Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Norma na 100%

  1. #1
    musaraj
    Konto usunięte

    Norma na 100%

    Dawno dawno temu, gdy Eliar było żartem a Devos schizofremią, zmniejszono szanse na trafienie normalizacją w bossa do 50%. W efekcie:
    - Normalizacja na bossach to loteria i nikt nie chce jej brać. A jak bierze, to tylko się denerwuje.
    - Jak ktoś bije np. kobre w pojedynke - to samo.
    - Są przypadki, gdzie Normalizacja wogóle zawala całą walkę z bossem, bo ten rege a norma nie trafia i dodatkowo tylko 2 osoby ją mają.


    A jaki był argument za zmianą?
    8 x Normalizacja
    Najwidocznie przegapiono pewną możliwość - wprowadzenie limitu drużynowego na Normalizację, ale danie jej 100% trafienie. A limit drużynowy na 3-4 (bo podejrzewam że 4 znów trafi na uderzenie ze strony administracji).

    Teraz schodząc na drugą stronę- TvT. Oczywiście limit drużynowy ugodzi tutaj, jednak odnoszę wrażenie, że ... nikt tej normalizacji nie używa. Używana jest w rzadszych sytuacjach i nigdy więcej niż 3 (chyba że gdzieś przegapiłem). Nie wiem, czy wogóle ktoś w profilu na igrzyska ją nosi - ja nie.

    Sprawdziłem -
    nie ma limitu druzynowego, więc wprowadzić można.


    Widzę sporo plusów, minusem byłoby to, że zniknęłyby bossy "super trudne". Dla niektórych to minus

  2. #2
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Propsuję

  3. #3
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Normalizacja - Dyskujsa
    Nadal jestem za swoim stanowiskiem, dobrze że ktoś znów poruszył ten temat

  4. #4
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Bez sensu, to teraz popatrzmy na orka.
    Cały sens z bicia jego tu się kończy, bo używa : 2x mobilka, rege, odnowa.
    Daje to nam 4 normy.
    Wszystko za każdym razem normujemy i ork jest bez niczego, po prostu tłucze się go jak worek z ziemniakami.
    Co doprowadza nam do tego, że więcej osób go bije, idąc dalej - więcej eq leci, a idąc jeszcze dalej - ceny eq na targu zaczynaja szaleć.
    I to wszystko przez jedną drobną zmianę z normalizacją.
    Dziękuję dobranoc.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  5. #5
    musaraj
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Antybristler Zobacz post
    Normalizacja - Dyskujsa
    Nadal jestem za swoim stanowiskiem, dobrze że ktoś znów poruszył ten temat
    Ale ty chciałeś absolutnie wrócić do tego co było wcześniej - czyli 8 trafiajacych normalizacji. A ja proponuję 3 trafiające normalizację, chyba jest różnica bro?

    @ soad - przesadzasz z tym orkiem.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Taka zmiana odwróci system walk z bossami do góry nogami, trzeba będzie od nowa wszystko od nowa balansować. Lepiej zwiększyć szansę na trafienie np. 55-60%, co ta większą szansę, że jedna z kilku norm powinna trafić.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    1,485
    Jest dobrze jak jest, chyba soad wyjaśnił to świetnie. Jedyny minus to bicie bossów solo, w praktyce za duża loteria aby używać

  8. #8
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    To może jakby się dało to niech tylko przy walkach solo zawsze trafia. A jeśli się nie da to chociaż niech trafia zawsze przy walkach z bossami.

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31
    Może jak w przypadku Mega Leczeń to im więcej osób w drużynie tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia?
    np.
    Solo - 80%
    2 os - 70 %
    3 os - 60%
    4 os - 50%

    Oczywiście, chodzi mi o potyczki z minibossami.
    Ostatnio edytowane przez Ekonomista ; 15-04-2013 o 01:36

  10. #10
    Administrator Avatar Krycha
    Dołączył
    02-04-2011
    Postów
    4,378
    Może jak w przypadku Mega Leczeń to im więcej osób w drużynie tym mniejsze prawdopodobieństwo trafienia?
    np.
    Solo - 80%
    2 os - 70 %
    3 os - 60%
    4 os - 50%

    Oczywiście, chodzi mi o potyczki z minibossami.
    To by było dobre. Na bossy tylko musiałoby zostać 50% (mimo wszystko, być albo nie być).
    Bididididid!

  11. #11
    Norma jest dobra taka, jaka jest teraz. Też z początku czułem się zawiedziony osłabieniem jej "celności", ale idzie się przyzwyczaić. Lepiej zostawić tak, jak jest, niż coś zmieniać i a nóż znowu jakieś "kwiatki" wyjdą, coś innego się zwali... Poza tym, jak było mówione kilka razy w temacie, do którego linka zarzucił Antybristler, nie każdą walkę można wygrać, czasem trzeba przegrać, żeby przekonać się, że nie można polegać tylko na samej zdolności, bo to nie ona wygrywa walkę, tylko gracz. W sumie, to teraz walki z mini bossami są ciekawsze

    Ewentualnie dwie propozycje są sensowne:
    1. musaraj - wprowadzenie limitu drużynowego (do tego dodałbym indywidualny limit użyć równy 1 - wiadomo, coś za coś - trafienie w zamian za ilość użyć)
    2. Ekonomista - im więcej osób w walce, tym mniejsza szansa na trafienie (ale to już powinno się zmieniać dynamicznie, bo nie każdy siedzi w pt, więc co z walkami, gdzie po kolei gracze by dołączali do walki? Chyba nie zostało by 80%, tak, jak za 1 gracza?)

  12. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31
    Oczywiście, że każda zmiana osób w grupie, wpływałaby na niekorzyść użycia normy; nawet jak ktoś leży martwy to i tak przez to że jest w walce to celność jest obniżona. Wydawałoby się to fair wobec tych którzy biją mini 1 vs 1 oraz dla tych, którzy mają taktykę wygrania walki dzięki większej ilości sojuszników.
    Ostatnio edytowane przez Ekonomista ; 15-04-2013 o 10:02

  13. #13
    Cytat Napisał Ekonomista Zobacz post
    Oczywiście, że każda zmiana osób w grupie, wpływałaby na niekorzyść użycia normy; nawet jak ktoś leży martwy to i tak przez to że jest w walce to celność jest obniżona. Wydawałoby się to fair wobec tych którzy biją mini 1 vs 1 oraz dla tych, którzy mają taktykę wygrania walki dzięki większej ilości sojuszników.
    Jeśli tak, to jak najbardziej propozycja sensowna. Byłbym za wprowadzeniem tego.Tylko, że, nie dawałbym aż 80% na solo, lecz w ten sposób:
    1 - 65%/70%
    2 - 60%/65%
    3 - 55%/60%
    4 - 50%/55%
    Ostatnio edytowane przez Olgierd von Everec ; 15-04-2013 o 10:58

  14. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    3,648
    Na pewno trzeba wprowadzić limit drużynowy, obecny jest o dużo za duży.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •