Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 90

Temat: Wojownik - ile MP?

  1. #31
    mklem
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    dokładnie takie mam plany w tej kwestii - rozumiem, ze 2 many = 1pkt, 1 many = 0,5 pkt
    to będzie zdaje się 5% więcej (0,5 pkt/lv) od wojownika
    sorry nie zauważyłem ze to już mana podawana jest

    Co nie zmienia faktu iż jest to 5% statystyk ogólnych a nie sprecyzowanych już np w hp czy szczęście więc liczony % w przewadze ze względu na szczęście czy szybkość będzie o wiele większy więc jeśli taki wojownik przeznacza 2 pkt szczęścia /lv to jego premia wzrośnie o 25% (dodatkowe 0,5/lv)
    2,5 pkt /lv to premia wzrośnie o 20% (dodatkowe 0,5/lv)
    I to na każdą krotność przewagi którą miał czyli przy 2 krotnej przewadze w szczęściu zyskał by kolejne 40-50% a to już jest bardzo dużo
    Ostatnio edytowane przez mklem ; 06-05-2011 o 21:34

  2. #32
    benerit
    Konto usunięte
    Cytat Napisał mklem Zobacz post
    benerit
    Czyli suma summarum mag będzie zużywał więcej na MP tylko bo jest magiem, a ze względu ze jest magiem to podrożmy mu czary.........marne rozumowanie...
    A na koniec nici z jego statutu ofensywnego.....co do defensywnych zdolności to szczęście nie gra roli
    akurat tu rozwiązanie jest prymitywne - zrobić lekko inną celność zdolności maga, obrażenia są od magii więc wojownik raczej ich używać nie będzie. Nigdzie nie zakładałem symetrii pomiędzy zdolnościami mag a woj. Zresztą jakby EQ na później lepiej tworzyć, można by dostosować je do działań systemu.

    po drugie podałem tylko przykładowe proporcje, Tomi podał zupełnie inne i wyniki kosztowe również będą dla nich inne.

  3. #33
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    nie było by problemu jak woj by miał punkty energii które ładują mu się podczas walki ; ) w zależności od tego ile zadał obrażeń ; ) bo jak dla mnie wojownik z czarami(zdolnościami) typu leczenie to już nie jest wojownik a jakiś kapłan paladyn czy pod co by można było to podciągnąć .

  4. #34
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Cytat Napisał mklem
    sorry nie zauważyłem ze to już mana podawana jest

    Co nie zmienia faktu iż jest to 5% statystyk ogólnych a nie sprecyzowanych już np w hp czy szczęście więc liczony % w przewadze ze względu na szczęście czy szybkość będzie o wiele większy więc jeśli taki wojownik przeznacza 2 pkt szczęścia /lv to jego premia wzrośnie o 25% (dodatkowe 0,5/lv)
    2,5 pkt /lv to premia wzrośnie o 20% (dodatkowe 0,5/lv)
    I to na każdą krotność przewagi którą miał czyli przy 2 krotnej przewadze w szczęściu zyskał by kolejne 40-50% a to już jest bardzo dużo
    ja to bym liczył inaczej:
    zakładająć, że wojownik daje 2 szczęście/lv, a mag 1,5/lv

    na tym 100 poziomie mają odpowiednio: 210 i 160 w bazie
    z eq (średniego) będzie wtedy po jakieś 155-160 lucka
    Łącznie:
    woj - 365
    mag - 315

    Przewaga wychodzi rzędu 15%, co nie da oszałamiających korzyści w kwestii zarówno krytyków, celności czy też statusów. Niemniej jednak jakaś przewaga to jest.
    Na pewno mniejsza niż obecnie to ma miejsce.

    Cytat Napisał Goddess Of War
    nie było by problemu jak woj by miał punkty energii które ładują mu się podczas walki ; ) w zależności od tego ile zadał obrażeń ; ) bo jak dla mnie wojownik z czarami(zdolnościami) typu leczenie to już nie jest wojownik a jakiś kapłan paladyn czy pod co by można było to podciągnąć .
    w MFO nie ma profesji i założenia są takie a nie inne

  5. #35
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post


    w MFO nie ma profesji i założenia są takie a nie inne
    niby nie ma ale każdy piszę tylko woj/mag więc innych jakby nie widać

  6. #36
    mklem
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    ja to bym liczył inaczej:
    zakładająć, że wojownik daje 2 szczęście/lv, a mag 1,5/lv

    na tym 100 poziomie mają odpowiednio: 210 i 160 w bazie
    z eq (średniego) będzie wtedy po jakieś 155-160 lucka
    Łącznie:
    woj - 365
    mag - 315

    Przewaga wychodzi rzędu 15%,
    Przewaga dodatkowa to ok 15% w powyższych rozważaniach nie uwzględniłeś zysku :P
    Ale rozwiązanie problemu za pomocą eq to dobra myśl sam chciałem ja stosować :P


    Cytat Napisał Goddess Of War Zobacz post
    niby nie ma ale każdy piszę tylko woj/mag więc innych jakby nie widać
    Ja Zawsze Chciałem Być OGREM :P

  7. #37
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    Cytat Napisał mklem Zobacz post
    Przewaga dodatkowa to ok 15% w powyższych rozważaniach nie uwzględniłeś zysku :P
    Ale rozwiązanie problemu za pomocą eq to dobra myśl sam chciałem ja stosować :P





    Ja Zawsze Chciałem Być OGREM :P
    chcieć nie znaczy móc :d

  8. #38
    Wracając na moment do leczenia. To, że Leczenie 2 * jest słabsze od Leczenia 1 ***** można było się spodziewać (podobnie było w v2), ale Leczenie 2 ** wciąż leczy mniej niż Leczenie 1 *****. Dlaczego tak jest?

    Obecnie na 30 poziomie pewnie najlepiej jest mieć 48 MP lub 60 MP (24 MP na Leczenie 1 ***** i 36 MP na Leczenie 2 ***).

  9. #39
    Użytkownik Avatar Nerus
    Dołączył
    31-03-2011
    Postów
    763
    Tomi gdzieś wspominał że wprowadzi korektę leczenia 2

  10. #40
    Snake
    Konto usunięte
    na 30 lv proponuje 34 mp

  11. #41
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    Cytat Napisał ADIHC1 Zobacz post
    Wracając na moment do leczenia. To, że Leczenie 2 * jest słabsze od Leczenia 1 ***** można było się spodziewać (podobnie było w v2), ale Leczenie 2 ** wciąż leczy mniej niż Leczenie 1 *****. Dlaczego tak jest?

    Obecnie na 30 poziomie pewnie najlepiej jest mieć 48 MP lub 60 MP (24 MP na Leczenie 1 ***** i 36 MP na Leczenie 2 ***).
    to będzie zmienione

  12. #42
    The End
    Konto usunięte
    Prawda jest taka ze wycofano 2 podstawowe zdolnosci dla woja z testow. Nie wiem czy 50 mp ma sens. Chyba 32 albo 34 jest najlepszym rozwiązaniem.
    60 mp jest nieefektywne. W porownaniu do 32-34 to jest strata 1,4-1,5 lvl. Za duzo jesli wojownikowi zostaly zebrane mozliwosci zaskoczenia przeciwnika.
    To prawda ze sa az 3 zdolnosci za 30 mp bazowe + bryza i lepsze korzystanie z leczen. Niemniej to jest 15 szybkosci... Za duzo. Ktos musialby zrobic dosc dokladne obliczenia, ale jak na moj gust inwestycja w mp ponad te 32-34 nie ma sensu. Przy krytycznym i ataku mp 50 mp bylo idealnie. Wszystko pieknie sie sklejalo. Liczba kombinacji korzystania ze zdolnosci byla naprawde potezna co sprawialo, ze nawet pomyslnosc i precyzja mogły okazać sie przydatne. Tak- wysuwam teze ze te 2 zdolnosci sa nieprzydatne dla wojownika. Precyzja ma sens jedynie w 2 przypadkach: 1- gdy przeciwnik rzuci refleks, 2- gdy ma sie dubla i bedzie sie posiadac jeszcze mp na rzucenie zdolności na tym dublu. Taka kombinacja moze byc kończąca zatem precyzja odgrywa tu duza role. 2 przypadek zostal zabrany.
    Nie ma sensu dawac do 50 mp wojem.Jednocześnie tez magiczny pierscien nie ma sensu. Bo byl genialny ale tylko gdy ktos posiadal te kolo 50 mp. Przy 32-34,najbardziej efektywnej ilosci to znow sie kłóci. Magiczny dawalby do 50 mp,potrzebnych na rzucenie bryzy, no ale przeciez daje tez obrony mag...
    A po co obrona mag na woja? Te zaleznosci mozna jeszcze mnozyc... 50 mp i magiczny to ponad 60 mp... Zatem pomyslnosc nabiera sensu tak jaki drenaz ( 2 uzycia bez odnawiania mp). Mag z kolei przy 60 mp woja moze wtedy uzywac gryfiej nie tylko na magu. Ponadto tak jak Adi napisal idealnie wychodza leczenie 1 i leczenie 2.
    Wiec nagle wojowi z magiem znów opłaca sie używać leczenia 2 i wcale nie trzeba go wzmacniac. Istnieje jeszcze pare zaleznosci jak choćby uzycie pewnego ciosu przeciw oslepieniu z wloczni. Wszystko to nie ma sensu gdy wojowi najbardziej oplacalne jest miec 32 czy 34 mp... 8 pkt w statystykach nie poraza to prawda, ale chodzi o kombinacje. Woj w wiekszosci walk moze liczyc na wcześniejsze zakończenie walki tylko za pomoca trującego ataku (+20% do obrazen). Czystym tylko wtedy gdy walczą wojownicy z ta sama bronią. Utrata prawie lvl ma sens gdy mozemy szachowac przeciwnika taktycznymi rozwiazaniami. Niweluje to wtedy dysproporcje tego lvl. Jak? Ot chocby na zwiekszonej ilosci hp która przeciwnik musi zostawic czy tez na wymuszeniach taktycznych przy podwójnych atakach.
    Powiem szczerze, ze to co mozna bylo robic na testach wojem pod wzgledem taktyki (magiem nie gralem wiec nie wiem) wprowadzalo walki w pvp w zupelnie nowy wymiar. W koncu o wygranych zaczela w najwiekszej mierze strategia walki. Dodatkowo przyjemnosc z tych walk tez byla zupelnie inna.
    Ehhh... Moznaby wiele gadac... Teraz juz krotko: Tomi wex je wrzuć z powrotem z nową rózdzką dla maga. Bedzie to najlepsza mozliwa rzecz do "przekonania" woja do mp. Olac juz to leczenie bo wojownik i tak zacznie go używać nawet w takiej wersji w jakiej jest.

    P.S Przepraszam za skroty myslowe, ale jestem zdegustowany tą poprawka. Az ciezko mi bylo zapanować nad zapalem do wprowadzenia tych zdolnosci z powrotem
    Ostatnio edytowane przez The End ; 11-05-2011 o 00:26

  13. #43
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,746
    szykuję pakiet zmian, moooże razem z nim jedną z tych zdolności przywrócę (do tej fabuły, bo tak czy owak te zdolności później wejdą). Prawda jest taka, że chciałem wstrzymać się z nimi, do momentu, aż maga również wyposażę w coś ofensywnego.

  14. #44
    Goddess Of War
    Konto usunięte
    no i tak się trzymaj tej myśli Tomi tak się zapytam przewidujesz jakiś czar fizyczny dla maga tzn jak woja ma ataki od elementu to jeden czar maga co by był jak cios fizyczny : )
    Ostatnio edytowane przez Goddess Of War ; 11-05-2011 o 00:46

  15. #45
    StillAliveee
    Konto usunięte
    to może ja się wypowiem teraz ja mam sporo mp i jakaś grupa graczy już o tym wie (jestem wojem). Wynikło to z tego że zdolności takie jak np. Bryza, Normalizacja, Poświęcenie(nie jestem pewien co do mp) strasznie dużo biorą mp a są tak samo dla woja jak i dla maga ;] według mnie te zdolności za dużo mp biorą, co ma zrobić woj z 50mp(norma którą przewidujecie)?? Rzuci sobie Bryze (3 tury) a potem i tak musi użyć miksturki many( strata 1 tury) i momentalnie robią się 2 tury bryzy ;] jakby nie patrzą w dodatku mag w tym czasie uderza 2 razy ;] nie pisząc o tym że mag używaj bryzy w odpowiednim momencie nie musi uzupełniać mp ( chyba że są desperaci i mają 50mp praktycznie z samej różdżki). podsumowanie - zdolności takie jak wyżej wymieniłem powinny mieć mniejszy koszt mp, żeby faktycznie były opłacalne dla woja Druga sprawa zacznie dropić Gryfia różdżka to już prawie na pewno woj zostanie bez szans ;] ( teoretycznie bardzo małe szanse na użycie jakiejkolwiek zdolności ze względu na zdolności różdżki )

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •