównać. Jakkolwiek to nie będzie przeprowadzone, jeżeli wyrówna to sytuacje zmieniania profesji, jestem za.
    Bididididid!

  8. #23
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,727
    Zawsze można wyrzucić AP z zaklęć i będzie równo
    wyższe* wbijały by się z automatu wraz z poziomem

  9. #24
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Byłoby na pewno bardzeij sprawiedliwiej od tej chwili, ale nie do końca sprawiedliwie wobec tych graczy, którzy sie kiedyś męczyli żeby powbijać. Ale wszystkim nie dogodzimy xD.
    Bididididid!

  10. #25
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Zawsze można wyrzucić AP z zaklęć i będzie równo
    wyższe* wbijały by się z automatu wraz z poziomem
    O tym też myślałem, ale widocznie zapomniałem dodać taką propozycję. Ta chyba będzie lepsza.

  11. #26
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    Zawsze można wyrzucić AP z zaklęć i będzie równo
    wyższe* wbijały by się z automatu wraz z poziomem
    Propsy, dobry pomysł.
    Myślałem, że administracja jest raczej przeciwko takim ;]

  12. #27
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Nie no, to już wolę, żeby było jak jest obecnie niż robić tą grę dla ułomnych ;>

  13. #28
    Użytkownik Avatar abiT
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    181
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Nie no, to już wolę, żeby było jak jest obecnie niż robić tą grę dla ułomnych ;>
    Brak ap na zaklęciach sprawi, że będzie to gra dla ułomnych ?

    A pomysł bardzo dobry.

  14. #29
    Potencjalny Nabywca
    Konto usunięte
    Odświeżam bo fajna propozycja.

  15. #30
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2013
    Postów
    222
    Cytat Napisał Coni Zobacz post
    Albo zróbmy AP dla broni wojownika, aby mag też nie miał za łatwo, bo nie dość, że mają za dobrze to jeszcze cwaniakują.
    Hi hi hi.

    Na przykład, żeby założyć włócznie na 50lvl trzeba mieć odpowiedni tam jakiś kamyk Włóczni nabity na ten poziom, a bez niego nie da się ubrać broni, joł.
    Kamyk włóczni 1* 1/5/10/15/20 broni, kamyk włóczni 2* 25/30/35/40/45, kamyk włóczni 3* 50/55/60/65/70 czy jak tam jest w zaklęciach.
    Miłej zmiany profesji magowie
    Za.

    NIE propozycji w 1 poście.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •