Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 90

Temat: Wojownik - ile MP?

  1. #16
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Oczywiście jest to kpiną, że wojownik musi dawać tyle prawie samo punktów do MP co mag
    z moich obserwacji wynika, że dają co najmniej 2x więcej w bazę niż przeciętny wojownik

    Zadaję to pytanie, właśnie ze względu na przygotowywane nowe "uporządkowanie" miksów i kosztów MP czarów/leczeń.
    Chcę to ustawić w taki sposób, aby:
    - mag musiał dawać po 1 pkt w manę co lv (+bonus z różdżki) - aby mieć co najmniej 5 użyć zaklęć + 1 najlepsze leczenie na pełnym MP
    - wojownik musiał dawać 1 pkt w manę co 2 lv - aby użyć 2x najlepszego leczenia na pełnym MP (wiec jeśli jednego to tylko 1 pkt w manę co 4 lv)
    powyższe wyliczenia oczywiście pomijają ewentualne dodatki z eq innego niż różdżka.

    Leczenie też planuję zmienić tak, aby opłacało się używać tego najnowszego.

    Wszystko trzeba będzie oczywiście przetestować w praktyce.

  2. #17
    prosiatko
    Konto usunięte
    ja jestem tradycjonalistą i jako woj 30 mp + mocny atak i duzo szczescia, niech magowie sie boja krytykow, bo z tego co zauwazylem to narazie baaardzo zadko wchodza, ale mam strasznbe malo bo 55 w bazie, zoabczymy jak bede mial z 90 ;] no i ciekawy jak dziala czestotliwosc krytykow, to samo co w v2?
    Ostatnio edytowane przez prosiatko ; 05-05-2011 o 20:58

  3. #18
    Werbe
    Konto usunięte
    70 mp 60 z statystyk 10 z krzyżyka

  4. #19
    Tylko kiedy te zmiany będą wprowadzone ?? W kolejnym upku czy też za kilka dni ?? Jak za kilka dni to będzie trochę słabo, ponieważ co niektórzy magowie powbijali 30 lvl i już maja ustawioną manę na tyle hitów/leczeń/zdolności ile chcą , wtedy jedynym wyjściem jest reset stat, a to nie testowy, że za darmo ;d. Wypowiedz się co do tego tomi ;p

  5. #20
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał BeLiaR Zobacz post
    Tylko kiedy te zmiany będą wprowadzone ?? W kolejnym upku czy też za kilka dni ?? Jak za kilka dni to będzie trochę słabo, ponieważ co niektórzy magowie powbijali 30 lvl i już maja ustawioną manę na tyle hitów/leczeń/zdolności ile chcą , wtedy jedynym wyjściem jest reset stat, a to nie testowy, że za darmo ;d. Wypowiedz się co do tego tomi ;p
    jak wprowadzę ten pakiet zmian to możliwe, że free reset będzie. Z tym, że najpierw i tak trzeba będzie to na testy dać, żeby zobaczyć jak to się sprawuje.

  6. #21
    Logitech
    Konto usunięte
    Jak dla mnie (jestem magiem) wojownik i tak ma przewage, gdyz moze uderzac non stop, mag leczy mane.
    Najlepszy wojownik > Najlepszy mag. Klaniam sie;]

  7. #22
    Jak dla mnie (jestem magiem) wojownik i tak ma przewage, gdyz moze uderzac non stop, mag leczy mane.
    Obie profesje tracą tury. Mag ładując manę, Wojownik chybiając. Ba, zaryzykuje stwierdzenie, ze Wojownik może mieć nawet gorzej, w końcu tez traci tury na ładowanie many (żeby leczyć się zdolnościami).

    Ale to nie jest temat na tego typu dyskusje. Pytanie brzmi ile Wojownik ma MP i dlaczego. I proszę się tego trzymać.

  8. #23
    Ptah
    Konto usunięte
    Cytat Napisał Tomi Zobacz post
    z moich obserwacji wynika, że dają co najmniej 2x więcej w bazę niż przeciętny wojownik

    Zadaję to pytanie, właśnie ze względu na przygotowywane nowe "uporządkowanie" miksów i kosztów MP czarów/leczeń.
    Chcę to ustawić w taki sposób, aby:
    - mag musiał dawać po 1 pkt w manę co lv (+bonus z różdżki) - aby mieć co najmniej 5 użyć zaklęć + 1 najlepsze leczenie na pełnym MP
    - wojownik musiał dawać 1 pkt w manę co 2 lv - aby użyć 2x najlepszego leczenia na pełnym MP (wiec jeśli jednego to tylko 1 pkt w manę co 4 lv)
    Czyli zalozenie ze woj winien dawac tyle samo w mane co mag jest błedne? Przecie wszelkie zdolnosci i leczenia woj tez moze uzywac. Mag ma dla siebie tylko czary. To ze tak malo wojow wpadlo na to ze dobrze jest dawac w manę to wina przyzwyczajenia do systemu z mf2. Moge podac przyklady wojow z duza iloscia many i swietnie sobie radza. Jezeli ma byc tworzenie mechaniki gdzie woj moze dawac 2 razy mniej many a mimo to nie bedzie stratny w skillach to proponuje rownoczesnie stworzenie mechaniki gdzie 1 pkt szczescia dla maga bedzie dawal tyle co 2 pkt dla woja...

  9. #24
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał Ptah Zobacz post
    Czyli zalozenie ze woj winien dawac tyle samo w mane co mag jest błedne? Przecie wszelkie zdolnosci i leczenia woj tez moze uzywac. Mag ma dla siebie tylko czary. To ze tak malo wojow wpadlo na to ze dobrze jest dawac w manę to wina przyzwyczajenia do systemu z mf2. Moge podac przyklady wojow z duza iloscia many i swietnie sobie radza. Jezeli ma byc tworzenie mechaniki gdzie woj moze dawac 2 razy mniej many a mimo to nie bedzie stratny w skillach to proponuje rownoczesnie stworzenie mechaniki gdzie 1 pkt szczescia dla maga bedzie dawal tyle co 2 pkt dla woja...
    0,5 pkt ma być dla woja, który za bardzo ze skillami nie zaszaleje - to ma być taki nieodzowny pakiet dany w MP, aby w ogóle funkcjonować (mieć czym się leczyć). Skille to inna historia i aby nimi dobrze manipulować to trzeba będzie na MP przeznaczyć więcej (ale to już jest wybór jaką strategię przyjmujemy). Co do szczęścia - załóżmy, że wojownik daje w szczęście po 1,5-2 pkt co lv, to magowi 1-1,5 w zupełności wystarczy, a nawet mniej.
    Ogólnie teraz wojownicy w MP dają mniej niż te 0,5 co lv, bo leczenie jest tanie (to poprzednie, które jest najbardziej efektywne), więc po co to narzekanie - gorzej nie będzie, może być lepiej. Będą testy, zobaczymy jak to się sprawdzi.

  10. #25
    The End
    Konto usunięte
    Musze z przykrością stwierdzić Tomi, że się mylisz :P
    Wojownik ma w tej chwili 48-50 mp a w przeliczeniu na lvl to jest to prawie idealnie 0,5 pkt dane w mp na poziom. To, że gracze popełniają błąd i lekceważą zdolności oraz znaczenie mp (mam na myśli wojowników) to już jest wyłącznie ich kwestia. Jeśli w zamierzeniu miał woj dawać 0,5 pkt statystyk na lvl to jest idealnie.
    Piszę z dużą pewnością siebie, ale de facto tak jest w istocie. Jeśli da mniej nie będzie miał na zdolności i leczenie. Jeśli da więcej zaczyna brakować mu pkt na podstawowe statystyki (chodź można polemizować czy sensownym nie byłoby dać aż do 60 w bazach - efektywne na wojów, natomiast na magów już mniej.)
    Niemniej to jest więcej niż te 0,5 pkt zatem wszystko jest ok. Moim zdaniem nie ma sensu robić testów. Zadajesz sobie zbędny trud. Ciekawszym pomysłem byłoby testowanie kosztu mp względem zdolności, ale to tylko moja opinia.
    Mag musi dać podobnie w mp . 96-100 mp to prawdopodobnie jest optimum. Różdżka z tego co pamiętam daje te 50 pkt mp więc wychodzi po równo.
    Moim zdaniem to jest właśnie ten czynnik potrzebny do zrównoważenie woja i maga którego przed upem nie było. Teraz nie ma narzekania, że mag musi dawać w mp a woj nie
    Zawsze niektórym coś będzie nie pasować. Mag może przeznaczyć pkt w szczęście i balans jest zachowany. A myślę, że przy pomyślności(zarówno różdżka jak i umiejętność),refleksie mag może zacząć myśleć o unikach.

    P.S Czemu 48-50 mp?
    Trujacy atak - 16 mp
    Krytyczny cios - 16 mp
    Leczenie 1 5* - 24 mp
    Bryza - 50 mp
    Pewny cios ( przydatne gdy używamy wloczni/buławy bądź gdy walczymy z włócznią i przeczekujemy oślepienie) - 16 mp
    Czysty cios ( przydatne gdy mamy niski atrybut broni bądź przeciwnik ma identyczną) - 16 mp
    Leczenie 2 na maks (jeśli ktoś to nabije a wątpię )
    Kombinacja leczenie 2 + leczenie 1
    Atak mp ? - znak zapytania bo na testach było to nie opłacalne z tego co gracze mówili.
    Team
    Ożywienie 1* - 24 mp
    Eksplozja maks - 50 mp
    Grupowe leczenie maks - 44 mp

    Dodatkowo na maga mamy 64-68 mp z magicznym. Starcza na 2 drenaże, pełne leczenie 1 i leczenie 2, 2 zdolności za 30 mp (chodź nie wiem czy jest sens) no i mamy naprawdę duże pole manewru z uzyciem zdolności za 16 mp.
    + Oczywiście starcza nam na zdolności kosztujące od 30 do 46 mp. Zdolność za 30 mp + trujący/krytyczny lub ew. leczenie 1 na 3* to ciekawe combo.

    Podsumowując: Woj MUSI mieć 48-50 mp. Walcząc na testach 75% walk wygrywałem dzięki zdolnościom ofensywnym woja. To jest naprawdę moc.

  11. #26
    Ptah
    Konto usunięte
    Nie wiem ile many daje gryfia rozdzka na 30 lvl bo jeszcze jej chyba nie ma na serwie ( w przeciwienstwie do masy broni) ale na pewno cos kolo 44 co przy magii na 2 gwiazdce (na 30lvl) kosztujacym 16 mp nie starcza nawet na 3 hity. Czyli jezeli mag dal tyle mp co woj i uzywa tak samo skilli i leczen to starcza mu dodatkowo many na 3 czary a potem strata ruchu czyli 75% trafienia podczas gdy woj napewno nie ma 75% celnosci tylko 90% przy zalozeniu ze mag dal tyle samo w szczescie co woj, a co w praktyce nie ma miejsca... nie mowiac ze skille u maga zadziej trafiaja wlasnie przez mniejsze szczescie.

  12. #27
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Ja zakładam, że 2 leczenia na pełnym MP są raczej niezbędne w PvP i wiem, że są wojownicy, którzy tyle mają (choć jest wiele takich którzy liczą, że jedno leczenie wystarcza lub dwa słabsze, które obecnie wcale takie słabsze nie są).
    Na tym 30 lv jakieś drastyczne zmiany nie zajdą - będzie celowane właśnie w ok. 50MP i najbardziej będzie się opłacało używać leczeń za 24 MP.
    Mój pakiet zmian jest jednak trochę bardziej rozszerzony i obejmie m.in. również ilość HP (ilość w miksach poszła za szybko i trzeba pakować w HP praktycznie najwięcej statystyk), poprawię też wzór bonusu MP z różdżki, bo się niedługo zacznie rozjeżdżać itp. Całość jest też połączona ze zmianą w gemach.

  13. #28
    benerit
    Konto usunięte
    Tak się zastanawiałem nad wyważeniem kosztów zdolności i czarów. Pojawia się dużo problemów, które należy rozważać:
    - mag po załapaniu lepszych czarów w praktyce przestaje używać starych. Logicznym jest wzrost damage i kosztu takiego czaru i dobrze to funkcjonuje, jednak wojownik zdobywając umiejętność nie zastępuje jej później inną, lecz może wykrozystywać nawet 100lv później (np drenaż, bryza). To sprawia, że jeśli w przypadku maga oczekujemy wzrostu kosztu w stosunku do damage, to w przypadku wojownika im wyższy lv postaci tym więcej razy możemy zdolności użyć zanim wyczerpiemy manę.
    - to powoduje problem: czy tworzyć dużo co raz lepszych zdolności aby gracze zastępowali stare, czy też pozostawić stan rzeczy takim jakim jest. Moim zdaniem to najważniejsza różnica pomiędzy czarami a zdolnościami i nie należy jej negować myśląc nad kosztami MP
    - magowie też mogą używać zdolności i to sprawia spory problem. Widać to już z leczeniem - mag użyje 3x leczenie1 i leczenie2, nawet megaleczenie w ostateczności. Wojownik bez mikstur odnowienia nie ma tego komfortu. Zdolności dla magów są tanie, dla wojowników drogie i wspólne zdolności tworzą tu dysproporcję.
    - przykładem powyższego może być bryza. mag rzuci ją bez kłopotów, wojownik rzucając ją pozbawia się jakichkolwiek innych zdolności w walce aż nie użyje miksturki many lub odnowienia
    - ciężko jest stworzyć liniowy wzór na utrzymanie w ryzach wzrostu MP (tzn inwestowania punktów w manę) oraz kosztów czarów i zdolności wraz z ich skutecznością. Prędzej czy później to się będzie rozjeżdżać i to znacznie. W problemie używania leczeń na pewno pomogłoby przyspieszenie tempa wzrostu HP - ale jak było napisane w postach wyżej - to nie droga, która będzie obrana (i całe szczęście)
    - Najlepiej analizować to wszystko nie ilościowo ale procentowo:
    założenia:
    mag 2many / lv + 50% many z EQ
    woj 1many / lv
    na 30lv wychodzi woj 50, mag 80+40 = 120 proporcja 41/100
    na 100lv mamy woj 120, mag 220+110 = 330 proporcja 36/100
    na 200lv mamy woj 220, mag 420+210 = 630 proporcja 34/100
    różnice w proporcjach można dopracować ustalając pomoc z eq na dobrym poziomie, w dalszych obliczeniach stosuję wskaźnik proporcji 35
    Możemy założyć, że chcemy aby mag rzucał 2 leczenia + 5 czarów na komplet many
    Pytanie ile może zrobić z tym wojownik?
    podzielmy manę postaci na wirtualne na 4 części: zdolności wojownika (ZW), zdolności wspólne (W), czary (C), zdolności maga (ZM)
    chcemy aby w swojej puli wojownik i mag mogli użyć tyle samo
    równanie:
    (W + ZW) / W + C + ZM = 35/100
    100W + 100ZW = 35W + 35C + 35ZM
    75W + 100ZW = 35C + 35ZM
    Rozbijmy na walkę:
    37,5W + 100ZW = 37,5W + 35C + 35ZM
    po lewej wojownik ze współczynnikami, po prawej mag
    możemy współczynniki traktować jak proporcje użycia many. Wychodzi że na pakiet MP wojownik 72% używa na ZW, 28% na W, mag po ok 1/3 na każde swoje.
    Teraz możemy ustalić nasze wymagania odnośnie ilości tego co chcemy aby mogli rzuć w turze:
    mag: 2 leczenia, 4 czarów, 1 zdolność, ponieważ proporcje many są 1/3 widzimy, że zdolności maga powinny być 2x droższe niż leczenie, a czary stanowić 50% kosztu leczenia
    wojownik 2 leczenia, 2 zdolności (TO TYLKO PRZYKŁAD), czyli z proporcji 28/72 mamy że ok 2,5x tańsze powinny być zdolności wojownika niż leczenie.
    Dla innych wymagań będzie to inaczej.

    Podsumowując:
    jeśli leczenie kosztuje X, to C kosztuje 40%X, ZM 200%X, ZW 40%X

    Dla tych co nie jeszcze do gimnazjum chodzą lub nie potrafią zrozumieć matematyki:
    - czary tanie, zdolności wojownika tak samo tanie, zdolności maga drogie, zdolności wspólne na poziomie leczenia

    Podajcie konkretne wymagania, to mogę obliczenia dla innych powtórzyć, bo to najważniejsze aby określić balans pomiędzy każdym z elementów
    Ostatnio edytowane przez benerit ; 06-05-2011 o 20:25

  14. #29
    mklem
    Konto usunięte
    benerit

    W sumie dość dobre podejście do tematu ale jest jeden mankament i to dość znaczny....

    Załóżmy ze na 40 poziomie wyjdzie zatruty pocisk 2 i zatruty atak 2
    obydwa zadają % z ataków adekwatnych do profesji i zatruwają.....

    według ciebie mag ma ponosić 5 krotny koszt swojego skilla tylko ze względu na to że jest magiem a w dodatku na przez to że jest magiem zużyje 10% swoich ogólnych statystyk więcej na to by według szablonu funkcjonować.
    A te 10 % statystyk wojownik przeznaczy na szczęście i ten status w życiu nie trafi (mówię o ilości statystyk dostępnych np na 30 lv, więc bedzie to ~30 do szczęścia) ..........nie wziąłeś pod uwagę zależności skill'ów jak oznaczyłeś ZW a ZM

    Czyli suma summarum mag będzie zużywał więcej na MP tylko bo jest magiem, a ze względu ze jest magiem to podrożmy mu czary.........marne rozumowanie...
    A na koniec nici z jego statutu ofensywnego.....co do defensywnych zdolności to szczęście nie gra roli

  15. #30
    Administrator
    Dołączył
    22-12-2010
    Postów
    16,729
    Cytat Napisał beberit
    mag 2many / lv + 50% many z EQ
    woj 1many / lv
    dokładnie takie mam plany w tej kwestii - rozumiem, ze 2 many = 1pkt, 1 many = 0,5 pkt

    Cytat Napisał beberit
    wojownik 2 leczenia, 2 zdolności (TO TYLKO PRZYKŁAD), czyli z proporcji 28/72 mamy że ok 2,5x tańsze powinny być zdolności wojownika niż leczenie.
    Dla innych wymagań będzie to inaczej.
    Mi się wydaje, że kalkulując ilość MP wojownika trzeba przyjąć po prostu 2 leczenia (najdroższe dostępne na danym lv) na pełnym MP, co odpowiada jakimś 3-4 tańszym zdolnościom. (powiedzmy, że jeśli leczenie 24 MP, to zdolności 14-18 MP na tym lv30) Więcej żaden wojownik (taki klasyczny) nie da, mniej też nie da, bo nie bardzo może sobie pozwolić na ładowanie many na każde leczenie (lub miks odnowienia). Dla maga przyjmuję 5-6 zaklęć + 1 leczenie. Zaklęcie 18 MP, + leczenie 24 MP, co da właśnie ok. 120 MP na 30 lv (bez MP plusów). Na dalszych poziomach proporcjonalnie.

    Tak więc odnosząc się do terminologii benerita było by to tak:
    jeśli leczenie = 100%
    zdolności wojownika 60-75%
    zaklęcia 75%
    zdolności maga 200% (może nawet mniej)

    Trochę inne relacje będą na niskich poziomach ze względu na początkowe wartości, ale ogólnie będzie to dążyło do takich wskaźników.

    Przyjąłem tu wartości dla zdolności z danego rejonu poziomowego.
    Oczywiście ze zdolnościami jest ten problem (jak wspomniał benerit), że one z czasem stają się relatywnie dużo tańsze, dlatego właśnie skupiam się na leczeniu i zaklęciach jako tym co "wymusza" dawanie w manę.
    Same zdolności (poza leczeniem) to trochę materiał na kolejny temat.

    Cytat Napisał mklem Zobacz post
    benerit

    W sumie dość dobre podejście do tematu ale jest jeden mankament i to dość znaczny....

    Załóżmy ze na 40 poziomie wyjdzie zatruty pocisk 2 i zatruty atak 2
    obydwa zadają % z ataków adekwatnych do profesji i zatruwają.....

    według ciebie mag ma ponosić 5 krotny koszt swojego skilla tylko ze względu na to że jest magiem a w dodatku na przez to że jest magiem zużyje 10% swoich ogólnych statystyk więcej na to by według szablonu funkcjonować.
    A te 10 % statystyk wojownik przeznaczy na szczęście i ten status w życiu nie trafi (mówię o ilości statystyk dostępnych np na 30 lv, więc bedzie to ~30 do szczęścia) ..........nie wziąłeś pod uwagę zależności skill'ów jak oznaczyłeś ZW a ZM

    Czyli suma summarum mag będzie zużywał więcej na MP tylko bo jest magiem, a ze względu ze jest magiem to podrożmy mu czary.........marne rozumowanie...
    A na koniec nici z jego statutu ofensywnego.....co do defensywnych zdolności to szczęście nie gra roli
    Zgadzam się częściowo, dlatego proponuję wyżej inne proporcje, ale:
    że jest magiem zużyje 10% swoich ogólnych statystyk więcej na to by według szablonu funkcjonować.
    to będzie zdaje się 5% więcej (0,5 pkt/lv) od wojownika

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •