Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 124

Temat: Karty kolekcjonerskie REFRESH

  1. #1
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185

    Karty kolekcjonerskie REFRESH

    Odświeżam dawną propozycję https://forum.mfo3.pl/showthread.php...ner%C3%B3w-%29
    Wiem, że jest już w zaakceptowanych ale minęło ponad 1,5 roku od tego czasu.
    Jestem ciekaw kiedy to wejdzie.
    Wydaję mi się, że to nie jest problem stworzyć kilka nowych (choćby na start) itemków (nawet już typ kolekcjonerski jest) i ustawić im strasznie rzadki loot z potworków/bossów/minibossów.
    Jeżeli jest problem z grafiką/opisem to myślę, że na pewno znajdzie się kilku chętnych graczy do pomocy, co zapewne znacznie by ułatwiło robotę pozostawiając tylko administracje (tak jak pisałem) wgranie/stworzenie nowych itemków i ustawienie im % lootu, nie żebym był specem ale nie powinno zająć to długo, a za to ile może dać graczom motywacji do spalania (setek, tysięcy itd :P) energii.

    Liczę na przychylność administracji co do tej propozycji, myślę, że zapewni to sporo rozrywki (dobre zajęcie) dla graczy (szczególnie Ci z 50lvl co czekają na upa). Mowa oczywiście tylko o samych przedmiotach - nic nie robiących (można by sprzedawać/wymieniać/zamieniać), a w przyszłości można by jeszcze coś z tego wykombinować.
    Ostatnio edytowane przez Coni ; 06-03-2013 o 18:39

  2. #2
    Kostian
    Konto usunięte
    To jest bardzo dobry pomysł.
    KOLEKCJONOWAŁBYM!
    Sam już teraz kolekcjonuję różne eventowe przedmioty, takie karty cieszyłyby się niemałą popularnością i zapewniłyby rozrywkę w oczekiwaniu na update.
    Gotta collect'em all!

  3. #3
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Przykładowe dropy:
    Z potworka zwykłego 1/3000
    Unikalny potworek 1/50
    Miniboss 1/100
    Bossy - nie dawałbym tutaj kart gdyż można ubić tylko raz.

    Można by też zrobić (jakby kart już było dużo i nie byłoby problemem) jakieś ulepszanie kart.
    Np. 10x tych samych tworzy 1 lepszą (tych lepszych już by się nie dało ulepszyć - bez przesady).
    Ale na razie chodzi mi tylko o same wprowadzenie by było co robić oczekując upka.

    Czekam/y więc na opinię administracji, bo w sumie coś co wydaje się łatwe do wprowadzenia nie zawsze musi takie być, jednakże jestem pozytywnie nastawiony ;)

  4. #4
    Kostian
    Konto usunięte
    Można by zrobić również karty eventowe, np. "Uczestnik Eventu Halloween".
    Albo dostawać karty za osiągnięcia w grze, "Mistrzowski pogromca potwora: Królik", bo póki co te osiągnięcia są dość niemrawe, takie karty mogłyby je rozwinąć.
    Możliwości są naprawdę duże w porównaniu do nakładu pracy.

  5. #5
    Pirrat
    Konto usunięte
    Pomysł z kartami, jako nagroda za ubicie określonej ilości potworków jest spoko, wreszcie można by było wiedzieć co się ubiło

  6. #6
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    Jestem ciekawy co na to administrator ma do powiedzenia.

  7. #7
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    W wersji "na szybko" czyli itemki kolekckjonerskie o nazwie Karta "Żaba" itp. mogę dodać przed upkiem. Tylko od razu uprzedzam, aby nie męczyć o nowe opcje dotyczące kart w najbliższym czasie.

    Ja to jednak widzę jako prawdopodobieństwo wylootania 1/x niż gwarancja, że za x liczbę ubitych na pewno dostanę.

    ...a za jakiś (dłuższy) czas można pomyśleć o statach, czy nawet grze karcianej;]

  8. #8
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    W wersji "na szybko" czyli itemki kolekckjonerskie o nazwie Karta "Żaba" itp. mogę dodać przed upkiem.
    O tym mówię, o takich zwykłych kartach - no jeszcze opis karty można by jakiś zrobić
    Szansą 1/x (dla mnie też wydaję się to lepsze) - bez żadnych (na razie) dodatkowych funkcji jak na razie.
    No chyba, że nie byłoby kłopotliwe. to np:
    Np. 10x tych samych tworzy 1 lepszą (tych lepszych już by się nie dało ulepszyć - bez przesady).
    10x "Żaba" -> "Unikalna Żaba".

  9. #9
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    I jak?

  10. #10
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Zaakceptowane w podstawowym zakresie, ale na opisy poza automatycznymi na razie się nie piszę (brak czasu i weny) oraz bez stat czy łączenia. Po prostu itemki kolekcjonerskie dla kazdego potwora i minibossa. Jeśli chodzi o bossy to mogły by to być karty do wygrania od NPC (jak również karty wybranych NPC), ale to nie na teraz.

  11. #11
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Karty miały tworzyć historię Arkadii, opisywać bossy, lokację, miasta i postacie w dość ciekawy sposób.
    Co każdy up wychodziło by kilkanaście kart związanych z ta kontynuacją gry.
    Dajmy na to że karty z żółwiem nie znajdziemy w początkowych lokacjach a karty z wywerną nie znajdziemy nigdzie indziej niż w okolicach eterni. Opisy tych kart miały wnosić coś ciekawego do gry i tworzyć ciekawą historię tej krainy Ale dość spójną i wiele aspektów miało się łączyć z sobą.
    Istniały by karty fabularne i karty legend. Karty legend byłyby bardzo trudne do zdobycia.
    Wypadało by stworzyć zakładkę w której była by księga na ów karty.

  12. #12
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    @UP
    Jak Tomi pisał - jak na razie w podstawowym zakresie.

    Zaakceptowane w podstawowym zakresie
    To kiedy można oczekiwać wprowadzenia ?;>

  13. #13
    El Fortuno
    Konto usunięte
    Przecież nie wprowadzimy np:
    Karty Żaba
    Opis: se skacze po łące.

    Moim zdaniem to ma być coś ciekawego. Postaram się przygotować kilka opisów które wyśle do Tomiego.

  14. #14
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał El Fortuno Zobacz post
    Przecież nie wprowadzimy np:
    Karty Żaba
    Opis: se skacze po łące.

    Moim zdaniem to ma być coś ciekawego. Postaram się przygotować kilka opisów które wyśle do Tomiego.
    Nie ma przeszkód, aby umieścić "barwne" opisy. Na to jednak trzeba czasu i również odpowiednich umiejętności/predyspozycji. Jeśli ktoś zrobi gotowce to oczywiście chętnie je umieszczę.

  15. #15
    VIP Avatar Coni
    Dołączył
    14-09-2012
    Postów
    1,185
    To jeszcze pytanie.
    Zamierzasz każdemu potworkowi/minibossowi/bossowi dodać dropiącą kartę czy tylko niektórym?
    To jeśli możesz to wyślij takową listę, z których będzie dropić - łatwiej będzie wszystko skompletować ;)

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •