Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Rozbudowa karty "Osiągnięcia"

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31

    Rozbudowa karty "Osiągnięcia"

    Witam, chciałbym zaprezentować swoją koncepcję karty osiągnięcia w profilu gracza.

    Dotychczasowa karta osiągnięć jest zbyt chaotyczna, pokazuje osiągnięcia zgodnie z czasem ich zdobycia marnując cały jej możliwy potencjał. Moją propozycją byłoby rozdzielenie tej karty na różne podgrupy.
    Propozycje:
    - Najnowsze - pełniłaby rolę dzisiejszej karty osiągnięć, pokazywałaby ostatnio zdobyte osiągnięcia


    - Potwory zwykłe

    Pokazywałaby listę napotkanych potworów oraz jakie osiągnięcie zostało uzyskane związane z nimi.
    Brązowy puchar/medal - oznaczałby zdobycie osiągnięcia - "zwycięzca potwora X"
    Srebrny - oznaczałby zdobycie osiągnięcia - "pogromca potwora X"
    Złoty - puchar odpowiedzialny za range pożeracza
    Oczywiście żeby to miało ręce i nogi to najeżdżenie myszką na dany puchar spowoduje pojawienie się informacji za co jest dany puchar (np. najeżdżasz na srebrny puchar przy króliku i wyskakuje informacja "pogromca potwora królik")

    - Potwory unikatowe

    Może nazwa tej karty jest mało trafna, jednak nie chciałem nad tym główkować z racji że chodzi mi głównie o samą koncepcję.
    Znajdowałyby się tutaj osiągnięcia związane z mini bossami, unikatowymi potworami oraz bossami.
    W przypadku mini bossów tak samo jak w potworach zwykłych - brąz zwycięzca mini bossa, srebro pogromca, złoto pożeracz
    Co do unikatów to ciężko mi stwierdzić czy rozsądne byłoby odznaczać złotem osobę która zabiła 1000 magicznych dzbanów.
    Za bossa proponowałbym aby wynagrodzeniem był tylko złoty puchar, ewentualnie braz za rapsa i serafina z racji wystepowania rapsa#2 za który mogłoby być srebro. Na zdjęciu widoczny jest boss Herszt oraz Herszt i banici, nie jest to błąd, lecz celowy zabieg o którym wspomnę niżej.

    - Questy
    Lista wykonanych questów, forma taka sama jak w przypadku zdobywania osiągnięć w kolejności ich zdobycia, bądż też jak w dzienniku.

    - Inne
    Inne osiągnięcia, takie jak Sprytny przewodnik, Szybki bill, osiągi związane z pvp (początkujący wojownik itd.)

    - Rankingowe

    Zauważyłem, że w dzisiejszej karcie osiągnięć medale robią niezły bajzel. Gracze zaangażowani w zdobywaniu medali związanych z PvP mają kompletny chaos; praktycznie całe strony zaspamowane tym samym osiągnieciem spowodowane tym, że dany medal został zdobyty innego dnia. Może prościej byłoby zrobić listę uzyskanych osiągnięć związanych z medalami rankingowymi i po prostu obok zrobić licznik ile razy dany medal został uzyskany?


    Wracając do sprawy herszta; proponowałbym aby wszystkie karty poza "najnowszą" oraz "rankingowe" były listą osiągnięć związanych z całym profilem, a nie postacią. Dlaczego? Nie można na jednej postaci uzyskać jednocześnie dwóch osiągnięć związanych z przeprowadzaniem Bomb'a bądź jednocześnie pokonać bossa "Herszt" i "Herszt, Banita, Banita". Raz nieuzyskana ranga przy próbach Zielonego Smoka (np. szybki bill czy super inteligent) nie jest możliwa do osiągnięcia przez daną postać po raz drugi, co stawia graczy nie wykorzystujących gotowych map z forum w gorszej pozycji. Promowałoby to też granie wieloma postaciami na 1 koncie, a nie tworząc multi-konta. Sprawę można rozwiązać może po prostu, gdy najedzie się myszą na dany puchar to ujawnia się lista postaci z danego konta, które uzyskały osiągnięcie. Wracając jeszcze do herszta to myślałem żeby sam herszt był za srebro a z banitami za złoto, jednak nie chcemy chyba lepiej nagradzać tych graczy, którzy napyskowali hersztom i mieli trudniejszą walkę? ; )

  2. #2
    Użytkownik Avatar Something
    Dołączył
    05-01-2013
    Postów
    247
    Na tak, ogólnie jest bajzel to by pomogło wszystkim graczom ;]

  3. #3
    Użytkownik Avatar SystemOfADown
    Dołączył
    24-12-2011
    Postów
    3,145
    Nie czytałem, ale wiem o co chodzi.
    Bardzo dobra rzecz, można do osiągnięć razem z tą zmianą ( o ile zostanie kiedyś zrealizowana) obrony medalu/miejsca na wyzwaniu.
    Zakładka "Wyzwania", czy coś takiego.
    Bardzo dobra propozycja, propsuję.
    "Nie walczę już z nikim,
    Nie walczę już o nic."

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31
    Wkradł się mały błąd w ostatnim zdjęciu, dwa razy skopiowałem identyczne osiągnięcie, ale raczej każdy się domyśli ocb.

  5. #5
    Użytkownik Avatar Salina
    Dołączył
    31-08-2012
    Postów
    33
    podoba mi się ten pomysł ;D

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2011
    Postów
    339
    Zdecydowanie na tak.

  7. #7
    Użytkownik Avatar skarlet
    Dołączył
    01-08-2011
    Postów
    859
    na tak

  8. #8
    Przebudowa osiągnięć jest już w planach.

  9. #9
    Veldar Bank
    Konto usunięte
    podoba mi sie ten pomysl jak najbardziej za

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2011
    Postów
    31
    Ok to świetnie, liczę więc że także mój pomysł na formę "osiągnięć" będzie wzięty pod uwagę.

  11. #11
    Poojka
    Konto usunięte
    O czymś podobnym dzisiaj nawet myślałam, jak zajrzałam do Osiągnięć i zobaczyłam ten bałagan.
    Zdecydowanie na tak!

  12. #12
    Użytkownik Avatar abiT
    Dołączył
    03-04-2011
    Postów
    181
    Do czegoś podobnego się dziś onanizowałem, jak zajrzałęm do osiągnięć i zobaczyłem ten bałagan. Zdecydowanie na tak !
    Ostatnio edytowane przez abiT ; 09-04-2013 o 22:43

  13. #13
    Użytkownik Avatar Seitas
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    552
    Na tak

  14. #14
    Doktor Lewatywa
    Konto usunięte
    Podoba mi się.

  15. #15
    Pies Na Baby
    Konto usunięte
    Na tak.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •