Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Opinie na temat targu

  1. #1

    Opinie na temat targu

    [02-08-2011 15:56] MapY-W1: jest targ ;]
    [02-08-2011 19:12] Grenne-W3: bardzo pomysłowy
    [Wczoraj 01:09] ADIHC1: a ja na temat targu mam dwie skrajnie różne opinie..
    [Wczoraj 01:11] ADIHC1: z punktu widzenia gracza: uzależnienie ilości slotów na aukcje (kupowanie i sprzedawanie) od ilości wolnych miejsc w depozycje mocno ograniczy zabawę (mam tu na myśli licytowanie) i to mi się nie podoba, bo lubię handlować..
    [Wczoraj 01:11] ADIHC1: z drugiej strony jest to sprytne połączenie i usługa powiększenia depozytu w końcu nabiera sensu..
    [Wczoraj 13:18] Tomi: I tak trzeba by było zrobić jakiś limit na wystawiane aukcje. Były też problemy z "rozciąganiem" depozytu przez itemki wpadające z targu (wpadające do plecaka mogą się zgubić), więc takie połączenie rozwiązuje te rzeczy w dosyć zgrabny sposób
    [Wczoraj 13:18] Tomi: i zarazem sprawia że depozyt ma znaczenie ;-)
    [Wczoraj 19:11] ADIHC1: w sumie sytuację ratuje kup teraz (można kupować nawet przy zapchanym depozycie - przedmiot od razu trafia do plecaka), więc może nie będzie wcale tak źle..
    [Wczoraj 19:14] ADIHC1: targ będzie "globalny" czy w każdym z miast będzie npc z "lokalnymi" ofertami?
    [Wczoraj 19:15] ADIHC1: zakładam, że "globalny" tak samo, jak depozyt..
    [Wczoraj 19:55] Jacek: od kiedy używamy tylko shotboxa?
    [Wczoraj 19:55] Jacek: targe będzie globalny
    To tak, żeby nie padło w niepamięć.

    Zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami na temat targu

    Propozycje zmian proszę opisywać w przeznaczonym do tego dziale.

  2. #2
    judasz666666-W2
    Konto usunięte
    Szybko można przekazywać uzbrojenie na targu za 1g z postaci na postać, dla mnie fajnie. Z globalnym targiem to trochę nie tak jak w życiu, ale ułatwia graczom granie w porównaniu do MFO2. Z drugiej strony podbija też ceny. Przydało by się też wyraźniejsze zaznaczenie za ile koniec aukcji jak w MFO2, albo chociaż wsteczne odliczanie godzin. Przydało by się też żeby sprawdzić aukcje zakończone i zobaczyć ceny.

  3. #3
    minek
    Konto usunięte
    Ja rozumiem że gra na siebie musi zarabiać no ale powoli robi się masakra. Energia nie rośnie jak ruchy w v2 (to bym jeszcze przebolał) ale teraz uzależnienie licytacji od depozytu. Jeśli ktoś będzie chciał się dorobić złota sporo handlując najpierw musi wydać "trochę" na depozyt. Zgadzam się z poprzednikami że to znacznie utrudni zabawę targiem. To ja już wole wypadające z plecaka przedmioty :| .

    Te rozwiązanie może jeszcze bardziej podzielić graczy na tych co mają kasę i tych co jej nie mają aż tyle. Może to też odstraszyć potencjalnych graczy którzy dostrzegają tę różnicę. Inwestując złotówki zyskujemy (o wiele większe!) możliwości zarobienia złota. Z założenia płatne usługi mają ODROBINĘ pomagać a nie znacznie ułatwiać grę- tak mi się wydaje (nikt chyba nie zaprzeczy że więcej złota = łatwiej).

    Owszem można bawić się "Kup Teraz", ale nie wiem jak innym, mi nie zastąpi to dreszczyku emocji przy licytacji... To tyle mojego marudzenia.

  4. #4
    Ja chętnie przetestowałbym targ w praniu. W trakcie otwartych testów okaże się na ile te ograniczenia utrudniają czerpanie przyjemności z gry.

  5. #5
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Żeby usługa się "sprzedała" to brak jej wykupienia musi być jakoś odczuwalny - głównie dla osób handlujących dużo więcej niż "przeciętniak".
    Ciągle nie jest to jednak usługa, która daje bezpośrednią przewagę, tylko przyspiesza grę - dokładnie tak jak uzupełnianie energii.
    Dodatkowo jest to usługa jednorazowa - za równowartość np. dwóch resetów statystyk możemy mieć już całkiem pokaźną liczbę slotów na całą późniejszą grę.
    Nie wykluczamy lekkiego złagodzenia tego limitu - pożyjemy, zobaczymy. Zawsze łatwiej zrobić zmiany na korzyść graczy niż odwrotnie.

    PS. Może okazać się, że większość rzeczy będzie wystawiana jako "kup teraz" - tylko te super rzadkie na aukcje i nie trzeba będzie mieć aż tylu slotów do licytowania.

  6. #6
    judasz666666-W2
    Konto usunięte
    Postaci można mieć 5 więc slotów odpowiednio więcej i odpowiednio więcej można wystawić przedmiotów na targu. To też dobry sposób aby nie nosić dużo przedmiotów i kasy, taki prywatny bankier, który może licytować gdy postać poza miastem.

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •