Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Aukcja blokowana przez slot w depo o_0

  1. #1
    Lorien
    Konto usunięte

    Aukcja blokowana przez slot w depo o_0

    Witam, piszę tu po raz pierwszy od założenia postaci w mfo3 (wcześniej coś miałem, ale zaprzestałem gry po kilku dniach).
    Jestem starym graczem w v2 (od 2007 roku) i pierwszym, najbardziej rażącym, irytującym i nade wszystko ograniczającym ruchy problemem v3 jest blokada aukcji na targu, poprzez sloty w depo Oprócz wymuszenia na graczach kupna miejsc, takie rozwiązanie to najgorsza rzecz w całej grze. Nie mogę pozbywać się całej masy eq, która rośnie w zastraszającym tępie i paraliżuje plecak, bo wystawiłem/kupuję inne itemki! Nie wątpię, że pewne ograniczenia targu w obecnej formie być muszą, ale nie takie! W mfo2 każde miasto miało własny targ (w v3 jest znacznie lepiej), ale tam stosy eq rosły znacznie wolniej, zaś od wprowadzenia 200 pt energii, szybkość expienia w v3, a zatem zdobywania przedmiotów jest większa. Targ należy uniezależnić od depo (które przecież jest od czegoś innego)! Limit ~8 aukcji od jednego gracza będzie wystarczający, nie mniej. Najważniejsze jednak jest usunięcie ograniczeń przy kupowaniu! Niech mi ktoś wytłumaczy po co to dziadostwo, a jeśli mnie przekona, będzie to znakiem, że mówcą znakomitym jest. Moja sprawa ile kupuję i ile mi potrzeba. Przypadkiem mogłem zalicytować eq, wystawione na 5 dni i co, mam czekać aż aukcja się skończy, albo ktoś mnie łaskawie przebije? Nonsens. A slot zostaje zablokowany. Nie wspominając o niemożności dynamicznego rozwoju finansowego postaci...

  2. #2
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Nie po to sobie powiększałem depozyt do kilkunastu slotów, żeby teraz nie mieć z tego korzyści.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31
    Cytat Napisał Lorien Zobacz post
    . Moja sprawa ile kupuję i ile mi potrzeba. Przypadkiem mogłem zalicytować eq, wystawione na 5 dni i co, mam czekać aż aukcja się skończy, albo ktoś mnie łaskawie przebije? Nonsens. A slot zostaje zablokowany. Nie wspominając o niemożności dynamicznego rozwoju finansowego postaci...
    Skoro to twoja sprawa, to możesz kupić za MF'y dodatkowe sloty. Twoim problemem jest to, że dostajesz coś za darmo, ale łapczywie chciałbyś dostać jeszcze więcej. Targ jest takim ułatwieniem, że nie musisz stać 24/7 w mieście i wykrzykiwać co chcesz kupić, jednak są limity co do poruszania się po nim.
    Jedyne na co mógłbym się zgodzić, to że co każde 10 lvli dostajemy jedne nowe okienko w depozycie.

  4. #4
    Lorien
    Konto usunięte
    Bawi mnie Wasz punkt widzenia. Anty, w Twoim przypadku po hipotetycznej zmianie należałoby dać jakąś rekompensatę (np równowartość wydanych MF w postaci żetonów). "Łapczywie chciałbym więcej", no gratuluję. Chcę powrotu do normalności z v2, gdzie mogłem kupować ile chciałem. Na Twojej zasadzie równie dobrze można by ograniczyć wszystkie dostępne i wpisane w tradycję mf opcje i zastąpić płatnymi, chociażby ograniczyć pomoc w walce z minibossami, dowolny ruch po mapie itd. MF jest dobrą grą, bo w przeciwieństwie do wielu innych nie potrzeba ładować sum pieniężny, by grać na poziomie. Postawa: ciesz się, że w ogóle możesz, bo mogłoby i tego nie być jest w tym przypadku bezzasadna, gdyż wcześniej mogliśmy licytować do woli, ale na to odebrano. Gdyby tak było od początku, to co innego.

  5. #5
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    No co do licytowania to mogę się zgodzić.

  6. #6
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Na nie.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31
    Cytat Napisał Lorien Zobacz post
    Bawi mnie Wasz punkt widzenia. Anty, w Twoim przypadku po hipotetycznej zmianie należałoby dać jakąś rekompensatę (np równowartość wydanych MF w postaci żetonów). "Łapczywie chciałbym więcej", no gratuluję. Chcę powrotu do normalności z v2, gdzie mogłem kupować ile chciałem. Na Twojej zasadzie równie dobrze można by ograniczyć wszystkie dostępne i wpisane w tradycję mf opcje i zastąpić płatnymi, chociażby ograniczyć pomoc w walce z minibossami, dowolny ruch po mapie itd. MF jest dobrą grą, bo w przeciwieństwie do wielu innych nie potrzeba ładować sum pieniężny, by grać na poziomie. Postawa: ciesz się, że w ogóle możesz, bo mogłoby i tego nie być jest w tym przypadku bezzasadna, gdyż wcześniej mogliśmy licytować do woli, ale na to odebrano. Gdyby tak było od początku, to co innego.
    Może zacznijmy od tego, że MFO3 to nie MFO2; nic tobie nie odebrano bo grasz w inną grę, która stosuje inną politykę. Może jakbyś to wszystko ubrał w inną wypowiedź, w ktorej nie przytaczałbyś w co drugim zdaniu "mfo2" bądź "v2" to znalazłbyś większe poparcie. Napisałeś, że dopiero od niedawna jesteś aktywnym graczem MFO3, więc powinieneś mieć to też na uwadze, że są ludzie którzy już zainwestowali MF'y w rozwój depozytu i wg twojej propozycji zostaliby oni srogo poszkodowani. Nie chodzi tutaj o pazerność na pieniądze; możesz na targu kupować punkty MF za fikcyjne pieniądze, które spożytkujesz na poszerzenie depozytu, co urozmaici twoje możliwości reagowania na rynku. Grałem w mfo1 zanim powstała v2, tak samo w 2 zanim wyszedł projekt trójki, jednak staram się zrozumieć politykę prowadzoną przez adminów w najnowszej odsłonie.

    Licytacje mogą rzeczywiście stanowić problem, moje osobiste propozycje rozwiązania tego problemu:
    - podzielenie depozytu na część związaną z przechowywaniem przedmiotów oraz na część odpowiedzialną za targ do której nie można wkładać przedmiotów i pojawiałyby się tam przedmioty wygrane na targu
    - ograniczenie limitu wystawiania przedmiotu na targ do 2 dni, tylko w przypadku "kup teraz" można dalej zostawiać przedmioty do tygodnia czasu

  8. #8
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Zawsze możesz zostać przy MFO2. Nikomu przez 2 lata to nie przeszkadzało, a 5 slotów to i tak sporo. Chcesz więcej - powiększ depozyt, otrzyj łzy i wyjdź z kąta.
    Bididididid!

  9. #9
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Lorien Zobacz post
    Nie mogę pozbywać się całej masy eq, która rośnie w zastraszającym tępie i paraliżuje plecak, bo wystawiłem/kupuję inne itemki!
    *tempie.

    Nie wiem na czym polega "paraliż plecaka". Plecak nie ma limitu miejsc,a kasę i tak w wiekszosci przypadkow dostaniemy ze sklepu - chyba że mówisz o unikatach, ale wątpie, byś zdołał ich uzbierać więcej niż ~10

    W mfo2 każde miasto miało własny targ (w v3 jest znacznie lepiej), ale tam stosy eq rosły znacznie wolniej, zaś od wprowadzenia 200 pt energii, szybkość expienia w v3, a zatem zdobywania przedmiotów jest większa.
    Nie wiem, na czym oparłeś swoje wyliczenia o energii. Bo ja zmiany nie odczułem za dużej.

    Targ należy uniezależnić od depo (które przecież jest od czegoś innego)!
    Praktyka pokazuje, że jest głównie od tego. A jakie ma być inne wyjście? Wystawiasz cenny itemek, nikt go nie kupuje, wraca do Ciebie, ktoś Cię atakuje i wypada Ci w bójce. A potem płacz na forum, bo nie trafiło do depozytu.
    A czy ktoś chowa w depo przedmioty? Ja co najwyżej ze 2 zwoje, jak są na dużo wyższe poziomy. W MFO3 te 5 to by było aż za dużo, gdyby nie targ.

    Limit ~8 aukcji od jednego gracza będzie wystarczający, nie mniej. Najważniejsze jednak jest usunięcie ograniczeń przy kupowaniu! Niech mi ktoś wytłumaczy po co to dziadostwo,
    Podpinam pod wyższe.
    a jeśli mnie przekona, będzie to znakiem, że mówcą znakomitym jest.
    Yoda mistrz Tobie gratulacje składa.
    Moja sprawa ile kupuję i ile mi potrzeba.
    Tak,to Twoja sprawa. Ja w to nie wnikam,nikt w to nie wnika,nawet administracja ma to koło [ekhm].
    Przypadkiem mogłem zalicytować eq, wystawione na 5 dni i co, mam czekać aż aukcja się skończy, albo ktoś mnie łaskawie przebije? Nonsens. A slot zostaje zablokowany.
    Ekstremalne przypadki, dla wyjątków się nie zmienia systemu. Tak samo mógłbyś pisać "przez przypadek zalicytowałem itemek 10x drożej niż chciałem bo źle spojrzałem" - ta sama zasada, "Twoja sprawa"
    Nie wspominając o niemożności dynamicznego rozwoju finansowego postaci...
    Za słownictwo piąteczka,za merytorykę -2

  10. #10
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    23-12-2011
    Postów
    3,145
    Ja tam jak miałem połowę ekwipunku z mfo (eq na 20,30,40, zdolności typu precyzja, refleks i inne śmieci) to wystawiałem codziennie po 20 aukcji (5 na każdą postać prócz banku), w cenie około średniej targowej.
    Cały ten syf schodził jak świeże bułeczki.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  11. #11
    Lorien
    Konto usunięte
    - ograniczenie limitu wystawiania przedmiotu na targ do 2 dni, tylko w przypadku "kup teraz" można dalej zostawiać przedmioty do tygodnia czasu
    słusznie, licytacje trwające ponad 4 dni są bezsensowne i zajmują tylko miejsce na targu. Każdy kupuje jak najszybciej i jak najtaniej. Gdy ktoś upatrzy sobie przedmiot na swój level, który ma przyjść za kilka dni, nie kupi go, bo za ten czas będzie miał wyższy. Kupujący na zapas też woli mieć szybko.
    Chcesz więcej - powiększ depozyt, otrzyj łzy i wyjdź z kąta.
    Bardzo cenna rada. Kolejna osoba przypomina mi o opcji wysłania sms.
    Nie wiem, na czym oparłeś swoje wyliczenia o energii. Bo ja zmiany nie odczułem za dużej.
    Kiedyś było 100 punktów. Jeżeli nie zmniejszono expa z potwrów/nie zwiększono ilości expa do wbicia lv, expi się 2 razy szybciej. However.
    Wystawiasz cenny itemek, nikt go nie kupuje, wraca do Ciebie, ktoś Cię atakuje i wypada Ci w bójce. A potem płacz na forum, bo nie trafiło do depozytu.
    Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Jeśli ktoś kupuje cenny itemek, zawsze może zwolnić slota. Tzn nie zawsze - jeśli nie ma zablokowanych miejsc na inne aukcje. A jeśli item mu przepadnie to trudno - prędzej straci coś cennego, gdyż nie używa depo do tradycyjnych celów.
    Tak,to Twoja sprawa. Ja w to nie wnikam,nikt w to nie wnika,nawet administracja ma to koło [ekhm]
    Wręcz przeciwnie, w chwili obecnej administracji zależy, bym kupował jak najwięcej, czyli powiększał za MF'y ilość slotów.
    Wasze odpowiedzi sprowadzają się do "kup sobie sloty". Na szczęście pojawiły się zgody na ustępstwa, co pozwoli na dalszą dyskusję. Pomińmy kwestię wystawiania aukcji, zajmijmy się samą licytacją.
    Co powiecie na:
    a)+1 slot co 10lv
    b) rodzielenie depo na 2 części po 5 miejsc. Część pierwsza to rzeczy sprzedawane, druga kupowane.
    c) brak limitu w licytacji

  12. #12
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Kiedyś było 100 punktów. Jeżeli nie zmniejszono expa z potwrów/nie zwiększono ilości expa do wbicia lv, expi się 2 razy szybciej. However.
    Przykładowo bijac 3 tygrysy dziś tracisz 300 eny na 100, a wtedy 100 eny na 100. Także nawet jak dostajesz 100 eny więcej to i tak jesteś stratny.
    Co powiecie na:
    a)+1 slot co 10lv
    b) rodzielenie depo na 2 części po 5 miejsc. Część pierwsza to rzeczy sprzedawane, druga kupowane.
    c) brak limitu w licytacji
    Dla nas spoko, ale Admini stratą na graczach którzy wykupowali depo.
    Bididididid!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •