Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Jubiler

  1. #1
    Qorg
    Konto usunięte

    Kciuk w górę Jubiler

    Witam ,

    Mam propozycję dotyczącą Jubilera - była by szansa , że z potworów wypadały by tak zw. "kamienie szlachetne" typu diament itp.
    Za określoną liczbę sztuk moglibyśmy dostać złoto . Byłaby 5 - stopniowa skala wartości:
    POZIOM NAZWA SZTUK CENA SZANSA NA ZDOBYCIE
    Poziom 1 bursztyn min.100 szt. 50.000 g 10%
    Poziom 2 rubin , topaz min.50 szt. 150.000 g 5%
    Poziom 3 szafir min.25 szt. 250.000 g 2,5%
    Poziom 4 perła min. 10 szt. 500.000 g 1%
    Poziom 5 diament , szmaragd min.5 szt. 1.000.000 g 0.5%

    Kamienie z wyższego poziomu byłyby po prostu rzadziej spotykane i można by je wydropić z potworów o wyższym lvl'u .Cena odpowiada liczby sztuk w danym wierszu .Oczywiście nazwę kamieni można by dowolnie zmienić .Kamienie można by użyć w Questach np. potrzebne mi 10 szt... itd. Mogłyby być też przydatne u kowala , im lepszy kamień przyniesiemy tym lepsza będzie broń itp.

    Co wy na to?






    PS: Siata miał podobny pomysł ale nie taki sam
    Ostatnio edytowane przez Qorg ; 14-05-2013 o 17:12

  2. #2
    pirlo
    Konto usunięte
    Fajny pomysł, ale z jakich to by potworów by wypadało? Z zielonego ognika wypadały by diamenty itp.? Trochę to by było bezsensu. Pomysł nie najgorszy.

  3. #3
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    IMO klimatycznie zrobić:
    Bursztyn - pomarańczowy
    Rubin - czerwony
    Topaz - niebieski
    Perła - biały
    Szafir - fioletowy
    Diament - srebrny
    Szmaragd - zielony

    I dopasować do kolorów potworów i na tej podstawie przyznać rodzaj kamienia szlachetnego. I generalnie nie robiłbym podziału na lepsze i gorsze - najlepiej jakby wszystkie były potrzebne i dropiłoby się jeden konkretny z danego typu potworów. Tylko pytanie - do czego miałyby być wykorzystywane? Może craftowanie przedmiotów? Ale wtedy też pewnie potrzebne różnego rodzaju metale, drewno etc....

    Ogólnie pomysł do rozwinięcia.
    Bididididid!

  4. #4
    Qorg
    Konto usunięte
    Cytat Napisał pirlo Zobacz post
    Fajny pomysł, ale z jakich to by potworów by wypadało? Z zielonego ognika wypadały by diamenty itp.? Trochę to by było bezsensu. Pomysł nie najgorszy.
    To trzebałoby jeszcze ustalić . Na pewno rzadsze kamienie wypadałyby z silniejszych potworów .

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...hlight=jubiler tu jest ciekawsza propozycja jubilera i w dodatku trwają nad nią prace.

  6. #6
    Qorg
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    https://forum.mfo3.pl/showthread.php...hlight=jubiler tu jest ciekawsza propozycja jubilera i w dodatku trwają nad nią prace.
    To jest tylko ulepszanie przedmiotów

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    13-01-2013
    Postów
    148
    Pomysł nie najgorszy, ale jeżeli ma być taka kasa z poziom 5 to trzeba zmniejszyć sznase na trafienie


    I już minusy dają, bo według mojej propozycji będą mieli mniejsze sznase na większą kasę.;>
    Ostatnio edytowane przez PiTTeR PiT ; 14-05-2013 o 16:52

  8. #8
    Qorg
    Konto usunięte
    Cytat Napisał PiTTeR PiT Zobacz post
    Pomysł nie najgorszy, ale jeżeli ma być taka kasa z poziom 5 to trzeba zmniejszyć sznase na trafienie


    I już minusy dają, bo według mojej propozycji będą mieli mniejsze sznase na większą kasę.;>
    Zawsze administracja może zmniejszyć

  9. #9
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Tego typu "nowości" wymagają dużej ostrożności i dokładności obliczeń.
    Wstępnie mam zaplanowanego jubilera, który będzie zamieniał naładowane na full gemy na ulepszenia.
    Jeszcze nie zdecydowałem na 100% czy ten pomysł zrealizować w Devos czy może później.

  10. #10
    Użytkownik Avatar Test man
    Dołączył
    13-09-2012
    Postów
    76
    Jubiler spoko ale to jako drop z potworów ? nie. wolałbym jubilera a tymi kamieniami szlachetnymi a za nie kupować od np. kowala super cenne przedmioty

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •